'Club Brugge betaalt 1 miljoen euro voor toptalent'

door
'Club Brugge betaalt 1 miljoen euro voor toptalent'

Club Brugge is al een tijdje bezig aan een hele opvallende strategie: jonge buitenlandse talenten aankopen. Volgens buitenlandse media is het volgende talent op weg naar de Belgische landskampioen. En het is duidelijk dat dit wat mag kosten.


Club Brugge heeft volgens buitenlandse media Niko Kasalo zo goed als beet. Dat is een 16-jarige middenvelder en hij komt van NS Mura. De jongeling zal meedraaien bij Club NXT, dat zo wéér een buitenlands talent erbij krijgt. De Bruggelingen zouden maar liefst één miljoen euro op tafel leggen voor de speler. Hij is met zestien jaar en vier maanden de jongste debutant ooit in de Sloveense competitie, waar hij voorlopig 22 minuten meedeed. Ook RB Salzburg en Eintracht Frankfurt hadden interesse in hem.

Als het jonge talent al bij Club NXT zal meespelen, zal hij daar zeker niet het eerste buitenlandse talent zijn. Blauw-Zwart heeft met Michael Clinton Opeyemi (Noorwegen), Jonathan Foss (Denemarken), Mauricio Cuevas (VS/Mexico), Ibrahima Fofana (Guinee), Shion Homma (Japan) en Tobias Lund Jensen (Denemarken) daar nog wat talenten uit andere landen aan toegevoegd. Het zou geen verrassing zijn er als daar nog een aantal gaan bijkomen, want Club Brugge wordt in verband gebracht met tal van andere buitenlandse talenten.

Bepaalde waarnemers in het voetbal vinden dit geen goede evolutie en er is de 'angst' dat de beloftenploegen van de Belgische topclubs de reeks ook gaan gebruiken om hun aankopen ervaring te laten opdoen, in plaats van Belgische talenten. Een situatie die in de gaten moet worden gehouden.

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Haalt Club te veel buitenlandse talenten?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

59
59
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

111
111
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

307
307
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

461
461
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

322
322
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

91
91
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

278
278
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

242
242
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

222
222
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

553
553
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

621
621
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

637
637
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

731
731
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

573
573
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1340
1340
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

473
473
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

377
377
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

652
652
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1031
1031
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

361
361
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

875
875

Meer sportnieuws