Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

door
Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

Adrien Trebel is de nieuwe nummer zes van RSC Anderlecht. Marco Kana, in de play-offs dé grote revelatie bij Anderlecht, moet op dit moment wijken. Een opvallende keuze, aangezien Trebel de afgelopen jaren als defensieve middenvelder nochtans een groot vraagteken was bij meerdere trainers. Bij de fans zorgt deze keuze ook voor héél veel ophef.


Anderlecht haalde Adrien Trebel in januari 2017 weg bij Standard en dat als centrale middenvelder. Het was geen toeval dat Hein Vanhaezebrouck Sven Kums nadien als zijn ‘nummer zes’ posteerde in zijn periode bij Anderlecht, omdat de middenvelder tactisch meer gedisciplineerd was dan Trebel. In zijn eerste seizoen bij Anderlecht speelde Trebel vooral als centrale middenvelder (als nummer acht) en slechts enkele keren als defensieve middenvelder (nummer zes). De jaren nadien was dat dus ook het geval, al speelde hij de afgelopen maanden in Zwitserland wel als defensieve middenvelder. Daar deed hij het wél goed op die positie, maar een degradatieploeg in Zwitserland is uiteraard nog iets heel anders dan Anderlecht. Daar wordt er heel anders gespeeld en moet de ploeg een stuk hoger spelen en kan het minder in een egelstelling kruipen.



AL JAREN TWIJFELS RONDOM POSITIE TREBEL

Enkele jaren geleden was er al veel te doen omtrent de beste positie van Trebel: op de 6 of de 8? Vijf jaar geleden schreef Sport/Voetbalmagazine nog het volgende. "Als hij voor de verdediging opereert, brengt hij met zijn enthousiasme zijn eigen ploeg schade toe, want hij heeft nogal vaak de neiging om zijn positie te verlaten en druk te gaan zetten, zonder op zijn ploegmaats te wachten. Om op het middenveld goed uit de verf te komen mist Trebel de mentaliteit van een controleur die zo kenmerkend is voor de meesters op die positie." Zij vonden toen ook al dat hij beter fungeerde als een nummer acht.

Trebel is op zijn best als hij wat vrijheid krijgt op het middenveld, waardoor hij als een soort box-to-box-speler kan optreden. Met zijn zeer goede crosspass en drang naar voren is hij in dat opzicht een meerwaarde en zijn zwakke punten worden dan meer gecamoufleerd. In de voorbereiding was Trebel op zijn best als hij naar voren kon denken, hij gaf een aantal knappe assists, en zijn hoge pressing is een pluspunt in de voetbalvisie van Felice Mazzu. Trebel zet druk op de tegenstander en speelt heel direct. Zo heeft Mazzu zijn middenvelders graag.



Maar dan komen we ook uit bij zijn zwakheden. Trebel is geen balvaste speler. Tegen Nordsjaelland en zelfs Helmond Sport had hij een aantal keren zeer gevaarlijk balverlies wat tot grote kansen leidde. Tegen betere ploegen wordt dat afgestraft. Trebel is ook een speler die veel energie legt in een wedstrijd, maar nog te vaak loopt waar de bal is. Een defensieve middenvelder moet ook positioneel sterk zijn en daardoor soms ook niet al te veel in het stuk voorkomen. Zich wegcijferen voor de ploeg.

Trebel wil net vaak de bal hebben en het spel verdelen, al ging het in dat opzicht al een stuk beter tegen Lyon. Trebel moet de Yves Vanderhaeghe van dit Anderlecht worden, en zich niet proberen op te werpen als de Pär Zetterberg van het team. Als hij dàt elke week kan opbrengen, dan is hij duidelijk een meerwaarde. In het andere geval – wat voordien zijn grote probleem was bij RSCA – is hij een risicogeval.



 KANA COMPLEET ANDER TYPE

Marco Kana is wel zo een type speler, maar hij is vooral sterk in balbezit en iemand die goed positie houdt voor de defensie, én minder drang naar voren heeft. Een beetje een type zoals Lucas Biglia of Axel Witsel. Het lijkt erop dat Mazzu (voorlopig?) voor de Fransman kiest en de tegenstanders zullen alvast analyseren hoe het de ruimte in de rug van Trebel en Ashimeru kan benutten, want die ligt er wel degelijk. Al wil Mazzu dat zijn defensief trio ook hoog druk zet, waardoor hij dat probleem toch hoopt in te dijken. Dat lukte goed tegen Lyon. RSCA moet hopen dat men in Europa de groepsfase haalt, anders dreigt Kana met een groot probleem te zitten. Vorig seizoen dacht hij al even aan een (tijdelijk) vertrek en als hij weer een jaar in de wachtkamer moet zitten, zal hij zeker gaan nadenken over zijn toekomst. Kana, die gelukkig voor RSCA nog drie jaar onder contract ligt, is bijna 20 jaar en dan is het stilaan tijd om ergens een basispion te worden. Een Europese kwalificatie kan ervoor zorgen dat er de nodige rotatie gaat zijn, waardoor hij minuten gaat maken. Anders dreigt er al snel een probleem-Kana te gaan komen.

Conclusie: Uit bepaalde Waalse hoek wordt ondertussen stevig de draak gestoken met Vincent Kompany wegens het niet gebruiken van Trebel. Een vreemde kronkel. Trebel paste met zijn manier van voetballen simpelweg niet in de visie van Kompany, waardoor het logisch was dat Trebel niet in zijn plannen paste. Mazzu speelt een héél ander soort voetbal, waar Trebel wel in past maar Kana dan weer minder. Het zijn keuzes die trainers maken en net dat maakt hun job zo moeilijk maar ook zo interessant.

CR

LEES OOK: Anderlecht jubelt: talenten verbazen op WK U20

Heeft Trebel het goede profiel voor een defensieve middenvelder?

Meest recent

'Anderlecht kan cashen: verrassende toptransfer op til'

RSC Anderlecht heeft een drukke zomer achter de rug, waarin Olivier Renard vooral de potentiële ...

38
38
Amy Sonck zet internet in brand met vlammend statement

Amy Sonck, dochter van ex-Rode Duivel Wesley Sonck, heeft het al meermaals geflikt: sociale media in ...

5
5
Wilmots heeft beet: Standard overtuigt goudhaantje

Voor de interlandbreak ging Standard nog tweemaal onderuit, maar de toekomst oogt stilaan wel weer ...

39
39
OH Leuven hakt knoop door: opvolger Hubert bekend?

Als een donderslag bij heldere hemel moet OH Leuven op zoek naar een nieuwe coach. Tenslotte ...

66
66
Frank Raes keert terug op manier die niemand zag aankomen

Frank Raes is dezer dagen niet al teveel meer te zien op televisie. Het VRT-boegbeeld ging enkele ...

112
112
Bom onder competitieformat: keert ook Anderlecht kar?

Eind februari werd op een Algemene Vergadering van de Pro League beslist dat de play-offs zouden ...

273
273
Madou doet boekje open over stadiondossier Club Brugge

Na een strijd van twee decennia schijnt er stilaan licht aan het einde van de tunnel voor Club ...

383
383
Anderlecht bevestigt machtswissel: lot Renard bezegeld

Woensdag stond er een bijzondere Raad van Bestuur op het programma bij RSC Anderlecht, waar Marc ...

339
339
'Monsterlijke Courtois doet Real versteld staan'

Thibaut Courtois zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije interlands met de Rode ...

109
109
Goto geeft duidelijke reden voor vertrek bij Anderlecht

Komend weekend staat de elfde speeldag van de Jupiler Pro League alweer voor de deur. Revelatie STVV ...

264
264
'Dramatische onthulling omtrent Romelu Lukaku'

Op zijn 32ste heeft Romelu Lukaku intussen al een straf parcours afgelegd. De topschutter aller ...

187
187
'Club Brugge geeft strijd niet op: nieuw bod in januari'

Club Brugge kende vorige zomer uiteindelijk nog een bewogen mercato. Met De Cuyper, Talbi, Jutgla en ...

243
243
Meteen extra troef voor Hubert bij Union?

Het wordt uitkijken naar Union komend weekend. De landskampioen begint aan het ...

56
56
Staelens: "Hij is altijd onderschat geweest in België"

Belgische trainers lijken in de lift te zitten. Sébastien Pocognoli en Vincent Kompany zijn ...

148
148
El Ouahdi brengt Genk boodschap over terugkeer

KRC Genk kreeg voor de interlandbreak enkele fikse tikken te verwerken. Het leed in de Europa League ...

77
77
Zeer zorgwekkende cijfers voor aanwinsten Anderlecht

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een korte onderbreking weer op gang. Anderlecht ...

247
247
PSV gelooft in jonge Belg en deelt nieuw contract uit

PSV liet afgelopen zomer met Johan Bakayoko en Kjell Peersman twee Belgen definitief vertrekken, ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw transferrecord Club, toptransfer Lewandowski'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

357
357
Anderlecht jubelt: talenten verbazen op WK U20

Gisterenavond werden de halve finales van het WK U20 afgerond. Marokko nam het op tegen Frankrijk en ...

221
221
KRC Genk houdt hart vast: El Ouahdi komt met boodschap

Zakaria El Ouahdi was als een sneltrein aan het seizoen begonnen. De Marokkaanse rechtsback werd ...

265
265
Courtois gooit olie op het vuur: relletje escaleert

Thibaut Courtois speelt bij Real Madrid met heel wat sterren samen. De meeste spelers in de selectie ...

157
157
Geraerts doet boekje open over trainerswals bij Union

Bij Union dachten ze eindelijk verlost te zijn van hun trainersvloek toen Sébastien Pocognoli ...

145
145
'Transferblunder afgestraft: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Er is de laatste tijd al heel wat gezegd en geschreven over de transferzomer van Anderlecht. Daarbij ...

173
173
Volgende ex-jeugdinternational keert België de rug toe

De Rode Duivels zetten deze week een grote stap richting het WK door te gaan winnen in Wales. ...

97
97
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

343
343

Meer sportnieuws