Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

door
Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

Adrien Trebel is de nieuwe nummer zes van RSC Anderlecht. Marco Kana, in de play-offs dé grote revelatie bij Anderlecht, moet op dit moment wijken. Een opvallende keuze, aangezien Trebel de afgelopen jaren als defensieve middenvelder nochtans een groot vraagteken was bij meerdere trainers. Bij de fans zorgt deze keuze ook voor héél veel ophef.


Anderlecht haalde Adrien Trebel in januari 2017 weg bij Standard en dat als centrale middenvelder. Het was geen toeval dat Hein Vanhaezebrouck Sven Kums nadien als zijn ‘nummer zes’ posteerde in zijn periode bij Anderlecht, omdat de middenvelder tactisch meer gedisciplineerd was dan Trebel. In zijn eerste seizoen bij Anderlecht speelde Trebel vooral als centrale middenvelder (als nummer acht) en slechts enkele keren als defensieve middenvelder (nummer zes). De jaren nadien was dat dus ook het geval, al speelde hij de afgelopen maanden in Zwitserland wel als defensieve middenvelder. Daar deed hij het wél goed op die positie, maar een degradatieploeg in Zwitserland is uiteraard nog iets heel anders dan Anderlecht. Daar wordt er heel anders gespeeld en moet de ploeg een stuk hoger spelen en kan het minder in een egelstelling kruipen.



AL JAREN TWIJFELS RONDOM POSITIE TREBEL

Enkele jaren geleden was er al veel te doen omtrent de beste positie van Trebel: op de 6 of de 8? Vijf jaar geleden schreef Sport/Voetbalmagazine nog het volgende. "Als hij voor de verdediging opereert, brengt hij met zijn enthousiasme zijn eigen ploeg schade toe, want hij heeft nogal vaak de neiging om zijn positie te verlaten en druk te gaan zetten, zonder op zijn ploegmaats te wachten. Om op het middenveld goed uit de verf te komen mist Trebel de mentaliteit van een controleur die zo kenmerkend is voor de meesters op die positie." Zij vonden toen ook al dat hij beter fungeerde als een nummer acht.

Trebel is op zijn best als hij wat vrijheid krijgt op het middenveld, waardoor hij als een soort box-to-box-speler kan optreden. Met zijn zeer goede crosspass en drang naar voren is hij in dat opzicht een meerwaarde en zijn zwakke punten worden dan meer gecamoufleerd. In de voorbereiding was Trebel op zijn best als hij naar voren kon denken, hij gaf een aantal knappe assists, en zijn hoge pressing is een pluspunt in de voetbalvisie van Felice Mazzu. Trebel zet druk op de tegenstander en speelt heel direct. Zo heeft Mazzu zijn middenvelders graag.



Maar dan komen we ook uit bij zijn zwakheden. Trebel is geen balvaste speler. Tegen Nordsjaelland en zelfs Helmond Sport had hij een aantal keren zeer gevaarlijk balverlies wat tot grote kansen leidde. Tegen betere ploegen wordt dat afgestraft. Trebel is ook een speler die veel energie legt in een wedstrijd, maar nog te vaak loopt waar de bal is. Een defensieve middenvelder moet ook positioneel sterk zijn en daardoor soms ook niet al te veel in het stuk voorkomen. Zich wegcijferen voor de ploeg.

Trebel wil net vaak de bal hebben en het spel verdelen, al ging het in dat opzicht al een stuk beter tegen Lyon. Trebel moet de Yves Vanderhaeghe van dit Anderlecht worden, en zich niet proberen op te werpen als de Pär Zetterberg van het team. Als hij dàt elke week kan opbrengen, dan is hij duidelijk een meerwaarde. In het andere geval – wat voordien zijn grote probleem was bij RSCA – is hij een risicogeval.



 KANA COMPLEET ANDER TYPE

Marco Kana is wel zo een type speler, maar hij is vooral sterk in balbezit en iemand die goed positie houdt voor de defensie, én minder drang naar voren heeft. Een beetje een type zoals Lucas Biglia of Axel Witsel. Het lijkt erop dat Mazzu (voorlopig?) voor de Fransman kiest en de tegenstanders zullen alvast analyseren hoe het de ruimte in de rug van Trebel en Ashimeru kan benutten, want die ligt er wel degelijk. Al wil Mazzu dat zijn defensief trio ook hoog druk zet, waardoor hij dat probleem toch hoopt in te dijken. Dat lukte goed tegen Lyon. RSCA moet hopen dat men in Europa de groepsfase haalt, anders dreigt Kana met een groot probleem te zitten. Vorig seizoen dacht hij al even aan een (tijdelijk) vertrek en als hij weer een jaar in de wachtkamer moet zitten, zal hij zeker gaan nadenken over zijn toekomst. Kana, die gelukkig voor RSCA nog drie jaar onder contract ligt, is bijna 20 jaar en dan is het stilaan tijd om ergens een basispion te worden. Een Europese kwalificatie kan ervoor zorgen dat er de nodige rotatie gaat zijn, waardoor hij minuten gaat maken. Anders dreigt er al snel een probleem-Kana te gaan komen.

Conclusie: Uit bepaalde Waalse hoek wordt ondertussen stevig de draak gestoken met Vincent Kompany wegens het niet gebruiken van Trebel. Een vreemde kronkel. Trebel paste met zijn manier van voetballen simpelweg niet in de visie van Kompany, waardoor het logisch was dat Trebel niet in zijn plannen paste. Mazzu speelt een héél ander soort voetbal, waar Trebel wel in past maar Kana dan weer minder. Het zijn keuzes die trainers maken en net dat maakt hun job zo moeilijk maar ook zo interessant.

CR

LEES OOK: Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

Heeft Trebel het goede profiel voor een defensieve middenvelder?

Meest recent

Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

9
9
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

35
35
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

77
77
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

71
71
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

20
20
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

351
351
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

403
403
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

379
379
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

381
381
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

282
282
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

404
404
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1033
1033
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1214
1214
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

301
301
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

382
382
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

333
333
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

281
281
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

599
599
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

659
659
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

312
312
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1427
1427
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

628
628
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

191
191
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

43
43
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

565
565

Meer sportnieuws