Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

274
Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

Adrien Trebel is de nieuwe nummer zes van RSC Anderlecht. Marco Kana, in de play-offs dé grote revelatie bij Anderlecht, moet op dit moment wijken. Een opvallende keuze, aangezien Trebel de afgelopen jaren als defensieve middenvelder nochtans een groot vraagteken was bij meerdere trainers. Bij de fans zorgt deze keuze ook voor héél veel ophef.


Anderlecht haalde Adrien Trebel in januari 2017 weg bij Standard en dat als centrale middenvelder. Het was geen toeval dat Hein Vanhaezebrouck Sven Kums nadien als zijn ‘nummer zes’ posteerde in zijn periode bij Anderlecht, omdat de middenvelder tactisch meer gedisciplineerd was dan Trebel. In zijn eerste seizoen bij Anderlecht speelde Trebel vooral als centrale middenvelder (als nummer acht) en slechts enkele keren als defensieve middenvelder (nummer zes). De jaren nadien was dat dus ook het geval, al speelde hij de afgelopen maanden in Zwitserland wel als defensieve middenvelder. Daar deed hij het wél goed op die positie, maar een degradatieploeg in Zwitserland is uiteraard nog iets heel anders dan Anderlecht. Daar wordt er heel anders gespeeld en moet de ploeg een stuk hoger spelen en kan het minder in een egelstelling kruipen.



AL JAREN TWIJFELS RONDOM POSITIE TREBEL

Enkele jaren geleden was er al veel te doen omtrent de beste positie van Trebel: op de 6 of de 8? Vijf jaar geleden schreef Sport/Voetbalmagazine nog het volgende. "Als hij voor de verdediging opereert, brengt hij met zijn enthousiasme zijn eigen ploeg schade toe, want hij heeft nogal vaak de neiging om zijn positie te verlaten en druk te gaan zetten, zonder op zijn ploegmaats te wachten. Om op het middenveld goed uit de verf te komen mist Trebel de mentaliteit van een controleur die zo kenmerkend is voor de meesters op die positie." Zij vonden toen ook al dat hij beter fungeerde als een nummer acht.

Trebel is op zijn best als hij wat vrijheid krijgt op het middenveld, waardoor hij als een soort box-to-box-speler kan optreden. Met zijn zeer goede crosspass en drang naar voren is hij in dat opzicht een meerwaarde en zijn zwakke punten worden dan meer gecamoufleerd. In de voorbereiding was Trebel op zijn best als hij naar voren kon denken, hij gaf een aantal knappe assists, en zijn hoge pressing is een pluspunt in de voetbalvisie van Felice Mazzu. Trebel zet druk op de tegenstander en speelt heel direct. Zo heeft Mazzu zijn middenvelders graag.



Maar dan komen we ook uit bij zijn zwakheden. Trebel is geen balvaste speler. Tegen Nordsjaelland en zelfs Helmond Sport had hij een aantal keren zeer gevaarlijk balverlies wat tot grote kansen leidde. Tegen betere ploegen wordt dat afgestraft. Trebel is ook een speler die veel energie legt in een wedstrijd, maar nog te vaak loopt waar de bal is. Een defensieve middenvelder moet ook positioneel sterk zijn en daardoor soms ook niet al te veel in het stuk voorkomen. Zich wegcijferen voor de ploeg.

Trebel wil net vaak de bal hebben en het spel verdelen, al ging het in dat opzicht al een stuk beter tegen Lyon. Trebel moet de Yves Vanderhaeghe van dit Anderlecht worden, en zich niet proberen op te werpen als de Pär Zetterberg van het team. Als hij dàt elke week kan opbrengen, dan is hij duidelijk een meerwaarde. In het andere geval – wat voordien zijn grote probleem was bij RSCA – is hij een risicogeval.



 KANA COMPLEET ANDER TYPE

Marco Kana is wel zo een type speler, maar hij is vooral sterk in balbezit en iemand die goed positie houdt voor de defensie, én minder drang naar voren heeft. Een beetje een type zoals Lucas Biglia of Axel Witsel. Het lijkt erop dat Mazzu (voorlopig?) voor de Fransman kiest en de tegenstanders zullen alvast analyseren hoe het de ruimte in de rug van Trebel en Ashimeru kan benutten, want die ligt er wel degelijk. Al wil Mazzu dat zijn defensief trio ook hoog druk zet, waardoor hij dat probleem toch hoopt in te dijken. Dat lukte goed tegen Lyon. RSCA moet hopen dat men in Europa de groepsfase haalt, anders dreigt Kana met een groot probleem te zitten. Vorig seizoen dacht hij al even aan een (tijdelijk) vertrek en als hij weer een jaar in de wachtkamer moet zitten, zal hij zeker gaan nadenken over zijn toekomst. Kana, die gelukkig voor RSCA nog drie jaar onder contract ligt, is bijna 20 jaar en dan is het stilaan tijd om ergens een basispion te worden. Een Europese kwalificatie kan ervoor zorgen dat er de nodige rotatie gaat zijn, waardoor hij minuten gaat maken. Anders dreigt er al snel een probleem-Kana te gaan komen.

Conclusie: Uit bepaalde Waalse hoek wordt ondertussen stevig de draak gestoken met Vincent Kompany wegens het niet gebruiken van Trebel. Een vreemde kronkel. Trebel paste met zijn manier van voetballen simpelweg niet in de visie van Kompany, waardoor het logisch was dat Trebel niet in zijn plannen paste. Mazzu speelt een héél ander soort voetbal, waar Trebel wel in past maar Kana dan weer minder. Het zijn keuzes die trainers maken en net dat maakt hun job zo moeilijk maar ook zo interessant.

CR

LEES OOK: Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

Heeft Trebel het goede profiel voor een defensieve middenvelder?

Meest recent

Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

22
22
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

24
24
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

219
219
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

24
24
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

77
77
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

144
144
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

182
182
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

177
177
Courtois in grootse doen: Valverde gelooft oren niet vlak na match

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

243
243
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

97
97
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

690
690
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

225
225
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

318
318
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

439
439
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

405
405
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

148
148
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

94
94
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

73
73
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

318
318
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

62
62
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

86
86
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

127
127
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

26
26
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

283
283

Meer sportnieuws