Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

274 stemmen
Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

Adrien Trebel is de nieuwe nummer zes van RSC Anderlecht. Marco Kana, in de play-offs dé grote revelatie bij Anderlecht, moet op dit moment wijken. Een opvallende keuze, aangezien Trebel de afgelopen jaren als defensieve middenvelder nochtans een groot vraagteken was bij meerdere trainers. Bij de fans zorgt deze keuze ook voor héél veel ophef.


Anderlecht haalde Adrien Trebel in januari 2017 weg bij Standard en dat als centrale middenvelder. Het was geen toeval dat Hein Vanhaezebrouck Sven Kums nadien als zijn ‘nummer zes’ posteerde in zijn periode bij Anderlecht, omdat de middenvelder tactisch meer gedisciplineerd was dan Trebel. In zijn eerste seizoen bij Anderlecht speelde Trebel vooral als centrale middenvelder (als nummer acht) en slechts enkele keren als defensieve middenvelder (nummer zes). De jaren nadien was dat dus ook het geval, al speelde hij de afgelopen maanden in Zwitserland wel als defensieve middenvelder. Daar deed hij het wél goed op die positie, maar een degradatieploeg in Zwitserland is uiteraard nog iets heel anders dan Anderlecht. Daar wordt er heel anders gespeeld en moet de ploeg een stuk hoger spelen en kan het minder in een egelstelling kruipen.



AL JAREN TWIJFELS RONDOM POSITIE TREBEL

Enkele jaren geleden was er al veel te doen omtrent de beste positie van Trebel: op de 6 of de 8? Vijf jaar geleden schreef Sport/Voetbalmagazine nog het volgende. "Als hij voor de verdediging opereert, brengt hij met zijn enthousiasme zijn eigen ploeg schade toe, want hij heeft nogal vaak de neiging om zijn positie te verlaten en druk te gaan zetten, zonder op zijn ploegmaats te wachten. Om op het middenveld goed uit de verf te komen mist Trebel de mentaliteit van een controleur die zo kenmerkend is voor de meesters op die positie." Zij vonden toen ook al dat hij beter fungeerde als een nummer acht.

Trebel is op zijn best als hij wat vrijheid krijgt op het middenveld, waardoor hij als een soort box-to-box-speler kan optreden. Met zijn zeer goede crosspass en drang naar voren is hij in dat opzicht een meerwaarde en zijn zwakke punten worden dan meer gecamoufleerd. In de voorbereiding was Trebel op zijn best als hij naar voren kon denken, hij gaf een aantal knappe assists, en zijn hoge pressing is een pluspunt in de voetbalvisie van Felice Mazzu. Trebel zet druk op de tegenstander en speelt heel direct. Zo heeft Mazzu zijn middenvelders graag.



Maar dan komen we ook uit bij zijn zwakheden. Trebel is geen balvaste speler. Tegen Nordsjaelland en zelfs Helmond Sport had hij een aantal keren zeer gevaarlijk balverlies wat tot grote kansen leidde. Tegen betere ploegen wordt dat afgestraft. Trebel is ook een speler die veel energie legt in een wedstrijd, maar nog te vaak loopt waar de bal is. Een defensieve middenvelder moet ook positioneel sterk zijn en daardoor soms ook niet al te veel in het stuk voorkomen. Zich wegcijferen voor de ploeg.

Trebel wil net vaak de bal hebben en het spel verdelen, al ging het in dat opzicht al een stuk beter tegen Lyon. Trebel moet de Yves Vanderhaeghe van dit Anderlecht worden, en zich niet proberen op te werpen als de Pär Zetterberg van het team. Als hij dàt elke week kan opbrengen, dan is hij duidelijk een meerwaarde. In het andere geval – wat voordien zijn grote probleem was bij RSCA – is hij een risicogeval.



 KANA COMPLEET ANDER TYPE

Marco Kana is wel zo een type speler, maar hij is vooral sterk in balbezit en iemand die goed positie houdt voor de defensie, én minder drang naar voren heeft. Een beetje een type zoals Lucas Biglia of Axel Witsel. Het lijkt erop dat Mazzu (voorlopig?) voor de Fransman kiest en de tegenstanders zullen alvast analyseren hoe het de ruimte in de rug van Trebel en Ashimeru kan benutten, want die ligt er wel degelijk. Al wil Mazzu dat zijn defensief trio ook hoog druk zet, waardoor hij dat probleem toch hoopt in te dijken. Dat lukte goed tegen Lyon. RSCA moet hopen dat men in Europa de groepsfase haalt, anders dreigt Kana met een groot probleem te zitten. Vorig seizoen dacht hij al even aan een (tijdelijk) vertrek en als hij weer een jaar in de wachtkamer moet zitten, zal hij zeker gaan nadenken over zijn toekomst. Kana, die gelukkig voor RSCA nog drie jaar onder contract ligt, is bijna 20 jaar en dan is het stilaan tijd om ergens een basispion te worden. Een Europese kwalificatie kan ervoor zorgen dat er de nodige rotatie gaat zijn, waardoor hij minuten gaat maken. Anders dreigt er al snel een probleem-Kana te gaan komen.

Conclusie: Uit bepaalde Waalse hoek wordt ondertussen stevig de draak gestoken met Vincent Kompany wegens het niet gebruiken van Trebel. Een vreemde kronkel. Trebel paste met zijn manier van voetballen simpelweg niet in de visie van Kompany, waardoor het logisch was dat Trebel niet in zijn plannen paste. Mazzu speelt een héél ander soort voetbal, waar Trebel wel in past maar Kana dan weer minder. Het zijn keuzes die trainers maken en net dat maakt hun job zo moeilijk maar ook zo interessant.

CR

LEES OOK: Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

Heeft Trebel het goede profiel voor een defensieve middenvelder?

Meest recent

Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

32
32
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

24
24
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

261
261
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

105
105
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

188
188
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

73
73
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

123
123
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

62
62
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

63
63
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

30
30
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

57
57
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

509
509
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

73
73
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

74
74
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

253
253
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

966
966
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

965
965
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

951
951
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

347
347
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

68
68
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

86
86
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

613
613
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

555
555
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

357
357
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

618
618

Meer sportnieuws