Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

274
Mazzu neemt meteen een risico bij Anderlecht

Adrien Trebel is de nieuwe nummer zes van RSC Anderlecht. Marco Kana, in de play-offs dé grote revelatie bij Anderlecht, moet op dit moment wijken. Een opvallende keuze, aangezien Trebel de afgelopen jaren als defensieve middenvelder nochtans een groot vraagteken was bij meerdere trainers. Bij de fans zorgt deze keuze ook voor héél veel ophef.


Anderlecht haalde Adrien Trebel in januari 2017 weg bij Standard en dat als centrale middenvelder. Het was geen toeval dat Hein Vanhaezebrouck Sven Kums nadien als zijn ‘nummer zes’ posteerde in zijn periode bij Anderlecht, omdat de middenvelder tactisch meer gedisciplineerd was dan Trebel. In zijn eerste seizoen bij Anderlecht speelde Trebel vooral als centrale middenvelder (als nummer acht) en slechts enkele keren als defensieve middenvelder (nummer zes). De jaren nadien was dat dus ook het geval, al speelde hij de afgelopen maanden in Zwitserland wel als defensieve middenvelder. Daar deed hij het wél goed op die positie, maar een degradatieploeg in Zwitserland is uiteraard nog iets heel anders dan Anderlecht. Daar wordt er heel anders gespeeld en moet de ploeg een stuk hoger spelen en kan het minder in een egelstelling kruipen.



AL JAREN TWIJFELS RONDOM POSITIE TREBEL

Enkele jaren geleden was er al veel te doen omtrent de beste positie van Trebel: op de 6 of de 8? Vijf jaar geleden schreef Sport/Voetbalmagazine nog het volgende. "Als hij voor de verdediging opereert, brengt hij met zijn enthousiasme zijn eigen ploeg schade toe, want hij heeft nogal vaak de neiging om zijn positie te verlaten en druk te gaan zetten, zonder op zijn ploegmaats te wachten. Om op het middenveld goed uit de verf te komen mist Trebel de mentaliteit van een controleur die zo kenmerkend is voor de meesters op die positie." Zij vonden toen ook al dat hij beter fungeerde als een nummer acht.

Trebel is op zijn best als hij wat vrijheid krijgt op het middenveld, waardoor hij als een soort box-to-box-speler kan optreden. Met zijn zeer goede crosspass en drang naar voren is hij in dat opzicht een meerwaarde en zijn zwakke punten worden dan meer gecamoufleerd. In de voorbereiding was Trebel op zijn best als hij naar voren kon denken, hij gaf een aantal knappe assists, en zijn hoge pressing is een pluspunt in de voetbalvisie van Felice Mazzu. Trebel zet druk op de tegenstander en speelt heel direct. Zo heeft Mazzu zijn middenvelders graag.



Maar dan komen we ook uit bij zijn zwakheden. Trebel is geen balvaste speler. Tegen Nordsjaelland en zelfs Helmond Sport had hij een aantal keren zeer gevaarlijk balverlies wat tot grote kansen leidde. Tegen betere ploegen wordt dat afgestraft. Trebel is ook een speler die veel energie legt in een wedstrijd, maar nog te vaak loopt waar de bal is. Een defensieve middenvelder moet ook positioneel sterk zijn en daardoor soms ook niet al te veel in het stuk voorkomen. Zich wegcijferen voor de ploeg.

Trebel wil net vaak de bal hebben en het spel verdelen, al ging het in dat opzicht al een stuk beter tegen Lyon. Trebel moet de Yves Vanderhaeghe van dit Anderlecht worden, en zich niet proberen op te werpen als de Pär Zetterberg van het team. Als hij dàt elke week kan opbrengen, dan is hij duidelijk een meerwaarde. In het andere geval – wat voordien zijn grote probleem was bij RSCA – is hij een risicogeval.



 KANA COMPLEET ANDER TYPE

Marco Kana is wel zo een type speler, maar hij is vooral sterk in balbezit en iemand die goed positie houdt voor de defensie, én minder drang naar voren heeft. Een beetje een type zoals Lucas Biglia of Axel Witsel. Het lijkt erop dat Mazzu (voorlopig?) voor de Fransman kiest en de tegenstanders zullen alvast analyseren hoe het de ruimte in de rug van Trebel en Ashimeru kan benutten, want die ligt er wel degelijk. Al wil Mazzu dat zijn defensief trio ook hoog druk zet, waardoor hij dat probleem toch hoopt in te dijken. Dat lukte goed tegen Lyon. RSCA moet hopen dat men in Europa de groepsfase haalt, anders dreigt Kana met een groot probleem te zitten. Vorig seizoen dacht hij al even aan een (tijdelijk) vertrek en als hij weer een jaar in de wachtkamer moet zitten, zal hij zeker gaan nadenken over zijn toekomst. Kana, die gelukkig voor RSCA nog drie jaar onder contract ligt, is bijna 20 jaar en dan is het stilaan tijd om ergens een basispion te worden. Een Europese kwalificatie kan ervoor zorgen dat er de nodige rotatie gaat zijn, waardoor hij minuten gaat maken. Anders dreigt er al snel een probleem-Kana te gaan komen.

Conclusie: Uit bepaalde Waalse hoek wordt ondertussen stevig de draak gestoken met Vincent Kompany wegens het niet gebruiken van Trebel. Een vreemde kronkel. Trebel paste met zijn manier van voetballen simpelweg niet in de visie van Kompany, waardoor het logisch was dat Trebel niet in zijn plannen paste. Mazzu speelt een héél ander soort voetbal, waar Trebel wel in past maar Kana dan weer minder. Het zijn keuzes die trainers maken en net dat maakt hun job zo moeilijk maar ook zo interessant.

CR

LEES OOK: Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Heeft Trebel het goede profiel voor een defensieve middenvelder?

Meest recent

Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

8
8
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

22
22
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

93
93
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

73
73
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

360
360
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

94
94
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

51
51
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

28
28
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

87
87
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

56
56
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

81
81
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

180
180
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

268
268
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

441
441
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

289
289
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

174
174
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

91
91
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

117
117
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

410
410
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

306
306
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

370
370
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

252
252
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

186
186
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

117
117

Meer sportnieuws