Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

397 stemmen
Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

Bij Antwerp zijn ze bezig aan een zeer straffe transferzomer. Nadat ze in juni al Oranje-international Vincent Janssen wisten te strikken, haalden ze dit weekend met Toby Alderweireld ook nog een Rode Duivel naar de Bosuil. De 33-jarige verdediger kiest er na een jaartje in Qatar voor om voor het eerst zijn opwachting te maken in de Jupiler Pro League.


Alderweireld bracht immers zijn hele profcarrière door in het buitenland, waar hij uitkwam voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Als jeugdspeler was hij uiteraard wel in België actief, want hij genoot zijn opleiding bij Germinal Beerschot. Uitgerekend de grote rivaal van Antwerp dus, en dat maakt de transfer des te opvallender.

Maar Alderweireld had wel een woordje uitleg klaar over zijn band met de twee Antwerpse clubs. "Oké, ik heb vier jaar in de jeugd van Germinal Beerschot gespeeld nadat ik bij Germinal Ekeren was begonnen. Maar ik ben zelf zeker niet haatdragend tegenover die club, integendeel. Het is evenzeer een fantastische club", tekende Het Nieuwsblad op. "Maar ik ben gewoon een liefhebber van het Antwerps voetbal in het algemeen. Ook daarom kon ik niet wachten om hier te tekenen."

SPORTIEVE SITUATIE
Alderweireld speelde van 1994 tot 1999 in de jeugd van Germinal Ekeren en na de fusie was hij nog tot 2004 bij Germinal Beerschot aan de slag, alvorens Ajax hem op zijn vijftiende wegkaapte. De Amsterdammers hadden toen een samenwerkingsverband met GBA. Dat hij nu voor de rivaal kiest, heeft echter ook vooral met sportieve en financiële redenen te maken. Terwijl Beerschot straks in 1B aan de bak moet, wil Antwerp voor de prijzen strijden en gooit Paul Gheysens daarvoor gretig met miljoenen.

LEES OOK: Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

🚀

Heb je begrip voor die keuze?

Meest recent

Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

23
23
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

611
611
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

45
45
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

58
58
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

176
176
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

241
241
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

258
258
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

396
396
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

655
655
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

154
154
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

445
445
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

220
220
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

188
188
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

122
122
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

385
385
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

93
93
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

262
262
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

503
503
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135

Meer sportnieuws