Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

397 stemmen
Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

Bij Antwerp zijn ze bezig aan een zeer straffe transferzomer. Nadat ze in juni al Oranje-international Vincent Janssen wisten te strikken, haalden ze dit weekend met Toby Alderweireld ook nog een Rode Duivel naar de Bosuil. De 33-jarige verdediger kiest er na een jaartje in Qatar voor om voor het eerst zijn opwachting te maken in de Jupiler Pro League.


Alderweireld bracht immers zijn hele profcarrière door in het buitenland, waar hij uitkwam voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Als jeugdspeler was hij uiteraard wel in België actief, want hij genoot zijn opleiding bij Germinal Beerschot. Uitgerekend de grote rivaal van Antwerp dus, en dat maakt de transfer des te opvallender.

Maar Alderweireld had wel een woordje uitleg klaar over zijn band met de twee Antwerpse clubs. "Oké, ik heb vier jaar in de jeugd van Germinal Beerschot gespeeld nadat ik bij Germinal Ekeren was begonnen. Maar ik ben zelf zeker niet haatdragend tegenover die club, integendeel. Het is evenzeer een fantastische club", tekende Het Nieuwsblad op. "Maar ik ben gewoon een liefhebber van het Antwerps voetbal in het algemeen. Ook daarom kon ik niet wachten om hier te tekenen."

SPORTIEVE SITUATIE
Alderweireld speelde van 1994 tot 1999 in de jeugd van Germinal Ekeren en na de fusie was hij nog tot 2004 bij Germinal Beerschot aan de slag, alvorens Ajax hem op zijn vijftiende wegkaapte. De Amsterdammers hadden toen een samenwerkingsverband met GBA. Dat hij nu voor de rivaal kiest, heeft echter ook vooral met sportieve en financiële redenen te maken. Terwijl Beerschot straks in 1B aan de bak moet, wil Antwerp voor de prijzen strijden en gooit Paul Gheysens daarvoor gretig met miljoenen.

LEES OOK: Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

🚀

Heb je begrip voor die keuze?

Meest recent

Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

12
12
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

37
37
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

137
137
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

52
52
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

306
306
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

237
237
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

90
90
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

149
149
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

483
483
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

344
344
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

111
111
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

328
328
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

206
206
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

235
235
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

154
154
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

89
89
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

524
524
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

450
450
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

547
547
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1072
1072
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

950
950
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

309
309
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

630
630
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

832
832
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

321
321

Meer sportnieuws