Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

door
Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

Bij Antwerp zijn ze bezig aan een zeer straffe transferzomer. Nadat ze in juni al Oranje-international Vincent Janssen wisten te strikken, haalden ze dit weekend met Toby Alderweireld ook nog een Rode Duivel naar de Bosuil. De 33-jarige verdediger kiest er na een jaartje in Qatar voor om voor het eerst zijn opwachting te maken in de Jupiler Pro League.


Alderweireld bracht immers zijn hele profcarrière door in het buitenland, waar hij uitkwam voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Als jeugdspeler was hij uiteraard wel in België actief, want hij genoot zijn opleiding bij Germinal Beerschot. Uitgerekend de grote rivaal van Antwerp dus, en dat maakt de transfer des te opvallender.

Maar Alderweireld had wel een woordje uitleg klaar over zijn band met de twee Antwerpse clubs. "Oké, ik heb vier jaar in de jeugd van Germinal Beerschot gespeeld nadat ik bij Germinal Ekeren was begonnen. Maar ik ben zelf zeker niet haatdragend tegenover die club, integendeel. Het is evenzeer een fantastische club", tekende Het Nieuwsblad op. "Maar ik ben gewoon een liefhebber van het Antwerps voetbal in het algemeen. Ook daarom kon ik niet wachten om hier te tekenen."

SPORTIEVE SITUATIE
Alderweireld speelde van 1994 tot 1999 in de jeugd van Germinal Ekeren en na de fusie was hij nog tot 2004 bij Germinal Beerschot aan de slag, alvorens Ajax hem op zijn vijftiende wegkaapte. De Amsterdammers hadden toen een samenwerkingsverband met GBA. Dat hij nu voor de rivaal kiest, heeft echter ook vooral met sportieve en financiële redenen te maken. Terwijl Beerschot straks in 1B aan de bak moet, wil Antwerp voor de prijzen strijden en gooit Paul Gheysens daarvoor gretig met miljoenen.

LEES OOK: Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Heb je begrip voor die keuze?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

3
3
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

42
42
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

280
280
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

27
27
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

27
27
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

28
28
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

205
205
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

118
118
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

198
198
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

173
173
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

263
263
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

303
303
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

331
331
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

451
451
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

409
409
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

483
483
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

225
225
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

112
112
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

85
85
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

433
433
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

675
675

Meer sportnieuws