Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

door
Alderweireld komt met boodschap voor Beerschot

Bij Antwerp zijn ze bezig aan een zeer straffe transferzomer. Nadat ze in juni al Oranje-international Vincent Janssen wisten te strikken, haalden ze dit weekend met Toby Alderweireld ook nog een Rode Duivel naar de Bosuil. De 33-jarige verdediger kiest er na een jaartje in Qatar voor om voor het eerst zijn opwachting te maken in de Jupiler Pro League.


Alderweireld bracht immers zijn hele profcarrière door in het buitenland, waar hij uitkwam voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Als jeugdspeler was hij uiteraard wel in België actief, want hij genoot zijn opleiding bij Germinal Beerschot. Uitgerekend de grote rivaal van Antwerp dus, en dat maakt de transfer des te opvallender.

Maar Alderweireld had wel een woordje uitleg klaar over zijn band met de twee Antwerpse clubs. "Oké, ik heb vier jaar in de jeugd van Germinal Beerschot gespeeld nadat ik bij Germinal Ekeren was begonnen. Maar ik ben zelf zeker niet haatdragend tegenover die club, integendeel. Het is evenzeer een fantastische club", tekende Het Nieuwsblad op. "Maar ik ben gewoon een liefhebber van het Antwerps voetbal in het algemeen. Ook daarom kon ik niet wachten om hier te tekenen."

SPORTIEVE SITUATIE
Alderweireld speelde van 1994 tot 1999 in de jeugd van Germinal Ekeren en na de fusie was hij nog tot 2004 bij Germinal Beerschot aan de slag, alvorens Ajax hem op zijn vijftiende wegkaapte. De Amsterdammers hadden toen een samenwerkingsverband met GBA. Dat hij nu voor de rivaal kiest, heeft echter ook vooral met sportieve en financiële redenen te maken. Terwijl Beerschot straks in 1B aan de bak moet, wil Antwerp voor de prijzen strijden en gooit Paul Gheysens daarvoor gretig met miljoenen.

LEES OOK: Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

Heb je begrip voor die keuze?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

14
14
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

130
130
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

197
197
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

81
81
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

54
54
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

33
33
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

624
624
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

276
276
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

495
495
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1168
1168

Meer sportnieuws