Undav en Mitoma spelen zich in de kijker bij Brighton

door
Undav en Mitoma spelen zich in de kijker bij Brighton

In de Premier League wordt Brighton & Hove Albion komend seizoen één van de ploegen om in de gaten te houden. Niet alleen eindigden de Seagulls vorig seizoen knap negende op een zucht van een Europees ticket, ze hebben ook heel wat spelers met een Belgische link in hun rangen. Naast Rode Duivel hebben maar liefst vijf van hun spelers een verleden in de Jupiler Pro League.


Moises Caicedo was vorig seizoen voor Nieuwjaar één van de schaarse lichtpuntjes bij Beerschot en wist zich in de laatste weken van het seizoen ook in de Premier League te tonen. Daarnaast keerden deze zomer vier spelers terug bij Brighton na een uitleenbeurt aan een Belgische club: Kjell Scherpen bij KV Oostende en het trio Kacper Kozlowski, Kaoru Mitoma en Deniz Undav bij zusterclub Union.

Vooral naar die laatste twee wordt het uitkijken na hun heldenrol bij de Brusselaars vorig seizoen. Zaterdag zijn ze er alvast in geslaagd om zich in de kijker te spelen. Brighton boekte een vlotte oefenzege tegen het Portugese Estoril, dat met 4-1 voor de bijl ging. Zowel Mitoma als Undav wisten daarbij een doelpuntje mee te pikken.

INVALLERS
De twee aanvallers moesten wel nog op de bank beginnen, maar mochten in de tweede helft toch opdraven. Mitoma kwam bij de rust Trossard vervangen, terwijl Undav na een uur het veld in kwam. Amper vijf minuten later zette de Profvoetballer van het Jaar al een aanval op die door zijn Japanse maat afgerond werd. In de slotminuten zette Undav met een schot van buiten de zestien nog zelf de eindstand op het bord.


Zal Undav ook in de Premier League potten breken?

Meest recent

'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

16
16
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

37
37
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

71
71
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

53
53
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

99
99
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

310
310
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

107
107
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

69
69
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

552
552
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

161
161
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

34
34
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

647
647
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

134
134
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

251
251
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

424
424
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

739
739
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

914
914
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

201
201
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

53
53
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

131
131
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

159
159
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

188
188
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

123
123
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

100
100
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

260
260

Meer sportnieuws