Undav en Mitoma spelen zich in de kijker bij Brighton

170 stemmen
Undav en Mitoma spelen zich in de kijker bij Brighton

In de Premier League wordt Brighton & Hove Albion komend seizoen één van de ploegen om in de gaten te houden. Niet alleen eindigden de Seagulls vorig seizoen knap negende op een zucht van een Europees ticket, ze hebben ook heel wat spelers met een Belgische link in hun rangen. Naast Rode Duivel hebben maar liefst vijf van hun spelers een verleden in de Jupiler Pro League.


Moises Caicedo was vorig seizoen voor Nieuwjaar één van de schaarse lichtpuntjes bij Beerschot en wist zich in de laatste weken van het seizoen ook in de Premier League te tonen. Daarnaast keerden deze zomer vier spelers terug bij Brighton na een uitleenbeurt aan een Belgische club: Kjell Scherpen bij KV Oostende en het trio Kacper Kozlowski, Kaoru Mitoma en Deniz Undav bij zusterclub Union.

Vooral naar die laatste twee wordt het uitkijken na hun heldenrol bij de Brusselaars vorig seizoen. Zaterdag zijn ze er alvast in geslaagd om zich in de kijker te spelen. Brighton boekte een vlotte oefenzege tegen het Portugese Estoril, dat met 4-1 voor de bijl ging. Zowel Mitoma als Undav wisten daarbij een doelpuntje mee te pikken.

INVALLERS
De twee aanvallers moesten wel nog op de bank beginnen, maar mochten in de tweede helft toch opdraven. Mitoma kwam bij de rust Trossard vervangen, terwijl Undav na een uur het veld in kwam. Amper vijf minuten later zette de Profvoetballer van het Jaar al een aanval op die door zijn Japanse maat afgerond werd. In de slotminuten zette Undav met een schot van buiten de zestien nog zelf de eindstand op het bord.


LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Zal Undav ook in de Premier League potten breken?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

9
9
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

32
32
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

49
49
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

73
73
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

43
43
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

88
88
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

34
34
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

240
240
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

91
91
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

582
582
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

251
251
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

254
254
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

515
515
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

448
448
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

602
602
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

75
75
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

178
178
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

85
85
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

163
163
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

151
151
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

281
281

Meer sportnieuws