Alderweireld straalt bij Antwerp: "Mooier sprookje bestaat niet"

door
Alderweireld straalt bij Antwerp:

Antwerp haalde vrijdagavond weer een grote slag thuis, want de aangekondigde transfer van Toby Alderweireld werd eindelijk helemaal afgerond. Enkele dagen geleden had de Great Old al laten weten dat alle partijen een mondeling akkoord bereikt hadden over de overgang, maar nu zette de Rode Duivel ook daadwerkelijk zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen.


Daarmee komt Alderweireld na achttien jaar weer thuis, want de van Ekeren afkomstige verdediger was al sinds 2004 in het buitenland actief. Hij speelde in die periode achtereenvolgens voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Maar nu kan hij ook eindelijk zijn kwaliteiten ook eens in de Jupiler Pro League laten zien en daar kijkt hij duidelijk naar uit.

"Het was al een lange tijd gaande, maar nu het officieel is, kan ik moeilijk in woorden uitdrukken hoe ik me voel", straalt de 33-jarige in zijn eerste interview op de officiële clubkanalen. "Ik heb het geluk gehad om voor veel mooie clubs in het buitenland te spelen, maar dit is het speciaalste. Als je in de stad die je zo graag ziet, de club kunt verdedigen in België en het buitenland, dan bestaat er geen mooier sprookje, denk ik. Ik was altijd al fan van het Antwerpse voetbal en de ambitie die deze club uitspreekt. Ik ben enorm trots om daar vanaf nu deel van uit te maken."

KAMPIOEN
Het is duidelijk wat de ambitie van Antwerp dit seizoen is, nadat het voor Alderweireld ook al technisch directeur Marc Overmars, trainer Mark van Bommel en Oranje-spits Vincent Janssen binnenhaalde. Paul Gheysens wil absoluut de titel met zijn club veroveren, maar daarvoor moet wel de kloof met Club Brugge gedicht worden. Het zal snel duidelijk worden of dat met deze aanwinsten ook gelukt is.


LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Zal Alderweireld Antwerp naar de titel leiden?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

15
15
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

60
60
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

138
138
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

51
51
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

286
286
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

75
75
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

577
577
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

192
192
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

171
171
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

399
399
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

59
59
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

230
230
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

65
65
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

114
114
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

461
461
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

269
269
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

353
353
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

786
786
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

662
662
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws