Alderweireld straalt bij Antwerp: "Mooier sprookje bestaat niet"

door
Alderweireld straalt bij Antwerp:

Antwerp haalde vrijdagavond weer een grote slag thuis, want de aangekondigde transfer van Toby Alderweireld werd eindelijk helemaal afgerond. Enkele dagen geleden had de Great Old al laten weten dat alle partijen een mondeling akkoord bereikt hadden over de overgang, maar nu zette de Rode Duivel ook daadwerkelijk zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen.


Daarmee komt Alderweireld na achttien jaar weer thuis, want de van Ekeren afkomstige verdediger was al sinds 2004 in het buitenland actief. Hij speelde in die periode achtereenvolgens voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Maar nu kan hij ook eindelijk zijn kwaliteiten ook eens in de Jupiler Pro League laten zien en daar kijkt hij duidelijk naar uit.

"Het was al een lange tijd gaande, maar nu het officieel is, kan ik moeilijk in woorden uitdrukken hoe ik me voel", straalt de 33-jarige in zijn eerste interview op de officiële clubkanalen. "Ik heb het geluk gehad om voor veel mooie clubs in het buitenland te spelen, maar dit is het speciaalste. Als je in de stad die je zo graag ziet, de club kunt verdedigen in België en het buitenland, dan bestaat er geen mooier sprookje, denk ik. Ik was altijd al fan van het Antwerpse voetbal en de ambitie die deze club uitspreekt. Ik ben enorm trots om daar vanaf nu deel van uit te maken."

KAMPIOEN
Het is duidelijk wat de ambitie van Antwerp dit seizoen is, nadat het voor Alderweireld ook al technisch directeur Marc Overmars, trainer Mark van Bommel en Oranje-spits Vincent Janssen binnenhaalde. Paul Gheysens wil absoluut de titel met zijn club veroveren, maar daarvoor moet wel de kloof met Club Brugge gedicht worden. Het zal snel duidelijk worden of dat met deze aanwinsten ook gelukt is.


LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

🚀

Zal Alderweireld Antwerp naar de titel leiden?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

4
4
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

11
11
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

36
36
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

60
60
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

74
74
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

232
232
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

246
246
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

84
84
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

217
217
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

241
241
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

64
64
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

207
207
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

242
242
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

70
70
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

188
188
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

116
116
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

106
106
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

567
567
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

479
479
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

283
283
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91

Meer sportnieuws