Alderweireld straalt bij Antwerp: "Mooier sprookje bestaat niet"

door
Alderweireld straalt bij Antwerp:

Antwerp haalde vrijdagavond weer een grote slag thuis, want de aangekondigde transfer van Toby Alderweireld werd eindelijk helemaal afgerond. Enkele dagen geleden had de Great Old al laten weten dat alle partijen een mondeling akkoord bereikt hadden over de overgang, maar nu zette de Rode Duivel ook daadwerkelijk zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen.


Daarmee komt Alderweireld na achttien jaar weer thuis, want de van Ekeren afkomstige verdediger was al sinds 2004 in het buitenland actief. Hij speelde in die periode achtereenvolgens voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Maar nu kan hij ook eindelijk zijn kwaliteiten ook eens in de Jupiler Pro League laten zien en daar kijkt hij duidelijk naar uit.

"Het was al een lange tijd gaande, maar nu het officieel is, kan ik moeilijk in woorden uitdrukken hoe ik me voel", straalt de 33-jarige in zijn eerste interview op de officiële clubkanalen. "Ik heb het geluk gehad om voor veel mooie clubs in het buitenland te spelen, maar dit is het speciaalste. Als je in de stad die je zo graag ziet, de club kunt verdedigen in België en het buitenland, dan bestaat er geen mooier sprookje, denk ik. Ik was altijd al fan van het Antwerpse voetbal en de ambitie die deze club uitspreekt. Ik ben enorm trots om daar vanaf nu deel van uit te maken."

KAMPIOEN
Het is duidelijk wat de ambitie van Antwerp dit seizoen is, nadat het voor Alderweireld ook al technisch directeur Marc Overmars, trainer Mark van Bommel en Oranje-spits Vincent Janssen binnenhaalde. Paul Gheysens wil absoluut de titel met zijn club veroveren, maar daarvoor moet wel de kloof met Club Brugge gedicht worden. Het zal snel duidelijk worden of dat met deze aanwinsten ook gelukt is.


LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Zal Alderweireld Antwerp naar de titel leiden?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

12
12
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

82
82
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

78
78
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

74
74
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

230
230
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

54
54
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

126
126
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

426
426
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

133
133
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

274
274
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

467
467
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

177
177
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

93
93
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

162
162
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

138
138
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

393
393
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

67
67
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

186
186
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

723
723
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

664
664
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

608
608
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

406
406
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

638
638

Meer sportnieuws