Alderweireld straalt bij Antwerp: "Mooier sprookje bestaat niet"

167
Alderweireld straalt bij Antwerp:

Antwerp haalde vrijdagavond weer een grote slag thuis, want de aangekondigde transfer van Toby Alderweireld werd eindelijk helemaal afgerond. Enkele dagen geleden had de Great Old al laten weten dat alle partijen een mondeling akkoord bereikt hadden over de overgang, maar nu zette de Rode Duivel ook daadwerkelijk zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen.


Daarmee komt Alderweireld na achttien jaar weer thuis, want de van Ekeren afkomstige verdediger was al sinds 2004 in het buitenland actief. Hij speelde in die periode achtereenvolgens voor Ajax, Atletico Madrid, Southampton, Tottenham en Al-Duhail. Maar nu kan hij ook eindelijk zijn kwaliteiten ook eens in de Jupiler Pro League laten zien en daar kijkt hij duidelijk naar uit.

"Het was al een lange tijd gaande, maar nu het officieel is, kan ik moeilijk in woorden uitdrukken hoe ik me voel", straalt de 33-jarige in zijn eerste interview op de officiële clubkanalen. "Ik heb het geluk gehad om voor veel mooie clubs in het buitenland te spelen, maar dit is het speciaalste. Als je in de stad die je zo graag ziet, de club kunt verdedigen in België en het buitenland, dan bestaat er geen mooier sprookje, denk ik. Ik was altijd al fan van het Antwerpse voetbal en de ambitie die deze club uitspreekt. Ik ben enorm trots om daar vanaf nu deel van uit te maken."

KAMPIOEN
Het is duidelijk wat de ambitie van Antwerp dit seizoen is, nadat het voor Alderweireld ook al technisch directeur Marc Overmars, trainer Mark van Bommel en Oranje-spits Vincent Janssen binnenhaalde. Paul Gheysens wil absoluut de titel met zijn club veroveren, maar daarvoor moet wel de kloof met Club Brugge gedicht worden. Het zal snel duidelijk worden of dat met deze aanwinsten ook gelukt is.


LEES OOK: Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Zal Alderweireld Antwerp naar de titel leiden?

Meest recent

Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

0
0
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

8
8
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

31
31
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

24
24
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

70
70
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

477
477
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

320
320
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

82
82
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

65
65
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

199
199
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

462
462
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

57
57
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

198
198
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

97
97
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

215
215
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

72
72
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

78
78
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

216
216
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

399
399
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

380
380
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

192
192
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

81
81

Meer sportnieuws