Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

door
Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

RSC Anderlecht nam het met zijn invallers op tegen de invallers van Olympique Lyon. Trainer Felice Mazzu zag een interessante oefenpot. Enkele spelers toonden zich ondanks de 2-3-nederlaag.


Bij Lyon mochten bekende namen als Rémy Riou, Moussa Dembélé , Damien Da Silva en Jérome Boateng opdraven. Paars-Wit speelde in een 3-5-2 en Neerpede was alomtegenwoordig. Met Noah Sadiki, Marco Kana, Killian Sardella, Anouar Ait El Hadj, Mario Stroeykens en Antoine Colassin mochten er zes eigen opgeleide spelers starten, terwijl Julien Duranville ook deel uitmaakt van de A-kern. De jonkies toonden zich.

Kana speelt altijd zijn match, al stond hij centraal achterin. We zien hem toch liever een rij hoger, waar hij een hoger niveau haalt. Sardella en Sadiki bewezen dat zij zich goed voelen in dit systeem en speelden net als de hele voorbereiding zeer degelijk. Stroeykens toonde zich tegen een klepper als Boateng. Hij heeft duidelijk de honger om dit seizoen helemaal door te breken bij Anderlecht. Op het middenveld was Arnstad als ‘nummer 8’ heel aanwezig. Hij zal een zware concurrent worden voor Ashimeru. Olsson is dat niet op die positie, maar mogelijk wel op de ‘6’. De Zweed speelde daar zijn beste oefenmatch van deze campagne. Als hij het spel voor zich heeft, voelt hij zich duidelijk beter in zijn sas.

EL HADJ DERDE KEUZE

Een minpunt: El Hadj. De jonge aanvallende middenvelder toonde bijzonder veel inzet, maar hij blijft zoeken naar de vorm uit zijn eerste seizoen. El Hadj probeert veel, maar er lukt te weinig. Al was zijn tweede helft zeker niet verkeerd. Hij is momenteel derde keuze achter Verschaeren en Refaelov. Voorts was Angulo degelijk in zijn halfuur, en toonde Colassin dat hij een neus voor goals heeft maar dat een basisplaats te hoog is gegrepen voor hem. Al speelt hij zeker geen slechte voorbereiding. Duranville toonde op zijn beurt enkele leuke flitsen.

In de tweede helft mochten jongens als Stassin, Coosemans, Lapage, Leoni en Bundu nog opdraven, maar zij maken in principe geen deel uit van de plannen van de A-kern. Na enkele wissels zakte het niveau bij Anderlecht en werd er met 2-3 verloren.

Conclusie: Mazzu zal het graag zien gebeuren dat enkele jonkies zich duidelijk toonden. Het zijn positieve zorgen voor de coach.

LEES OOK: Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

Gaat Stroeykens dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

68
68
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

29
29
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

288
288
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

322
322
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

45
45
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

56
56
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

574
574
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

443
443
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

97
97
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

277
277
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

26
26
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

85
85
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

32
32
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

253
253
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

222
222
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

99
99
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

72
72
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

515
515
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

131
131
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

94
94
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

115
115
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

99
99
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

238
238
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

119
119
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

1067
1067

Meer sportnieuws