Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

door
Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

RSC Anderlecht nam het met zijn invallers op tegen de invallers van Olympique Lyon. Trainer Felice Mazzu zag een interessante oefenpot. Enkele spelers toonden zich ondanks de 2-3-nederlaag.


Bij Lyon mochten bekende namen als Rémy Riou, Moussa Dembélé , Damien Da Silva en Jérome Boateng opdraven. Paars-Wit speelde in een 3-5-2 en Neerpede was alomtegenwoordig. Met Noah Sadiki, Marco Kana, Killian Sardella, Anouar Ait El Hadj, Mario Stroeykens en Antoine Colassin mochten er zes eigen opgeleide spelers starten, terwijl Julien Duranville ook deel uitmaakt van de A-kern. De jonkies toonden zich.

Kana speelt altijd zijn match, al stond hij centraal achterin. We zien hem toch liever een rij hoger, waar hij een hoger niveau haalt. Sardella en Sadiki bewezen dat zij zich goed voelen in dit systeem en speelden net als de hele voorbereiding zeer degelijk. Stroeykens toonde zich tegen een klepper als Boateng. Hij heeft duidelijk de honger om dit seizoen helemaal door te breken bij Anderlecht. Op het middenveld was Arnstad als ‘nummer 8’ heel aanwezig. Hij zal een zware concurrent worden voor Ashimeru. Olsson is dat niet op die positie, maar mogelijk wel op de ‘6’. De Zweed speelde daar zijn beste oefenmatch van deze campagne. Als hij het spel voor zich heeft, voelt hij zich duidelijk beter in zijn sas.

EL HADJ DERDE KEUZE

Een minpunt: El Hadj. De jonge aanvallende middenvelder toonde bijzonder veel inzet, maar hij blijft zoeken naar de vorm uit zijn eerste seizoen. El Hadj probeert veel, maar er lukt te weinig. Al was zijn tweede helft zeker niet verkeerd. Hij is momenteel derde keuze achter Verschaeren en Refaelov. Voorts was Angulo degelijk in zijn halfuur, en toonde Colassin dat hij een neus voor goals heeft maar dat een basisplaats te hoog is gegrepen voor hem. Al speelt hij zeker geen slechte voorbereiding. Duranville toonde op zijn beurt enkele leuke flitsen.

In de tweede helft mochten jongens als Stassin, Coosemans, Lapage, Leoni en Bundu nog opdraven, maar zij maken in principe geen deel uit van de plannen van de A-kern. Na enkele wissels zakte het niveau bij Anderlecht en werd er met 2-3 verloren.

Conclusie: Mazzu zal het graag zien gebeuren dat enkele jonkies zich duidelijk toonden. Het zijn positieve zorgen voor de coach.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Gaat Stroeykens dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

39
39
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

61
61
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

147
147
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

80
80
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

42
42
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

33
33
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

185
185
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

334
334
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

198
198
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

122
122
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

342
342
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

185
185
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

346
346
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

158
158
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

88
88
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

629
629
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

306
306
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

718
718
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

488
488
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

303
303
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

188
188
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

155
155
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

121
121
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

107
107
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73

Meer sportnieuws