Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

286 stemmen
Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

RSC Anderlecht nam het met zijn invallers op tegen de invallers van Olympique Lyon. Trainer Felice Mazzu zag een interessante oefenpot. Enkele spelers toonden zich ondanks de 2-3-nederlaag.


Bij Lyon mochten bekende namen als Rémy Riou, Moussa Dembélé , Damien Da Silva en Jérome Boateng opdraven. Paars-Wit speelde in een 3-5-2 en Neerpede was alomtegenwoordig. Met Noah Sadiki, Marco Kana, Killian Sardella, Anouar Ait El Hadj, Mario Stroeykens en Antoine Colassin mochten er zes eigen opgeleide spelers starten, terwijl Julien Duranville ook deel uitmaakt van de A-kern. De jonkies toonden zich.

Kana speelt altijd zijn match, al stond hij centraal achterin. We zien hem toch liever een rij hoger, waar hij een hoger niveau haalt. Sardella en Sadiki bewezen dat zij zich goed voelen in dit systeem en speelden net als de hele voorbereiding zeer degelijk. Stroeykens toonde zich tegen een klepper als Boateng. Hij heeft duidelijk de honger om dit seizoen helemaal door te breken bij Anderlecht. Op het middenveld was Arnstad als ‘nummer 8’ heel aanwezig. Hij zal een zware concurrent worden voor Ashimeru. Olsson is dat niet op die positie, maar mogelijk wel op de ‘6’. De Zweed speelde daar zijn beste oefenmatch van deze campagne. Als hij het spel voor zich heeft, voelt hij zich duidelijk beter in zijn sas.

EL HADJ DERDE KEUZE

Een minpunt: El Hadj. De jonge aanvallende middenvelder toonde bijzonder veel inzet, maar hij blijft zoeken naar de vorm uit zijn eerste seizoen. El Hadj probeert veel, maar er lukt te weinig. Al was zijn tweede helft zeker niet verkeerd. Hij is momenteel derde keuze achter Verschaeren en Refaelov. Voorts was Angulo degelijk in zijn halfuur, en toonde Colassin dat hij een neus voor goals heeft maar dat een basisplaats te hoog is gegrepen voor hem. Al speelt hij zeker geen slechte voorbereiding. Duranville toonde op zijn beurt enkele leuke flitsen.

In de tweede helft mochten jongens als Stassin, Coosemans, Lapage, Leoni en Bundu nog opdraven, maar zij maken in principe geen deel uit van de plannen van de A-kern. Na enkele wissels zakte het niveau bij Anderlecht en werd er met 2-3 verloren.

Conclusie: Mazzu zal het graag zien gebeuren dat enkele jonkies zich duidelijk toonden. Het zijn positieve zorgen voor de coach.

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Gaat Stroeykens dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

105
105
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

647
647
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

114
114
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

206
206
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

162
162
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

145
145
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

261
261
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

170
170
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

248
248
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

232
232
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

469
469
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

149
149
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws