Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

286 stemmen
Enkele RSCA-jonkies maken indruk tegen Lyon

RSC Anderlecht nam het met zijn invallers op tegen de invallers van Olympique Lyon. Trainer Felice Mazzu zag een interessante oefenpot. Enkele spelers toonden zich ondanks de 2-3-nederlaag.


Bij Lyon mochten bekende namen als Rémy Riou, Moussa Dembélé , Damien Da Silva en Jérome Boateng opdraven. Paars-Wit speelde in een 3-5-2 en Neerpede was alomtegenwoordig. Met Noah Sadiki, Marco Kana, Killian Sardella, Anouar Ait El Hadj, Mario Stroeykens en Antoine Colassin mochten er zes eigen opgeleide spelers starten, terwijl Julien Duranville ook deel uitmaakt van de A-kern. De jonkies toonden zich.

Kana speelt altijd zijn match, al stond hij centraal achterin. We zien hem toch liever een rij hoger, waar hij een hoger niveau haalt. Sardella en Sadiki bewezen dat zij zich goed voelen in dit systeem en speelden net als de hele voorbereiding zeer degelijk. Stroeykens toonde zich tegen een klepper als Boateng. Hij heeft duidelijk de honger om dit seizoen helemaal door te breken bij Anderlecht. Op het middenveld was Arnstad als ‘nummer 8’ heel aanwezig. Hij zal een zware concurrent worden voor Ashimeru. Olsson is dat niet op die positie, maar mogelijk wel op de ‘6’. De Zweed speelde daar zijn beste oefenmatch van deze campagne. Als hij het spel voor zich heeft, voelt hij zich duidelijk beter in zijn sas.

EL HADJ DERDE KEUZE

Een minpunt: El Hadj. De jonge aanvallende middenvelder toonde bijzonder veel inzet, maar hij blijft zoeken naar de vorm uit zijn eerste seizoen. El Hadj probeert veel, maar er lukt te weinig. Al was zijn tweede helft zeker niet verkeerd. Hij is momenteel derde keuze achter Verschaeren en Refaelov. Voorts was Angulo degelijk in zijn halfuur, en toonde Colassin dat hij een neus voor goals heeft maar dat een basisplaats te hoog is gegrepen voor hem. Al speelt hij zeker geen slechte voorbereiding. Duranville toonde op zijn beurt enkele leuke flitsen.

In de tweede helft mochten jongens als Stassin, Coosemans, Lapage, Leoni en Bundu nog opdraven, maar zij maken in principe geen deel uit van de plannen van de A-kern. Na enkele wissels zakte het niveau bij Anderlecht en werd er met 2-3 verloren.

Conclusie: Mazzu zal het graag zien gebeuren dat enkele jonkies zich duidelijk toonden. Het zijn positieve zorgen voor de coach.

LEES OOK: Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Gaat Stroeykens dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

181
181
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

349
349
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

91
91
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

57
57
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

49
49
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

147
147
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

272
272
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

316
316
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

92
92
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

369
369
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

141
141
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

145
145
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

446
446
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

155
155
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

525
525
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

57
57
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

124
124
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1520
1520
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

294
294
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

140
140
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

181
181
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

254
254
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

233
233
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

203
203
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

244
244

Meer sportnieuws