Jong Anderlecht moet zijn meerdere erkennen in Lyon

235
Jong Anderlecht moet zijn meerdere erkennen in Lyon

Om 20u sluit Anderlecht zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen af met een galamatch tegen Olympique Lyon, maar ook in de namiddag keken beide teams elkaar al eens in de ogen. Dat deden ze achter gesloten deuren op Neerpede, waar zowel Felice Mazzu als Peter Bosz een zeer jong elftal de wei in stuurden. De Paars-Witte jonkies konden de Fransen niet verrassen.


Bij Lyon stonden met Boateng, Dubois en Dembélé wel enkele ervaren rotten aan de aftrap, terwijl Mazzu koos voor jeugd en bankzitters. De meest ervaren pion in het elftal was Olsson, die de concurrentiestrijd op het middenveld helemaal verloren lijkt te hebben. Met al dat jong geweld kwam Anderlecht wel op voorsprong. Een verre uittrap van Verbruggen belandde bij Stroeykens, die zijn schot nog gekeerd zag worden. Colassin was echter goed gevolgd om de 1-0 binnen te tikken.

De Fransen bleken echter niet aangeslagen en kwamen nog voor rust weer langszij. In de tweede helft gingen ze helemaal over RSCA, maar dat stribbelde nog tegen. Via de jonge invaller Stassin kwamen ze nog op 2-2. Het venijn zat echter in de staart, want Lyon sleepte uiteindelijk nog een 2-3-zege uit de brand. Voor een aantal jongeren was het in ieder geval wel een mogelijkheid om zich in de kijker te spelen, maar om te zien hoe ver Anderlecht echt staat, zullen we moeten wachten tot de twee teams het in de avond met hun sterkste elftallen tegen elkaar opnemen.


LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Zullen er dit seizoen weer enkele jonge talenten doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

133
133
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

657
657
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

358
358
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws