Antwerp wint van Kiev, aanwinst maakt indruk

441 stemmen
Antwerp wint van Kiev, aanwinst maakt indruk

Royal Antwerp FC nam het vanavond op tegen Dynamo Kiev. Mark van Bommel heeft nog wel wat werk, dat werd duidelijk na deze match, ook al won Antwerp met 2-1. Vincent Janssen en Manuel Benson waren de schutters van dienst.


Antwerp begon rustig aan de partij, maar met Janssen heeft het een roofdier aangetrokken. De Nederlandse spits kreeg de bal na zes minuten in het strafschopgebied aangespeeld, hij kapte zijn tegenstander uit en schoot de bal met links tegen de touwen. Een mooi begin voor Janssen op de Bosuil. De Nederlander deed het niet onaardig en liet zich vaak goed betrekken in het spel. Als de aanvoer er is, lijkt de ex-spits van Tottenham een garantie te zijn op doelpunten. Offensief zat het wel goed bij Antwerp, dat toch een aantal kansen bij elkaar wist te spelen.

Defensief is Alderweireld zeker welkom, want achteraan werd er soms toch te veel ruimte weggegeven. De bezoekers kregen de nodige kansen, mede doordat ze het middenveld domineerden waar Nainggolan, Yussuf en Gerkens het moeilijk hadden. Na 40 minuten scoorde Kiev de verdiende 1-1 via Tsyhankov. De defensie van de Great Old zag er daar zeker niet goed uit, net als Nainggolan. 

In de tweede helft keken we ook niet naar een hoogstaande pot voetbal, al trof Janssen wel nog de paal. In de 70ste minuut bracht Benson met een héérlijke vrije trap - zijn derde al in deze voorbereiding - de thuisploeg op een 2-1-voorsprong. De flankaanvaller lijkt alsnog in Antwerpen te blijven, want Van Bommel is een fan van de ex-speler van KRC Genk. 

Conclusie: Antwerp speelde een degelijke partij, maar vooral defensief (vooral in de eerste helft vielen er veel te veel gaten) heeft Van Bommel wel nog wat werk. Ook het centrale middenveld moet nog onder stoom komen. Toch mag Antwerp geen problemen kennen met het Kosovaarse Drita, dat het komende week partij geeft in Europa. Bij Antwerp zagen ze vooral dat Janssen een stevige aanwinst is.

LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Is Antwerp klaar voor de competitie?

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

4
4
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

52
52
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

290
290
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

102
102
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

55
55
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

65
65
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

156
156
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

421
421
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

394
394
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

392
392
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

317
317
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

158
158
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

529
529
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

245
245
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

906
906
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

606
606
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

431
431
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

704
704
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

286
286
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

229
229
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

150
150
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

573
573

Meer sportnieuws