"Titel voor Anderlecht? Dat komt wellicht te vroeg"

door

Het bestuur van RSC Anderlecht wil voluit voor de landstitel gaan en Felice Mazzu sprak die ambities ook uit. Is dat realistisch? Filip De Wilde vindt het nog wat vroeg.


De voormalige doelman van de Brusselaars vindt dat het nog een beetje vroeg is om Anderlecht weer als grote titelconcurrent voor Club Brugge te aanzien. Vincent Kompany achtte RSCA ook (nog) niet klaar en het verschil in visie zorgde voor een breuk. Mazzu sprak met het bestuur en ging mee in die ambities.

De Wilde is van mening dat Anderlecht wel in de top drie moet kunnen eindigen, waar ze vorig seizoen eindigden. Daarnaast verwacht hij ook een goede Europese campagne, wat vorig seizoen niet lukte. Paars-Wit moet eerst twee voorrondes overleven en Mazzu weet dat een goede competitiestart (de eerste matchen kondigen zich als haalbaar aan) cruciaal is, net als plaatsing voor de groepsfase. Na het vertrek van Kompany zullen ook de fans minder geduld hebben en een goede start is zeer belangrijk voor de rust rondom de club.

WEINIG ERVARING

De coach zag met Josh Cullen, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé drie basispionnen Anderlecht verlaten. Bovendien waren Cullen en Kouamé ook nog eens twee van de meest ervaren spelers van de selectie en ook Lisandro Magallan vertrok. Anderlecht haalde enkel jonge spelers in huis, al keerde Adrien Trebel terug. Inzake ervaring ging Paars-Wit er dus zeker niet op vooruit. Mazzu hoopt dat het jeugdig enthousiasme van zijn kern het kan halen van de karrenvracht aan ervaring die titelfavorieten Club Brugge en Royal Antwerp FC in overvloed hebben.

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Is RSCA een titelkandidaat?

Meest recent

'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

4
4
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

14
14
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

10
10
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

91
91
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

112
112
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

106
106
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

231
231
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

371
371
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

146
146
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

169
169
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

273
273
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

91
91
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

359
359
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

220
220
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

356
356
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

239
239
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

326
326
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

497
497
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

142
142
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

102
102
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

657
657
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

308
308
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

352
352
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

202
202

Meer sportnieuws