"Titel voor Anderlecht? Dat komt wellicht te vroeg"

door

Het bestuur van RSC Anderlecht wil voluit voor de landstitel gaan en Felice Mazzu sprak die ambities ook uit. Is dat realistisch? Filip De Wilde vindt het nog wat vroeg.


De voormalige doelman van de Brusselaars vindt dat het nog een beetje vroeg is om Anderlecht weer als grote titelconcurrent voor Club Brugge te aanzien. Vincent Kompany achtte RSCA ook (nog) niet klaar en het verschil in visie zorgde voor een breuk. Mazzu sprak met het bestuur en ging mee in die ambities.

De Wilde is van mening dat Anderlecht wel in de top drie moet kunnen eindigen, waar ze vorig seizoen eindigden. Daarnaast verwacht hij ook een goede Europese campagne, wat vorig seizoen niet lukte. Paars-Wit moet eerst twee voorrondes overleven en Mazzu weet dat een goede competitiestart (de eerste matchen kondigen zich als haalbaar aan) cruciaal is, net als plaatsing voor de groepsfase. Na het vertrek van Kompany zullen ook de fans minder geduld hebben en een goede start is zeer belangrijk voor de rust rondom de club.

WEINIG ERVARING

De coach zag met Josh Cullen, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé drie basispionnen Anderlecht verlaten. Bovendien waren Cullen en Kouamé ook nog eens twee van de meest ervaren spelers van de selectie en ook Lisandro Magallan vertrok. Anderlecht haalde enkel jonge spelers in huis, al keerde Adrien Trebel terug. Inzake ervaring ging Paars-Wit er dus zeker niet op vooruit. Mazzu hoopt dat het jeugdig enthousiasme van zijn kern het kan halen van de karrenvracht aan ervaring die titelfavorieten Club Brugge en Royal Antwerp FC in overvloed hebben.

LEES OOK: De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Is RSCA een titelkandidaat?

Meest recent

'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

0
0
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

29
29
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

29
29
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

119
119
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

36
36
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

190
190
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

151
151
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

139
139
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

363
363
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

449
449
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

62
62
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

110
110
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

301
301
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

133
133
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

201
201
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

224
224
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

399
399
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

425
425
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

276
276
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

206
206
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

77
77
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

80
80
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

691
691
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

233
233
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

345
345

Meer sportnieuws