'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

door
'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

Helemaal doorbreken lukte nog steeds niet echt, maar met 10 doelpunten en vijf assists heeft Francis Amuzu er toch veruit zijn meest productieve seizoen ooit opzitten bij Anderlecht. Onder nieuwe coach Felice Mazzu moet de 22-jarige spurtbom eindelijk echt zijn stempel drukken. Of trekt hij de deuren van het Lotto Park straks achter zich dicht?


De voorbije jaren werd Amuzu geregeld in verband gebracht met een transfer. De nog altijd jonge winger, wiens marktwaarde op 5,5 miljoen wordt geschat, kan dan ook een aardige cent in het laatje brengen. Bovendien dwong de kandidaat-Rode Duivel de voorbije jaren nog steeds geen vaste basisplaats af bij Paars-Wit, waar hij tot medio 2024 vastligt en tot dusver goed was voor 17 goals en 16 assists in 152 optredens.

In de voorbereiding gunde Mazzu hem wel reeds volop zijn kans, zij het wel vooral als fullback. Op de linkerkant moet hij in die rol mogelijk tijdelijk depanneren voor Sergio Gomez. Amuzu is dan ook op z'n best met veel ruimte voor zich, al vertoeft hij zelf toch liever dichter bij het vijandelijke doel. In het offensief compartiment dreigen de plaatsjes in het systeem van Mazzu echter nog wat duurder te worden dan onder Kompany.

LOONEISEN
Misschien is een afscheid voor alle partijen dus toch de beste oplossing. In dat opzicht dook Troyes de voorbije weken op als potentiële overnemer, maar die piste is volgens transferwatcher Sacha Tavolieri intussen van de baan. De onderhandelingen met de Franse eersteklasser zouden namelijk zijn afgesproken omwille van Amuzu zijn hoge looneisen. Of er op clubniveau al sprake was van een akkoord wordt niet vermeld.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Denkt u dat Amuzu ooit Rode Duivel wordt?

Meest recent

'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

7
7
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

22
22
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

11
11
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

43
43
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

110
110
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

28
28
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

122
122
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

77
77
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

54
54
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

325
325
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

56
56
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

107
107
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

47
47
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

130
130
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

135
135
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

83
83
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

215
215
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

222
222
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

639
639
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

114
114
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

181
181
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

44
44
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

416
416

Meer sportnieuws