'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

door
'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

Helemaal doorbreken lukte nog steeds niet echt, maar met 10 doelpunten en vijf assists heeft Francis Amuzu er toch veruit zijn meest productieve seizoen ooit opzitten bij Anderlecht. Onder nieuwe coach Felice Mazzu moet de 22-jarige spurtbom eindelijk echt zijn stempel drukken. Of trekt hij de deuren van het Lotto Park straks achter zich dicht?


De voorbije jaren werd Amuzu geregeld in verband gebracht met een transfer. De nog altijd jonge winger, wiens marktwaarde op 5,5 miljoen wordt geschat, kan dan ook een aardige cent in het laatje brengen. Bovendien dwong de kandidaat-Rode Duivel de voorbije jaren nog steeds geen vaste basisplaats af bij Paars-Wit, waar hij tot medio 2024 vastligt en tot dusver goed was voor 17 goals en 16 assists in 152 optredens.

In de voorbereiding gunde Mazzu hem wel reeds volop zijn kans, zij het wel vooral als fullback. Op de linkerkant moet hij in die rol mogelijk tijdelijk depanneren voor Sergio Gomez. Amuzu is dan ook op z'n best met veel ruimte voor zich, al vertoeft hij zelf toch liever dichter bij het vijandelijke doel. In het offensief compartiment dreigen de plaatsjes in het systeem van Mazzu echter nog wat duurder te worden dan onder Kompany.

LOONEISEN
Misschien is een afscheid voor alle partijen dus toch de beste oplossing. In dat opzicht dook Troyes de voorbije weken op als potentiële overnemer, maar die piste is volgens transferwatcher Sacha Tavolieri intussen van de baan. De onderhandelingen met de Franse eersteklasser zouden namelijk zijn afgesproken omwille van Amuzu zijn hoge looneisen. Of er op clubniveau al sprake was van een akkoord wordt niet vermeld.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Denkt u dat Amuzu ooit Rode Duivel wordt?

Meest recent

‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

70
70
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

259
259
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

24
24
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

232
232
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

21
21
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

294
294
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

31
31
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

289
289
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

288
288
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

99
99
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

165
165
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

588
588
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

337
337
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

121
121
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

426
426
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

107
107
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

141
141
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

605
605
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

93
93
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

237
237
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

232
232
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

133
133
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

344
344
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

129
129

Meer sportnieuws