'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

203 stemmen
'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

Helemaal doorbreken lukte nog steeds niet echt, maar met 10 doelpunten en vijf assists heeft Francis Amuzu er toch veruit zijn meest productieve seizoen ooit opzitten bij Anderlecht. Onder nieuwe coach Felice Mazzu moet de 22-jarige spurtbom eindelijk echt zijn stempel drukken. Of trekt hij de deuren van het Lotto Park straks achter zich dicht?


De voorbije jaren werd Amuzu geregeld in verband gebracht met een transfer. De nog altijd jonge winger, wiens marktwaarde op 5,5 miljoen wordt geschat, kan dan ook een aardige cent in het laatje brengen. Bovendien dwong de kandidaat-Rode Duivel de voorbije jaren nog steeds geen vaste basisplaats af bij Paars-Wit, waar hij tot medio 2024 vastligt en tot dusver goed was voor 17 goals en 16 assists in 152 optredens.

In de voorbereiding gunde Mazzu hem wel reeds volop zijn kans, zij het wel vooral als fullback. Op de linkerkant moet hij in die rol mogelijk tijdelijk depanneren voor Sergio Gomez. Amuzu is dan ook op z'n best met veel ruimte voor zich, al vertoeft hij zelf toch liever dichter bij het vijandelijke doel. In het offensief compartiment dreigen de plaatsjes in het systeem van Mazzu echter nog wat duurder te worden dan onder Kompany.

LOONEISEN
Misschien is een afscheid voor alle partijen dus toch de beste oplossing. In dat opzicht dook Troyes de voorbije weken op als potentiële overnemer, maar die piste is volgens transferwatcher Sacha Tavolieri intussen van de baan. De onderhandelingen met de Franse eersteklasser zouden namelijk zijn afgesproken omwille van Amuzu zijn hoge looneisen. Of er op clubniveau al sprake was van een akkoord wordt niet vermeld.

LEES OOK: Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Denkt u dat Amuzu ooit Rode Duivel wordt?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

38
38
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

38
38
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

260
260
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

126
126
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

249
249
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

286
286
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

132
132
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

591
591
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

514
514
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

736
736
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

246
246
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

788
788
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

529
529
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

377
377
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1292
1292
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

482
482
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

335
335
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

493
493
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

488
488

Meer sportnieuws