'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

door
'Amuzu grijpt naast transfer door hoge looneisen'

Helemaal doorbreken lukte nog steeds niet echt, maar met 10 doelpunten en vijf assists heeft Francis Amuzu er toch veruit zijn meest productieve seizoen ooit opzitten bij Anderlecht. Onder nieuwe coach Felice Mazzu moet de 22-jarige spurtbom eindelijk echt zijn stempel drukken. Of trekt hij de deuren van het Lotto Park straks achter zich dicht?


De voorbije jaren werd Amuzu geregeld in verband gebracht met een transfer. De nog altijd jonge winger, wiens marktwaarde op 5,5 miljoen wordt geschat, kan dan ook een aardige cent in het laatje brengen. Bovendien dwong de kandidaat-Rode Duivel de voorbije jaren nog steeds geen vaste basisplaats af bij Paars-Wit, waar hij tot medio 2024 vastligt en tot dusver goed was voor 17 goals en 16 assists in 152 optredens.

In de voorbereiding gunde Mazzu hem wel reeds volop zijn kans, zij het wel vooral als fullback. Op de linkerkant moet hij in die rol mogelijk tijdelijk depanneren voor Sergio Gomez. Amuzu is dan ook op z'n best met veel ruimte voor zich, al vertoeft hij zelf toch liever dichter bij het vijandelijke doel. In het offensief compartiment dreigen de plaatsjes in het systeem van Mazzu echter nog wat duurder te worden dan onder Kompany.

LOONEISEN
Misschien is een afscheid voor alle partijen dus toch de beste oplossing. In dat opzicht dook Troyes de voorbije weken op als potentiële overnemer, maar die piste is volgens transferwatcher Sacha Tavolieri intussen van de baan. De onderhandelingen met de Franse eersteklasser zouden namelijk zijn afgesproken omwille van Amuzu zijn hoge looneisen. Of er op clubniveau al sprake was van een akkoord wordt niet vermeld.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Denkt u dat Amuzu ooit Rode Duivel wordt?

Meest recent

‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

0
0
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

16
16
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

68
68
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

40
40
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

47
47
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

96
96
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

152
152
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

413
413
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

89
89
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

57
57
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

147
147
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

519
519
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

153
153
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

216
216
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

776
776
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

329
329
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

119
119
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

138
138
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

155
155
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

57
57
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1383
1383
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

66
66
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

738
738
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

110
110

Meer sportnieuws