'Twee Italiaanse en één Franse club grepen naast Mazzu'

127
'Twee Italiaanse en één Franse club grepen naast Mazzu'

RSC Anderlecht haalde Felice Mazzu in huis als opvolger voor Vincent Kompany. De Belgische coach met Italiaanse roots kende een fantastisch seizoen bij Union SG en dat lokte de nodige interesse.


Makelaarskantoor CAA Base speurde de internationale markt af, en dat in samenwerking met makelaars Gianni Catale en Lillo Leone. Catale sprak in La Capitale over het dossier van Mazzu, die toch wel de nodige interesse wist los te weken. Zo was Hellas Verona concreet voor de ex-trainer van Sporting Charleroi en KRC Genk, en ook Sampdoria informeerde. Die laatste club deed echter nooit een concreet voorstel. 

LILLE OSC

Toen bleek dat Mazzu Union SG ging verlaten, was Anderlecht er als de kippen bij om de coach te contacteren. Lille OSC deed hetzelfde en de Franse club had Mazzu als nummer één op hun lijst gezet. De coach had echter geen trek in een buitenlands avontuur en dat omwille van familiale redenen. Lille OSC bood Mazzu bijna dubbel zo veel geld aan als Anderlecht, maar Mazzu had heel erg veel zin om Paars-Wit weer richting prijzen te loodsen. Hij kreeg garanties inzake transfers en mag op sportief vlak beslissen wat hij wil, zoals blijkt met de terugkeer van Adrien Trebel.

Mazzu sprak zich meteen uit over het behalen van de landstitel. Dat zal zeker niet makkelijk worden, aangezien Club Brugge weer een sterke kern heeft en Royal Antwerp FC zwaar doorpakt. Anderlecht haalde al enkele zeer interessante spelers, vooral jonkies, maar zag met Josh Cullen, Christian Kouamé en Joshua Zirkzee ook drie basispionnen vertrekken. 

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Maakte Mazzu de goede keuze?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

0
0
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

31
31
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

39
39
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

43
43
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

52
52
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

212
212
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

80
80
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

67
67
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

70
70
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

24
24
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

66
66
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

250
250
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

49
49
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

210
210
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

73
73
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

200
200
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1015
1015
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

178
178

Meer sportnieuws