TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht hoopte deze zomer Joshua Zirkzee aan boord te kunnen houden, maar de Nederlandse spits bleek uiteindelijk veel te duur voor Paars-Wit. Bayern München vraagt tussen de 8 en 10 miljoen euro, maar dat kunnen ze niet betalen. Een club uit de Premier League zou wel bereid zijn om die som op tafel te leggen, want Leeds United zou op zijn komst azen. De Engelsen zijn bij Zirkzee uitgekomen nadat ze bot vingen bij Charles De Ketelaere.



In het Lotto Park hebben ze Zirkzee wel al vervangen met de komst van Sebastiano Esposito en ook Fabio Silva zou nog op komst zijn. In diens dossier viel alvast een gunstige wending te noteren, want de Portugees vertrok niet mee op stage met Wolverhampton. Hij zou in Engeland achtergebleven zijn om verder te onderhandelen over zijn contractverlenging en uitleenbeurt. Het lijkt er dus goed uit te zien voor RSCA.

Dat speurt ook nog verder naar versterking op andere posities. Zo zouden ze bezig zijn met een nieuwe linksachter, want er zou een bod neergelegd zijn voor Alan Rodriguez, een 21-jarige Paraguayaan van Cerro Porteño. Zijn club zou de aanbieding nog bestuderen, mogelijk krijgen we de komende dagen dus meer nieuws.



Anderzijds verloor Anderlecht dinsdag ook Josh Cullen. De Ier rondde zijn transfer naar Burnley helemaal af en tekende een contract voor vier jaar bij de nieuwe club van Vincent Kompany. Paars-Wit zou rond de 3 miljoen incasseren voor de middenvelder, die zijn laatste contractjaar inging.

Intussen speelt hij alweer mee bij Union, maar het lijkt er nog steeds op dat Casper Nielsen een transfer zal maken. Mogelijk naar een verrassende bestemming, want AA Gent zou nu de beste papieren voor zijn komst hebben. Aanvankelijk had de Deen geen oren naar het voorstel van de Buffalo's, maar nu zou hij tot inkeer gekomen zijn. In de Ghelamco Arena kan hij immers vijf keer meer verdienen dan bij Union en op sportief vlak zou hij het nog steeds als een stap vooruit zien.



Club Brugge zou zich echter ook nog steeds kunnen mengen in de strijd. Naast Nielsen had de landskampioen nog een andere smaakmaker uit de eigen competitie op het oog, want ook voor Selim Amallah toonden ze belangstelling. Zijn naam mag echter geschrapt worden, want in een interview geeft hij aan dat hij België wil verlaten. Als Amallah vertrekt bij Standard, zal het dus voor een buitenlandse club zijn.

Daarnaast blijft het ook uitkijken wie het Jan Breydelstadion nog zal verlaten. Ruud Vormer leek lange tijd een transfer te overwegen, maar de aanvoerder zou nu toch beslist hebben om te blijven.



Antwerp blijft ook stevig gaan op de transfermarkt. Naast Alderweireld is er nu nog een verdediger op komst, want ook de transfer van Gaston Avila zou snel rond moeten zijn. De Great Old heeft al een persoonlijk akkoord met de 20-jarige linksachter en ook Boca Juniors heeft zijn mondelinge zegen gegeven. Eens dat akkoord op papier staat, kan de Argentijn naar België afzakken om zijn testen af te leggen en zijn contract te tekenen.

KV Mechelen was dinsdag zeer druk op de transfermarkt, want er streken twee aanwinsten neer. Malinwa verraste door Boli Bolingoli terug naar België te halen. Het jeugdproduct van Club Brugge komt over van Celtic en tekende voor twee seizoenen. Daarnaast streek ook aanvaller Alessio Da Cruz neer. De Kaapverdische Nederlander is een oude bekende van trainer Danny Buijs, die hij bij Groningen tegenkwam. Hij werd weggeplukt bij Parma en tekende ook voor twee jaar.



Bij Standard zoeken ze nog steeds naar hun eerste zomeraanwinst. De komst van Orbelin Pineda sprong nog af, want de Mexicaan trekt uiteindelijk op huurbasis naar AEK Athene. Nu valt echter de naam van Faïz Selemani weer op Sclessin. De aanvaller wil absoluut weg bij KV Kortrijk, maar geniet ook interesse uit het buitenland. Daar trekken Antalyaspor en AEK Athene aan zijn mouw.

KRC Genk nam dinsdag definitief afscheid van Kristian Thorstvedt en het lijkt snel een vervanger te gaan presenteren. Zo zou de komst van Nicolas Castro al bijna rond zijn en blijft ook Fausto Vera een optie. Een eerste bod van 4 miljoen euro werd door Argentinos Juniors wel geweigerd, maar Genk zou bereid zijn tot 6 miljoen te gaan. Ook Corinthians en Celtic liggen echter op de loer.



BUITENLAND

Chelsea staat op het punt om weer stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze staan immers op het punt om de transfer van Kalidou Koulibaly af te ronden. De ex-verdediger van Genk zou voor 40 miljoen euro overkomen van Napoli, waar hij maar liefst acht jaar aan de slag was. De Senegalees zou voor vijf jaar tekenen en jaarlijks 10 miljoen euro opstrijken.

Daar zal het echter niet bij blijven, want de Blues hopen ook nog deze week de komst van Nathan Aké af te ronden. De onderhandelingen met Manchester City zijn volop aan de gang over een deal rond de 50 miljoen euro. Maar zelfs daarna wil Chelsea zijn defensie blijven versterken. Er zouden nog één of twee centrale verdedigers bij moeten komen, waarvoor Jules Koundé (Sevilla) en Presnel Kimpembe (PSG) in aanmerking komen.

Zou AA Gent een goede stap zijn voor Nielsen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

190
190
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

106
106
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

60
60
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

27
27
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

26
26
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

179
179
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

68
68
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

129
129
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

188
188
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

129
129
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

451
451
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

155
155
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

98
98
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

138
138
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

236
236
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

271
271
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

148
148
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

382
382
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws