TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht hoopte deze zomer Joshua Zirkzee aan boord te kunnen houden, maar de Nederlandse spits bleek uiteindelijk veel te duur voor Paars-Wit. Bayern München vraagt tussen de 8 en 10 miljoen euro, maar dat kunnen ze niet betalen. Een club uit de Premier League zou wel bereid zijn om die som op tafel te leggen, want Leeds United zou op zijn komst azen. De Engelsen zijn bij Zirkzee uitgekomen nadat ze bot vingen bij Charles De Ketelaere.



In het Lotto Park hebben ze Zirkzee wel al vervangen met de komst van Sebastiano Esposito en ook Fabio Silva zou nog op komst zijn. In diens dossier viel alvast een gunstige wending te noteren, want de Portugees vertrok niet mee op stage met Wolverhampton. Hij zou in Engeland achtergebleven zijn om verder te onderhandelen over zijn contractverlenging en uitleenbeurt. Het lijkt er dus goed uit te zien voor RSCA.

Dat speurt ook nog verder naar versterking op andere posities. Zo zouden ze bezig zijn met een nieuwe linksachter, want er zou een bod neergelegd zijn voor Alan Rodriguez, een 21-jarige Paraguayaan van Cerro Porteño. Zijn club zou de aanbieding nog bestuderen, mogelijk krijgen we de komende dagen dus meer nieuws.



Anderzijds verloor Anderlecht dinsdag ook Josh Cullen. De Ier rondde zijn transfer naar Burnley helemaal af en tekende een contract voor vier jaar bij de nieuwe club van Vincent Kompany. Paars-Wit zou rond de 3 miljoen incasseren voor de middenvelder, die zijn laatste contractjaar inging.

Intussen speelt hij alweer mee bij Union, maar het lijkt er nog steeds op dat Casper Nielsen een transfer zal maken. Mogelijk naar een verrassende bestemming, want AA Gent zou nu de beste papieren voor zijn komst hebben. Aanvankelijk had de Deen geen oren naar het voorstel van de Buffalo's, maar nu zou hij tot inkeer gekomen zijn. In de Ghelamco Arena kan hij immers vijf keer meer verdienen dan bij Union en op sportief vlak zou hij het nog steeds als een stap vooruit zien.



Club Brugge zou zich echter ook nog steeds kunnen mengen in de strijd. Naast Nielsen had de landskampioen nog een andere smaakmaker uit de eigen competitie op het oog, want ook voor Selim Amallah toonden ze belangstelling. Zijn naam mag echter geschrapt worden, want in een interview geeft hij aan dat hij België wil verlaten. Als Amallah vertrekt bij Standard, zal het dus voor een buitenlandse club zijn.

Daarnaast blijft het ook uitkijken wie het Jan Breydelstadion nog zal verlaten. Ruud Vormer leek lange tijd een transfer te overwegen, maar de aanvoerder zou nu toch beslist hebben om te blijven.



Antwerp blijft ook stevig gaan op de transfermarkt. Naast Alderweireld is er nu nog een verdediger op komst, want ook de transfer van Gaston Avila zou snel rond moeten zijn. De Great Old heeft al een persoonlijk akkoord met de 20-jarige linksachter en ook Boca Juniors heeft zijn mondelinge zegen gegeven. Eens dat akkoord op papier staat, kan de Argentijn naar België afzakken om zijn testen af te leggen en zijn contract te tekenen.

KV Mechelen was dinsdag zeer druk op de transfermarkt, want er streken twee aanwinsten neer. Malinwa verraste door Boli Bolingoli terug naar België te halen. Het jeugdproduct van Club Brugge komt over van Celtic en tekende voor twee seizoenen. Daarnaast streek ook aanvaller Alessio Da Cruz neer. De Kaapverdische Nederlander is een oude bekende van trainer Danny Buijs, die hij bij Groningen tegenkwam. Hij werd weggeplukt bij Parma en tekende ook voor twee jaar.



Bij Standard zoeken ze nog steeds naar hun eerste zomeraanwinst. De komst van Orbelin Pineda sprong nog af, want de Mexicaan trekt uiteindelijk op huurbasis naar AEK Athene. Nu valt echter de naam van Faïz Selemani weer op Sclessin. De aanvaller wil absoluut weg bij KV Kortrijk, maar geniet ook interesse uit het buitenland. Daar trekken Antalyaspor en AEK Athene aan zijn mouw.

KRC Genk nam dinsdag definitief afscheid van Kristian Thorstvedt en het lijkt snel een vervanger te gaan presenteren. Zo zou de komst van Nicolas Castro al bijna rond zijn en blijft ook Fausto Vera een optie. Een eerste bod van 4 miljoen euro werd door Argentinos Juniors wel geweigerd, maar Genk zou bereid zijn tot 6 miljoen te gaan. Ook Corinthians en Celtic liggen echter op de loer.



BUITENLAND

Chelsea staat op het punt om weer stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze staan immers op het punt om de transfer van Kalidou Koulibaly af te ronden. De ex-verdediger van Genk zou voor 40 miljoen euro overkomen van Napoli, waar hij maar liefst acht jaar aan de slag was. De Senegalees zou voor vijf jaar tekenen en jaarlijks 10 miljoen euro opstrijken.

Daar zal het echter niet bij blijven, want de Blues hopen ook nog deze week de komst van Nathan Aké af te ronden. De onderhandelingen met Manchester City zijn volop aan de gang over een deal rond de 50 miljoen euro. Maar zelfs daarna wil Chelsea zijn defensie blijven versterken. Er zouden nog één of twee centrale verdedigers bij moeten komen, waarvoor Jules Koundé (Sevilla) en Presnel Kimpembe (PSG) in aanmerking komen.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Zou AA Gent een goede stap zijn voor Nielsen?

Meest recent

'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

69
69
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

65
65
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

265
265
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

228
228
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

418
418
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

536
536
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

776
776
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

58
58
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

952
952
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

167
167
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

642
642
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

380
380
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

416
416
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

650
650
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

371
371
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

564
564
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

424
424
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

934
934
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

439
439
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

441
441
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

465
465
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1283
1283
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

31
31
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

264
264

Meer sportnieuws