TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zirkzee profiteert van CDK, verrassing Nielsen'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht hoopte deze zomer Joshua Zirkzee aan boord te kunnen houden, maar de Nederlandse spits bleek uiteindelijk veel te duur voor Paars-Wit. Bayern München vraagt tussen de 8 en 10 miljoen euro, maar dat kunnen ze niet betalen. Een club uit de Premier League zou wel bereid zijn om die som op tafel te leggen, want Leeds United zou op zijn komst azen. De Engelsen zijn bij Zirkzee uitgekomen nadat ze bot vingen bij Charles De Ketelaere.



In het Lotto Park hebben ze Zirkzee wel al vervangen met de komst van Sebastiano Esposito en ook Fabio Silva zou nog op komst zijn. In diens dossier viel alvast een gunstige wending te noteren, want de Portugees vertrok niet mee op stage met Wolverhampton. Hij zou in Engeland achtergebleven zijn om verder te onderhandelen over zijn contractverlenging en uitleenbeurt. Het lijkt er dus goed uit te zien voor RSCA.

Dat speurt ook nog verder naar versterking op andere posities. Zo zouden ze bezig zijn met een nieuwe linksachter, want er zou een bod neergelegd zijn voor Alan Rodriguez, een 21-jarige Paraguayaan van Cerro Porteño. Zijn club zou de aanbieding nog bestuderen, mogelijk krijgen we de komende dagen dus meer nieuws.



Anderzijds verloor Anderlecht dinsdag ook Josh Cullen. De Ier rondde zijn transfer naar Burnley helemaal af en tekende een contract voor vier jaar bij de nieuwe club van Vincent Kompany. Paars-Wit zou rond de 3 miljoen incasseren voor de middenvelder, die zijn laatste contractjaar inging.

Intussen speelt hij alweer mee bij Union, maar het lijkt er nog steeds op dat Casper Nielsen een transfer zal maken. Mogelijk naar een verrassende bestemming, want AA Gent zou nu de beste papieren voor zijn komst hebben. Aanvankelijk had de Deen geen oren naar het voorstel van de Buffalo's, maar nu zou hij tot inkeer gekomen zijn. In de Ghelamco Arena kan hij immers vijf keer meer verdienen dan bij Union en op sportief vlak zou hij het nog steeds als een stap vooruit zien.



Club Brugge zou zich echter ook nog steeds kunnen mengen in de strijd. Naast Nielsen had de landskampioen nog een andere smaakmaker uit de eigen competitie op het oog, want ook voor Selim Amallah toonden ze belangstelling. Zijn naam mag echter geschrapt worden, want in een interview geeft hij aan dat hij België wil verlaten. Als Amallah vertrekt bij Standard, zal het dus voor een buitenlandse club zijn.

Daarnaast blijft het ook uitkijken wie het Jan Breydelstadion nog zal verlaten. Ruud Vormer leek lange tijd een transfer te overwegen, maar de aanvoerder zou nu toch beslist hebben om te blijven.



Antwerp blijft ook stevig gaan op de transfermarkt. Naast Alderweireld is er nu nog een verdediger op komst, want ook de transfer van Gaston Avila zou snel rond moeten zijn. De Great Old heeft al een persoonlijk akkoord met de 20-jarige linksachter en ook Boca Juniors heeft zijn mondelinge zegen gegeven. Eens dat akkoord op papier staat, kan de Argentijn naar België afzakken om zijn testen af te leggen en zijn contract te tekenen.

KV Mechelen was dinsdag zeer druk op de transfermarkt, want er streken twee aanwinsten neer. Malinwa verraste door Boli Bolingoli terug naar België te halen. Het jeugdproduct van Club Brugge komt over van Celtic en tekende voor twee seizoenen. Daarnaast streek ook aanvaller Alessio Da Cruz neer. De Kaapverdische Nederlander is een oude bekende van trainer Danny Buijs, die hij bij Groningen tegenkwam. Hij werd weggeplukt bij Parma en tekende ook voor twee jaar.



Bij Standard zoeken ze nog steeds naar hun eerste zomeraanwinst. De komst van Orbelin Pineda sprong nog af, want de Mexicaan trekt uiteindelijk op huurbasis naar AEK Athene. Nu valt echter de naam van Faïz Selemani weer op Sclessin. De aanvaller wil absoluut weg bij KV Kortrijk, maar geniet ook interesse uit het buitenland. Daar trekken Antalyaspor en AEK Athene aan zijn mouw.

KRC Genk nam dinsdag definitief afscheid van Kristian Thorstvedt en het lijkt snel een vervanger te gaan presenteren. Zo zou de komst van Nicolas Castro al bijna rond zijn en blijft ook Fausto Vera een optie. Een eerste bod van 4 miljoen euro werd door Argentinos Juniors wel geweigerd, maar Genk zou bereid zijn tot 6 miljoen te gaan. Ook Corinthians en Celtic liggen echter op de loer.



BUITENLAND

Chelsea staat op het punt om weer stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze staan immers op het punt om de transfer van Kalidou Koulibaly af te ronden. De ex-verdediger van Genk zou voor 40 miljoen euro overkomen van Napoli, waar hij maar liefst acht jaar aan de slag was. De Senegalees zou voor vijf jaar tekenen en jaarlijks 10 miljoen euro opstrijken.

Daar zal het echter niet bij blijven, want de Blues hopen ook nog deze week de komst van Nathan Aké af te ronden. De onderhandelingen met Manchester City zijn volop aan de gang over een deal rond de 50 miljoen euro. Maar zelfs daarna wil Chelsea zijn defensie blijven versterken. Er zouden nog één of twee centrale verdedigers bij moeten komen, waarvoor Jules Koundé (Sevilla) en Presnel Kimpembe (PSG) in aanmerking komen.

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Zou AA Gent een goede stap zijn voor Nielsen?

Meest recent

Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

0
0
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

32
32
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

66
66
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

23
23
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

71
71
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

79
79
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

224
224
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

36
36
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

177
177
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

732
732
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

334
334
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

138
138
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

119
119
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

421
421
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

350
350
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

33
33
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

464
464
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

125
125
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

84
84
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

137
137
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

143
143
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

106
106
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

101
101
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

161
161

Meer sportnieuws