Verrassing: Mbo Mpenza wordt voorzitter bij Belgische club

171 stemmen
Verrassing: Mbo Mpenza wordt voorzitter bij Belgische club

Mbo Mpenza keerde vorig seizoen terug in het Belgische profvoetbal, maar een groot succes werd dat niet. Hij ging in de zomer aan de slag als technisch directeur bij Moeskroen, maar na een dramatische start werd hij daar samen met trainer Enzo Scifo en T2 en broer Emile al na enkele maanden ontslagen. Nu heeft hij een nieuwe uitdaging gevonden.


"Het is met grote trots dat ik vandaag mijn mandaat als voorzitter van Royal FC Mandel United, voetbalploeg in eerste Nationale, aankondig", laat Mpenza weten op Facebook. "Een missie die mij werd aangeboden door de nieuwe meerderheidsaandeelhouder van de club, die de aandelen van de Strive Football Group overkocht."

"Ons hoofddoel is een team creëren dat zal zorgen voor financiële stabilisatie en op sportief niveau zal presteren met een competente en competitieve groep. Mensen die mij kennen weten dat verenigen deel uitmaakt van mijn normen en waarden. Ik vind het daarom belangrijk om de krachten van het opleidingscentrum van Izegem, een kwaliteitscentrum, samen te brengen met de kwaliteiten van de opvoeders, coaches en verantwoordelijken van de Futurosport in Moeskroen. Op deze manier wil ik terug hoop geven aan een hele regio die dankzij het voetbal op de kaart is gezet."

OVERNAME
Mandel dreigde te gaan verdwijnen uit eerste nationale, maar nu werd er toch een oplossing gevonden. De overnemers hadden aanvankelijk ook al geprobeerd om Moeskroen op te kopen, maar die gesprekken draaiden op niets uit. Ze lijken echter van plan om alsnog Les Hurlus nog een beetje te redden door de samenwerking met het opleidingscentrum Futurosport. Daarnaast gingen er ook al geruchten dat de ploeg op termijn mogelijk gaat verhuizen van Izegem naar Moeskroen.


Zal Mpenza Mandel naar succes leiden?

Meest recent

Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

2
2
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

226
226
Garcia verliest het noorden: Lukaku-drama ontploft

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

66
66
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

185
185
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

90
90
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

102
102
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

175
175
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

80
80
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

336
336
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

156
156
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

252
252
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

132
132
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

179
179
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

115
115
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

882
882
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1152
1152
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

83
83
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

618
618
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

186
186
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

295
295
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

666
666
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

170
170
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

162
162
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

404
404

Meer sportnieuws