TD Sparta Rotterdam legt uit hoe Man City Lommel SK 'gebruikt'

125
TD Sparta Rotterdam legt uit hoe Man City Lommel SK 'gebruikt'

Lommel SK maakt deel uit van de City Football Group, maar daarin zijn ze een speelbal geworden om de investeringsgroep vooral veel geld te laten verdienen. Dat maakten de transfers van de afgelopen jaren pijnlijk duidelijk.


The City Football Group koopt elk jaar een karrenvracht aan spelers en brengt die dan onder bij één van hun clubs. Er is geen sportief plan voor deze clubs, enkel bij Manchester City is dat er. De andere clubs moeten er voor zorgen dat de spelers in waarde stijgen, waardoor the City Football Group geld verdient met het aan- en verkopen van spelers. Bij Lommel SK zien ze de afgelopen jaren dat hun sterkhouders, die bij de Belgische club onder contract staan, worden uitgeleend aan clubs van een hoger niveau. Sterkhouders uitlenen, het blijft een vreemd gegeven in een ‘sportief plan’.

LAVIA

Zo haalde the City Football Group Koi Saito binnen en zette hem definitief onder contract bij Lommel SK. De club verhuurde hem deze zomer aan… Sparta Rotterdam. Daar schetste Gerard Nijkamp, technisch directeur bij Sparta, een pijnlijk maar correct beeld. “We huren Saito van Lommel SK omdat Manchester City maar een x-aantal spelers mag uitlenen van de UEFA. Daarom ligt Saito onder contract bij Lommel SK, maar hij maakt deel uit van de City Football Group”, zei hij aan Nederlandse media.

De eigenaars hebben ook een nieuwe strategie. Romeo Lavia is daar een voorbeeld van. Hij werd verkocht aan Southampton, maar er werd een aankoopoptie opgenomen in de deal. Dergelijke transfers gaan we nog vaker zien bij de Europese topclubs.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zit Lommel gevangen in een gouden kooi?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

88
88
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

39
39
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

31
31
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

156
156
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

43
43
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

68
68
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

40
40
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

202
202
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

46
46
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

127
127
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

74
74
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

219
219
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

202
202
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

259
259
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

148
148
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

236
236
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

304
304
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

317
317
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

265
265
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

346
346
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

526
526
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

240
240

Meer sportnieuws