CDK-deal: Milan waagt wanhopige ruildeal

door
CDK-deal: Milan waagt wanhopige ruildeal

De transfersoap rond Charles De Ketelaere nadert stilaan zijn ontknoping. De 21-jarige linkspoot heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar AC Milan en eerstdaags wordt er witte rook verwacht in dit dossier. Club Brugge wil uiteraard harde cash voor zijn goudhaantje, maar ook de optie om twee spelers van Milan over te nemen als surplus ligt nog op tafel. Deze spelers zijn Lukas Björklund en Emil Roback. Twee jonge Zweden met een enorm potentieel, maar die weinig tot geen onmiddellijke impact zullen maken op Jan Breydel.


CREATIEF DEALEN

Charles De Ketelaere kwam niet in actie tijdens de laatste oefenwedstrijd tegen FC Kopenhagen en ook tijdens de laatste trainingssessies blonk de 21-jarige uit in afwezigheid. De Rode Duivel is niet geblesseerd en hij sukkelt niet met kwaaltjes, wel zou zijn transfer naar AC Milan zich in een afrondende fase bevinden. En dan nemen Club Brugge én De Ketelaere uiteraard geen risico’s meer om zware kwetsuren of andere blessures op te lopen die deze toptransfer in het gedrang kunnen brengen.



Volgens de laatste berichten heeft Charles De Ketelaere zelfs al een mondeling akkoord gevonden met AC Milan, maar moeten de clubs er onderling nog uit geraken. Club Brugge wil niet settelen voor minder dan 30 miljoen euro, terwijl de Milanezen enigszins de prijs proberen te drukken. Eén van de creatieve oplossingen die Milan daarom aanhaalt, is het betrekken van Lukas Björklund en Emil Roback in deze deal. Maar of zij genoeg gewicht in de schaal leggen om Vincent Mannaert te overtuigen, is absoluut niet zeker.

LUKAS BJÖRKLUND

Deze 18-jarige aanvallende middenvelder staat al 2 jaar onder contract bij AC Milan, waar hij volgend seizoen uitkomt bij de U19. Hij zette in 2020 de stap van Malmö omdat hij in de jeugdwerking van Milan een grotere progressie kon maken, alsook door de immense reputatie van de club. Ook Milan twijfelde geen moment om Björklund over te nemen, want hij kreeg meteen een contract op basis van zijn wedstrijden bij de jeugd van Malmö, zonder enige vorm van stage- of proefperiode.

Lukas Björklund kan het best omschreven worden als een nummer tien, die ook centraal op het middenveld kan fungeren. De veelbelovende tiener kan gemakkelijk een doelpunt scoren, is technisch onderlegd, kan goed dribbelen, is snel en hij werkt ook hard voor de ploeg. Als nummer tien is hij uiteraard ook belangrijk in de opbouw van de aanvallen. Daarnaast houdt hij van een vlotte balcirculatie, getuige zijn stijl die gekenmerkt wordt door veel ééntijdspasses.



In Milaan werd hij qua profiel vergeleken met Hakan Calhanoglu, de middenvelder vorig seizoen de overstap maakte naar de rivalen van Internazionale, die zich onderscheidde met zijn visie en creativiteit. Anderzijds moet Lukas Björklund wel nog stappen zetten op het fysieke vlak, met zijn 1 meter 85 en tenger gestel, wat ook logisch is op 18-jarige leeftijd. Daardoor lijkt Björklund veeleer een optie te zijn voor Club NXT dan de eerste ploeg van Club Brugge.

EMIL ROBACK

Door zijn bovengemiddelde snelheid en indrukwekkende behendigheid bezit Emil Roback een enorm veelzijdig profiel. Hij kan namelijk uitgespeeld worden op zowat elke offensieve positie. De 19-jarige aanvaller wordt in Zweden omschreven als ‘gardinspelare’, een uitdrukking die zijn kunde om tackles te ontwijken, onderschrijft. Door deze combinatie van kwaliteiten brengt Roback veel diepgang in zijn spel, al deemstert hij nog te vaak weg in de wedstrijden.



In tegenstelling tot Lukas Björklund maakte Emil Roback al zijn debuut in de hoofdmacht van AC Milan, al was het maar 2 minuten in de Coppa Italia. De Zweedse aanvaller maakt indruk op de technische staf met zijn snelheid en balbehandeling, waarmee hij gemakkelijk en moeiteloos langs zijn tegenstander passeert. Die snelheid van Roback is deels aangeboren maar ook aangescherpt door fysieke trainingen, maar ook hij lijkt eerder een optie te zijn voor Club NXT.

JOUW MENING TELT:
Moet Club Brugge deze spelers in overweging nemen?

Meest recent

'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

56
56
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

290
290
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

54
54
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

295
295
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

64
64
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

971
971
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

573
573
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

421
421
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1489
1489
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

589
589
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

574
574
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

459
459
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

202
202
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

141
141
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

126
126
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

187
187
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

84
84
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

552
552
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

179
179
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

398
398
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

592
592
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

120
120
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

148
148

Meer sportnieuws