Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

door
Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

RSC Anderlecht staat op het punt om Fabio Silva te verwelkomen. De Brusselaars hebben dan hun ingaand transferhuiswerk zo goed als af. De club staat een stuk verder dan een jaar geleden.


Vincent Kompany moest een jaar geleden weer helemaal opnieuw beginnen. Peter Verbeke sprak van ‘squad stability’ en kon het aantal huurlingen al wat beperken. Anderlecht had toen wel iets langer tijd nodig om zijn transfers af te ronden. Sergio Gomez was er al op 1 juli, net als Majeed Ashimeru, Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Colin Coosemans en Lior Refaelov. Benito Raman kwam op 15 juli, Kristoffer Olsson op 21 juli. Verbeke had het geraamte van de ploeg dus al klaar in juli, wat geen overbodige luxe was. Enkel vooraan was het niet makkelijk om de juiste spitsen te zoeken. Joshua Zirkzee kwam pas op 3 augustus en Christian Kouamé op 21 augustus. Lisandro Magallan streek door de blessure van Hannes Delcroix neer op 31 augustus.

SNEL HANDELEN

Anderlecht handelde dit seizoen ook heel snel met de transfers van Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo, die nog voor 1 juli werden aangetrokken. Sebastiano Esposito stond er ook al op 8 juli en Flavio Silva moet ook snel volgen. Doordat Anderlecht veel minder huurlingen had, moest het dit seizoen minder transfers doen. Verbeke en zijn team konden alle gewenste transfers nog sneller afronden. Anderlecht zal dit seizoen niet opnieuw moeten beginnen, al zal Felice Mazzu een ander type voetbal willen installeren. Er zal directer gespeeld worden. Kompany kreeg de kritiek dat zijn team te vaak aan het breien was, maar Anderlecht was vorig seizoen wél de tweede beste scorende ploeg in België en dat zonder een echte doelpuntenmachine in de spits. 

Mazzu heeft met de komst van Silva zijn kern al zo goed als rond en we zijn nog niet eens half juli. Hij heeft dus een 6-tal weken (voor de laatste voorrondes van de Conference League) om zijn team klaar te stomen voor de zeer belangrijke wedstrijden in de voorrondes van de Conference League. Als Anderlecht de groepsfase weet te behalen, zou het ons niet verbazen als er nog een extra verdediger bijkomt. Daar kan er nog altijd versterking bij, want de weelde is er mits een druk programma niet echt groot. De komende weken zal Verbeke vooral overbodige spelers als Timon Wellenreuther, Mohammed Dauda, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka van de hand willen doen.

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Staat RSCA inzake kern verder dan een jaar geleden?

Meest recent

Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

2
2
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

61
61
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

130
130
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

129
129
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

111
111
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

78
78
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

242
242
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

9
9
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

69
69
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

79
79
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

185
185
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

102
102
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

60
60
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

75
75
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

166
166
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

37
37
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

164
164
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

32
32
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

147
147
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

250
250
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

74
74
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

336
336
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

223
223
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

193
193
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

134
134

Meer sportnieuws