Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

door
Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

RSC Anderlecht staat op het punt om Fabio Silva te verwelkomen. De Brusselaars hebben dan hun ingaand transferhuiswerk zo goed als af. De club staat een stuk verder dan een jaar geleden.


Vincent Kompany moest een jaar geleden weer helemaal opnieuw beginnen. Peter Verbeke sprak van ‘squad stability’ en kon het aantal huurlingen al wat beperken. Anderlecht had toen wel iets langer tijd nodig om zijn transfers af te ronden. Sergio Gomez was er al op 1 juli, net als Majeed Ashimeru, Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Colin Coosemans en Lior Refaelov. Benito Raman kwam op 15 juli, Kristoffer Olsson op 21 juli. Verbeke had het geraamte van de ploeg dus al klaar in juli, wat geen overbodige luxe was. Enkel vooraan was het niet makkelijk om de juiste spitsen te zoeken. Joshua Zirkzee kwam pas op 3 augustus en Christian Kouamé op 21 augustus. Lisandro Magallan streek door de blessure van Hannes Delcroix neer op 31 augustus.

SNEL HANDELEN

Anderlecht handelde dit seizoen ook heel snel met de transfers van Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo, die nog voor 1 juli werden aangetrokken. Sebastiano Esposito stond er ook al op 8 juli en Flavio Silva moet ook snel volgen. Doordat Anderlecht veel minder huurlingen had, moest het dit seizoen minder transfers doen. Verbeke en zijn team konden alle gewenste transfers nog sneller afronden. Anderlecht zal dit seizoen niet opnieuw moeten beginnen, al zal Felice Mazzu een ander type voetbal willen installeren. Er zal directer gespeeld worden. Kompany kreeg de kritiek dat zijn team te vaak aan het breien was, maar Anderlecht was vorig seizoen wél de tweede beste scorende ploeg in België en dat zonder een echte doelpuntenmachine in de spits. 

Mazzu heeft met de komst van Silva zijn kern al zo goed als rond en we zijn nog niet eens half juli. Hij heeft dus een 6-tal weken (voor de laatste voorrondes van de Conference League) om zijn team klaar te stomen voor de zeer belangrijke wedstrijden in de voorrondes van de Conference League. Als Anderlecht de groepsfase weet te behalen, zou het ons niet verbazen als er nog een extra verdediger bijkomt. Daar kan er nog altijd versterking bij, want de weelde is er mits een druk programma niet echt groot. De komende weken zal Verbeke vooral overbodige spelers als Timon Wellenreuther, Mohammed Dauda, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka van de hand willen doen.

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Staat RSCA inzake kern verder dan een jaar geleden?

Meest recent

KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

1
1
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

34
34
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

41
41
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

161
161
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

92
92
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

160
160
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

233
233
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

166
166
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

111
111
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

48
48
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

88
88
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

318
318
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

183
183
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

268
268
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

494
494
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

159
159
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

51
51
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

286
286
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

411
411
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

408
408
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

152
152

Meer sportnieuws