Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

379 stemmen
Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

RSC Anderlecht staat op het punt om Fabio Silva te verwelkomen. De Brusselaars hebben dan hun ingaand transferhuiswerk zo goed als af. De club staat een stuk verder dan een jaar geleden.


Vincent Kompany moest een jaar geleden weer helemaal opnieuw beginnen. Peter Verbeke sprak van ‘squad stability’ en kon het aantal huurlingen al wat beperken. Anderlecht had toen wel iets langer tijd nodig om zijn transfers af te ronden. Sergio Gomez was er al op 1 juli, net als Majeed Ashimeru, Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Colin Coosemans en Lior Refaelov. Benito Raman kwam op 15 juli, Kristoffer Olsson op 21 juli. Verbeke had het geraamte van de ploeg dus al klaar in juli, wat geen overbodige luxe was. Enkel vooraan was het niet makkelijk om de juiste spitsen te zoeken. Joshua Zirkzee kwam pas op 3 augustus en Christian Kouamé op 21 augustus. Lisandro Magallan streek door de blessure van Hannes Delcroix neer op 31 augustus.

SNEL HANDELEN

Anderlecht handelde dit seizoen ook heel snel met de transfers van Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo, die nog voor 1 juli werden aangetrokken. Sebastiano Esposito stond er ook al op 8 juli en Flavio Silva moet ook snel volgen. Doordat Anderlecht veel minder huurlingen had, moest het dit seizoen minder transfers doen. Verbeke en zijn team konden alle gewenste transfers nog sneller afronden. Anderlecht zal dit seizoen niet opnieuw moeten beginnen, al zal Felice Mazzu een ander type voetbal willen installeren. Er zal directer gespeeld worden. Kompany kreeg de kritiek dat zijn team te vaak aan het breien was, maar Anderlecht was vorig seizoen wél de tweede beste scorende ploeg in België en dat zonder een echte doelpuntenmachine in de spits. 

Mazzu heeft met de komst van Silva zijn kern al zo goed als rond en we zijn nog niet eens half juli. Hij heeft dus een 6-tal weken (voor de laatste voorrondes van de Conference League) om zijn team klaar te stomen voor de zeer belangrijke wedstrijden in de voorrondes van de Conference League. Als Anderlecht de groepsfase weet te behalen, zou het ons niet verbazen als er nog een extra verdediger bijkomt. Daar kan er nog altijd versterking bij, want de weelde is er mits een druk programma niet echt groot. De komende weken zal Verbeke vooral overbodige spelers als Timon Wellenreuther, Mohammed Dauda, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka van de hand willen doen.

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Staat RSCA inzake kern verder dan een jaar geleden?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

28
28
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

22
22
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

34
34
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

43
43
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

41
41
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

58
58
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

214
214
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

60
60
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

40
40
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

103
103
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

728
728
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

72
72
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

450
450
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

403
403
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

219
219
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

803
803
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

558
558
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

294
294
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

271
271

Meer sportnieuws