Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

door
Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

RSC Anderlecht staat op het punt om Fabio Silva te verwelkomen. De Brusselaars hebben dan hun ingaand transferhuiswerk zo goed als af. De club staat een stuk verder dan een jaar geleden.


Vincent Kompany moest een jaar geleden weer helemaal opnieuw beginnen. Peter Verbeke sprak van ‘squad stability’ en kon het aantal huurlingen al wat beperken. Anderlecht had toen wel iets langer tijd nodig om zijn transfers af te ronden. Sergio Gomez was er al op 1 juli, net als Majeed Ashimeru, Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Colin Coosemans en Lior Refaelov. Benito Raman kwam op 15 juli, Kristoffer Olsson op 21 juli. Verbeke had het geraamte van de ploeg dus al klaar in juli, wat geen overbodige luxe was. Enkel vooraan was het niet makkelijk om de juiste spitsen te zoeken. Joshua Zirkzee kwam pas op 3 augustus en Christian Kouamé op 21 augustus. Lisandro Magallan streek door de blessure van Hannes Delcroix neer op 31 augustus.

SNEL HANDELEN

Anderlecht handelde dit seizoen ook heel snel met de transfers van Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo, die nog voor 1 juli werden aangetrokken. Sebastiano Esposito stond er ook al op 8 juli en Flavio Silva moet ook snel volgen. Doordat Anderlecht veel minder huurlingen had, moest het dit seizoen minder transfers doen. Verbeke en zijn team konden alle gewenste transfers nog sneller afronden. Anderlecht zal dit seizoen niet opnieuw moeten beginnen, al zal Felice Mazzu een ander type voetbal willen installeren. Er zal directer gespeeld worden. Kompany kreeg de kritiek dat zijn team te vaak aan het breien was, maar Anderlecht was vorig seizoen wél de tweede beste scorende ploeg in België en dat zonder een echte doelpuntenmachine in de spits. 

Mazzu heeft met de komst van Silva zijn kern al zo goed als rond en we zijn nog niet eens half juli. Hij heeft dus een 6-tal weken (voor de laatste voorrondes van de Conference League) om zijn team klaar te stomen voor de zeer belangrijke wedstrijden in de voorrondes van de Conference League. Als Anderlecht de groepsfase weet te behalen, zou het ons niet verbazen als er nog een extra verdediger bijkomt. Daar kan er nog altijd versterking bij, want de weelde is er mits een druk programma niet echt groot. De komende weken zal Verbeke vooral overbodige spelers als Timon Wellenreuther, Mohammed Dauda, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka van de hand willen doen.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Staat RSCA inzake kern verder dan een jaar geleden?

Meest recent

Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

1
1
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

2
2
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

152
152
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

268
268
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

36
36
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

55
55
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

253
253
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

213
213
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

139
139
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

32
32
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

258
258
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

114
114
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

322
322
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

197
197
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

253
253
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

256
256
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

366
366
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

65
65
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

180
180
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

133
133
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

257
257
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

200
200
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

221
221
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

27
27

Meer sportnieuws