Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

379 stemmen
Waarom Anderlecht nu al verder staat dan jaar geleden

RSC Anderlecht staat op het punt om Fabio Silva te verwelkomen. De Brusselaars hebben dan hun ingaand transferhuiswerk zo goed als af. De club staat een stuk verder dan een jaar geleden.


Vincent Kompany moest een jaar geleden weer helemaal opnieuw beginnen. Peter Verbeke sprak van ‘squad stability’ en kon het aantal huurlingen al wat beperken. Anderlecht had toen wel iets langer tijd nodig om zijn transfers af te ronden. Sergio Gomez was er al op 1 juli, net als Majeed Ashimeru, Wesley Hoedt, Taylor Harwood-Bellis, Colin Coosemans en Lior Refaelov. Benito Raman kwam op 15 juli, Kristoffer Olsson op 21 juli. Verbeke had het geraamte van de ploeg dus al klaar in juli, wat geen overbodige luxe was. Enkel vooraan was het niet makkelijk om de juiste spitsen te zoeken. Joshua Zirkzee kwam pas op 3 augustus en Christian Kouamé op 21 augustus. Lisandro Magallan streek door de blessure van Hannes Delcroix neer op 31 augustus.

SNEL HANDELEN

Anderlecht handelde dit seizoen ook heel snel met de transfers van Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo, die nog voor 1 juli werden aangetrokken. Sebastiano Esposito stond er ook al op 8 juli en Flavio Silva moet ook snel volgen. Doordat Anderlecht veel minder huurlingen had, moest het dit seizoen minder transfers doen. Verbeke en zijn team konden alle gewenste transfers nog sneller afronden. Anderlecht zal dit seizoen niet opnieuw moeten beginnen, al zal Felice Mazzu een ander type voetbal willen installeren. Er zal directer gespeeld worden. Kompany kreeg de kritiek dat zijn team te vaak aan het breien was, maar Anderlecht was vorig seizoen wél de tweede beste scorende ploeg in België en dat zonder een echte doelpuntenmachine in de spits. 

Mazzu heeft met de komst van Silva zijn kern al zo goed als rond en we zijn nog niet eens half juli. Hij heeft dus een 6-tal weken (voor de laatste voorrondes van de Conference League) om zijn team klaar te stomen voor de zeer belangrijke wedstrijden in de voorrondes van de Conference League. Als Anderlecht de groepsfase weet te behalen, zou het ons niet verbazen als er nog een extra verdediger bijkomt. Daar kan er nog altijd versterking bij, want de weelde is er mits een druk programma niet echt groot. De komende weken zal Verbeke vooral overbodige spelers als Timon Wellenreuther, Mohammed Dauda, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka van de hand willen doen.

LEES OOK: Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Staat RSCA inzake kern verder dan een jaar geleden?

Meest recent

Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

17
17
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

60
60
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

109
109
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

246
246
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

131
131
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

63
63
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

338
338
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

183
183
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

222
222
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

82
82
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

158
158
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

315
315
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

174
174
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

173
173
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

218
218
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

818
818
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

173
173
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

653
653
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

607
607
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

391
391
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

273
273
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

236
236
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

71
71
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

83
83

Meer sportnieuws