Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Voor Vincent Mannaert is de drukste tijd van het jaar opnieuw aangebroken. De gerealiseerde transfers in de huidige zomermercato zullen grotendeels doorslaggevend zijn voor het volgend voetbalseizoen, maar zij zullen ook belangrijk zijn voor de toekomst van de club. De komst van de transfervrije Cyle Larin (gratis!) en het vertrek van Bas Dost leverde alvast een status quo op in de salariskosten, met dat verschil dat de Canadees een marktwaarde bezit van 10 miljoen euro. Met het oog op de toekomstige transferinkomsten en directe impact pakte Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt.


UPGRADE VAN DOST

Laat ons eerst duidelijk stellen: de passage van Bas Dost bij Club Brugge was géén mislukking. De Nederlander deed waarvoor hij oorspronkelijk werd binnengehaald en dat was doelpunten scoren. Twee seizoenen op rij was Dost de meest efficiënte speler van Club Brugge én omgerekend in speelminuten ook de meest regelmatige doelpuntenmaker. Anderzijds was de voetballende bijdrage van Dost in het samenspel en in de combinatie minimaal. “Hij is de man die aan het eind van een aanval het cadeau uitpakt”, analyseerde Ludo Vandewalle vorig seizoen in Het Nieuwsblad.

Hoewel er op de doelpuntenproductie van Bas Dost niets aan te merken viel, wordt er bij Club Brugge toch wat meer verwacht van een spits. Snelheid, diepgang en fysieke duelkracht duelkracht bijvoorbeeld. En dat zijn de kwaliteiten die Cyle Larin de West-Vlamingen kan bijbrengen. “Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij tijdens zijn periode bij Zulte Waregem aan Het Laatste Nieuws. Daarnaast kan Larin ook een doelpunt scoren.



Cyle Larin is in meerdere spelfacetten een upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt een completere aanvaller is. Club Brugge heeft Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook gezien dat hij de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten en op de flank. Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Larin een meerwaarde zijn.

NULOPERATIE

Een grotere meerwaarde dan Bas Dost, wiens enige sterkte het scoren van doelpunten was. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van Cyle Larin een nuloperatie. Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zal opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. In ruil krijgt Club Brugge een 27-jarige speler in de topperiode van zijn carrière, met een huidige marktwaarde van 10 miljoen euro, waarvoor de West-Vlamingen bovendien geen transfergeld moesten betalen.



Daarmee wordt Cyle Larin volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge. Charles De Ketelaere spant de kroon met 30 miljoen euro, maar de kans is reëel dat Rode Duivel binnenkort verhuist naar AC Milan. Datzelfde geldt ook voor Noa Lang, wiens marktwaarde zo’n 22 miljoen euro bedraagt. Hans Vanaken (16 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (12 miljoen euro) zijn vandaag nog enkele miljoenen meer waard dan Cyle Larin.

WK ALS GROTE EXTRA

Die marktwaarde van Cyle Larin is een correcte inschatting van Transfermarkt.nl, want de polyvalente aanvaller bezit een interessant profiel voor verschillende Europese subtoppers. Daarnaast kan zijn waardering straks nog de hoogte inschieten want Larin is een vaste klant bij de Canadese nationale ploeg (50 A-caps met 24 goals), die op het aankomende WK in Qatar voorspeld wordt als één van de potentiële revelaties van het internationale landentoernooi. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen …

LEES OOK: Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Zal Larin Club Brugge ooit minstens 10 miljoen opleveren?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

8
8
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

82
82
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

153
153
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

61
61
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

139
139
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

722
722
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

157
157
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

43
43
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

38
38
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

303
303
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

262
262
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

151
151
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

378
378
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

343
343
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

221
221
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

373
373
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

127
127
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

74
74
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

245
245
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

415
415
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

419
419
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

347
347
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

409
409

Meer sportnieuws