Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Voor Vincent Mannaert is de drukste tijd van het jaar opnieuw aangebroken. De gerealiseerde transfers in de huidige zomermercato zullen grotendeels doorslaggevend zijn voor het volgend voetbalseizoen, maar zij zullen ook belangrijk zijn voor de toekomst van de club. De komst van de transfervrije Cyle Larin (gratis!) en het vertrek van Bas Dost leverde alvast een status quo op in de salariskosten, met dat verschil dat de Canadees een marktwaarde bezit van 10 miljoen euro. Met het oog op de toekomstige transferinkomsten en directe impact pakte Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt.


UPGRADE VAN DOST

Laat ons eerst duidelijk stellen: de passage van Bas Dost bij Club Brugge was géén mislukking. De Nederlander deed waarvoor hij oorspronkelijk werd binnengehaald en dat was doelpunten scoren. Twee seizoenen op rij was Dost de meest efficiënte speler van Club Brugge én omgerekend in speelminuten ook de meest regelmatige doelpuntenmaker. Anderzijds was de voetballende bijdrage van Dost in het samenspel en in de combinatie minimaal. “Hij is de man die aan het eind van een aanval het cadeau uitpakt”, analyseerde Ludo Vandewalle vorig seizoen in Het Nieuwsblad.

Hoewel er op de doelpuntenproductie van Bas Dost niets aan te merken viel, wordt er bij Club Brugge toch wat meer verwacht van een spits. Snelheid, diepgang en fysieke duelkracht duelkracht bijvoorbeeld. En dat zijn de kwaliteiten die Cyle Larin de West-Vlamingen kan bijbrengen. “Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij tijdens zijn periode bij Zulte Waregem aan Het Laatste Nieuws. Daarnaast kan Larin ook een doelpunt scoren.



Cyle Larin is in meerdere spelfacetten een upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt een completere aanvaller is. Club Brugge heeft Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook gezien dat hij de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten en op de flank. Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Larin een meerwaarde zijn.

NULOPERATIE

Een grotere meerwaarde dan Bas Dost, wiens enige sterkte het scoren van doelpunten was. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van Cyle Larin een nuloperatie. Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zal opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. In ruil krijgt Club Brugge een 27-jarige speler in de topperiode van zijn carrière, met een huidige marktwaarde van 10 miljoen euro, waarvoor de West-Vlamingen bovendien geen transfergeld moesten betalen.



Daarmee wordt Cyle Larin volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge. Charles De Ketelaere spant de kroon met 30 miljoen euro, maar de kans is reëel dat Rode Duivel binnenkort verhuist naar AC Milan. Datzelfde geldt ook voor Noa Lang, wiens marktwaarde zo’n 22 miljoen euro bedraagt. Hans Vanaken (16 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (12 miljoen euro) zijn vandaag nog enkele miljoenen meer waard dan Cyle Larin.

WK ALS GROTE EXTRA

Die marktwaarde van Cyle Larin is een correcte inschatting van Transfermarkt.nl, want de polyvalente aanvaller bezit een interessant profiel voor verschillende Europese subtoppers. Daarnaast kan zijn waardering straks nog de hoogte inschieten want Larin is een vaste klant bij de Canadese nationale ploeg (50 A-caps met 24 goals), die op het aankomende WK in Qatar voorspeld wordt als één van de potentiële revelaties van het internationale landentoernooi. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen …

LEES OOK: KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Zal Larin Club Brugge ooit minstens 10 miljoen opleveren?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

301
301
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

220
220
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

192
192
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

34
34
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

246
246
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

120
120
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

688
688
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

378
378
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

581
581
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

113
113
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

496
496
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

521
521
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

348
348
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

277
277
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

173
173
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

384
384
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

373
373
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

541
541
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

48
48
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

412
412
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

435
435
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

567
567

Meer sportnieuws