Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Voor Vincent Mannaert is de drukste tijd van het jaar opnieuw aangebroken. De gerealiseerde transfers in de huidige zomermercato zullen grotendeels doorslaggevend zijn voor het volgend voetbalseizoen, maar zij zullen ook belangrijk zijn voor de toekomst van de club. De komst van de transfervrije Cyle Larin (gratis!) en het vertrek van Bas Dost leverde alvast een status quo op in de salariskosten, met dat verschil dat de Canadees een marktwaarde bezit van 10 miljoen euro. Met het oog op de toekomstige transferinkomsten en directe impact pakte Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt.


UPGRADE VAN DOST

Laat ons eerst duidelijk stellen: de passage van Bas Dost bij Club Brugge was géén mislukking. De Nederlander deed waarvoor hij oorspronkelijk werd binnengehaald en dat was doelpunten scoren. Twee seizoenen op rij was Dost de meest efficiënte speler van Club Brugge én omgerekend in speelminuten ook de meest regelmatige doelpuntenmaker. Anderzijds was de voetballende bijdrage van Dost in het samenspel en in de combinatie minimaal. “Hij is de man die aan het eind van een aanval het cadeau uitpakt”, analyseerde Ludo Vandewalle vorig seizoen in Het Nieuwsblad.

Hoewel er op de doelpuntenproductie van Bas Dost niets aan te merken viel, wordt er bij Club Brugge toch wat meer verwacht van een spits. Snelheid, diepgang en fysieke duelkracht duelkracht bijvoorbeeld. En dat zijn de kwaliteiten die Cyle Larin de West-Vlamingen kan bijbrengen. “Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij tijdens zijn periode bij Zulte Waregem aan Het Laatste Nieuws. Daarnaast kan Larin ook een doelpunt scoren.



Cyle Larin is in meerdere spelfacetten een upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt een completere aanvaller is. Club Brugge heeft Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook gezien dat hij de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten en op de flank. Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Larin een meerwaarde zijn.

NULOPERATIE

Een grotere meerwaarde dan Bas Dost, wiens enige sterkte het scoren van doelpunten was. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van Cyle Larin een nuloperatie. Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zal opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. In ruil krijgt Club Brugge een 27-jarige speler in de topperiode van zijn carrière, met een huidige marktwaarde van 10 miljoen euro, waarvoor de West-Vlamingen bovendien geen transfergeld moesten betalen.



Daarmee wordt Cyle Larin volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge. Charles De Ketelaere spant de kroon met 30 miljoen euro, maar de kans is reëel dat Rode Duivel binnenkort verhuist naar AC Milan. Datzelfde geldt ook voor Noa Lang, wiens marktwaarde zo’n 22 miljoen euro bedraagt. Hans Vanaken (16 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (12 miljoen euro) zijn vandaag nog enkele miljoenen meer waard dan Cyle Larin.

WK ALS GROTE EXTRA

Die marktwaarde van Cyle Larin is een correcte inschatting van Transfermarkt.nl, want de polyvalente aanvaller bezit een interessant profiel voor verschillende Europese subtoppers. Daarnaast kan zijn waardering straks nog de hoogte inschieten want Larin is een vaste klant bij de Canadese nationale ploeg (50 A-caps met 24 goals), die op het aankomende WK in Qatar voorspeld wordt als één van de potentiële revelaties van het internationale landentoernooi. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen …

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Zal Larin Club Brugge ooit minstens 10 miljoen opleveren?

Meest recent

KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

12
12
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

26
26
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

56
56
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

105
105
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

259
259
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

139
139
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

284
284
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

117
117
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

282
282
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

281
281
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

263
263
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

525
525
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

564
564
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

99
99
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

191
191
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

517
517
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

542
542
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

324
324
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

260
260
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

285
285
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

260
260
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

277
277

Meer sportnieuws