Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Voor Vincent Mannaert is de drukste tijd van het jaar opnieuw aangebroken. De gerealiseerde transfers in de huidige zomermercato zullen grotendeels doorslaggevend zijn voor het volgend voetbalseizoen, maar zij zullen ook belangrijk zijn voor de toekomst van de club. De komst van de transfervrije Cyle Larin (gratis!) en het vertrek van Bas Dost leverde alvast een status quo op in de salariskosten, met dat verschil dat de Canadees een marktwaarde bezit van 10 miljoen euro. Met het oog op de toekomstige transferinkomsten en directe impact pakte Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt.


UPGRADE VAN DOST

Laat ons eerst duidelijk stellen: de passage van Bas Dost bij Club Brugge was géén mislukking. De Nederlander deed waarvoor hij oorspronkelijk werd binnengehaald en dat was doelpunten scoren. Twee seizoenen op rij was Dost de meest efficiënte speler van Club Brugge én omgerekend in speelminuten ook de meest regelmatige doelpuntenmaker. Anderzijds was de voetballende bijdrage van Dost in het samenspel en in de combinatie minimaal. “Hij is de man die aan het eind van een aanval het cadeau uitpakt”, analyseerde Ludo Vandewalle vorig seizoen in Het Nieuwsblad.

Hoewel er op de doelpuntenproductie van Bas Dost niets aan te merken viel, wordt er bij Club Brugge toch wat meer verwacht van een spits. Snelheid, diepgang en fysieke duelkracht duelkracht bijvoorbeeld. En dat zijn de kwaliteiten die Cyle Larin de West-Vlamingen kan bijbrengen. “Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij tijdens zijn periode bij Zulte Waregem aan Het Laatste Nieuws. Daarnaast kan Larin ook een doelpunt scoren.



Cyle Larin is in meerdere spelfacetten een upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt een completere aanvaller is. Club Brugge heeft Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook gezien dat hij de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten en op de flank. Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Larin een meerwaarde zijn.

NULOPERATIE

Een grotere meerwaarde dan Bas Dost, wiens enige sterkte het scoren van doelpunten was. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van Cyle Larin een nuloperatie. Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zal opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. In ruil krijgt Club Brugge een 27-jarige speler in de topperiode van zijn carrière, met een huidige marktwaarde van 10 miljoen euro, waarvoor de West-Vlamingen bovendien geen transfergeld moesten betalen.



Daarmee wordt Cyle Larin volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge. Charles De Ketelaere spant de kroon met 30 miljoen euro, maar de kans is reëel dat Rode Duivel binnenkort verhuist naar AC Milan. Datzelfde geldt ook voor Noa Lang, wiens marktwaarde zo’n 22 miljoen euro bedraagt. Hans Vanaken (16 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (12 miljoen euro) zijn vandaag nog enkele miljoenen meer waard dan Cyle Larin.

WK ALS GROTE EXTRA

Die marktwaarde van Cyle Larin is een correcte inschatting van Transfermarkt.nl, want de polyvalente aanvaller bezit een interessant profiel voor verschillende Europese subtoppers. Daarnaast kan zijn waardering straks nog de hoogte inschieten want Larin is een vaste klant bij de Canadese nationale ploeg (50 A-caps met 24 goals), die op het aankomende WK in Qatar voorspeld wordt als één van de potentiële revelaties van het internationale landentoernooi. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen …

LEES OOK: Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Zal Larin Club Brugge ooit minstens 10 miljoen opleveren?

Meest recent

Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

12
12
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

152
152
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

440
440
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

351
351
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

361
361
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

722
722
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

84
84
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

186
186
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

116
116
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

211
211
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

537
537
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

390
390
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

769
769
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1154
1154
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

67
67
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

195
195
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

288
288
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

479
479
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

245
245
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

262
262
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

773
773
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

101
101

Meer sportnieuws