Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

door
Mannaert pakt uit met meesterzet op transfermarkt

Voor Vincent Mannaert is de drukste tijd van het jaar opnieuw aangebroken. De gerealiseerde transfers in de huidige zomermercato zullen grotendeels doorslaggevend zijn voor het volgend voetbalseizoen, maar zij zullen ook belangrijk zijn voor de toekomst van de club. De komst van de transfervrije Cyle Larin (gratis!) en het vertrek van Bas Dost leverde alvast een status quo op in de salariskosten, met dat verschil dat de Canadees een marktwaarde bezit van 10 miljoen euro. Met het oog op de toekomstige transferinkomsten en directe impact pakte Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt.


UPGRADE VAN DOST

Laat ons eerst duidelijk stellen: de passage van Bas Dost bij Club Brugge was géén mislukking. De Nederlander deed waarvoor hij oorspronkelijk werd binnengehaald en dat was doelpunten scoren. Twee seizoenen op rij was Dost de meest efficiënte speler van Club Brugge én omgerekend in speelminuten ook de meest regelmatige doelpuntenmaker. Anderzijds was de voetballende bijdrage van Dost in het samenspel en in de combinatie minimaal. “Hij is de man die aan het eind van een aanval het cadeau uitpakt”, analyseerde Ludo Vandewalle vorig seizoen in Het Nieuwsblad.

Hoewel er op de doelpuntenproductie van Bas Dost niets aan te merken viel, wordt er bij Club Brugge toch wat meer verwacht van een spits. Snelheid, diepgang en fysieke duelkracht duelkracht bijvoorbeeld. En dat zijn de kwaliteiten die Cyle Larin de West-Vlamingen kan bijbrengen. “Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij tijdens zijn periode bij Zulte Waregem aan Het Laatste Nieuws. Daarnaast kan Larin ook een doelpunt scoren.



Cyle Larin is in meerdere spelfacetten een upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt een completere aanvaller is. Club Brugge heeft Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook gezien dat hij de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten en op de flank. Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Larin een meerwaarde zijn.

NULOPERATIE

Een grotere meerwaarde dan Bas Dost, wiens enige sterkte het scoren van doelpunten was. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van Cyle Larin een nuloperatie. Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zal opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. In ruil krijgt Club Brugge een 27-jarige speler in de topperiode van zijn carrière, met een huidige marktwaarde van 10 miljoen euro, waarvoor de West-Vlamingen bovendien geen transfergeld moesten betalen.



Daarmee wordt Cyle Larin volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge. Charles De Ketelaere spant de kroon met 30 miljoen euro, maar de kans is reëel dat Rode Duivel binnenkort verhuist naar AC Milan. Datzelfde geldt ook voor Noa Lang, wiens marktwaarde zo’n 22 miljoen euro bedraagt. Hans Vanaken (16 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (12 miljoen euro) zijn vandaag nog enkele miljoenen meer waard dan Cyle Larin.

WK ALS GROTE EXTRA

Die marktwaarde van Cyle Larin is een correcte inschatting van Transfermarkt.nl, want de polyvalente aanvaller bezit een interessant profiel voor verschillende Europese subtoppers. Daarnaast kan zijn waardering straks nog de hoogte inschieten want Larin is een vaste klant bij de Canadese nationale ploeg (50 A-caps met 24 goals), die op het aankomende WK in Qatar voorspeld wordt als één van de potentiële revelaties van het internationale landentoernooi. Vincent Mannaert hoort de kassa alvast rinkelen …

LEES OOK: 'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

Zal Larin Club Brugge ooit minstens 10 miljoen opleveren?

Meest recent

'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

55
55
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

37
37
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

67
67
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

64
64
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

176
176
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

178
178
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

100
100
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

625
625
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

320
320
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

168
168
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

96
96
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

143
143
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

181
181
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

204
204
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

220
220
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

169
169
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

712
712
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

29
29
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

109
109
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

200
200
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

163
163
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

114
114
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

616
616

Meer sportnieuws