TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

273 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt het erop dat we snel een doorbraak mogen verwachten in het dossier van Charles De Ketelaere. Deze week zou bepalend worden voor de toekomst van de Rode Duivel, want AC Milan zal snel met een nieuw bod komen. Dat zou de 30 miljoen euro overschrijven en daarmee stilaan in de buurt komen van de Brugse vraagprijs. Met CDK zelf zouden de Rossoneri al een persoonlijk akkoord hebben.



Intussen is ook de affaire rond Vedat Muriqi nog niet helemaal van de baan. Bij Lazio zijn ze woedend dat Club de deal op het laatste moment nog afgeblazen heeft en dan vooral dat de oorzaak gelegd werd bij de slechte fysieke testen van de spits. De Italianan oordelen dat ze daardoor imagoschade geleden hebben en zouden overwegen om naar de FIFA te stappen om een schadevergoeding uit de brand te slepen.

Club speurt ondertussen gewoon verder naar andere doelwitten. Het zou nu ook zijn oog laten vallen hebben op een jonge Costa Ricaanse international, want de 18-jarige Jewisson Bennette zou een aanbieding uit Brugge op zak hebben. De jongeling geniet echter ook interesse uit Mexico van Pumas. Ook de 17-jarige Wilson Odobert stond op het verlanglijstje. Het talent van PSG wijst Club, AS Roma en Mönchengladbach echter af en verkiest zijn eerste profcontract bij Troyes te tekenen.



Ook Koni De Winter mag Club van zijn lijst schrappen. De jonge verdediger bevestigde dat de landskampioen interesse toonde, maar dat hij geen trek had in een Belgisch avontuur. In plaats daarvan verlengde hij tot 2026 bij Juventus, dat hem komend seizoen wel bij reeksgenoot Empoli stalt.

Anderlecht leek enkele dagen geleden de komst van Fabio Silva zo goed als rond te hebben, maar nu lijkt het te moeten vrezen dat de deal alsnog afspringt. Wolverhampton zou nu twijfelen of het de spits wel wil laten vertrekken nu concurrent Chiquinho een zware blessure opgelopen heeft. Aan uitgaande zijde zal het vertrek van Josh Cullen wel snel rond zijn. De Ier legt maandag medische testen af bij Burnley, dat 3 miljoen euro op tafel zou leggen.



Bij OH Leuven hebben ze eindelijk de spits gevonden die ze al de hele zomer zochten. Ze zouden op het punt staan om zich te versterken met Kaly Sene, die overgenomen zou worden van FC Basel. De speler werd onlangs ook nog aan Anderlecht gelinkt, maar dat werd niet concreet en nu gaat hij op Den Dreef aan de slag.

Bij Antwerp wordt het gaspedaal ook nog eens ingedrukt. Het kondigde maandag aan dat er een mondeling akkoord tussen alle partijen is om Toby Alderweireld definitief over te nemen van Al-Duhail. De administratieve rompslomp wordt in de loop van de week afgerond, waarna de Rode Duivel voor drie jaar zal tekenen op de Bosuil. Daarnaast blijft ook de Argentijn Gaston Avila (Boca Juniors) op weg en zou Antwerp zich ook nog kunnen versterken op het middenveld én in de aanval.



BUITENLAND

Officieel is het standpunt van Bayern München nog steeds dat Robert Lewandowski deze zomer niet mag vertrekken, maar achter de schermen lijken ze stilaan toch serieus rekening te houden met een vertrek van de Poolse steraanvaller. In 2023 is hij immers einde contract en lijkt hij sowieso te vertrekken en dan zal Bayern een nieuwe spits moeten zoeken. Daarvoor zouden ze denken aan niemand minder dan Harry Kane. De Engelsman gaat dan zijn laatste contractjaar in bij Tottenham en Bayern hoopt dat het hem dan vrij goedkoop zal kunnen oppikken.

Bij FC Barcelona maken ze zich op voor een vertrek van Sergio Busquets binnen een jaar. De middenvelder is dan einde contract en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Intussen trekken wel de nodige andere clubs aan zijn mouw. Zo zou de Spanjaard kunnen verrassen door de stap te zetten naar de Amerikaanse MLS. Daar zouden verschillende teams al aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

Zal Alderweireld een absolute meerwaarde zijn voor Antwerp?

Meest recent

TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Voor Tom Waes zijn het behoorlijk turbulente jaren geweest. Eind 2024 kwam zijn leven tijdelijk tot ...

6
6
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

107
107
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

95
95
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

37
37
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

272
272
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

108
108
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

63
63
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

817
817
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

653
653
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

215
215
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

34
34
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

372
372
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

354
354
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

462
462
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

355
355
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

409
409
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

50
50
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

183
183
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

566
566
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

253
253
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

118
118
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

356
356
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

114
114

Meer sportnieuws