TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt het erop dat we snel een doorbraak mogen verwachten in het dossier van Charles De Ketelaere. Deze week zou bepalend worden voor de toekomst van de Rode Duivel, want AC Milan zal snel met een nieuw bod komen. Dat zou de 30 miljoen euro overschrijven en daarmee stilaan in de buurt komen van de Brugse vraagprijs. Met CDK zelf zouden de Rossoneri al een persoonlijk akkoord hebben.



Intussen is ook de affaire rond Vedat Muriqi nog niet helemaal van de baan. Bij Lazio zijn ze woedend dat Club de deal op het laatste moment nog afgeblazen heeft en dan vooral dat de oorzaak gelegd werd bij de slechte fysieke testen van de spits. De Italianan oordelen dat ze daardoor imagoschade geleden hebben en zouden overwegen om naar de FIFA te stappen om een schadevergoeding uit de brand te slepen.

Club speurt ondertussen gewoon verder naar andere doelwitten. Het zou nu ook zijn oog laten vallen hebben op een jonge Costa Ricaanse international, want de 18-jarige Jewisson Bennette zou een aanbieding uit Brugge op zak hebben. De jongeling geniet echter ook interesse uit Mexico van Pumas. Ook de 17-jarige Wilson Odobert stond op het verlanglijstje. Het talent van PSG wijst Club, AS Roma en Mönchengladbach echter af en verkiest zijn eerste profcontract bij Troyes te tekenen.



Ook Koni De Winter mag Club van zijn lijst schrappen. De jonge verdediger bevestigde dat de landskampioen interesse toonde, maar dat hij geen trek had in een Belgisch avontuur. In plaats daarvan verlengde hij tot 2026 bij Juventus, dat hem komend seizoen wel bij reeksgenoot Empoli stalt.

Anderlecht leek enkele dagen geleden de komst van Fabio Silva zo goed als rond te hebben, maar nu lijkt het te moeten vrezen dat de deal alsnog afspringt. Wolverhampton zou nu twijfelen of het de spits wel wil laten vertrekken nu concurrent Chiquinho een zware blessure opgelopen heeft. Aan uitgaande zijde zal het vertrek van Josh Cullen wel snel rond zijn. De Ier legt maandag medische testen af bij Burnley, dat 3 miljoen euro op tafel zou leggen.



Bij OH Leuven hebben ze eindelijk de spits gevonden die ze al de hele zomer zochten. Ze zouden op het punt staan om zich te versterken met Kaly Sene, die overgenomen zou worden van FC Basel. De speler werd onlangs ook nog aan Anderlecht gelinkt, maar dat werd niet concreet en nu gaat hij op Den Dreef aan de slag.

Bij Antwerp wordt het gaspedaal ook nog eens ingedrukt. Het kondigde maandag aan dat er een mondeling akkoord tussen alle partijen is om Toby Alderweireld definitief over te nemen van Al-Duhail. De administratieve rompslomp wordt in de loop van de week afgerond, waarna de Rode Duivel voor drie jaar zal tekenen op de Bosuil. Daarnaast blijft ook de Argentijn Gaston Avila (Boca Juniors) op weg en zou Antwerp zich ook nog kunnen versterken op het middenveld én in de aanval.



BUITENLAND

Officieel is het standpunt van Bayern München nog steeds dat Robert Lewandowski deze zomer niet mag vertrekken, maar achter de schermen lijken ze stilaan toch serieus rekening te houden met een vertrek van de Poolse steraanvaller. In 2023 is hij immers einde contract en lijkt hij sowieso te vertrekken en dan zal Bayern een nieuwe spits moeten zoeken. Daarvoor zouden ze denken aan niemand minder dan Harry Kane. De Engelsman gaat dan zijn laatste contractjaar in bij Tottenham en Bayern hoopt dat het hem dan vrij goedkoop zal kunnen oppikken.

Bij FC Barcelona maken ze zich op voor een vertrek van Sergio Busquets binnen een jaar. De middenvelder is dan einde contract en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Intussen trekken wel de nodige andere clubs aan zijn mouw. Zo zou de Spanjaard kunnen verrassen door de stap te zetten naar de Amerikaanse MLS. Daar zouden verschillende teams al aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: "Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Zal Alderweireld een absolute meerwaarde zijn voor Antwerp?

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

1
1
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

46
46
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

127
127
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

108
108
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

228
228
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

143
143
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

173
173
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

591
591
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

697
697
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

106
106
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

290
290
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

359
359
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

456
456
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

381
381
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

363
363
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

537
537
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

400
400
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

450
450
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws