TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt het erop dat we snel een doorbraak mogen verwachten in het dossier van Charles De Ketelaere. Deze week zou bepalend worden voor de toekomst van de Rode Duivel, want AC Milan zal snel met een nieuw bod komen. Dat zou de 30 miljoen euro overschrijven en daarmee stilaan in de buurt komen van de Brugse vraagprijs. Met CDK zelf zouden de Rossoneri al een persoonlijk akkoord hebben.



Intussen is ook de affaire rond Vedat Muriqi nog niet helemaal van de baan. Bij Lazio zijn ze woedend dat Club de deal op het laatste moment nog afgeblazen heeft en dan vooral dat de oorzaak gelegd werd bij de slechte fysieke testen van de spits. De Italianan oordelen dat ze daardoor imagoschade geleden hebben en zouden overwegen om naar de FIFA te stappen om een schadevergoeding uit de brand te slepen.

Club speurt ondertussen gewoon verder naar andere doelwitten. Het zou nu ook zijn oog laten vallen hebben op een jonge Costa Ricaanse international, want de 18-jarige Jewisson Bennette zou een aanbieding uit Brugge op zak hebben. De jongeling geniet echter ook interesse uit Mexico van Pumas. Ook de 17-jarige Wilson Odobert stond op het verlanglijstje. Het talent van PSG wijst Club, AS Roma en Mönchengladbach echter af en verkiest zijn eerste profcontract bij Troyes te tekenen.



Ook Koni De Winter mag Club van zijn lijst schrappen. De jonge verdediger bevestigde dat de landskampioen interesse toonde, maar dat hij geen trek had in een Belgisch avontuur. In plaats daarvan verlengde hij tot 2026 bij Juventus, dat hem komend seizoen wel bij reeksgenoot Empoli stalt.

Anderlecht leek enkele dagen geleden de komst van Fabio Silva zo goed als rond te hebben, maar nu lijkt het te moeten vrezen dat de deal alsnog afspringt. Wolverhampton zou nu twijfelen of het de spits wel wil laten vertrekken nu concurrent Chiquinho een zware blessure opgelopen heeft. Aan uitgaande zijde zal het vertrek van Josh Cullen wel snel rond zijn. De Ier legt maandag medische testen af bij Burnley, dat 3 miljoen euro op tafel zou leggen.



Bij OH Leuven hebben ze eindelijk de spits gevonden die ze al de hele zomer zochten. Ze zouden op het punt staan om zich te versterken met Kaly Sene, die overgenomen zou worden van FC Basel. De speler werd onlangs ook nog aan Anderlecht gelinkt, maar dat werd niet concreet en nu gaat hij op Den Dreef aan de slag.

Bij Antwerp wordt het gaspedaal ook nog eens ingedrukt. Het kondigde maandag aan dat er een mondeling akkoord tussen alle partijen is om Toby Alderweireld definitief over te nemen van Al-Duhail. De administratieve rompslomp wordt in de loop van de week afgerond, waarna de Rode Duivel voor drie jaar zal tekenen op de Bosuil. Daarnaast blijft ook de Argentijn Gaston Avila (Boca Juniors) op weg en zou Antwerp zich ook nog kunnen versterken op het middenveld én in de aanval.



BUITENLAND

Officieel is het standpunt van Bayern München nog steeds dat Robert Lewandowski deze zomer niet mag vertrekken, maar achter de schermen lijken ze stilaan toch serieus rekening te houden met een vertrek van de Poolse steraanvaller. In 2023 is hij immers einde contract en lijkt hij sowieso te vertrekken en dan zal Bayern een nieuwe spits moeten zoeken. Daarvoor zouden ze denken aan niemand minder dan Harry Kane. De Engelsman gaat dan zijn laatste contractjaar in bij Tottenham en Bayern hoopt dat het hem dan vrij goedkoop zal kunnen oppikken.

Bij FC Barcelona maken ze zich op voor een vertrek van Sergio Busquets binnen een jaar. De middenvelder is dan einde contract en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Intussen trekken wel de nodige andere clubs aan zijn mouw. Zo zou de Spanjaard kunnen verrassen door de stap te zetten naar de Amerikaanse MLS. Daar zouden verschillende teams al aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

Zal Alderweireld een absolute meerwaarde zijn voor Antwerp?

Meest recent

WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

3
3
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

16
16
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

71
71
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

249
249
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

246
246
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

323
323
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

250
250
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

561
561
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

93
93
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

337
337
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

60
60
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

122
122
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

155
155
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

215
215
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

610
610
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

354
354
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

227
227
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

503
503
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

301
301
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

287
287
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

291
291
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

723
723
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

224
224

Meer sportnieuws