TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt het erop dat we snel een doorbraak mogen verwachten in het dossier van Charles De Ketelaere. Deze week zou bepalend worden voor de toekomst van de Rode Duivel, want AC Milan zal snel met een nieuw bod komen. Dat zou de 30 miljoen euro overschrijven en daarmee stilaan in de buurt komen van de Brugse vraagprijs. Met CDK zelf zouden de Rossoneri al een persoonlijk akkoord hebben.



Intussen is ook de affaire rond Vedat Muriqi nog niet helemaal van de baan. Bij Lazio zijn ze woedend dat Club de deal op het laatste moment nog afgeblazen heeft en dan vooral dat de oorzaak gelegd werd bij de slechte fysieke testen van de spits. De Italianan oordelen dat ze daardoor imagoschade geleden hebben en zouden overwegen om naar de FIFA te stappen om een schadevergoeding uit de brand te slepen.

Club speurt ondertussen gewoon verder naar andere doelwitten. Het zou nu ook zijn oog laten vallen hebben op een jonge Costa Ricaanse international, want de 18-jarige Jewisson Bennette zou een aanbieding uit Brugge op zak hebben. De jongeling geniet echter ook interesse uit Mexico van Pumas. Ook de 17-jarige Wilson Odobert stond op het verlanglijstje. Het talent van PSG wijst Club, AS Roma en Mönchengladbach echter af en verkiest zijn eerste profcontract bij Troyes te tekenen.



Ook Koni De Winter mag Club van zijn lijst schrappen. De jonge verdediger bevestigde dat de landskampioen interesse toonde, maar dat hij geen trek had in een Belgisch avontuur. In plaats daarvan verlengde hij tot 2026 bij Juventus, dat hem komend seizoen wel bij reeksgenoot Empoli stalt.

Anderlecht leek enkele dagen geleden de komst van Fabio Silva zo goed als rond te hebben, maar nu lijkt het te moeten vrezen dat de deal alsnog afspringt. Wolverhampton zou nu twijfelen of het de spits wel wil laten vertrekken nu concurrent Chiquinho een zware blessure opgelopen heeft. Aan uitgaande zijde zal het vertrek van Josh Cullen wel snel rond zijn. De Ier legt maandag medische testen af bij Burnley, dat 3 miljoen euro op tafel zou leggen.



Bij OH Leuven hebben ze eindelijk de spits gevonden die ze al de hele zomer zochten. Ze zouden op het punt staan om zich te versterken met Kaly Sene, die overgenomen zou worden van FC Basel. De speler werd onlangs ook nog aan Anderlecht gelinkt, maar dat werd niet concreet en nu gaat hij op Den Dreef aan de slag.

Bij Antwerp wordt het gaspedaal ook nog eens ingedrukt. Het kondigde maandag aan dat er een mondeling akkoord tussen alle partijen is om Toby Alderweireld definitief over te nemen van Al-Duhail. De administratieve rompslomp wordt in de loop van de week afgerond, waarna de Rode Duivel voor drie jaar zal tekenen op de Bosuil. Daarnaast blijft ook de Argentijn Gaston Avila (Boca Juniors) op weg en zou Antwerp zich ook nog kunnen versterken op het middenveld én in de aanval.



BUITENLAND

Officieel is het standpunt van Bayern München nog steeds dat Robert Lewandowski deze zomer niet mag vertrekken, maar achter de schermen lijken ze stilaan toch serieus rekening te houden met een vertrek van de Poolse steraanvaller. In 2023 is hij immers einde contract en lijkt hij sowieso te vertrekken en dan zal Bayern een nieuwe spits moeten zoeken. Daarvoor zouden ze denken aan niemand minder dan Harry Kane. De Engelsman gaat dan zijn laatste contractjaar in bij Tottenham en Bayern hoopt dat het hem dan vrij goedkoop zal kunnen oppikken.

Bij FC Barcelona maken ze zich op voor een vertrek van Sergio Busquets binnen een jaar. De middenvelder is dan einde contract en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Intussen trekken wel de nodige andere clubs aan zijn mouw. Zo zou de Spanjaard kunnen verrassen door de stap te zetten naar de Amerikaanse MLS. Daar zouden verschillende teams al aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: 'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Zal Alderweireld een absolute meerwaarde zijn voor Antwerp?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

10
10
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

12
12
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

9
9
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

82
82
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

44
44
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

76
76
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

78
78
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

102
102
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

180
180
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

480
480
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

166
166
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

82
82
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

125
125
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

116
116
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

333
333
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

236
236
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

183
183
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

366
366
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

196
196

Meer sportnieuws