TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Anderlecht in gevaar, doorbraak CDK'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt het erop dat we snel een doorbraak mogen verwachten in het dossier van Charles De Ketelaere. Deze week zou bepalend worden voor de toekomst van de Rode Duivel, want AC Milan zal snel met een nieuw bod komen. Dat zou de 30 miljoen euro overschrijven en daarmee stilaan in de buurt komen van de Brugse vraagprijs. Met CDK zelf zouden de Rossoneri al een persoonlijk akkoord hebben.



Intussen is ook de affaire rond Vedat Muriqi nog niet helemaal van de baan. Bij Lazio zijn ze woedend dat Club de deal op het laatste moment nog afgeblazen heeft en dan vooral dat de oorzaak gelegd werd bij de slechte fysieke testen van de spits. De Italianan oordelen dat ze daardoor imagoschade geleden hebben en zouden overwegen om naar de FIFA te stappen om een schadevergoeding uit de brand te slepen.

Club speurt ondertussen gewoon verder naar andere doelwitten. Het zou nu ook zijn oog laten vallen hebben op een jonge Costa Ricaanse international, want de 18-jarige Jewisson Bennette zou een aanbieding uit Brugge op zak hebben. De jongeling geniet echter ook interesse uit Mexico van Pumas. Ook de 17-jarige Wilson Odobert stond op het verlanglijstje. Het talent van PSG wijst Club, AS Roma en Mönchengladbach echter af en verkiest zijn eerste profcontract bij Troyes te tekenen.



Ook Koni De Winter mag Club van zijn lijst schrappen. De jonge verdediger bevestigde dat de landskampioen interesse toonde, maar dat hij geen trek had in een Belgisch avontuur. In plaats daarvan verlengde hij tot 2026 bij Juventus, dat hem komend seizoen wel bij reeksgenoot Empoli stalt.

Anderlecht leek enkele dagen geleden de komst van Fabio Silva zo goed als rond te hebben, maar nu lijkt het te moeten vrezen dat de deal alsnog afspringt. Wolverhampton zou nu twijfelen of het de spits wel wil laten vertrekken nu concurrent Chiquinho een zware blessure opgelopen heeft. Aan uitgaande zijde zal het vertrek van Josh Cullen wel snel rond zijn. De Ier legt maandag medische testen af bij Burnley, dat 3 miljoen euro op tafel zou leggen.



Bij OH Leuven hebben ze eindelijk de spits gevonden die ze al de hele zomer zochten. Ze zouden op het punt staan om zich te versterken met Kaly Sene, die overgenomen zou worden van FC Basel. De speler werd onlangs ook nog aan Anderlecht gelinkt, maar dat werd niet concreet en nu gaat hij op Den Dreef aan de slag.

Bij Antwerp wordt het gaspedaal ook nog eens ingedrukt. Het kondigde maandag aan dat er een mondeling akkoord tussen alle partijen is om Toby Alderweireld definitief over te nemen van Al-Duhail. De administratieve rompslomp wordt in de loop van de week afgerond, waarna de Rode Duivel voor drie jaar zal tekenen op de Bosuil. Daarnaast blijft ook de Argentijn Gaston Avila (Boca Juniors) op weg en zou Antwerp zich ook nog kunnen versterken op het middenveld én in de aanval.



BUITENLAND

Officieel is het standpunt van Bayern München nog steeds dat Robert Lewandowski deze zomer niet mag vertrekken, maar achter de schermen lijken ze stilaan toch serieus rekening te houden met een vertrek van de Poolse steraanvaller. In 2023 is hij immers einde contract en lijkt hij sowieso te vertrekken en dan zal Bayern een nieuwe spits moeten zoeken. Daarvoor zouden ze denken aan niemand minder dan Harry Kane. De Engelsman gaat dan zijn laatste contractjaar in bij Tottenham en Bayern hoopt dat het hem dan vrij goedkoop zal kunnen oppikken.

Bij FC Barcelona maken ze zich op voor een vertrek van Sergio Busquets binnen een jaar. De middenvelder is dan einde contract en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Intussen trekken wel de nodige andere clubs aan zijn mouw. Zo zou de Spanjaard kunnen verrassen door de stap te zetten naar de Amerikaanse MLS. Daar zouden verschillende teams al aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Zal Alderweireld een absolute meerwaarde zijn voor Antwerp?

Meest recent

'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

37
37
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

25
25
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

71
71
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

317
317
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

223
223
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

90
90
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

326
326
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

75
75
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

110
110
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

491
491
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

65
65
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

190
190
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

203
203
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

117
117
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

310
310
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

119
119
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

204
204
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1141
1141
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

482
482
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

312
312
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

130
130
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

447
447
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

87
87

Meer sportnieuws