Vlap verrast: "Mazzu was lyrisch over mij"

door
Vlap verrast:

Anderlecht nam deze zomer definitief afscheid van Michel Vlap. De Nederlandse nummer tien kon de hoge verwachtingen nooit inlossen nadat Paars-Wit in 2019 maar liefst 7 miljoen euro neergeteld had om hem bij Heerenveen weg te plukken. Het voorbije anderhalf jaar was hij al verhuurd aan Arminia Bielefeld en FC Twente en die laatste club telde nu ook 2 miljoen neer om hem definitief over te nemen.


Vlap was nochtans gewoon aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen bij Anderlecht, waar hij na het vertrek van Vincent Kompany een nieuwe kans leek te krijgen om zich in de gunst van Felice Mazzu te spelen. Hij mocht nog opdraven in de eerste oefenwedstrijd tegen STVV, maar daarna volgde toch een transfer. Vlap legt nu ook uit waarom.

"Ik trainde goed en de trainer was eigenlijk best lyrisch over mij. Maar uiteindelijk krijg je ook ideeën van bovenaf of je überhaupt gaat spelen en dat gevoel had ik niet", vertelt hij aan RTV Oost. Het lijkt er dus op dat vooral het bestuur hem naar de uitgang duwde. Het was daarna enkel nog een kwestie voor Vlap om een club te kozen, want ook Fortuna Sittard trok aan zijn mouw.

NAAR ZIJN ZIN
"Uiteindelijk had ik bij mezelf ook z’n idee dat als er een club is waar ik heel graag weer wou gaan spelen, dan is het FC Twente. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en dat is denk ik heel veel waard in het voetbal. Dat is voor mij in ieder geval heel belangrijk", legt hij uit waarom hij toch voor Twente koos. Nochtans kon hij naar verluidt in Sittard meer verdienen, maar de sfeer bij Twente gaf de doorslag.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Had Anderlecht Vlap dit seizoen kunnen gebruiken?

Meest recent

Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

7
7
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

132
132
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

18
18
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

39
39
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

15
15
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

28
28
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

37
37
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

38
38
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

28
28
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

15
15
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

71
71
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

27
27
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

62
62
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

528
528
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

199
199
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

253
253
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

63
63
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

446
446
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

88
88
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

101
101
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

132
132
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1121
1121
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

187
187
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

55
55

Meer sportnieuws