Vlap verrast: "Mazzu was lyrisch over mij"

234 stemmen
Vlap verrast:

Anderlecht nam deze zomer definitief afscheid van Michel Vlap. De Nederlandse nummer tien kon de hoge verwachtingen nooit inlossen nadat Paars-Wit in 2019 maar liefst 7 miljoen euro neergeteld had om hem bij Heerenveen weg te plukken. Het voorbije anderhalf jaar was hij al verhuurd aan Arminia Bielefeld en FC Twente en die laatste club telde nu ook 2 miljoen neer om hem definitief over te nemen.


Vlap was nochtans gewoon aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen bij Anderlecht, waar hij na het vertrek van Vincent Kompany een nieuwe kans leek te krijgen om zich in de gunst van Felice Mazzu te spelen. Hij mocht nog opdraven in de eerste oefenwedstrijd tegen STVV, maar daarna volgde toch een transfer. Vlap legt nu ook uit waarom.

"Ik trainde goed en de trainer was eigenlijk best lyrisch over mij. Maar uiteindelijk krijg je ook ideeën van bovenaf of je überhaupt gaat spelen en dat gevoel had ik niet", vertelt hij aan RTV Oost. Het lijkt er dus op dat vooral het bestuur hem naar de uitgang duwde. Het was daarna enkel nog een kwestie voor Vlap om een club te kozen, want ook Fortuna Sittard trok aan zijn mouw.

NAAR ZIJN ZIN
"Uiteindelijk had ik bij mezelf ook z’n idee dat als er een club is waar ik heel graag weer wou gaan spelen, dan is het FC Twente. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en dat is denk ik heel veel waard in het voetbal. Dat is voor mij in ieder geval heel belangrijk", legt hij uit waarom hij toch voor Twente koos. Nochtans kon hij naar verluidt in Sittard meer verdienen, maar de sfeer bij Twente gaf de doorslag.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Had Anderlecht Vlap dit seizoen kunnen gebruiken?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

57
57
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

229
229
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

99
99
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

161
161
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

172
172
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

90
90
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

355
355
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

320
320
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

339
339
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

683
683
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

174
174
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1674
1674
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

148
148
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

86
86
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

225
225
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

322
322

Meer sportnieuws