Vlap verrast: "Mazzu was lyrisch over mij"

door
Vlap verrast:

Anderlecht nam deze zomer definitief afscheid van Michel Vlap. De Nederlandse nummer tien kon de hoge verwachtingen nooit inlossen nadat Paars-Wit in 2019 maar liefst 7 miljoen euro neergeteld had om hem bij Heerenveen weg te plukken. Het voorbije anderhalf jaar was hij al verhuurd aan Arminia Bielefeld en FC Twente en die laatste club telde nu ook 2 miljoen neer om hem definitief over te nemen.


Vlap was nochtans gewoon aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen bij Anderlecht, waar hij na het vertrek van Vincent Kompany een nieuwe kans leek te krijgen om zich in de gunst van Felice Mazzu te spelen. Hij mocht nog opdraven in de eerste oefenwedstrijd tegen STVV, maar daarna volgde toch een transfer. Vlap legt nu ook uit waarom.

"Ik trainde goed en de trainer was eigenlijk best lyrisch over mij. Maar uiteindelijk krijg je ook ideeën van bovenaf of je überhaupt gaat spelen en dat gevoel had ik niet", vertelt hij aan RTV Oost. Het lijkt er dus op dat vooral het bestuur hem naar de uitgang duwde. Het was daarna enkel nog een kwestie voor Vlap om een club te kozen, want ook Fortuna Sittard trok aan zijn mouw.

NAAR ZIJN ZIN
"Uiteindelijk had ik bij mezelf ook z’n idee dat als er een club is waar ik heel graag weer wou gaan spelen, dan is het FC Twente. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en dat is denk ik heel veel waard in het voetbal. Dat is voor mij in ieder geval heel belangrijk", legt hij uit waarom hij toch voor Twente koos. Nochtans kon hij naar verluidt in Sittard meer verdienen, maar de sfeer bij Twente gaf de doorslag.

LEES OOK: Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

Had Anderlecht Vlap dit seizoen kunnen gebruiken?

Meest recent

Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

7
7
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

47
47
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

16
16
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

44
44
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

31
31
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

51
51
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

320
320
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

82
82
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

225
225
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

28
28
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

444
444
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

227
227
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

62
62
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

122
122
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

345
345
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

308
308
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

106
106
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

207
207
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

233
233
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

226
226
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

201
201
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

99
99
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73

Meer sportnieuws