Vlap verrast: "Mazzu was lyrisch over mij"

door
Vlap verrast:

Anderlecht nam deze zomer definitief afscheid van Michel Vlap. De Nederlandse nummer tien kon de hoge verwachtingen nooit inlossen nadat Paars-Wit in 2019 maar liefst 7 miljoen euro neergeteld had om hem bij Heerenveen weg te plukken. Het voorbije anderhalf jaar was hij al verhuurd aan Arminia Bielefeld en FC Twente en die laatste club telde nu ook 2 miljoen neer om hem definitief over te nemen.


Vlap was nochtans gewoon aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen bij Anderlecht, waar hij na het vertrek van Vincent Kompany een nieuwe kans leek te krijgen om zich in de gunst van Felice Mazzu te spelen. Hij mocht nog opdraven in de eerste oefenwedstrijd tegen STVV, maar daarna volgde toch een transfer. Vlap legt nu ook uit waarom.

"Ik trainde goed en de trainer was eigenlijk best lyrisch over mij. Maar uiteindelijk krijg je ook ideeën van bovenaf of je überhaupt gaat spelen en dat gevoel had ik niet", vertelt hij aan RTV Oost. Het lijkt er dus op dat vooral het bestuur hem naar de uitgang duwde. Het was daarna enkel nog een kwestie voor Vlap om een club te kozen, want ook Fortuna Sittard trok aan zijn mouw.

NAAR ZIJN ZIN
"Uiteindelijk had ik bij mezelf ook z’n idee dat als er een club is waar ik heel graag weer wou gaan spelen, dan is het FC Twente. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en dat is denk ik heel veel waard in het voetbal. Dat is voor mij in ieder geval heel belangrijk", legt hij uit waarom hij toch voor Twente koos. Nochtans kon hij naar verluidt in Sittard meer verdienen, maar de sfeer bij Twente gaf de doorslag.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Had Anderlecht Vlap dit seizoen kunnen gebruiken?

Meest recent

'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

20
20
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

29
29
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

51
51
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

121
121
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

77
77
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

45
45
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

74
74
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

231
231
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

776
776
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

80
80
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

69
69
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

81
81
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

316
316
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

407
407
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

382
382
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

644
644
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

201
201
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

255
255
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

504
504
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

370
370
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

279
279
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

253
253
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

271
271
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

132
132

Meer sportnieuws