Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

door
Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

AA Gent heeft zaterdag getoond dat het klaar is voor het nieuwe seizoen, dat voor de Buffalo's al binnen een week begint met de Supercup tegen Club Brugge. In hun galamatch wisten ze tegen FC Midtjylland, de Deense bekerwinnaar, een achterstand helemaal goed te maken en uiteindelijk nog met 2-1 te winnen. Hein Vanhaezebrouck kon tevreden zijn, ook al zit hij nog met kopzorgen.


De Gentse coach moest immers al serieus puzzelen aan zijn basiself, vooral op het middenveld. Daar deed hij het vorig seizoen doorgaans met Sven Kums, Julien De Sart en Vadis Odjidja, maar zij ontbraken allemaal. Daardoor speelde met Alessio Castro-Montes en Andrew Hjulsager een onuitgegeven duo voor de verdediging, terwijl hij ook de 17-jarige Fofana voor de leeuwen moest gooien.

Er zijn nog de nodige blessures, zo gaf Vanhaezebrouck aan. "Nu zitten we in de vierde week en die staat gekend als slachtofferweek. Jongens als Kums, De Sart, Odjidja, Depoitre en Okumu ondervinden last. De uitval valt op aangezien we geen enorme kern hebben", stelt hij op de website van AA Gent. "Zo kregen wel enkele beloftevolle jongeren hun kans. Chapeau, want ze grepen hun kans. Malick, Robbie, Bram, Noah en Ibrahim gingen direct mee in het verhaal."

JEUGD KRIJGT KANSEN
Het valt inderdaad op dat bij Gent de jeugd deze zomer veel kansen krijgt, iets wat de voorbije jaren altijd een pijnpunt was. Malick Fofana (17) kwam dus aan de aftrap, terwijl Bram Lagae (18) bij de rust mocht invallen. In de loop van de tweede helft kwamen ook nog eens Robbie Van Hauter (19), Noah De Ridder (18) en Ibrahim Salah (20) in de ploeg.

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Heeft AA Gent een te smalle kern?

Meest recent

'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

23
23
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

92
92
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

37
37
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

150
150
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

17
17
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

107
107
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1152
1152
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

93
93
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

549
549
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

36
36
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

106
106
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

148
148
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

123
123
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

244
244
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

142
142
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

94
94
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

112
112
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

311
311
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

644
644
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

347
347
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

130
130
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

164
164
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

269
269

Meer sportnieuws