Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

213 stemmen
Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

AA Gent heeft zaterdag getoond dat het klaar is voor het nieuwe seizoen, dat voor de Buffalo's al binnen een week begint met de Supercup tegen Club Brugge. In hun galamatch wisten ze tegen FC Midtjylland, de Deense bekerwinnaar, een achterstand helemaal goed te maken en uiteindelijk nog met 2-1 te winnen. Hein Vanhaezebrouck kon tevreden zijn, ook al zit hij nog met kopzorgen.


De Gentse coach moest immers al serieus puzzelen aan zijn basiself, vooral op het middenveld. Daar deed hij het vorig seizoen doorgaans met Sven Kums, Julien De Sart en Vadis Odjidja, maar zij ontbraken allemaal. Daardoor speelde met Alessio Castro-Montes en Andrew Hjulsager een onuitgegeven duo voor de verdediging, terwijl hij ook de 17-jarige Fofana voor de leeuwen moest gooien.

Er zijn nog de nodige blessures, zo gaf Vanhaezebrouck aan. "Nu zitten we in de vierde week en die staat gekend als slachtofferweek. Jongens als Kums, De Sart, Odjidja, Depoitre en Okumu ondervinden last. De uitval valt op aangezien we geen enorme kern hebben", stelt hij op de website van AA Gent. "Zo kregen wel enkele beloftevolle jongeren hun kans. Chapeau, want ze grepen hun kans. Malick, Robbie, Bram, Noah en Ibrahim gingen direct mee in het verhaal."

JEUGD KRIJGT KANSEN
Het valt inderdaad op dat bij Gent de jeugd deze zomer veel kansen krijgt, iets wat de voorbije jaren altijd een pijnpunt was. Malick Fofana (17) kwam dus aan de aftrap, terwijl Bram Lagae (18) bij de rust mocht invallen. In de loop van de tweede helft kwamen ook nog eens Robbie Van Hauter (19), Noah De Ridder (18) en Ibrahim Salah (20) in de ploeg.

LEES OOK: Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Heeft AA Gent een te smalle kern?

Meest recent

'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

10
10
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

63
63
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

35
35
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

131
131
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

167
167
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

46
46
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

40
40
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

114
114
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

117
117
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

44
44
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

347
347
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

268
268
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

257
257
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

335
335
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

105
105
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

404
404
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

494
494
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

140
140
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

779
779
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

316
316

Meer sportnieuws