Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

213 stemmen
Vanhaezebrouck meet schade op na 'slachtofferweek'

AA Gent heeft zaterdag getoond dat het klaar is voor het nieuwe seizoen, dat voor de Buffalo's al binnen een week begint met de Supercup tegen Club Brugge. In hun galamatch wisten ze tegen FC Midtjylland, de Deense bekerwinnaar, een achterstand helemaal goed te maken en uiteindelijk nog met 2-1 te winnen. Hein Vanhaezebrouck kon tevreden zijn, ook al zit hij nog met kopzorgen.


De Gentse coach moest immers al serieus puzzelen aan zijn basiself, vooral op het middenveld. Daar deed hij het vorig seizoen doorgaans met Sven Kums, Julien De Sart en Vadis Odjidja, maar zij ontbraken allemaal. Daardoor speelde met Alessio Castro-Montes en Andrew Hjulsager een onuitgegeven duo voor de verdediging, terwijl hij ook de 17-jarige Fofana voor de leeuwen moest gooien.

Er zijn nog de nodige blessures, zo gaf Vanhaezebrouck aan. "Nu zitten we in de vierde week en die staat gekend als slachtofferweek. Jongens als Kums, De Sart, Odjidja, Depoitre en Okumu ondervinden last. De uitval valt op aangezien we geen enorme kern hebben", stelt hij op de website van AA Gent. "Zo kregen wel enkele beloftevolle jongeren hun kans. Chapeau, want ze grepen hun kans. Malick, Robbie, Bram, Noah en Ibrahim gingen direct mee in het verhaal."

JEUGD KRIJGT KANSEN
Het valt inderdaad op dat bij Gent de jeugd deze zomer veel kansen krijgt, iets wat de voorbije jaren altijd een pijnpunt was. Malick Fofana (17) kwam dus aan de aftrap, terwijl Bram Lagae (18) bij de rust mocht invallen. In de loop van de tweede helft kwamen ook nog eens Robbie Van Hauter (19), Noah De Ridder (18) en Ibrahim Salah (20) in de ploeg.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

🚀

Heeft AA Gent een te smalle kern?

Meest recent

Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

27
27
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

56
56
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

176
176
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

247
247
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

251
251
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

76
76
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

522
522
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

66
66
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

240
240
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

51
51
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

93
93
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

399
399
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

131
131
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

112
112
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

203
203
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

625
625
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

859
859
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

691
691
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

113
113
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

504
504
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

691
691
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

85
85
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

281
281

Meer sportnieuws