OHL moet zonder smaakmaker aan seizoen beginnen

door
OHL moet zonder smaakmaker aan seizoen beginnen

OH Leuven beleefde vorig jaar een grijs seizoen nadat het in zijn debuutjaar nog één van de teams geweest was die de Jupiler Pro League mee kleur gegeven hadden. Het ambitieuze OHL wil echter beter doen en dus werd er deze zomer al aan de kern gesleuteld, met onder meer de komst van het Beerschot-duo Joren Dom en Raphael Holzhauser.


Marc Brys bouwde de voorbije weken aan een elftal dat meteen klaar moet zijn voor de competitiestart, die voor OHL gepland staat op zaterdag 23 juli. Dan maken ze de verplaatsing naar KV Kortrijk. Maar Brys zal het dan zonder één van zijn smaakmakers moeten doen, want OHL kwam met slecht nieuws uit de ziekenboeg.

"Mandela Keita liep deze week een blessure op aan de voet tijdens de wedstrijd tegen Beerschot. Hij zal hierdoor enige tijd buiten strijd zijn", laten ze immers weten op sociale media weten. De precieze termijn van zijn afwezigheid werd niet verduidelijkt, maar het lijkt erop dat Keita minstens enkele weken aan de kant zal moeten blijven.

KOMPANY
De 20-jarige Keita brak vorig seizoen helemaal door en veroverde op het middenveld een basisplaats bij OHL. Hij kwam 28 keer in actie en gaf daarbij twee assists. Daarbij wist hij zich ook in de kijker te spelen, want Keita mocht ook debuteren bij de Jonge Duivels en werd de voorbije maanden al door verschillende clubs het hof gemaakt. Zo werd hij al gelinkt aan enkele Belgische topclubs en het Burnley van Vincent Kompany.


LEES OOK: Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

Zal hij snel een stap hogerop zetten?

Meest recent

Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

5
5
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

37
37
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

33
33
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

25
25
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

121
121
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

100
100
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

106
106
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

337
337
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

537
537
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

164
164
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

155
155
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

351
351
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

23
23
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

110
110
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

117
117
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

264
264
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

126
126
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

77
77
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

96
96
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

205
205
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

48
48
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

189
189
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

37
37
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

200
200
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

281
281

Meer sportnieuws