Geluk bij ongeluk voor Club Brugge? "Dost is beter"

door
Geluk bij ongeluk voor Club Brugge?

Vedat Muriqi gaat dan toch niet naar Club Brugge. De 28-jarige spits legde slechte medische testen af en Blauw-Zwart trok zijn aanbod van 11 miljoen euro (inclusief bonussen) in. Een nieuw huurvoorstel met optie tot aankoop werd geweigerd. Club Brugge lijkt met het afketsen van de transfer, misschien nog de beste zaak te hebben gedaan.


In Italië wordt Vedat Muriqi aanzien als één van dé grote flops van de afgelopen jaren. Lazio betaalde 20 miljoen euro voor hem, maar hij had duidelijk niet het niveau voor de Serie A. Met 2 goals en 2 assists in 49 matchen (1.566 minuten) viel hij er ongezien zwaar door de mand. Italië-kenner Wesley Victor Mak, van de podcast Lo Stadio, begreep niet waarom Club bereid was om zo zwaar te investeren in de spits.

“Muriqi is een boomlange spits, maar mist het inzicht, de rust en bovenal de techniek om écht te fungeren als targetman. Waar hij ballen zou moeten vasthouden om de rest van de ploeg te laten bijsluiten, liet hij de bal telkens van zijn voet stuiteren, of struikelde hij over zijn eigen benen zodra hij een dribbel probeerde in te zetten”, aldus de Nederlander over indruk die Muriqi bij Lazio achterliet. De spits, die drie jaar geleden werd aangeboden bij Anderlecht, is volgens hem zelfs een minder goede speler dan… Bas Dost.  "Vergeleken met de Nederlandse spits is Muriqi – al is hij wél topscorer van het Kosovaarse elftal – wat mij betreft een niveau minder", zegt hij aan onze redactie.



WEL GOED IN TURKIJE

In Turkije maakte Muriqi wel indruk. Volgens Turkije-kenner en journalist Kaan Bayazit had hij Club Brugge, indien fit, wel diensten kunnen bewijzen. “Het is een goede targetspits en een harde werker. Hij heeft een neusje voor goals en liet een goede indruk achter in Turkije. Hij heeft ook een goed kopspel, maar het is wel geen technisch verfijnde speler, al is hij technisch ook niet heel slecht. Bij Fenerbahçe had hij het in de topmatchen soms wel moeilijk.” “De Serie A was een stapje te hoog, dat vermoeden was er al bij zijn transfer naar Lazio. Die 20 miljoen euro vonden we ook hier heel hoog, maar in die periode speelde hij een aantal topmatchen met Kosovo tegen Engeland. Toen lokte hij veel interesse”, verklaart hij de transfer van Muriqi naar Lazio.

De 28-jarige aanvaller trekt dus niet naar Brugge en de fans van Club Brugge reageren best opgelucht op de sociale media. Club moet op zoek naar een nieuwe spits, maar na de saga’s met Andy Carroll, Vedat Muriqi en Benik Afobe is het tijd voor een geslaagd dossier.

CR

LEES OOK: "Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Moet Club het geweer van schouder veranderen in zijn spitsenzoektocht?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

6
6
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

1
1
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

23
23
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

24
24
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

64
64
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

83
83
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

97
97
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

64
64
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

70
70
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

357
357
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

88
88
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

287
287
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

433
433
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

625
625
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

147
147
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

166
166

Meer sportnieuws