Geluk bij ongeluk voor Club Brugge? "Dost is beter"

391 stemmen
Geluk bij ongeluk voor Club Brugge?

Vedat Muriqi gaat dan toch niet naar Club Brugge. De 28-jarige spits legde slechte medische testen af en Blauw-Zwart trok zijn aanbod van 11 miljoen euro (inclusief bonussen) in. Een nieuw huurvoorstel met optie tot aankoop werd geweigerd. Club Brugge lijkt met het afketsen van de transfer, misschien nog de beste zaak te hebben gedaan.


In Italië wordt Vedat Muriqi aanzien als één van dé grote flops van de afgelopen jaren. Lazio betaalde 20 miljoen euro voor hem, maar hij had duidelijk niet het niveau voor de Serie A. Met 2 goals en 2 assists in 49 matchen (1.566 minuten) viel hij er ongezien zwaar door de mand. Italië-kenner Wesley Victor Mak, van de podcast Lo Stadio, begreep niet waarom Club bereid was om zo zwaar te investeren in de spits.

“Muriqi is een boomlange spits, maar mist het inzicht, de rust en bovenal de techniek om écht te fungeren als targetman. Waar hij ballen zou moeten vasthouden om de rest van de ploeg te laten bijsluiten, liet hij de bal telkens van zijn voet stuiteren, of struikelde hij over zijn eigen benen zodra hij een dribbel probeerde in te zetten”, aldus de Nederlander over indruk die Muriqi bij Lazio achterliet. De spits, die drie jaar geleden werd aangeboden bij Anderlecht, is volgens hem zelfs een minder goede speler dan… Bas Dost.  "Vergeleken met de Nederlandse spits is Muriqi – al is hij wél topscorer van het Kosovaarse elftal – wat mij betreft een niveau minder", zegt hij aan onze redactie.



WEL GOED IN TURKIJE

In Turkije maakte Muriqi wel indruk. Volgens Turkije-kenner en journalist Kaan Bayazit had hij Club Brugge, indien fit, wel diensten kunnen bewijzen. “Het is een goede targetspits en een harde werker. Hij heeft een neusje voor goals en liet een goede indruk achter in Turkije. Hij heeft ook een goed kopspel, maar het is wel geen technisch verfijnde speler, al is hij technisch ook niet heel slecht. Bij Fenerbahçe had hij het in de topmatchen soms wel moeilijk.” “De Serie A was een stapje te hoog, dat vermoeden was er al bij zijn transfer naar Lazio. Die 20 miljoen euro vonden we ook hier heel hoog, maar in die periode speelde hij een aantal topmatchen met Kosovo tegen Engeland. Toen lokte hij veel interesse”, verklaart hij de transfer van Muriqi naar Lazio.

De 28-jarige aanvaller trekt dus niet naar Brugge en de fans van Club Brugge reageren best opgelucht op de sociale media. Club moet op zoek naar een nieuwe spits, maar na de saga’s met Andy Carroll, Vedat Muriqi en Benik Afobe is het tijd voor een geslaagd dossier.

CR

LEES OOK: 'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Moet Club het geweer van schouder veranderen in zijn spitsenzoektocht?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

5
5
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

14
14
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

33
33
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

126
126
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

85
85
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

154
154
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

75
75
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

366
366
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

97
97
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

227
227
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

714
714
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

108
108
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

247
247
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

840
840
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

571
571
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

572
572
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1001
1001
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

351
351
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

543
543
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

346
346

Meer sportnieuws