Geluk bij ongeluk voor Club Brugge? "Dost is beter"

door
Geluk bij ongeluk voor Club Brugge?

Vedat Muriqi gaat dan toch niet naar Club Brugge. De 28-jarige spits legde slechte medische testen af en Blauw-Zwart trok zijn aanbod van 11 miljoen euro (inclusief bonussen) in. Een nieuw huurvoorstel met optie tot aankoop werd geweigerd. Club Brugge lijkt met het afketsen van de transfer, misschien nog de beste zaak te hebben gedaan.


In Italië wordt Vedat Muriqi aanzien als één van dé grote flops van de afgelopen jaren. Lazio betaalde 20 miljoen euro voor hem, maar hij had duidelijk niet het niveau voor de Serie A. Met 2 goals en 2 assists in 49 matchen (1.566 minuten) viel hij er ongezien zwaar door de mand. Italië-kenner Wesley Victor Mak, van de podcast Lo Stadio, begreep niet waarom Club bereid was om zo zwaar te investeren in de spits.

“Muriqi is een boomlange spits, maar mist het inzicht, de rust en bovenal de techniek om écht te fungeren als targetman. Waar hij ballen zou moeten vasthouden om de rest van de ploeg te laten bijsluiten, liet hij de bal telkens van zijn voet stuiteren, of struikelde hij over zijn eigen benen zodra hij een dribbel probeerde in te zetten”, aldus de Nederlander over indruk die Muriqi bij Lazio achterliet. De spits, die drie jaar geleden werd aangeboden bij Anderlecht, is volgens hem zelfs een minder goede speler dan… Bas Dost.  "Vergeleken met de Nederlandse spits is Muriqi – al is hij wél topscorer van het Kosovaarse elftal – wat mij betreft een niveau minder", zegt hij aan onze redactie.



WEL GOED IN TURKIJE

In Turkije maakte Muriqi wel indruk. Volgens Turkije-kenner en journalist Kaan Bayazit had hij Club Brugge, indien fit, wel diensten kunnen bewijzen. “Het is een goede targetspits en een harde werker. Hij heeft een neusje voor goals en liet een goede indruk achter in Turkije. Hij heeft ook een goed kopspel, maar het is wel geen technisch verfijnde speler, al is hij technisch ook niet heel slecht. Bij Fenerbahçe had hij het in de topmatchen soms wel moeilijk.” “De Serie A was een stapje te hoog, dat vermoeden was er al bij zijn transfer naar Lazio. Die 20 miljoen euro vonden we ook hier heel hoog, maar in die periode speelde hij een aantal topmatchen met Kosovo tegen Engeland. Toen lokte hij veel interesse”, verklaart hij de transfer van Muriqi naar Lazio.

De 28-jarige aanvaller trekt dus niet naar Brugge en de fans van Club Brugge reageren best opgelucht op de sociale media. Club moet op zoek naar een nieuwe spits, maar na de saga’s met Andy Carroll, Vedat Muriqi en Benik Afobe is het tijd voor een geslaagd dossier.

CR

LEES OOK: Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Moet Club het geweer van schouder veranderen in zijn spitsenzoektocht?

Meest recent

Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

10
10
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

45
45
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

39
39
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

122
122
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

254
254
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

335
335
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

155
155
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

173
173
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

108
108
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

282
282
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

667
667
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

194
194
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

155
155
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

138
138
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

240
240
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

315
315
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

37
37
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

276
276
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

349
349
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

104
104
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

224
224
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

192
192
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

197
197
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

509
509
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

490
490

Meer sportnieuws