Geluk bij ongeluk voor Club Brugge? "Dost is beter"

391 stemmen
Geluk bij ongeluk voor Club Brugge?

Vedat Muriqi gaat dan toch niet naar Club Brugge. De 28-jarige spits legde slechte medische testen af en Blauw-Zwart trok zijn aanbod van 11 miljoen euro (inclusief bonussen) in. Een nieuw huurvoorstel met optie tot aankoop werd geweigerd. Club Brugge lijkt met het afketsen van de transfer, misschien nog de beste zaak te hebben gedaan.


In Italië wordt Vedat Muriqi aanzien als één van dé grote flops van de afgelopen jaren. Lazio betaalde 20 miljoen euro voor hem, maar hij had duidelijk niet het niveau voor de Serie A. Met 2 goals en 2 assists in 49 matchen (1.566 minuten) viel hij er ongezien zwaar door de mand. Italië-kenner Wesley Victor Mak, van de podcast Lo Stadio, begreep niet waarom Club bereid was om zo zwaar te investeren in de spits.

“Muriqi is een boomlange spits, maar mist het inzicht, de rust en bovenal de techniek om écht te fungeren als targetman. Waar hij ballen zou moeten vasthouden om de rest van de ploeg te laten bijsluiten, liet hij de bal telkens van zijn voet stuiteren, of struikelde hij over zijn eigen benen zodra hij een dribbel probeerde in te zetten”, aldus de Nederlander over indruk die Muriqi bij Lazio achterliet. De spits, die drie jaar geleden werd aangeboden bij Anderlecht, is volgens hem zelfs een minder goede speler dan… Bas Dost.  "Vergeleken met de Nederlandse spits is Muriqi – al is hij wél topscorer van het Kosovaarse elftal – wat mij betreft een niveau minder", zegt hij aan onze redactie.



WEL GOED IN TURKIJE

In Turkije maakte Muriqi wel indruk. Volgens Turkije-kenner en journalist Kaan Bayazit had hij Club Brugge, indien fit, wel diensten kunnen bewijzen. “Het is een goede targetspits en een harde werker. Hij heeft een neusje voor goals en liet een goede indruk achter in Turkije. Hij heeft ook een goed kopspel, maar het is wel geen technisch verfijnde speler, al is hij technisch ook niet heel slecht. Bij Fenerbahçe had hij het in de topmatchen soms wel moeilijk.” “De Serie A was een stapje te hoog, dat vermoeden was er al bij zijn transfer naar Lazio. Die 20 miljoen euro vonden we ook hier heel hoog, maar in die periode speelde hij een aantal topmatchen met Kosovo tegen Engeland. Toen lokte hij veel interesse”, verklaart hij de transfer van Muriqi naar Lazio.

De 28-jarige aanvaller trekt dus niet naar Brugge en de fans van Club Brugge reageren best opgelucht op de sociale media. Club moet op zoek naar een nieuwe spits, maar na de saga’s met Andy Carroll, Vedat Muriqi en Benik Afobe is het tijd voor een geslaagd dossier.

CR

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Moet Club het geweer van schouder veranderen in zijn spitsenzoektocht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

51
51
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

101
101
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

53
53
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

170
170
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

52
52
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

40
40
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

162
162
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

92
92
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

559
559
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

154
154
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

100
100
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

172
172
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

205
205
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1187
1187
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

622
622
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

221
221
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

756
756
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

49
49
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

96
96
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

139
139
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

138
138
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

145
145
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

286
286
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

343
343
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

193
193
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

283
283

Meer sportnieuws