Geluk bij ongeluk voor Club Brugge? "Dost is beter"

391
Geluk bij ongeluk voor Club Brugge?

Vedat Muriqi gaat dan toch niet naar Club Brugge. De 28-jarige spits legde slechte medische testen af en Blauw-Zwart trok zijn aanbod van 11 miljoen euro (inclusief bonussen) in. Een nieuw huurvoorstel met optie tot aankoop werd geweigerd. Club Brugge lijkt met het afketsen van de transfer, misschien nog de beste zaak te hebben gedaan.


In Italië wordt Vedat Muriqi aanzien als één van dé grote flops van de afgelopen jaren. Lazio betaalde 20 miljoen euro voor hem, maar hij had duidelijk niet het niveau voor de Serie A. Met 2 goals en 2 assists in 49 matchen (1.566 minuten) viel hij er ongezien zwaar door de mand. Italië-kenner Wesley Victor Mak, van de podcast Lo Stadio, begreep niet waarom Club bereid was om zo zwaar te investeren in de spits.

“Muriqi is een boomlange spits, maar mist het inzicht, de rust en bovenal de techniek om écht te fungeren als targetman. Waar hij ballen zou moeten vasthouden om de rest van de ploeg te laten bijsluiten, liet hij de bal telkens van zijn voet stuiteren, of struikelde hij over zijn eigen benen zodra hij een dribbel probeerde in te zetten”, aldus de Nederlander over indruk die Muriqi bij Lazio achterliet. De spits, die drie jaar geleden werd aangeboden bij Anderlecht, is volgens hem zelfs een minder goede speler dan… Bas Dost.  "Vergeleken met de Nederlandse spits is Muriqi – al is hij wél topscorer van het Kosovaarse elftal – wat mij betreft een niveau minder", zegt hij aan onze redactie.



WEL GOED IN TURKIJE

In Turkije maakte Muriqi wel indruk. Volgens Turkije-kenner en journalist Kaan Bayazit had hij Club Brugge, indien fit, wel diensten kunnen bewijzen. “Het is een goede targetspits en een harde werker. Hij heeft een neusje voor goals en liet een goede indruk achter in Turkije. Hij heeft ook een goed kopspel, maar het is wel geen technisch verfijnde speler, al is hij technisch ook niet heel slecht. Bij Fenerbahçe had hij het in de topmatchen soms wel moeilijk.” “De Serie A was een stapje te hoog, dat vermoeden was er al bij zijn transfer naar Lazio. Die 20 miljoen euro vonden we ook hier heel hoog, maar in die periode speelde hij een aantal topmatchen met Kosovo tegen Engeland. Toen lokte hij veel interesse”, verklaart hij de transfer van Muriqi naar Lazio.

De 28-jarige aanvaller trekt dus niet naar Brugge en de fans van Club Brugge reageren best opgelucht op de sociale media. Club moet op zoek naar een nieuwe spits, maar na de saga’s met Andy Carroll, Vedat Muriqi en Benik Afobe is het tijd voor een geslaagd dossier.

CR

LEES OOK: Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Moet Club het geweer van schouder veranderen in zijn spitsenzoektocht?

Meest recent

Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

8
8
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

40
40
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

23
23
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

25
25
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

14
14
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

143
143
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

50
50
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

98
98
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

69
69
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

91
91
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

81
81
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

308
308
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

55
55
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

64
64
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

310
310
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

282
282
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

229
229
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

177
177
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

205
205
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

206
206
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

259
259
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

130
130
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

152
152

Meer sportnieuws