Club Brugge speelt met vuur met mega-uitgave

900 stemmen
Club Brugge speelt met vuur met mega-uitgave

Een nieuw seizoen, een nieuw transferrecord voor Club Brugge? Vorig jaar werd Kamal Sowah (Leicester City, 9 miljoen euro) de duurste aankoop ooit van de West-Vlamingen, en amper één seizoen later zou Vedat Muriqi (SS Lazio) dat record alweer breken. Club wil de Kosovaarse aanvaller voor 10 à 11 miljoen euro willen binnenhalen, al is het nog maar de vraag of hij dat enorme bedrag wel waard is. Muriqi scoorde dan wel veel doelpunten tijdens zijn periode in Turkije, maar een echte afwerker is hij nooit echt geweest. Hij is een vergelijkbaar type zoals het vorige concrete Club-target Benik Afobe, een fysiek sterke maar weinig efficiënte spits, waarbij toen óók veel vraagtekens werden gesteld.


20 MILJOEN EURO

Vedat Muriqi is een levende legende zijn thuisland, met 20 goals in 41 A-caps, waar hij zelfs vergeleken wordt met Zlatan Ibrahimovic en Robert Lewandowski. Die vergelijkingen houden echter geen steek want Muriqi differentieert zich voornamelijk door zijn onverbeten en fysieke speelstijl. “Een vechter”, noemde Bernard Challandes, voormalig bondscoach van Kosovo, hem. “Iemand die elke wedstrijd speelt alsof het zijn laatste is.” Vedat Muriqi is een krachtige aanvaller en met zijn 1 meter 94 tevens een imposante verschijning, en mede daarom heerst de 28-jarige ook in het luchtruim.

De spits van SS Lazio levert ook een bijdrage in de spelopbouw, met zijn fysieke kwaliteiten kan hij uitstekend de bal bijhouden en daardoor kunnen zijn ploegmaats goed aansluiten. Tijdens zijn periode in Turkije voegde Muriqi daar ook nog eens een groot scorend vermogen aan toe. Vooral bij Rizespor (25 goals in 52 matchen) en Fenerbahçe (17 goals in 36 matchen) vond Vedat Muriqi bijzonder vlot de weg naar het doel. Door zijn vele doelpunten kwam SS Lazio hem in 2020 weghalen voor een transfersom van bijna 20 miljoen euro. Daarmee werd Muriqi de tweede duurste verkoop ooit van Fenerbahçe en de negende duurste aankoop ooit van Lazio.



Hij pronkt vandaag nog steeds in de top tien van de Romeinen, en dat tussen enkele heel grote namen. Denk bijvoorbeeld aan Claudio Lopez, Stefano Fiore, Jaap Stam, Christian Vieri, Juan Sebastian Veron, Gaizka Mendieta en Hernan Crespo. Maar Vedat Muriqi zal voor altijd de boeken ingaan als één van de grootste transferflops van Lazio. In 49 wedstrijden tijd kon hij voor Lazio bijvoorbeeld maar 2 doelpunten scoren en bovendien waren zijn sportieve prestaties en inbreng van een bedenkelijk niveau. Lazio wil daarom dringend af van hun miscast.

MISCAST VAN JEWELSTE

Met het oog op een sportieve relance werd Vedat Muriqi vorig jaar voor een half seizoen verhuurd aan RCD Mallorca, waar hij met 4 goals in 15 wedstrijden nog redelijke statistieken liet noteren. De Spanjaarden wilden Muriqi graag bij de club houden, maar ze wilden niet toegeven aan de vraagprijs van Lazio. Mallorca huurde hem voor één miljoen euro, met een niet-verplichte aankoopoptie van 12 miljoen euro, maar een definitieve transfer behoorde nooit tot de mogelijkheden. En dat tot grote spijt van Lazio, dat de verkoop van Muriqi als cruciaal beschouwt.



SS Lazio betaalde namelijk bijna 20 miljoen euro voor een spits die een belangrijke factor moest worden in de ploeg van de toenmalige coach Simone Inzaghi. Vedat Muriqi moest de Biancocelesti namelijk voorzien van aanvallende kopkracht, fysieke power en doelpunten, maar door covid, blessures en tactische aanpassingsproblemen, eindigt het verhaal van Kosovaar in Rome met een sisser af. Muriqi speelde nooit meer dan een bijrol in het Stadio Olimpico.

GEEN PURE AFWERKER

Er worden dan ook veel vragen gesteld waarom Club Brugge dan zo’n grote financiële inspanning wil leveren - en zelfs het eigen transferrecord wil breken - om Vedat Muriqi naar het Jan Breydelstadion te halen. Zijn fysieke kwaliteiten mogen dan wel bovengemiddeld zijn, maar voor het doel is hij niet meteen een echte killer. In die optiek is Muriqi’s profiel erg vergelijkbaar met dat van Benik Afobe, eveneens niet de meest efficiënte spits, de Engelse Congolees wiens zomertransfer naar Club Brugge alsnog afsprong.

Zijn statistieken bij RCD Mallorca waren bijvoorbeeld niet verkeerd met 4 goals in 15 competitiewedstrijden, maar daarvoor had Vedat Muriqi wel liefst 48 doelpogingen voor nodig. De Kosovaar prijkt daarmee in de top tien LaLiga-spitsen qua gemiddeld aantal doelpogingen per wedstrijd, maar tevens bij de tien minst efficiënte voor het doel. Amper 10% van zijn kansen zette hij ook effectief om in een doelpunt. Het afwerken voor doel is duidelijk niet het sterkste punt van Muriqi.



Het seizoen daarvoor, toen hij bij SS Lazio speelde, was zelfs nóg slechter op dat gebied. Vedat Muriqi scoorde toen amper 1 doelpunt in de Serie A middels 27 doelpogingen. Dat is een omzetratio van nog geen 4%. Ook tijdens zijn topseizoen bij Fenerbahçe, toen Muriqi 15 goals in 32 competitiematchen scoorde, raakt hij niet hoger dan een 15% efficiëntie in de box. Ter vergelijking: Bas Dost (35%), Sargis Adamyan (26%), Charles De Ketelaere (18%) haalden vorig seizoen bij Club Brugge allemaal betere afwerkcijfers dan Muriqi tijdens zijn topseizoen bij Fenerbahçe …

LEES OOK: 'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Is deze transfer verstandig van Club Brugge?

Meest recent

FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

22
22
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

42
42
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

99
99
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

83
83
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

34
34
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

163
163
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

106
106
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

61
61
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

99
99
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

137
137
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

113
113
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

292
292
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

541
541
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

595
595
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

267
267
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

291
291
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

398
398
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

145
145
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

69
69
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

139
139
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

353
353
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

293
293
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

69
69
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

265
265

Meer sportnieuws