Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

84 stemmen
Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

Elk nadeel heb z'n voordeel, zo orakelde Johan Cruijff ooit. Maar weinig teams zijn zo bekend met de wijsheden van de Nederlandse legende als FC Barcelona, waar zijn zoon Jordi zelfs weer aan de slag is als sportief directeur. En in Camp Nou hebben ze dat de voorbije jaren ook zo ervaren. De penibele financiële situatie zorgde er immers voor dat er weer een aantal nieuwe talenten uit La Masia doorbraken.


Ansu Fati was de eerste en werd vorig seizoen ook nog gevolgd door Nico Gonzalez en vooral Gavi, die samen met Pedri het hart van het Barça van de komende jaren lijkt te moeten worden. Alleen stond er de laatste maanden ook een klein vraagteken achter de naam van de 17-jarige middenvelder. Zijn contract loopt in 2023 immers af en bevat bovendien een clausule waardoor hij voor slechts 50 miljoen euro kan vertrekken. De onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst liepen bovendien moeilijk.

Maar nu zit er toch witte rook aan te komen in Camp Nou. Dat bevestigde sportieve baas Mateu Alemany woensdag bij de voorstelling van eerste zomeraanwinst Franck Kessié. "Gavi blijft 100 procent zeker bij Barça", verklaarde hij aan de verzamelde pers. "Er is een akkoord voor zijn contractverlenging. We wachten alleen nog tot de speler 18 jaar is, zodat hij een contract voor langer dan drie jaar kan tekenen."

EVEN GEDULD
Minderjarige spelers mogen zich voor maximaal drie jaar aan een club binden, terwijl Barça wellicht aast op een overeenkomst van vijf of zes jaar. Ze moeten dus nog even geduld oefenen tot Gavi zijn achttiende verjaardag viert. Daardoor is er wel meteen een deadline voor wanneer we nieuws mogen verwachten. Op 5 augustus blaast Gavi achttien kaarsjes uit en dus zal hij daarna wellicht snel zijn nieuwe contract tekenen.


LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

🚀

Moet Barça zijn jeugd zoveel kansen blijven geven?

Meest recent

Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

15
15
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

31
31
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

16
16
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

37
37
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

31
31
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

37
37
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

163
163
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

124
124
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

89
89
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

26
26
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

250
250
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

144
144
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

60
60
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

40
40
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

87
87
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

301
301
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

750
750
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

776
776
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70

Meer sportnieuws