Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

84 stemmen
Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

Elk nadeel heb z'n voordeel, zo orakelde Johan Cruijff ooit. Maar weinig teams zijn zo bekend met de wijsheden van de Nederlandse legende als FC Barcelona, waar zijn zoon Jordi zelfs weer aan de slag is als sportief directeur. En in Camp Nou hebben ze dat de voorbije jaren ook zo ervaren. De penibele financiële situatie zorgde er immers voor dat er weer een aantal nieuwe talenten uit La Masia doorbraken.


Ansu Fati was de eerste en werd vorig seizoen ook nog gevolgd door Nico Gonzalez en vooral Gavi, die samen met Pedri het hart van het Barça van de komende jaren lijkt te moeten worden. Alleen stond er de laatste maanden ook een klein vraagteken achter de naam van de 17-jarige middenvelder. Zijn contract loopt in 2023 immers af en bevat bovendien een clausule waardoor hij voor slechts 50 miljoen euro kan vertrekken. De onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst liepen bovendien moeilijk.

Maar nu zit er toch witte rook aan te komen in Camp Nou. Dat bevestigde sportieve baas Mateu Alemany woensdag bij de voorstelling van eerste zomeraanwinst Franck Kessié. "Gavi blijft 100 procent zeker bij Barça", verklaarde hij aan de verzamelde pers. "Er is een akkoord voor zijn contractverlenging. We wachten alleen nog tot de speler 18 jaar is, zodat hij een contract voor langer dan drie jaar kan tekenen."

EVEN GEDULD
Minderjarige spelers mogen zich voor maximaal drie jaar aan een club binden, terwijl Barça wellicht aast op een overeenkomst van vijf of zes jaar. Ze moeten dus nog even geduld oefenen tot Gavi zijn achttiende verjaardag viert. Daardoor is er wel meteen een deadline voor wanneer we nieuws mogen verwachten. Op 5 augustus blaast Gavi achttien kaarsjes uit en dus zal hij daarna wellicht snel zijn nieuwe contract tekenen.


🚀

Moet Barça zijn jeugd zoveel kansen blijven geven?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

117
117
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

65
65
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

142
142
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

180
180
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

552
552
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

196
196
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1052
1052
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

484
484
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws