Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

84
Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

Elk nadeel heb z'n voordeel, zo orakelde Johan Cruijff ooit. Maar weinig teams zijn zo bekend met de wijsheden van de Nederlandse legende als FC Barcelona, waar zijn zoon Jordi zelfs weer aan de slag is als sportief directeur. En in Camp Nou hebben ze dat de voorbije jaren ook zo ervaren. De penibele financiële situatie zorgde er immers voor dat er weer een aantal nieuwe talenten uit La Masia doorbraken.


Ansu Fati was de eerste en werd vorig seizoen ook nog gevolgd door Nico Gonzalez en vooral Gavi, die samen met Pedri het hart van het Barça van de komende jaren lijkt te moeten worden. Alleen stond er de laatste maanden ook een klein vraagteken achter de naam van de 17-jarige middenvelder. Zijn contract loopt in 2023 immers af en bevat bovendien een clausule waardoor hij voor slechts 50 miljoen euro kan vertrekken. De onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst liepen bovendien moeilijk.

Maar nu zit er toch witte rook aan te komen in Camp Nou. Dat bevestigde sportieve baas Mateu Alemany woensdag bij de voorstelling van eerste zomeraanwinst Franck Kessié. "Gavi blijft 100 procent zeker bij Barça", verklaarde hij aan de verzamelde pers. "Er is een akkoord voor zijn contractverlenging. We wachten alleen nog tot de speler 18 jaar is, zodat hij een contract voor langer dan drie jaar kan tekenen."

EVEN GEDULD
Minderjarige spelers mogen zich voor maximaal drie jaar aan een club binden, terwijl Barça wellicht aast op een overeenkomst van vijf of zes jaar. Ze moeten dus nog even geduld oefenen tot Gavi zijn achttiende verjaardag viert. Daardoor is er wel meteen een deadline voor wanneer we nieuws mogen verwachten. Op 5 augustus blaast Gavi achttien kaarsjes uit en dus zal hij daarna wellicht snel zijn nieuwe contract tekenen.


LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Moet Barça zijn jeugd zoveel kansen blijven geven?

Meest recent

Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

6
6
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

4
4
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

77
77
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

45
45
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

124
124
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

51
51
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

44
44
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

184
184
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

46
46
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

80
80
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

228
228
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

50
50
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

203
203
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

138
138
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

223
223
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

208
208
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

269
269
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

157
157
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

240
240
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

324
324
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

323
323

Meer sportnieuws