Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

84 stemmen
Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

Elk nadeel heb z'n voordeel, zo orakelde Johan Cruijff ooit. Maar weinig teams zijn zo bekend met de wijsheden van de Nederlandse legende als FC Barcelona, waar zijn zoon Jordi zelfs weer aan de slag is als sportief directeur. En in Camp Nou hebben ze dat de voorbije jaren ook zo ervaren. De penibele financiële situatie zorgde er immers voor dat er weer een aantal nieuwe talenten uit La Masia doorbraken.


Ansu Fati was de eerste en werd vorig seizoen ook nog gevolgd door Nico Gonzalez en vooral Gavi, die samen met Pedri het hart van het Barça van de komende jaren lijkt te moeten worden. Alleen stond er de laatste maanden ook een klein vraagteken achter de naam van de 17-jarige middenvelder. Zijn contract loopt in 2023 immers af en bevat bovendien een clausule waardoor hij voor slechts 50 miljoen euro kan vertrekken. De onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst liepen bovendien moeilijk.

Maar nu zit er toch witte rook aan te komen in Camp Nou. Dat bevestigde sportieve baas Mateu Alemany woensdag bij de voorstelling van eerste zomeraanwinst Franck Kessié. "Gavi blijft 100 procent zeker bij Barça", verklaarde hij aan de verzamelde pers. "Er is een akkoord voor zijn contractverlenging. We wachten alleen nog tot de speler 18 jaar is, zodat hij een contract voor langer dan drie jaar kan tekenen."

EVEN GEDULD
Minderjarige spelers mogen zich voor maximaal drie jaar aan een club binden, terwijl Barça wellicht aast op een overeenkomst van vijf of zes jaar. Ze moeten dus nog even geduld oefenen tot Gavi zijn achttiende verjaardag viert. Daardoor is er wel meteen een deadline voor wanneer we nieuws mogen verwachten. Op 5 augustus blaast Gavi achttien kaarsjes uit en dus zal hij daarna wellicht snel zijn nieuwe contract tekenen.


LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

🚀

Moet Barça zijn jeugd zoveel kansen blijven geven?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

76
76
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

70
70
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

64
64
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

31
31
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

36
36
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

34
34
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

111
111
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

112
112
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

421
421
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

156
156
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

318
318
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

939
939
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

34
34
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

940
940
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

450
450
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

828
828
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

568
568
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

593
593

Meer sportnieuws