Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

84 stemmen
Barça neemt alle twijfels weg over goudhaantje

Elk nadeel heb z'n voordeel, zo orakelde Johan Cruijff ooit. Maar weinig teams zijn zo bekend met de wijsheden van de Nederlandse legende als FC Barcelona, waar zijn zoon Jordi zelfs weer aan de slag is als sportief directeur. En in Camp Nou hebben ze dat de voorbije jaren ook zo ervaren. De penibele financiële situatie zorgde er immers voor dat er weer een aantal nieuwe talenten uit La Masia doorbraken.


Ansu Fati was de eerste en werd vorig seizoen ook nog gevolgd door Nico Gonzalez en vooral Gavi, die samen met Pedri het hart van het Barça van de komende jaren lijkt te moeten worden. Alleen stond er de laatste maanden ook een klein vraagteken achter de naam van de 17-jarige middenvelder. Zijn contract loopt in 2023 immers af en bevat bovendien een clausule waardoor hij voor slechts 50 miljoen euro kan vertrekken. De onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst liepen bovendien moeilijk.

Maar nu zit er toch witte rook aan te komen in Camp Nou. Dat bevestigde sportieve baas Mateu Alemany woensdag bij de voorstelling van eerste zomeraanwinst Franck Kessié. "Gavi blijft 100 procent zeker bij Barça", verklaarde hij aan de verzamelde pers. "Er is een akkoord voor zijn contractverlenging. We wachten alleen nog tot de speler 18 jaar is, zodat hij een contract voor langer dan drie jaar kan tekenen."

EVEN GEDULD
Minderjarige spelers mogen zich voor maximaal drie jaar aan een club binden, terwijl Barça wellicht aast op een overeenkomst van vijf of zes jaar. Ze moeten dus nog even geduld oefenen tot Gavi zijn achttiende verjaardag viert. Daardoor is er wel meteen een deadline voor wanneer we nieuws mogen verwachten. Op 5 augustus blaast Gavi achttien kaarsjes uit en dus zal hij daarna wellicht snel zijn nieuwe contract tekenen.


LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Moet Barça zijn jeugd zoveel kansen blijven geven?

Meest recent

"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

5
5
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

164
164
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

147
147
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

44
44
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

164
164
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

69
69
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

93
93
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

441
441
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

106
106
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

161
161
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

584
584
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

265
265
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

391
391
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1373
1373
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

586
586
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

196
196
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

217
217
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

873
873
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

639
639
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

285
285
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

151
151
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

218
218
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

58
58

Meer sportnieuws