TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

door
TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijft het zeer druk. De landskampioen haalde deze zomer met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe aanvallers, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. Ze zouden er namelijk aan denken om nog een derde aanvaller te halen en dat van een groter kaliber dan Jutgla en Larin. Dat zou wel afhangen van wat er op uitgaand vlak gebeurt.



Daar is het in de eerste plaats kijken naar Charles De Ketelaere en Noa Lang. Voor die laatste ziet het er momenteel niet al te best uit, want de Nederlander lijkt bij geen enkele club eerste keus te zijn. Zo lijkt nu ook AC Milan voor een ander doelwit te gaan, want de Rossoneri maken vol werk van Hakim Ziyech voor de linkerflank. De Marokkaan wil vertrekken bij Chelsea en zou voor twee seizoenen gehuurd worden. Lang lijkt enkel nog in aanmerking te komen als die deal af zou springen.

De Ketelaere blijft voor de Rossoneri dan weer wél een absolute prioriteit. Een eerste bod van 20 miljoen euro werd door Club wel van tafel geveegd, maar dat schrikt Milan niet af. Ze hielden al positieve gesprekken met de Rode Duivel en zijn entourage en hebben een vijfjarig contract klaarliggen. Club mag zich dan ook aan een nieuw bod verwachten, waarbij ze Milan lieten weten dat ze het bod van Leeds United zullen moeten evenaren. De Engelsen hebben inclusief bonussen 35 miljoen euro veil, alleen heeft De Ketelaere zelf geen trek in Leeds. Hij wil absoluut naar Milan, maar moet wachten tot de clubs eruit komen. Milan kan wel enkele spelers in de strijd gooien, want Club zou interesse hebben in Lukas Björklund en Emil Roback, twee Zweedse talenten uit de beloften van de Italiaanse kampioen.



Intussen blijft Club ook verder speuren naar een middenvelder. Op die positie blijft ook Kastriot Imeri een optie. Zwitserse media melden opnieuw dat Club de beste papieren heeft om de 22-jarige international van Servette te strikken, al hebben de clubs nog geen akkoord. Imeri gaat wel zijn laatste contractjaar in, waardoor ze in Genève beseffen dat ze uiteindelijk zullen moeten meewerken.

Stephen Odey viel enkele jaren geleden bij KRC Genk helemaal door de mand, maar de Nigeriaanse aanvaller kan deze zomer terugkeren in de Jupiler Pro League. Een onbekende Belgische club zou namelijk een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd hebben bij zijn huidige club Randers, maar dat zou wel van tafel geveegd zijn. De Denen willen een half miljoen meer. Ook Celtic en Rangers zouden hem willen.



Bij KRC Genk speuren ze inmiddels nog naar offensieve versterking met het oog op een nakend vertrek van Theo Bongonda. Zijn vervanger leek Faïz Selemani te gaan worden, maar de transfer van de smaakmaker van KV Kortrijk sprong uiteindelijk nog af. Genk raakte er niet uit met de speler. Voorlopig bewandelen de Limburgers geen andere pistes en leggen ze hun vertrouwen in handen van onder meer youngster Luca Oyen.

BUITENLAND

Er gingen de voorbije weken al geruchten dat PSG deze zomer af zou willen van Lionel Messi en het lijkt erop dat de Argentijnse ster zelf ook Parijs wil verlaten. Hij zou zelfs al werk maken van een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij al contact opgenomen zou hebben met ex-ploegmaat en huidig trainer Xavi om te polsen naar de mogelijkheden. Die liet Messi weten dat hij graag opnieuw wil samenwerken, maar dat alles afhankelijk is van voorzitter Joan Laporta, maar die liet nog niet van zich horen.



De Catalanen zullen wellicht eerst wel van een pak spelers verlost moeten raken. Eén van de jongens die moeten vertrekken, is jeugdproduct Riqui Puig. De 22-jarige middenvelder komt amper aan de bak en kreeg van Xavi al te horen dat hij zich niet meer moet melden. Hij zou een voorstel op zak hebben van Fiorentina, al is het niet duidelijk of hij de transfer zelf wel ziet zitten.

Het lijkt er stilaan toch echt op dat Dries Mertens zal vertrekken bij Napoli. Ook het laatste voorstel van de club was immers ontoereikend met een jaarloon van 1,2 miljoen euro. Dat is amper een vierde van wat de Rode Duivel vorig seizoen verdiende en slechts de helft van wat hij vroeg - 2,4 miljoen per jaar. Een vertrek lijkt dus stilaan onafwendbaar, zeker omdat Lazio en Marseille wel bereid zijn om de 35-jarige meer te bieden.



Zinho Vanheusden lijkt zijn nieuwe club voor komend seizoen al gevonden te hebben en het gaat om een verrassing. De verdediger wordt opnieuw uitgeleend door Internazionale en zou deze keer in Nederland aan de slag gaan. Hij zou namelijk op het punt staan om een tijdelijke overgang naar AZ af te ronden. De nummer vijf uit de Eredivisie zou geen aankoopoptie afdwingen.

LEES OOK: Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Zullen AC Milan en Club Brugge een akkoord vinden?

Meest recent

Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

39
39
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

12
12
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

103
103
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

213
213
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

123
123
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

118
118
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

104
104
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

109
109
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

387
387
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

333
333
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

86
86
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

140
140
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

333
333
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

142
142
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

309
309
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

198
198
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

780
780
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

198
198
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

157
157
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

60
60
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

137
137
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

366
366
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

469
469
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

303
303
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

287
287

Meer sportnieuws