TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

door
TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijft het zeer druk. De landskampioen haalde deze zomer met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe aanvallers, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. Ze zouden er namelijk aan denken om nog een derde aanvaller te halen en dat van een groter kaliber dan Jutgla en Larin. Dat zou wel afhangen van wat er op uitgaand vlak gebeurt.



Daar is het in de eerste plaats kijken naar Charles De Ketelaere en Noa Lang. Voor die laatste ziet het er momenteel niet al te best uit, want de Nederlander lijkt bij geen enkele club eerste keus te zijn. Zo lijkt nu ook AC Milan voor een ander doelwit te gaan, want de Rossoneri maken vol werk van Hakim Ziyech voor de linkerflank. De Marokkaan wil vertrekken bij Chelsea en zou voor twee seizoenen gehuurd worden. Lang lijkt enkel nog in aanmerking te komen als die deal af zou springen.

De Ketelaere blijft voor de Rossoneri dan weer wél een absolute prioriteit. Een eerste bod van 20 miljoen euro werd door Club wel van tafel geveegd, maar dat schrikt Milan niet af. Ze hielden al positieve gesprekken met de Rode Duivel en zijn entourage en hebben een vijfjarig contract klaarliggen. Club mag zich dan ook aan een nieuw bod verwachten, waarbij ze Milan lieten weten dat ze het bod van Leeds United zullen moeten evenaren. De Engelsen hebben inclusief bonussen 35 miljoen euro veil, alleen heeft De Ketelaere zelf geen trek in Leeds. Hij wil absoluut naar Milan, maar moet wachten tot de clubs eruit komen. Milan kan wel enkele spelers in de strijd gooien, want Club zou interesse hebben in Lukas Björklund en Emil Roback, twee Zweedse talenten uit de beloften van de Italiaanse kampioen.



Intussen blijft Club ook verder speuren naar een middenvelder. Op die positie blijft ook Kastriot Imeri een optie. Zwitserse media melden opnieuw dat Club de beste papieren heeft om de 22-jarige international van Servette te strikken, al hebben de clubs nog geen akkoord. Imeri gaat wel zijn laatste contractjaar in, waardoor ze in Genève beseffen dat ze uiteindelijk zullen moeten meewerken.

Stephen Odey viel enkele jaren geleden bij KRC Genk helemaal door de mand, maar de Nigeriaanse aanvaller kan deze zomer terugkeren in de Jupiler Pro League. Een onbekende Belgische club zou namelijk een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd hebben bij zijn huidige club Randers, maar dat zou wel van tafel geveegd zijn. De Denen willen een half miljoen meer. Ook Celtic en Rangers zouden hem willen.



Bij KRC Genk speuren ze inmiddels nog naar offensieve versterking met het oog op een nakend vertrek van Theo Bongonda. Zijn vervanger leek Faïz Selemani te gaan worden, maar de transfer van de smaakmaker van KV Kortrijk sprong uiteindelijk nog af. Genk raakte er niet uit met de speler. Voorlopig bewandelen de Limburgers geen andere pistes en leggen ze hun vertrouwen in handen van onder meer youngster Luca Oyen.

BUITENLAND

Er gingen de voorbije weken al geruchten dat PSG deze zomer af zou willen van Lionel Messi en het lijkt erop dat de Argentijnse ster zelf ook Parijs wil verlaten. Hij zou zelfs al werk maken van een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij al contact opgenomen zou hebben met ex-ploegmaat en huidig trainer Xavi om te polsen naar de mogelijkheden. Die liet Messi weten dat hij graag opnieuw wil samenwerken, maar dat alles afhankelijk is van voorzitter Joan Laporta, maar die liet nog niet van zich horen.



De Catalanen zullen wellicht eerst wel van een pak spelers verlost moeten raken. Eén van de jongens die moeten vertrekken, is jeugdproduct Riqui Puig. De 22-jarige middenvelder komt amper aan de bak en kreeg van Xavi al te horen dat hij zich niet meer moet melden. Hij zou een voorstel op zak hebben van Fiorentina, al is het niet duidelijk of hij de transfer zelf wel ziet zitten.

Het lijkt er stilaan toch echt op dat Dries Mertens zal vertrekken bij Napoli. Ook het laatste voorstel van de club was immers ontoereikend met een jaarloon van 1,2 miljoen euro. Dat is amper een vierde van wat de Rode Duivel vorig seizoen verdiende en slechts de helft van wat hij vroeg - 2,4 miljoen per jaar. Een vertrek lijkt dus stilaan onafwendbaar, zeker omdat Lazio en Marseille wel bereid zijn om de 35-jarige meer te bieden.



Zinho Vanheusden lijkt zijn nieuwe club voor komend seizoen al gevonden te hebben en het gaat om een verrassing. De verdediger wordt opnieuw uitgeleend door Internazionale en zou deze keer in Nederland aan de slag gaan. Hij zou namelijk op het punt staan om een tijdelijke overgang naar AZ af te ronden. De nummer vijf uit de Eredivisie zou geen aankoopoptie afdwingen.

LEES OOK: Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Zullen AC Milan en Club Brugge een akkoord vinden?

Meest recent

Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

2
2
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

15
15
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

127
127
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

52
52
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

231
231
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

103
103
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

189
189
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

326
326
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

157
157
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

289
289
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

123
123
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

354
354
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

675
675
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

105
105
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

104
104
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

223
223
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

755
755
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

98
98
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

101
101
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

169
169
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

927
927
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

125
125
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

273
273

Meer sportnieuws