TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

door
TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijft het zeer druk. De landskampioen haalde deze zomer met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe aanvallers, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. Ze zouden er namelijk aan denken om nog een derde aanvaller te halen en dat van een groter kaliber dan Jutgla en Larin. Dat zou wel afhangen van wat er op uitgaand vlak gebeurt.



Daar is het in de eerste plaats kijken naar Charles De Ketelaere en Noa Lang. Voor die laatste ziet het er momenteel niet al te best uit, want de Nederlander lijkt bij geen enkele club eerste keus te zijn. Zo lijkt nu ook AC Milan voor een ander doelwit te gaan, want de Rossoneri maken vol werk van Hakim Ziyech voor de linkerflank. De Marokkaan wil vertrekken bij Chelsea en zou voor twee seizoenen gehuurd worden. Lang lijkt enkel nog in aanmerking te komen als die deal af zou springen.

De Ketelaere blijft voor de Rossoneri dan weer wél een absolute prioriteit. Een eerste bod van 20 miljoen euro werd door Club wel van tafel geveegd, maar dat schrikt Milan niet af. Ze hielden al positieve gesprekken met de Rode Duivel en zijn entourage en hebben een vijfjarig contract klaarliggen. Club mag zich dan ook aan een nieuw bod verwachten, waarbij ze Milan lieten weten dat ze het bod van Leeds United zullen moeten evenaren. De Engelsen hebben inclusief bonussen 35 miljoen euro veil, alleen heeft De Ketelaere zelf geen trek in Leeds. Hij wil absoluut naar Milan, maar moet wachten tot de clubs eruit komen. Milan kan wel enkele spelers in de strijd gooien, want Club zou interesse hebben in Lukas Björklund en Emil Roback, twee Zweedse talenten uit de beloften van de Italiaanse kampioen.



Intussen blijft Club ook verder speuren naar een middenvelder. Op die positie blijft ook Kastriot Imeri een optie. Zwitserse media melden opnieuw dat Club de beste papieren heeft om de 22-jarige international van Servette te strikken, al hebben de clubs nog geen akkoord. Imeri gaat wel zijn laatste contractjaar in, waardoor ze in Genève beseffen dat ze uiteindelijk zullen moeten meewerken.

Stephen Odey viel enkele jaren geleden bij KRC Genk helemaal door de mand, maar de Nigeriaanse aanvaller kan deze zomer terugkeren in de Jupiler Pro League. Een onbekende Belgische club zou namelijk een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd hebben bij zijn huidige club Randers, maar dat zou wel van tafel geveegd zijn. De Denen willen een half miljoen meer. Ook Celtic en Rangers zouden hem willen.



Bij KRC Genk speuren ze inmiddels nog naar offensieve versterking met het oog op een nakend vertrek van Theo Bongonda. Zijn vervanger leek Faïz Selemani te gaan worden, maar de transfer van de smaakmaker van KV Kortrijk sprong uiteindelijk nog af. Genk raakte er niet uit met de speler. Voorlopig bewandelen de Limburgers geen andere pistes en leggen ze hun vertrouwen in handen van onder meer youngster Luca Oyen.

BUITENLAND

Er gingen de voorbije weken al geruchten dat PSG deze zomer af zou willen van Lionel Messi en het lijkt erop dat de Argentijnse ster zelf ook Parijs wil verlaten. Hij zou zelfs al werk maken van een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij al contact opgenomen zou hebben met ex-ploegmaat en huidig trainer Xavi om te polsen naar de mogelijkheden. Die liet Messi weten dat hij graag opnieuw wil samenwerken, maar dat alles afhankelijk is van voorzitter Joan Laporta, maar die liet nog niet van zich horen.



De Catalanen zullen wellicht eerst wel van een pak spelers verlost moeten raken. Eén van de jongens die moeten vertrekken, is jeugdproduct Riqui Puig. De 22-jarige middenvelder komt amper aan de bak en kreeg van Xavi al te horen dat hij zich niet meer moet melden. Hij zou een voorstel op zak hebben van Fiorentina, al is het niet duidelijk of hij de transfer zelf wel ziet zitten.

Het lijkt er stilaan toch echt op dat Dries Mertens zal vertrekken bij Napoli. Ook het laatste voorstel van de club was immers ontoereikend met een jaarloon van 1,2 miljoen euro. Dat is amper een vierde van wat de Rode Duivel vorig seizoen verdiende en slechts de helft van wat hij vroeg - 2,4 miljoen per jaar. Een vertrek lijkt dus stilaan onafwendbaar, zeker omdat Lazio en Marseille wel bereid zijn om de 35-jarige meer te bieden.



Zinho Vanheusden lijkt zijn nieuwe club voor komend seizoen al gevonden te hebben en het gaat om een verrassing. De verdediger wordt opnieuw uitgeleend door Internazionale en zou deze keer in Nederland aan de slag gaan. Hij zou namelijk op het punt staan om een tijdelijke overgang naar AZ af te ronden. De nummer vijf uit de Eredivisie zou geen aankoopoptie afdwingen.

LEES OOK: Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Zullen AC Milan en Club Brugge een akkoord vinden?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

80
80
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

130
130
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

44
44
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

48
48
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

127
127
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

102
102
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

31
31
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

90
90
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

193
193
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

438
438
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

48
48
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

260
260
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

309
309
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

85
85
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

40
40
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

251
251
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

176
176
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

308
308
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

113
113
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws