TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

149
TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijft het zeer druk. De landskampioen haalde deze zomer met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe aanvallers, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. Ze zouden er namelijk aan denken om nog een derde aanvaller te halen en dat van een groter kaliber dan Jutgla en Larin. Dat zou wel afhangen van wat er op uitgaand vlak gebeurt.



Daar is het in de eerste plaats kijken naar Charles De Ketelaere en Noa Lang. Voor die laatste ziet het er momenteel niet al te best uit, want de Nederlander lijkt bij geen enkele club eerste keus te zijn. Zo lijkt nu ook AC Milan voor een ander doelwit te gaan, want de Rossoneri maken vol werk van Hakim Ziyech voor de linkerflank. De Marokkaan wil vertrekken bij Chelsea en zou voor twee seizoenen gehuurd worden. Lang lijkt enkel nog in aanmerking te komen als die deal af zou springen.

De Ketelaere blijft voor de Rossoneri dan weer wél een absolute prioriteit. Een eerste bod van 20 miljoen euro werd door Club wel van tafel geveegd, maar dat schrikt Milan niet af. Ze hielden al positieve gesprekken met de Rode Duivel en zijn entourage en hebben een vijfjarig contract klaarliggen. Club mag zich dan ook aan een nieuw bod verwachten, waarbij ze Milan lieten weten dat ze het bod van Leeds United zullen moeten evenaren. De Engelsen hebben inclusief bonussen 35 miljoen euro veil, alleen heeft De Ketelaere zelf geen trek in Leeds. Hij wil absoluut naar Milan, maar moet wachten tot de clubs eruit komen. Milan kan wel enkele spelers in de strijd gooien, want Club zou interesse hebben in Lukas Björklund en Emil Roback, twee Zweedse talenten uit de beloften van de Italiaanse kampioen.



Intussen blijft Club ook verder speuren naar een middenvelder. Op die positie blijft ook Kastriot Imeri een optie. Zwitserse media melden opnieuw dat Club de beste papieren heeft om de 22-jarige international van Servette te strikken, al hebben de clubs nog geen akkoord. Imeri gaat wel zijn laatste contractjaar in, waardoor ze in Genève beseffen dat ze uiteindelijk zullen moeten meewerken.

Stephen Odey viel enkele jaren geleden bij KRC Genk helemaal door de mand, maar de Nigeriaanse aanvaller kan deze zomer terugkeren in de Jupiler Pro League. Een onbekende Belgische club zou namelijk een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd hebben bij zijn huidige club Randers, maar dat zou wel van tafel geveegd zijn. De Denen willen een half miljoen meer. Ook Celtic en Rangers zouden hem willen.



Bij KRC Genk speuren ze inmiddels nog naar offensieve versterking met het oog op een nakend vertrek van Theo Bongonda. Zijn vervanger leek Faïz Selemani te gaan worden, maar de transfer van de smaakmaker van KV Kortrijk sprong uiteindelijk nog af. Genk raakte er niet uit met de speler. Voorlopig bewandelen de Limburgers geen andere pistes en leggen ze hun vertrouwen in handen van onder meer youngster Luca Oyen.

BUITENLAND

Er gingen de voorbije weken al geruchten dat PSG deze zomer af zou willen van Lionel Messi en het lijkt erop dat de Argentijnse ster zelf ook Parijs wil verlaten. Hij zou zelfs al werk maken van een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij al contact opgenomen zou hebben met ex-ploegmaat en huidig trainer Xavi om te polsen naar de mogelijkheden. Die liet Messi weten dat hij graag opnieuw wil samenwerken, maar dat alles afhankelijk is van voorzitter Joan Laporta, maar die liet nog niet van zich horen.



De Catalanen zullen wellicht eerst wel van een pak spelers verlost moeten raken. Eén van de jongens die moeten vertrekken, is jeugdproduct Riqui Puig. De 22-jarige middenvelder komt amper aan de bak en kreeg van Xavi al te horen dat hij zich niet meer moet melden. Hij zou een voorstel op zak hebben van Fiorentina, al is het niet duidelijk of hij de transfer zelf wel ziet zitten.

Het lijkt er stilaan toch echt op dat Dries Mertens zal vertrekken bij Napoli. Ook het laatste voorstel van de club was immers ontoereikend met een jaarloon van 1,2 miljoen euro. Dat is amper een vierde van wat de Rode Duivel vorig seizoen verdiende en slechts de helft van wat hij vroeg - 2,4 miljoen per jaar. Een vertrek lijkt dus stilaan onafwendbaar, zeker omdat Lazio en Marseille wel bereid zijn om de 35-jarige meer te bieden.



Zinho Vanheusden lijkt zijn nieuwe club voor komend seizoen al gevonden te hebben en het gaat om een verrassing. De verdediger wordt opnieuw uitgeleend door Internazionale en zou deze keer in Nederland aan de slag gaan. Hij zou namelijk op het punt staan om een tijdelijke overgang naar AZ af te ronden. De nummer vijf uit de Eredivisie zou geen aankoopoptie afdwingen.

LEES OOK: Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Zullen AC Milan en Club Brugge een akkoord vinden?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

2
2
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

5
5
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

29
29
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

10
10
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

20
20
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

88
88
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

30
30
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

61
61
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

262
262
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

401
401
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

281
281
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

144
144
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

121
121
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

516
516
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

585
585
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

791
791
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

676
676

Meer sportnieuws