TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

door
TU: 'Messi wil terug naar Barça, slecht nieuws voor Lang'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge blijft het zeer druk. De landskampioen haalde deze zomer met Ferran Jutgla en Cyle Larin al twee nieuwe aanvallers, maar daar zal het mogelijk niet bij blijven. Ze zouden er namelijk aan denken om nog een derde aanvaller te halen en dat van een groter kaliber dan Jutgla en Larin. Dat zou wel afhangen van wat er op uitgaand vlak gebeurt.



Daar is het in de eerste plaats kijken naar Charles De Ketelaere en Noa Lang. Voor die laatste ziet het er momenteel niet al te best uit, want de Nederlander lijkt bij geen enkele club eerste keus te zijn. Zo lijkt nu ook AC Milan voor een ander doelwit te gaan, want de Rossoneri maken vol werk van Hakim Ziyech voor de linkerflank. De Marokkaan wil vertrekken bij Chelsea en zou voor twee seizoenen gehuurd worden. Lang lijkt enkel nog in aanmerking te komen als die deal af zou springen.

De Ketelaere blijft voor de Rossoneri dan weer wél een absolute prioriteit. Een eerste bod van 20 miljoen euro werd door Club wel van tafel geveegd, maar dat schrikt Milan niet af. Ze hielden al positieve gesprekken met de Rode Duivel en zijn entourage en hebben een vijfjarig contract klaarliggen. Club mag zich dan ook aan een nieuw bod verwachten, waarbij ze Milan lieten weten dat ze het bod van Leeds United zullen moeten evenaren. De Engelsen hebben inclusief bonussen 35 miljoen euro veil, alleen heeft De Ketelaere zelf geen trek in Leeds. Hij wil absoluut naar Milan, maar moet wachten tot de clubs eruit komen. Milan kan wel enkele spelers in de strijd gooien, want Club zou interesse hebben in Lukas Björklund en Emil Roback, twee Zweedse talenten uit de beloften van de Italiaanse kampioen.



Intussen blijft Club ook verder speuren naar een middenvelder. Op die positie blijft ook Kastriot Imeri een optie. Zwitserse media melden opnieuw dat Club de beste papieren heeft om de 22-jarige international van Servette te strikken, al hebben de clubs nog geen akkoord. Imeri gaat wel zijn laatste contractjaar in, waardoor ze in Genève beseffen dat ze uiteindelijk zullen moeten meewerken.

Stephen Odey viel enkele jaren geleden bij KRC Genk helemaal door de mand, maar de Nigeriaanse aanvaller kan deze zomer terugkeren in de Jupiler Pro League. Een onbekende Belgische club zou namelijk een bod van 3,5 miljoen euro neergelegd hebben bij zijn huidige club Randers, maar dat zou wel van tafel geveegd zijn. De Denen willen een half miljoen meer. Ook Celtic en Rangers zouden hem willen.



Bij KRC Genk speuren ze inmiddels nog naar offensieve versterking met het oog op een nakend vertrek van Theo Bongonda. Zijn vervanger leek Faïz Selemani te gaan worden, maar de transfer van de smaakmaker van KV Kortrijk sprong uiteindelijk nog af. Genk raakte er niet uit met de speler. Voorlopig bewandelen de Limburgers geen andere pistes en leggen ze hun vertrouwen in handen van onder meer youngster Luca Oyen.

BUITENLAND

Er gingen de voorbije weken al geruchten dat PSG deze zomer af zou willen van Lionel Messi en het lijkt erop dat de Argentijnse ster zelf ook Parijs wil verlaten. Hij zou zelfs al werk maken van een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij al contact opgenomen zou hebben met ex-ploegmaat en huidig trainer Xavi om te polsen naar de mogelijkheden. Die liet Messi weten dat hij graag opnieuw wil samenwerken, maar dat alles afhankelijk is van voorzitter Joan Laporta, maar die liet nog niet van zich horen.



De Catalanen zullen wellicht eerst wel van een pak spelers verlost moeten raken. Eén van de jongens die moeten vertrekken, is jeugdproduct Riqui Puig. De 22-jarige middenvelder komt amper aan de bak en kreeg van Xavi al te horen dat hij zich niet meer moet melden. Hij zou een voorstel op zak hebben van Fiorentina, al is het niet duidelijk of hij de transfer zelf wel ziet zitten.

Het lijkt er stilaan toch echt op dat Dries Mertens zal vertrekken bij Napoli. Ook het laatste voorstel van de club was immers ontoereikend met een jaarloon van 1,2 miljoen euro. Dat is amper een vierde van wat de Rode Duivel vorig seizoen verdiende en slechts de helft van wat hij vroeg - 2,4 miljoen per jaar. Een vertrek lijkt dus stilaan onafwendbaar, zeker omdat Lazio en Marseille wel bereid zijn om de 35-jarige meer te bieden.



Zinho Vanheusden lijkt zijn nieuwe club voor komend seizoen al gevonden te hebben en het gaat om een verrassing. De verdediger wordt opnieuw uitgeleend door Internazionale en zou deze keer in Nederland aan de slag gaan. Hij zou namelijk op het punt staan om een tijdelijke overgang naar AZ af te ronden. De nummer vijf uit de Eredivisie zou geen aankoopoptie afdwingen.

LEES OOK: Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Zullen AC Milan en Club Brugge een akkoord vinden?

Meest recent

PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

0
0
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

95
95
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

131
131
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

73
73
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

318
318
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

66
66
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

67
67
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

33
33
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

115
115
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

76
76
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

60
60
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

70
70
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

42
42
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

90
90
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

234
234
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

41
41
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

287
287
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

153
153
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

185
185
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

106
106
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

147
147
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

88
88
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

137
137
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

245
245

Meer sportnieuws