Weijs: "Kompany en ik zien hem ooit bij de top belanden"

137
Weijs:

Vincent Kompany leverde goed werk bij RSC Anderlecht, maar een verschil in visie zorgde ervoor dat beide partijen uit elkaar gingen. Heel wat jonge spelers werden beter onder zijn hoede en vorig jaar maakte één speler veel indruk op Kompany en diens assistent-trainer Willem Weijs.


Joshua Zirkzee was een speler die indruk maakte, al moest hij op de nodige vlakken ook nog progressie maken. "Met Kompany zat ik een keer vooruit te blikken, wie we uit deze selectie bij Anderlecht over een paar jaar in de top zouden terugzien. Dat we allebei op Josh uitkwamen, zegt volgens mij genoeg", zegt hij aan Voetbal International.

DIEPGANG

Zirkzee is echter een speler die ook nog de nodige gebreken heeft. Ajax zou interesse hebben en Weijs geeft de Amsterdammers de nodige raad. "Zirky is het soort spits dat je moet omringen met snelheid, met speler die voor veel diepgang zorgen. Als hij bijvoorbeeld bij Ajax zou spelen, moet hij wel gekoppeld worden aan types zoals Davy Klaassen of Antony, spelers die rondom hem diep gaan, zodat hij ze kan bedienen met kaatsen."

Anderlecht zou Zirkzee graag houden, maar de Nederlandse aanvaller moet 10 miljoen euro kosten. Bayern München en Anderlecht lijken de komende weken dus geen nieuwe onderhandelingen aan te vatten en de kans is zeer groot dat Zirkzee volgend seizoen elders speelt. Met Sebastiano Esposito huurde Paars-Wit ondertussen een vergelijkbaar type van Inter. Hij moet proberen in de voetsporen te treden van succesvolle huurdeals zoals Lukas Nmecha en dus ook Joshua Zirkzee.

LEES OOK: Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom sprak hij niet?"

Gaat Zirkzee ooit de top halen?

Meest recent

Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom sprak hij niet?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

11
11
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

30
30
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

339
339
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

60
60
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

54
54
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

54
54
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

21
21
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

259
259
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

315
315
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

198
198
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

277
277
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

237
237
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

68
68
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

303
303
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

103
103
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

123
123
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

292
292
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

189
189
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

194
194
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1164
1164
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

54
54

Meer sportnieuws