Anderlecht wanhoop nabij met Vlap

door
Anderlecht wanhoop nabij met Vlap

Hier is Vlappie weer. FC Twente kondigde maandag vol trots de definitieve transfer aan van Michel Vlap. Nochtans werd de aanvallende middenvelder oorspronkelijk financieel onhaalbaar geacht voor de Tukkers, maar zowel Twente als Anderlecht deden flinke inspanningen om deze deal af te ronden. Dat bewijst het grote geloof van de Nederlanders in Vlap, alsook de wanhoop van Anderlecht om hem van de hand te doen. Nochtans is Vlap in de Grolsch Veste geëvolueerd tot een veel completere voetballer in vergelijking met zijn periode bij Anderlecht.


VLAP HERPAKT ZICH IN DE KLEEDKAMER

Vorig jaar rekende Vincent Kompany niet meer op Michel Vlap. Zijn specifieke speelstijl paste niet in het concept van de toenmalige Anderlecht-coach en daarnaast had hij ook moeite om plaats te nemen op de bank. Vlap ging niet goed om met die situatie, want bij Heerenveen was ie altijd een basisspeler. “Als ik het soms niet eens was met een bepaalde keuze, of niet speelde, kon ik mijn emoties niet verbergen. Bij Heerenveen had ik daar nooit mee om hoeven leren gaan”, zei hij aan NOS. “Kompany vond dat ik daar anders op had moeten reageren en dat vind ikzelf ook.”

Bij FC Twente valt er helemaal niets op te merken over Michel Vlaps gedrag of emotionele reacties. Sterker nog, de 25-jarige ligt uitstekend in de spelersgroep en ook in de bestuurskamer wordt hij gerespecteerd. Samen met Robin Pröpper en Ricky van Wolfswinkel was Vlap vorig seizoen een invloedrijke figuur in de groep. “Die jongens zijn goud voor een groep. Ze zijn sfeerbepalend, vertonen normaal gedrag en hebben een uitstekende mentaliteit. Neem Michel Vlap. Hij kan veel beter dan hij dit seizoen laat zien, maar hij is wel een gangmaker in de groep en werkt elke dag keihard”, zei Jan Streuer, technisch directeur van FC Twente, eerder dit seizoen in de Twentsche Courant.



Ook Michel Vlap amuseerde zich in de Grolsch Veste. Hij was er niet alleen een vaste basisspeler tussen de lijnen, maar ook naast het veld voelde hij zich in z’n nopjes. “De manier waarop wij bij FC Twente met elkaar omgaan, heb ik nog niet eerder meegemaakt”, zei de Nederlander na de zege tegen RKC Waalwijk. Vlap wilde na zijn eenjarige uitleenbeurt dan ook dolgraag in Enschede blijven, waar hij een groot vertrouwen voelt en het spelplezier terugvindt. Dat was bij Anderlecht niet het geval. Ook niet onder de nieuwe coach Felice Mazzu, die Vlap in de huidige voorbereiding op het nieuwe seizoen nooit een volwaardige kans gaf. …

EN OOK OP HET VELD

Natuurlijk werd Michel Vlap al veel vroeger afgeschreven bij Anderlecht dan in de huidige seizoensvoorbereiding. De voornaamste reden van zijn eliminatie bij Sporting was naar verluidt zijn gebrek aan werkkracht en volhardendheid. Vlap deed zichzelf te weinig pijn in de trainingsarbeid en in de wedstrijden. En ook tijdens zijn eerste wedstrijden bij FC Twente viel diezelfde kritiek te horen. “Het is een hele goede speler en ik weet niet precies wat het is, maar hij mist iets”, zei Youri Mulder toen. “Als ik hem het veld af zie lopen dan denk ik soms wel eens: hij mag wel wat meer een mannetjesputter worden, hij mag wel iets sterker worden.”



Maar na zijn moeilijke eerste weken bij FC Twente draaide Michel Vlap duidelijk de knop om. Hij maakte zich het fysieke spel van de ploeg eigen, die bij onze Noorderburen omschreven wordt als het Atlético Madrid van Nederland. “We knokken en vechten”, zei hij zelfs vorig seizoen. Vlap schuwt het harde werk niet langer, iets wat hem tijdens zijn passage bij Anderlecht nochtans verweten werd. Vlap zette bij Twente grote stappen op het fysieke vlak en hij verbrak er zelfs zijn persoonlijk record van het aantal gelopen kilometers in een wedstrijd. Om het in de woorden van Youri Mulder te zeggen: Vlap is dit seizoen meer een mannetjesputter geworden.

DE NIEUWE VLAP

Michel Vlap ging bij FC Twente meer duels aan dan bij Anderlecht, en hij won er ook veel meer. Door zijn fysieke evolutie voegde de Nederlander duidelijk een extra dimensie aan zijn spel toe. Maar dat kon Anderlecht en Felice Mazzu dus niet overtuigen om hem een nieuwe volwaardige herkansing te bieden in het Lotto Park. Sterker nog, de Brusselaars leverden een flinke financiële inspanning om definitief van hem af te raken. “De club heeft heel wat moeten afschrijven (Vlap werd twee jaar geleden voor acht miljoen gekocht van Heerenveen, red.), maar zij gunden Michel dit. En Michel wilde maar één ding: naar de club waar hij echt gelukkig was”, zei Jan Streuer aan de Twentsche Courant.

Daarnaast was Michel Vlap ook het absolute toptarget voor FC Twente in de zomermercato. Toen het ernaar uitzag dat Vlap enkele weken geleden financieel onhaalbaar bleek voor de Tukkers, bleef Jan Streuer geloven in een definitieve transfer. “Je moet soms geduld hebben en je niet overhaasten. Je kunt wel heel snel wat willen en voor de eerste de beste gaan, maar is dat dan ook de juiste keus? Wij weten wat we willen.” Door de financiële toegeving van Anderlecht, dat settelde voor een verkoopprijs van ‘amper’ twee miljoen euro, kon Twente Vlap in extremis en onverhoopt tóch binnenhalen.



FC Twente had tot voor kort amper de financiële middelen om transfersommen te betalen, maar de club maakte winst en de begroting is net met vijf miljoen euro omhoog gegaan. Jan Streuer liet verstaan dat de aankoop van Michel Vlap zeker verantwoord is. De aanvallende middenvelder is zelfs de duurste transfer sinds de heropbouw van FC Twente in 2019, toen de club ei zo na failliet verklaard werd. Anderlecht laat Vlap op zijn beurt dan weer vertrekken met 6 miljoen euro verlies. Ondanks zijn opmerkelijke evolutie vorig seizoen bij FC Twente, waar hij een belangrijke pion was in het omschakelingsvoetbal van coach Ron Jans. Met die extra dimensie in zijn spel zou de ‘nieuwe’ Vlap misschien heel nuttig geweest zijn in de aanpak van de nieuwe coach Felice Mazzu bij Anderlecht.

LEES OOK: “Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Moest Vlap een (laatste) herkansing krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

58
58
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

17
17
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

38
38
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

105
105
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

95
95
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

125
125
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

55
55
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

120
120
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

179
179
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

501
501
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

212
212
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

395
395
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

414
414
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1191
1191
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

607
607
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

230
230
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

957
957
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

754
754

Meer sportnieuws