Anderlecht wanhoop nabij met Vlap

470
Anderlecht wanhoop nabij met Vlap

Hier is Vlappie weer. FC Twente kondigde maandag vol trots de definitieve transfer aan van Michel Vlap. Nochtans werd de aanvallende middenvelder oorspronkelijk financieel onhaalbaar geacht voor de Tukkers, maar zowel Twente als Anderlecht deden flinke inspanningen om deze deal af te ronden. Dat bewijst het grote geloof van de Nederlanders in Vlap, alsook de wanhoop van Anderlecht om hem van de hand te doen. Nochtans is Vlap in de Grolsch Veste geëvolueerd tot een veel completere voetballer in vergelijking met zijn periode bij Anderlecht.


VLAP HERPAKT ZICH IN DE KLEEDKAMER

Vorig jaar rekende Vincent Kompany niet meer op Michel Vlap. Zijn specifieke speelstijl paste niet in het concept van de toenmalige Anderlecht-coach en daarnaast had hij ook moeite om plaats te nemen op de bank. Vlap ging niet goed om met die situatie, want bij Heerenveen was ie altijd een basisspeler. “Als ik het soms niet eens was met een bepaalde keuze, of niet speelde, kon ik mijn emoties niet verbergen. Bij Heerenveen had ik daar nooit mee om hoeven leren gaan”, zei hij aan NOS. “Kompany vond dat ik daar anders op had moeten reageren en dat vind ikzelf ook.”

Bij FC Twente valt er helemaal niets op te merken over Michel Vlaps gedrag of emotionele reacties. Sterker nog, de 25-jarige ligt uitstekend in de spelersgroep en ook in de bestuurskamer wordt hij gerespecteerd. Samen met Robin Pröpper en Ricky van Wolfswinkel was Vlap vorig seizoen een invloedrijke figuur in de groep. “Die jongens zijn goud voor een groep. Ze zijn sfeerbepalend, vertonen normaal gedrag en hebben een uitstekende mentaliteit. Neem Michel Vlap. Hij kan veel beter dan hij dit seizoen laat zien, maar hij is wel een gangmaker in de groep en werkt elke dag keihard”, zei Jan Streuer, technisch directeur van FC Twente, eerder dit seizoen in de Twentsche Courant.



Ook Michel Vlap amuseerde zich in de Grolsch Veste. Hij was er niet alleen een vaste basisspeler tussen de lijnen, maar ook naast het veld voelde hij zich in z’n nopjes. “De manier waarop wij bij FC Twente met elkaar omgaan, heb ik nog niet eerder meegemaakt”, zei de Nederlander na de zege tegen RKC Waalwijk. Vlap wilde na zijn eenjarige uitleenbeurt dan ook dolgraag in Enschede blijven, waar hij een groot vertrouwen voelt en het spelplezier terugvindt. Dat was bij Anderlecht niet het geval. Ook niet onder de nieuwe coach Felice Mazzu, die Vlap in de huidige voorbereiding op het nieuwe seizoen nooit een volwaardige kans gaf. …

EN OOK OP HET VELD

Natuurlijk werd Michel Vlap al veel vroeger afgeschreven bij Anderlecht dan in de huidige seizoensvoorbereiding. De voornaamste reden van zijn eliminatie bij Sporting was naar verluidt zijn gebrek aan werkkracht en volhardendheid. Vlap deed zichzelf te weinig pijn in de trainingsarbeid en in de wedstrijden. En ook tijdens zijn eerste wedstrijden bij FC Twente viel diezelfde kritiek te horen. “Het is een hele goede speler en ik weet niet precies wat het is, maar hij mist iets”, zei Youri Mulder toen. “Als ik hem het veld af zie lopen dan denk ik soms wel eens: hij mag wel wat meer een mannetjesputter worden, hij mag wel iets sterker worden.”



Maar na zijn moeilijke eerste weken bij FC Twente draaide Michel Vlap duidelijk de knop om. Hij maakte zich het fysieke spel van de ploeg eigen, die bij onze Noorderburen omschreven wordt als het Atlético Madrid van Nederland. “We knokken en vechten”, zei hij zelfs vorig seizoen. Vlap schuwt het harde werk niet langer, iets wat hem tijdens zijn passage bij Anderlecht nochtans verweten werd. Vlap zette bij Twente grote stappen op het fysieke vlak en hij verbrak er zelfs zijn persoonlijk record van het aantal gelopen kilometers in een wedstrijd. Om het in de woorden van Youri Mulder te zeggen: Vlap is dit seizoen meer een mannetjesputter geworden.

DE NIEUWE VLAP

Michel Vlap ging bij FC Twente meer duels aan dan bij Anderlecht, en hij won er ook veel meer. Door zijn fysieke evolutie voegde de Nederlander duidelijk een extra dimensie aan zijn spel toe. Maar dat kon Anderlecht en Felice Mazzu dus niet overtuigen om hem een nieuwe volwaardige herkansing te bieden in het Lotto Park. Sterker nog, de Brusselaars leverden een flinke financiële inspanning om definitief van hem af te raken. “De club heeft heel wat moeten afschrijven (Vlap werd twee jaar geleden voor acht miljoen gekocht van Heerenveen, red.), maar zij gunden Michel dit. En Michel wilde maar één ding: naar de club waar hij echt gelukkig was”, zei Jan Streuer aan de Twentsche Courant.

Daarnaast was Michel Vlap ook het absolute toptarget voor FC Twente in de zomermercato. Toen het ernaar uitzag dat Vlap enkele weken geleden financieel onhaalbaar bleek voor de Tukkers, bleef Jan Streuer geloven in een definitieve transfer. “Je moet soms geduld hebben en je niet overhaasten. Je kunt wel heel snel wat willen en voor de eerste de beste gaan, maar is dat dan ook de juiste keus? Wij weten wat we willen.” Door de financiële toegeving van Anderlecht, dat settelde voor een verkoopprijs van ‘amper’ twee miljoen euro, kon Twente Vlap in extremis en onverhoopt tóch binnenhalen.



FC Twente had tot voor kort amper de financiële middelen om transfersommen te betalen, maar de club maakte winst en de begroting is net met vijf miljoen euro omhoog gegaan. Jan Streuer liet verstaan dat de aankoop van Michel Vlap zeker verantwoord is. De aanvallende middenvelder is zelfs de duurste transfer sinds de heropbouw van FC Twente in 2019, toen de club ei zo na failliet verklaard werd. Anderlecht laat Vlap op zijn beurt dan weer vertrekken met 6 miljoen euro verlies. Ondanks zijn opmerkelijke evolutie vorig seizoen bij FC Twente, waar hij een belangrijke pion was in het omschakelingsvoetbal van coach Ron Jans. Met die extra dimensie in zijn spel zou de ‘nieuwe’ Vlap misschien heel nuttig geweest zijn in de aanpak van de nieuwe coach Felice Mazzu bij Anderlecht.

LEES OOK: Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Moest Vlap een (laatste) herkansing krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

3
3
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

138
138
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

121
121
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

542
542
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

120
120
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

32
32
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

154
154
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

83
83
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

38
38
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

134
134
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

105
105
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

88
88
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

53
53
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

147
147
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

36
36
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

113
113
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

188
188
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

134
134
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

89
89
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

40
40
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

177
177
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

396
396
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

211
211
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

229
229
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

40
40

Meer sportnieuws