'Vanheusden kiest verrassende nieuwe uitdaging'

door
'Vanheusden kiest verrassende nieuwe uitdaging'

Zinho Vanheusden wordt al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op zijn 22ste dreigt stilaan de status van 'eeuwige belofte'. De grote doorbraak kwam er de voorbije jaren toch niet helemaal en dat heeft alles te maken met veelvuldig blessureleed. Ook vorig seizoen werd Vanheusden weer geplaagd door fysieke ongemakken, waardoor zijn eerste seizoen in de Serie A niet liep zoals verhoopt.


Internazionale haalde zijn jeugdproduct vorige zomer voor 16 miljoen euro terug van Standard en leende hem meteen uit aan Genoa, maar daar kwam Vanheusden door veelvuldige blessures slechts zestien keer in actie. Bovendien kenden de Genovezen op sportief vlak ook een rampjaar en degradeerden ze aan het einde van de rit naar de Serie B. Vanheusden keerde daardoor naar Milaan terug zonder adelbrieven om een basisplaats te veroveren.

Het was dan ook snel duidelijk dat de eenmalige Rode Duivel opnieuw verhuurd zou mogen worden en nu heeft hij ook een nieuwe club gevonden. Die zal velen verrassen, want Vanheusden blijft tegen de verwachtingen niet in Italië. Hij gaat wel zijn kans in de Eredivisie, waar volgens Sky Sport Italia en journalist Nicolo Schira AZ op het punt staat hem te strikken.

EUROPEES AVONTUUR
De club uit Alkmaar eindigde vorig seizoen als vijfde in de Eredivisie en wist vervolgens via de play-offs nog een ticket voor de Conference League af te dwingen. Vanheusden mag met zijn nieuwe club straks dus Europa in. De onderhandelingen zouden al zeer ver gevorderd zijn en er zouden enkel nog een paar details geregeld moeten worden. Vanheusden zou voor een jaar op huurbasis in Nederland gaan spelen, zonder aankoopoptie.


LEES OOK: 'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Goede club voor Vanheusden?

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

42
42
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

27
27
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

34
34
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

22
22
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

53
53
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

158
158
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

247
247
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

39
39
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

84
84
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

272
272
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

210
210
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

84
84
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

537
537
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

122
122
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

229
229
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

184
184
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

222
222
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

383
383
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

188
188
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

237
237
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

47
47
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

153
153
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

91
91
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

186
186
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

106
106

Meer sportnieuws