Oververmoeide Kagawa bejubelt geniale Brüls

57 stemmen
Oververmoeide Kagawa bejubelt geniale Brüls

STVV haalde met Shinji Kagawa in januari veruit de grootste naam naar België. De ex-speler van Borussia Dortmund en Manchester United geraakte echter niet aan veel speelminuten. Komend seizoen wil hij beter doen al wordt dat niet makkelijk met Christian Brüls als concurrent. 

Een half jaar woont Kagawa al in Haspengouwen. Het leven hier bevalt hem en de Japanner moet één van de speerpunten worden bij de Kanaries komend seizoen. STVV beleeft onder Bern Hollerbach alvast een stevige voorbereiding, iets wat Kagawa nog niet vaak meemaakte. "Zo hard trainen bij Man United? Dortmund? Bijlange niet. Hier bij STVV trainen we bijna elke dag twee keer. Telkens voluit", reageert een vermoeide Kagawa. Bij Dortmund maakte de Japanner Klopp mee, maar zelfs hij legde er zo niet de pees op als Hollerbach. 

De middenvelder is blij een seizoen te kunnen meemaken vanaf het begin. Met een complete voorbereiding en zonder blessures kan hij van grote waarde zijn voor de club. Speelminuten vergaren wordt niet makkelijk, want zijn directe concurrent voor de 'nummer 10' is Christian Brüls. "Ik hoorde dat de club Christian in tweede klasse haalde. Dat is niet normaal, zo veel talent die gast", zei Kagawa in Het Belang van Limburg. 

WK DROOM
De Japanner droomt nog steeds van het WK, al moet hij dan echt wel minuten gaan maken. Sinds zijn overstap naar Sint-Truiden heeft hij nog maar 175 minuten op de teller, niet genoeg om zijn bondscoach te overtuigen. De 33-jarige middenvelder wil na zijn passages bij Dortmund en Manchester United nog één periode schitteren. Te beginnen op 23 juli, dan opent STVV het nieuwe seizoen met een lastige klant: Union Sint-Gillis reist dan af naar Stayen.

LEES OOK: STVV slaat toe: contract tot medio 2029

Zien we Shinji Kagawa op het WK in november?

Meest recent

'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

25
25
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

17
17
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

58
58
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

28
28
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

356
356
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

196
196
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

95
95
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

161
161
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

58
58
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

99
99
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

114
114
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

394
394
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

50
50
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

137
137
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

185
185
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

59
59
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

229
229
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

569
569
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

178
178
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

171
171
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

766
766
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2080
2080
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

251
251
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

235
235

Meer sportnieuws