Oververmoeide Kagawa bejubelt geniale Brüls

door
Oververmoeide Kagawa bejubelt geniale Brüls

STVV haalde met Shinji Kagawa in januari veruit de grootste naam naar België. De ex-speler van Borussia Dortmund en Manchester United geraakte echter niet aan veel speelminuten. Komend seizoen wil hij beter doen al wordt dat niet makkelijk met Christian Brüls als concurrent. 

Een half jaar woont Kagawa al in Haspengouwen. Het leven hier bevalt hem en de Japanner moet één van de speerpunten worden bij de Kanaries komend seizoen. STVV beleeft onder Bern Hollerbach alvast een stevige voorbereiding, iets wat Kagawa nog niet vaak meemaakte. "Zo hard trainen bij Man United? Dortmund? Bijlange niet. Hier bij STVV trainen we bijna elke dag twee keer. Telkens voluit", reageert een vermoeide Kagawa. Bij Dortmund maakte de Japanner Klopp mee, maar zelfs hij legde er zo niet de pees op als Hollerbach. 

De middenvelder is blij een seizoen te kunnen meemaken vanaf het begin. Met een complete voorbereiding en zonder blessures kan hij van grote waarde zijn voor de club. Speelminuten vergaren wordt niet makkelijk, want zijn directe concurrent voor de 'nummer 10' is Christian Brüls. "Ik hoorde dat de club Christian in tweede klasse haalde. Dat is niet normaal, zo veel talent die gast", zei Kagawa in Het Belang van Limburg. 

WK DROOM
De Japanner droomt nog steeds van het WK, al moet hij dan echt wel minuten gaan maken. Sinds zijn overstap naar Sint-Truiden heeft hij nog maar 175 minuten op de teller, niet genoeg om zijn bondscoach te overtuigen. De 33-jarige middenvelder wil na zijn passages bij Dortmund en Manchester United nog één periode schitteren. Te beginnen op 23 juli, dan opent STVV het nieuwe seizoen met een lastige klant: Union Sint-Gillis reist dan af naar Stayen.

LEES OOK: Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

Zien we Shinji Kagawa op het WK in november?

Meest recent

‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

9
9
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

11
11
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

37
37
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

212
212
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

170
170
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

129
129
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

377
377
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

253
253
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

61
61
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

619
619
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

197
197
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

108
108
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

32
32
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

412
412
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

197
197
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

635
635
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

79
79
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

124
124
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

389
389
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

266
266
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

559
559
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

229
229
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

670
670

Meer sportnieuws