Larin krijgt het hard te verduren bij Club Brugge

door
Larin krijgt het hard te verduren bij Club Brugge

In tegenstelling tot de transfers van Bjorn Meijer (FC Groningen) en Ferran Jutgla (FC Barcelona B), was Club Brugge de media te snel af met de komst Cyle Larin (Besiktas). De Canadese spits tekende maandag een contract tot en met 2025 in Brugge, en daarmee verraste de Belgische landskampioen vriend en vijand. Met Larin kiest Club voluit voor power, présence, werkkracht en scorend vermogen, maar de 27-jarige is tevens een spits die héél vaak gezocht wordt door zijn tegenstanders. Larin, de ‘Stille Reus’ en de nieuwe bliksemafleider van Blauw-Zwart, mag zich straks verwachten aan nóg meer overtredingen.


PACKAGE DEAL BIJ ESSEVEE

In het seizoen 2019/2020 speelde Cyle Larin op uitleenbasis bij Zulte Waregem. Zijn komst was het resultaat van een package-deal die makelaar Nick Mavromaras afsloot met Eddy Cordier. Als Essevee de spits wilde huren voor één seizoen, met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro, dan moesten ze ook Nikos Kainourgios erbij nemen: 1 goeie voor 1 ‘minder goeie’. Vandaag is Larin de nieuwe aanvalsleider bij Club Brugge, terwijl Kainourgios hopeloos mislukte bij Zulte Waregem en er uiteindelijk geen contractverlenging kreeg.



MIKPUNT OP HET VELD

Het werd al vroeg duidelijk dat de Canadese spits, timide en discreet naast het veld maar een blok graniet tussen de lijnen, een veel hoger niveau aankon dan ‘maar’ Zulte Waregem. Cyle Larin onderscheidde zich aan de Gaverbeek als targetman die altijd aanspeelbaar was en steeds hard werkte in dienst van de ploeg. Getuige zijn 10 assists in dat betreffende seizoen, maar ook de veelvuldige overtredingen op hem. Larin onderging in 2019/20 maar liefst 89 foutieve afstoppingen. Daarmee was hij dat seizoen de op één na meest gezochte speler in de Jupiler Pro League.

Enkel Dieumerci Mbokani (Antwerp FC, 106) kreeg toen nog meer fouten te verduren. Larin is het type-speler die vaak de bal vraagt en hij houdt ervan om de verdedigers in de rug te voelen. Daarom worden er ook zoveel overtredingen gemaakt op hem. En dat belooft alvast voor het volgende seizoen want in de vorige jaargang telde Club Brugge het meeste geïncasseerde overtredingen. Larin mag dus weer veel foutieve afstoppingen verwachten, al is hij op dat gebied dus duidelijk het één en ander gewoon.



“Ik speel gewoon heel graag met de bal aan de voet. Dat is het type voetballer dat ik ben. Ik kan assists geven én ik kan scoren. Dat zijn zaken die het team kunnen helpen”, zei hij destijds aan Het Laatste Nieuws. En ook scoren deed hij vlot bij Zulte Waregem, althans in het kalenderjaar 2019. Cyle Larin maakte in het seizoen 2019/2020 al zijn zeven doelpunten in 2019 en geen enkele in 2020, niet toevallig kende Zulte Waregem als collectief rond de jaarwisseling óók een flinke dip. De Canadees verspeelde te veel energie buiten de zestien, waardoor hij minder fris verscheen in de box. Daarnaast werd Larin, als topspits en revelatie bij Essevee, ook vaker en nadrukkelijker gezocht door de verdedigers. Hij telde officieel 89 foutieve afstoppingen, maar eigenlijk waren er dat veel meer.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Cyle Larin kende een verschroeiende start bij Zulte Waregem, waar hij in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. Maar toen het minder liep als ploeg, ging de aanvaller ook mee ten onder. Al streed en vocht hij wel tot de laatste snik. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen toen in Het Nieuwsblad. “Te vaak bleek hij uit balans, moet hij te veel naar de bal kijken en zoeken naar de juiste voet. Zeven goals tot nu toe is niet slecht, maar geweldig is het evenmin.”



Na het seizoen 2019/2020 keerde Cyle Larin van zijn uitleenbeurt aan Zulte Waregem terug naar zijn moederclub Besiktas. En daar bewees hij wél rijp te zijn voor een topclub, met 23 goals in 2020/2021 en 7 goals in 2021/2022. Intrinsiek scorend vermogen heeft hij wel, want in de Verenigde Staten staat hij bekend als ‘The Silent Giant’, een verwijzing naar zijn stille karakter en zijn neus voor doelpunten. In zijn debuutseizoen in de MLS scoorde Larin bijvoorbeeld 17 keer in 27 wedstrijden voor Orlando, met in de volgende twee seizoenen nog eens 14 en 12 treffers.

(TERUG) NAAR CLUB BRUGGE

“Cyle kan ver geraken. Met zijn kwaliteiten zelfs tot bij een Europese topclub”, zei toenmalig ploegmaat en levende voetballegende Ricardo Kaka destijds over hem. Club Brugge mag dan wel geen Europese topclub zijn, op 27-jarige leeftijd komen zijn beste jaren er straks ongetwijfeld nog aan. Bovendien is Larin zeker geen onbekende voor de Bruggelingen. in het seizoen 2019/2020 stond hij al op het verlanglijstje van Vincent Mannaert en z’n team, en in 2014 liep hij al eens stage bij de beloften van Club Brugge. Dat was onder toenmalig beloften-coach Philippe Clement.



Henk Mariman regelde de proefperiode van Cyle Larin bij Club Brugge, maar dat was geen groot succes. “Alleen lag het niveau hier veel hoger dan Cyle gewend was in Canada”, zei Mariman aan Het Laatste Nieuws. “Hij moest eerst nog wat stappen zetten. Er is toen over gedebatteerd om hem te houden, maar als je bij Club iemand van 18 haalt, moet hij meteen inzetbaar zijn.” Ondertussen zijn we 8 jaar verder en heeft Larin al heel wat strepen verdiend in zijn carrière. Hij bezit alle kwaliteiten om uit te groeien tot een publiekslieveling, want hij is de belichaming van ‘no sweat, no glory’. En ook op grootspraak zal je hem nooit betrappen.

LEES OOK: Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Heeft Club Brugge zo'n type-spits nodig?

Meest recent

Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

10
10
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

33
33
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

27
27
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

524
524
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

15
15
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

28
28
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

57
57
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

147
147
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

88
88
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

44
44
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

62
62
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

32
32
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

112
112
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

161
161
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

308
308
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

326
326
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

139
139
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

171
171
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

479
479
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

584
584
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

906
906

Meer sportnieuws