Opvallend: Anderlecht maakt voorlopig winst

411 stemmen
Opvallend: Anderlecht maakt voorlopig winst

RSC Anderlecht was al actief op de transfermarkt. De Brusselaars deden een aantal in- en uitgaande transfers. Opvallend: Anderlecht maakt voorlopig winst.


De nummer drie van vorig seizoen haalde met Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo twee nieuwe spelers. Ishaq kostte voorlopig 3 miljoen euro, maar dat bedrag kan op termijn oplopen tot 4 miljoen euro via allerhande bonussen. Angulo kostte 1,9 miljoen euro en Sebastiano Esposito wordt gehuurd van Inter. Anderlecht bedong een aankoopoptie en hij kost geen huursom, RSCA neemt wel zijn loon over.

Aan uitgaande zijde staat er de transfer van Elias Cobbaut, die voor 3 miljoen euro naar Parma trok. Daarnaast trok Michel Vlap naar FC Twente, dat ongeveer 2 miljoen euro betaalt (waarvan RSCA nog een klein deel moet afstaan aan sc Heerenveen). Peter Verbeke kan rustig verder kijken naar nieuwe spelers, aangezien Anderlecht momenteel een kleine winst boekte tijdens deze mercato. Bovendien is Anderlecht verlost van het zware loon van Vlap en ook Zakaria Bakkali (wiens contract afliep).

Met Michael Murillo, Josh Cullen, Mohammed Dauda, Timon Wellenreuther en Mustapha Bundu zijn er nog een aantal spelers die de club mogelijk geld kunnen opleveren en in een ideale wereld neemt een club Trebel over, waardoor men verlost is van zijn bijzonder zwaar loon van 2,7 miljoen euro bruto. RSCA kijkt voorlopig de kat uit de boom en de Brusselaars kunnen centraal achteraan en vooraan wel nog wat extra versterking (in de breedte) gebruiken. Daar is de spoeling voorlopig nog wat dun, aangezien het een bijzonder druk seizoen dreigt te worden.

LEES OOK: Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Verwacht jij nog ingaande transfers bij RSCA?

Meest recent

Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

11
11
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

163
163
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

130
130
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

83
83
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

164
164
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

44
44
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

21
21
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

57
57
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

351
351
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

137
137
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

347
347
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

466
466
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1168
1168
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

126
126
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

456
456
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

185
185
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70

Meer sportnieuws