Spektakeltransfer bij Anderlecht: "Op voetballend vlak de beste"

415 stemmen
Spektakeltransfer bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft al drie transfers afgerond: Abdulrazak Ishaq, Nilson Angulo en ook Sebastiano Esposito. VoetbalNieuws ging in Zwitserland eens horen wat de fans van Paars-Wit mogen verwachten van de Italiaanse spits.


Sebastiano Esposito tikte vorig seizoen in alle competities samen af op 7 goals en 9 assists in 34 matchen op huurbasis bij FC Basel. De Zwitsers hadden niet de middelen om de aankoopoptie van 8 miljoen euro te lichten en Anderlecht hapte dus toe met een opvallende constructie. RSCA huurt hem van Inter, zonder huursom, maar neemt wel zijn loon over. Er is een aankoopoptie voor Anderlecht én een terugkoopoptie voor Inter. Esposito kende een degelijk seizoen bij FC Basel, maar hij presteerde ook wisselvallig. Dat is uiteraard logisch bij jonge spelers.



De Italiaan begon bijzonder goed bij FC Basel met 4 goals en 1 assist in zijn eerste 5 competitiewedstrijden. Nadien ging het dus een stuk minder vlot met blessureleed, waardoor hij van midden september tot midden februari weinig speelde (er was een maand pauze tussenin). Vanaf dan kreeg hij de motor inzake statistieken niet meer echt op gang in de Zwitserse competitie met 2 doelpunten en 3 assists in 13 wedstrijden.

TECHNISCH STERK

De 20-jarige aanvaller is een speler waarvan de Brusselse fans op een goede dag zeker van kunnen genieten. Dat laat Tilman Pauls, die FC Basel volgt voor de Basler Zeitung en Tamedia, weten aan onze redactie. "We zagen eigenlijk twee Esposito’s aan het werk bij FC Basel. Als je naar zijn voetballende kwaliteiten kijkt, dan was hij wellicht de beste speler in de Zwitserse competitie. Hij heeft echt enorm veel talent”, opent hij.



Toch gaat Felice Mazzu zijn beste kwaliteiten inzake peoplemanagement moeten bovenhalen. "Maar er is dus ook een andere Esposito, want zijn gedrag naast het veld roept soms vragen op. Zo kreeg hij een domme rode kaart, weigerde hij eens in te vallen, had hij een discussie met de trainer en hij volgde de instructies van de fysio’s niet op toen hij geblesseerd was”, aldus de journalist. Esposito is een centrumspits, die een beetje een type à la Joshua Zirkzee is. Iemand die graag de bal voelt. Hij werd bij FC Basel ook heel af en toe op de flank geposteerd, maar dat ligt hem niet. “Het centrum is het best voor hem, want voor de flank mist hij wat snelheid. Anderlecht krijgt er alvast een zeer talentvolle aanvaller bij, die ook zeer creatief uit de hoek kan komen en sterk is op stilstaande fases."

De huurling van Inter is dus een veelzijdige spits, en dat blijkt ook het soort doelpunten dat hij scoorde bij FC Basel: twee directe vrije trappen, één penalty, één kopgoal en drie keer scoorde hij met de rechtervoet. Mazzu hoopt dat Esposito na Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee de derde succesvolle huurling op rij wordt in het Lotto Park.

CR

    

LEES OOK: Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Gaat hij in de voetsporen treden van Nmecha en Zirkzee?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

17
17
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

68
68
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

71
71
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

278
278
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

61
61
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

99
99
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

381
381
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

196
196
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

359
359
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

89
89
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

500
500
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

985
985
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

293
293
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

126
126
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

303
303
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

199
199
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

319
319
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

481
481
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

902
902
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

290
290
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

202
202
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

595
595
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

517
517
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

117
117

Meer sportnieuws