Spektakeltransfer bij Anderlecht: "Op voetballend vlak de beste"

415 stemmen
Spektakeltransfer bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft al drie transfers afgerond: Abdulrazak Ishaq, Nilson Angulo en ook Sebastiano Esposito. VoetbalNieuws ging in Zwitserland eens horen wat de fans van Paars-Wit mogen verwachten van de Italiaanse spits.


Sebastiano Esposito tikte vorig seizoen in alle competities samen af op 7 goals en 9 assists in 34 matchen op huurbasis bij FC Basel. De Zwitsers hadden niet de middelen om de aankoopoptie van 8 miljoen euro te lichten en Anderlecht hapte dus toe met een opvallende constructie. RSCA huurt hem van Inter, zonder huursom, maar neemt wel zijn loon over. Er is een aankoopoptie voor Anderlecht én een terugkoopoptie voor Inter. Esposito kende een degelijk seizoen bij FC Basel, maar hij presteerde ook wisselvallig. Dat is uiteraard logisch bij jonge spelers.



De Italiaan begon bijzonder goed bij FC Basel met 4 goals en 1 assist in zijn eerste 5 competitiewedstrijden. Nadien ging het dus een stuk minder vlot met blessureleed, waardoor hij van midden september tot midden februari weinig speelde (er was een maand pauze tussenin). Vanaf dan kreeg hij de motor inzake statistieken niet meer echt op gang in de Zwitserse competitie met 2 doelpunten en 3 assists in 13 wedstrijden.

TECHNISCH STERK

De 20-jarige aanvaller is een speler waarvan de Brusselse fans op een goede dag zeker van kunnen genieten. Dat laat Tilman Pauls, die FC Basel volgt voor de Basler Zeitung en Tamedia, weten aan onze redactie. "We zagen eigenlijk twee Esposito’s aan het werk bij FC Basel. Als je naar zijn voetballende kwaliteiten kijkt, dan was hij wellicht de beste speler in de Zwitserse competitie. Hij heeft echt enorm veel talent”, opent hij.



Toch gaat Felice Mazzu zijn beste kwaliteiten inzake peoplemanagement moeten bovenhalen. "Maar er is dus ook een andere Esposito, want zijn gedrag naast het veld roept soms vragen op. Zo kreeg hij een domme rode kaart, weigerde hij eens in te vallen, had hij een discussie met de trainer en hij volgde de instructies van de fysio’s niet op toen hij geblesseerd was”, aldus de journalist. Esposito is een centrumspits, die een beetje een type à la Joshua Zirkzee is. Iemand die graag de bal voelt. Hij werd bij FC Basel ook heel af en toe op de flank geposteerd, maar dat ligt hem niet. “Het centrum is het best voor hem, want voor de flank mist hij wat snelheid. Anderlecht krijgt er alvast een zeer talentvolle aanvaller bij, die ook zeer creatief uit de hoek kan komen en sterk is op stilstaande fases."

De huurling van Inter is dus een veelzijdige spits, en dat blijkt ook het soort doelpunten dat hij scoorde bij FC Basel: twee directe vrije trappen, één penalty, één kopgoal en drie keer scoorde hij met de rechtervoet. Mazzu hoopt dat Esposito na Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee de derde succesvolle huurling op rij wordt in het Lotto Park.

CR

    

LEES OOK: Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Gaat hij in de voetsporen treden van Nmecha en Zirkzee?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

25
25
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

105
105
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

176
176
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

43
43
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

177
177
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

85
85
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

385
385
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

321
321
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

171
171
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

425
425
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

182
182
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

616
616
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

447
447
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

246
246
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

358
358
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

470
470
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

90
90
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

248
248
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

143
143
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

633
633
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

393
393
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

281
281
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

431
431

Meer sportnieuws