Spektakeltransfer bij Anderlecht: "Op voetballend vlak de beste"

415 stemmen
Spektakeltransfer bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft al drie transfers afgerond: Abdulrazak Ishaq, Nilson Angulo en ook Sebastiano Esposito. VoetbalNieuws ging in Zwitserland eens horen wat de fans van Paars-Wit mogen verwachten van de Italiaanse spits.


Sebastiano Esposito tikte vorig seizoen in alle competities samen af op 7 goals en 9 assists in 34 matchen op huurbasis bij FC Basel. De Zwitsers hadden niet de middelen om de aankoopoptie van 8 miljoen euro te lichten en Anderlecht hapte dus toe met een opvallende constructie. RSCA huurt hem van Inter, zonder huursom, maar neemt wel zijn loon over. Er is een aankoopoptie voor Anderlecht én een terugkoopoptie voor Inter. Esposito kende een degelijk seizoen bij FC Basel, maar hij presteerde ook wisselvallig. Dat is uiteraard logisch bij jonge spelers.



De Italiaan begon bijzonder goed bij FC Basel met 4 goals en 1 assist in zijn eerste 5 competitiewedstrijden. Nadien ging het dus een stuk minder vlot met blessureleed, waardoor hij van midden september tot midden februari weinig speelde (er was een maand pauze tussenin). Vanaf dan kreeg hij de motor inzake statistieken niet meer echt op gang in de Zwitserse competitie met 2 doelpunten en 3 assists in 13 wedstrijden.

TECHNISCH STERK

De 20-jarige aanvaller is een speler waarvan de Brusselse fans op een goede dag zeker van kunnen genieten. Dat laat Tilman Pauls, die FC Basel volgt voor de Basler Zeitung en Tamedia, weten aan onze redactie. "We zagen eigenlijk twee Esposito’s aan het werk bij FC Basel. Als je naar zijn voetballende kwaliteiten kijkt, dan was hij wellicht de beste speler in de Zwitserse competitie. Hij heeft echt enorm veel talent”, opent hij.



Toch gaat Felice Mazzu zijn beste kwaliteiten inzake peoplemanagement moeten bovenhalen. "Maar er is dus ook een andere Esposito, want zijn gedrag naast het veld roept soms vragen op. Zo kreeg hij een domme rode kaart, weigerde hij eens in te vallen, had hij een discussie met de trainer en hij volgde de instructies van de fysio’s niet op toen hij geblesseerd was”, aldus de journalist. Esposito is een centrumspits, die een beetje een type à la Joshua Zirkzee is. Iemand die graag de bal voelt. Hij werd bij FC Basel ook heel af en toe op de flank geposteerd, maar dat ligt hem niet. “Het centrum is het best voor hem, want voor de flank mist hij wat snelheid. Anderlecht krijgt er alvast een zeer talentvolle aanvaller bij, die ook zeer creatief uit de hoek kan komen en sterk is op stilstaande fases."

De huurling van Inter is dus een veelzijdige spits, en dat blijkt ook het soort doelpunten dat hij scoorde bij FC Basel: twee directe vrije trappen, één penalty, één kopgoal en drie keer scoorde hij met de rechtervoet. Mazzu hoopt dat Esposito na Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee de derde succesvolle huurling op rij wordt in het Lotto Park.

CR

    

LEES OOK: Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Gaat hij in de voetsporen treden van Nmecha en Zirkzee?

Meest recent

Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

9
9
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

38
38
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

109
109
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

84
84
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

91
91
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

192
192
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

734
734
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

458
458
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1123
1123
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

81
81
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

659
659
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

301
301
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

187
187
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

333
333
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

336
336
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1038
1038
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

194
194
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

162
162
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

146
146
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

371
371
De Bruyne stuurt duidelijk signaal na woelig seizoen

Kevin De Bruyne blijft één van de absolute smaakmakers van het Belgische voetbal. Na ...

64
64
Trossard moet debuut om bizarre reden uitstellen

Leandro Trossard was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel ...

66
66
Union ontdekt 'transfer': "Hij lijkt wel nieuwe speler"

De eerste twee wedstrijden van Union dit seizoen hebben nog geen zege opgeleverd, maar wel gemengde ...

131
131
'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

208
208
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

789
789

Meer sportnieuws