Spektakeltransfer bij Anderlecht: "Op voetballend vlak de beste"

415 stemmen
Spektakeltransfer bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft al drie transfers afgerond: Abdulrazak Ishaq, Nilson Angulo en ook Sebastiano Esposito. VoetbalNieuws ging in Zwitserland eens horen wat de fans van Paars-Wit mogen verwachten van de Italiaanse spits.


Sebastiano Esposito tikte vorig seizoen in alle competities samen af op 7 goals en 9 assists in 34 matchen op huurbasis bij FC Basel. De Zwitsers hadden niet de middelen om de aankoopoptie van 8 miljoen euro te lichten en Anderlecht hapte dus toe met een opvallende constructie. RSCA huurt hem van Inter, zonder huursom, maar neemt wel zijn loon over. Er is een aankoopoptie voor Anderlecht én een terugkoopoptie voor Inter. Esposito kende een degelijk seizoen bij FC Basel, maar hij presteerde ook wisselvallig. Dat is uiteraard logisch bij jonge spelers.



De Italiaan begon bijzonder goed bij FC Basel met 4 goals en 1 assist in zijn eerste 5 competitiewedstrijden. Nadien ging het dus een stuk minder vlot met blessureleed, waardoor hij van midden september tot midden februari weinig speelde (er was een maand pauze tussenin). Vanaf dan kreeg hij de motor inzake statistieken niet meer echt op gang in de Zwitserse competitie met 2 doelpunten en 3 assists in 13 wedstrijden.

TECHNISCH STERK

De 20-jarige aanvaller is een speler waarvan de Brusselse fans op een goede dag zeker van kunnen genieten. Dat laat Tilman Pauls, die FC Basel volgt voor de Basler Zeitung en Tamedia, weten aan onze redactie. "We zagen eigenlijk twee Esposito’s aan het werk bij FC Basel. Als je naar zijn voetballende kwaliteiten kijkt, dan was hij wellicht de beste speler in de Zwitserse competitie. Hij heeft echt enorm veel talent”, opent hij.



Toch gaat Felice Mazzu zijn beste kwaliteiten inzake peoplemanagement moeten bovenhalen. "Maar er is dus ook een andere Esposito, want zijn gedrag naast het veld roept soms vragen op. Zo kreeg hij een domme rode kaart, weigerde hij eens in te vallen, had hij een discussie met de trainer en hij volgde de instructies van de fysio’s niet op toen hij geblesseerd was”, aldus de journalist. Esposito is een centrumspits, die een beetje een type à la Joshua Zirkzee is. Iemand die graag de bal voelt. Hij werd bij FC Basel ook heel af en toe op de flank geposteerd, maar dat ligt hem niet. “Het centrum is het best voor hem, want voor de flank mist hij wat snelheid. Anderlecht krijgt er alvast een zeer talentvolle aanvaller bij, die ook zeer creatief uit de hoek kan komen en sterk is op stilstaande fases."

De huurling van Inter is dus een veelzijdige spits, en dat blijkt ook het soort doelpunten dat hij scoorde bij FC Basel: twee directe vrije trappen, één penalty, één kopgoal en drie keer scoorde hij met de rechtervoet. Mazzu hoopt dat Esposito na Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee de derde succesvolle huurling op rij wordt in het Lotto Park.

CR

    

LEES OOK: Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

Gaat hij in de voetsporen treden van Nmecha en Zirkzee?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

243
243
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

346
346
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

141
141
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

499
499
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

191
191
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

107
107
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

119
119
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

299
299
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

255
255
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

216
216
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1671
1671
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

101
101
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

488
488
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

859
859
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

147
147
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

509
509
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

502
502
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

285
285
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

113
113
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

261
261
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

213
213

Meer sportnieuws