Spektakeltransfer bij Anderlecht: "Op voetballend vlak de beste"

door stemmen
Spektakeltransfer bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft al drie transfers afgerond: Abdulrazak Ishaq, Nilson Angulo en ook Sebastiano Esposito. VoetbalNieuws ging in Zwitserland eens horen wat de fans van Paars-Wit mogen verwachten van de Italiaanse spits.


Sebastiano Esposito tikte vorig seizoen in alle competities samen af op 7 goals en 9 assists in 34 matchen op huurbasis bij FC Basel. De Zwitsers hadden niet de middelen om de aankoopoptie van 8 miljoen euro te lichten en Anderlecht hapte dus toe met een opvallende constructie. RSCA huurt hem van Inter, zonder huursom, maar neemt wel zijn loon over. Er is een aankoopoptie voor Anderlecht én een terugkoopoptie voor Inter. Esposito kende een degelijk seizoen bij FC Basel, maar hij presteerde ook wisselvallig. Dat is uiteraard logisch bij jonge spelers.



De Italiaan begon bijzonder goed bij FC Basel met 4 goals en 1 assist in zijn eerste 5 competitiewedstrijden. Nadien ging het dus een stuk minder vlot met blessureleed, waardoor hij van midden september tot midden februari weinig speelde (er was een maand pauze tussenin). Vanaf dan kreeg hij de motor inzake statistieken niet meer echt op gang in de Zwitserse competitie met 2 doelpunten en 3 assists in 13 wedstrijden.

TECHNISCH STERK

De 20-jarige aanvaller is een speler waarvan de Brusselse fans op een goede dag zeker van kunnen genieten. Dat laat Tilman Pauls, die FC Basel volgt voor de Basler Zeitung en Tamedia, weten aan onze redactie. "We zagen eigenlijk twee Esposito’s aan het werk bij FC Basel. Als je naar zijn voetballende kwaliteiten kijkt, dan was hij wellicht de beste speler in de Zwitserse competitie. Hij heeft echt enorm veel talent”, opent hij.



Toch gaat Felice Mazzu zijn beste kwaliteiten inzake peoplemanagement moeten bovenhalen. "Maar er is dus ook een andere Esposito, want zijn gedrag naast het veld roept soms vragen op. Zo kreeg hij een domme rode kaart, weigerde hij eens in te vallen, had hij een discussie met de trainer en hij volgde de instructies van de fysio’s niet op toen hij geblesseerd was”, aldus de journalist. Esposito is een centrumspits, die een beetje een type à la Joshua Zirkzee is. Iemand die graag de bal voelt. Hij werd bij FC Basel ook heel af en toe op de flank geposteerd, maar dat ligt hem niet. “Het centrum is het best voor hem, want voor de flank mist hij wat snelheid. Anderlecht krijgt er alvast een zeer talentvolle aanvaller bij, die ook zeer creatief uit de hoek kan komen en sterk is op stilstaande fases."

De huurling van Inter is dus een veelzijdige spits, en dat blijkt ook het soort doelpunten dat hij scoorde bij FC Basel: twee directe vrije trappen, één penalty, één kopgoal en drie keer scoorde hij met de rechtervoet. Mazzu hoopt dat Esposito na Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee de derde succesvolle huurling op rij wordt in het Lotto Park.

CR

    

LEES OOK: 'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Gaat hij in de voetsporen treden van Nmecha en Zirkzee?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

26
26
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

25
25
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

110
110
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

74
74
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

95
95
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

194
194
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

919
919
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

187
187
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

76
76
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

279
279
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

67
67
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

250
250
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

232
232
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

207
207
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

280
280
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

186
186
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

144
144
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

580
580
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

825
825
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

446
446
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

246
246
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

133
133
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

88
88
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

448
448

Meer sportnieuws