'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

door
'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

Loïs Openda lijkt zijn zomertransfer beet te hebben. De Rode Duivel staat op het punt een meerjarig contract te tekenen bij RC Lens. Bij de Franse eersteklasser hoopt de aanvaller voor het eerst in zijn carrière ook stappen te zetten in een Europese topcompetitie. Speelzekerheid én de ambities van Lens zouden de doorslag gegeven hebben voor Openda en zijn entourage. 


RC Lens is bijzonder ambitieus. De club wil zich volgend seizoen verzekeren van Europees voetbal, en gezien de financiële slagkracht en ruime achterban van de Noord-Franse club is dat ook allesbehalve onrealistisch te noemen. Bij Lens is Openda ook zeker van een basisplaats gezien het vertrek van sluipschutter Arnaud Kalimuendo. De jonge Fransman krijgt volgend seizoen zijn kans bij de hoofdmacht bij PSG na een uitleenbeurt van één seizoen. 

Tot nu toe werden er nog geen details vrijgegeven rond de mogelijke transfersom die Lens op tafel legt voor Openda. Ondertussen circuleren op de sociale media wel al enkele hardnekkige geruchten. L'Equipe gaf eerder al aan dat Lens bijzonder diep in de buidel tast voor de Rode Duivel, en dat blijkt ook waarheid te bevatten. Zo zou Lens ongeveer elf miljoen euro betalen aan Club Brugge voor de aanvaller. Dat bedrag zou zelfs nog kunnen oplopen aangezien er enkele fikse bonussen in de transferdeal werden betrokken. 

Club rekent zich rijk

Bij Club Brugge lachen ze zich ongetwijfeld rijk na de knappe transfersom die het wist te vangen. Openda trok op 15-jarige leeftijd van Standard naar Club Brugge, en brengt de West-Vlaamse club dus een aardige duit op. Daarnaast zal Club Brugge tijdens de transferperiode ook nog afscheid nemen van spelers als Okereke, Lang en De Ketelaere. Het is dus goed mogelijk dat Blauw-Zwart afklokt op een historische transferzomer. 

LEES OOK: Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Realistisch transferbedrag?

Meest recent

La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

20
20
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

31
31
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

25
25
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

122
122
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

155
155
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

43
43
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

161
161
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

138
138
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

220
220
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

322
322
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

276
276
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

178
178
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

123
123
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

281
281
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

73
73
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

284
284
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

293
293
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

150
150
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

154
154
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

97
97
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

187
187
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

310
310
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

438
438
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

60
60
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

121
121

Meer sportnieuws