'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

door
'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

Loïs Openda lijkt zijn zomertransfer beet te hebben. De Rode Duivel staat op het punt een meerjarig contract te tekenen bij RC Lens. Bij de Franse eersteklasser hoopt de aanvaller voor het eerst in zijn carrière ook stappen te zetten in een Europese topcompetitie. Speelzekerheid én de ambities van Lens zouden de doorslag gegeven hebben voor Openda en zijn entourage. 


RC Lens is bijzonder ambitieus. De club wil zich volgend seizoen verzekeren van Europees voetbal, en gezien de financiële slagkracht en ruime achterban van de Noord-Franse club is dat ook allesbehalve onrealistisch te noemen. Bij Lens is Openda ook zeker van een basisplaats gezien het vertrek van sluipschutter Arnaud Kalimuendo. De jonge Fransman krijgt volgend seizoen zijn kans bij de hoofdmacht bij PSG na een uitleenbeurt van één seizoen. 

Tot nu toe werden er nog geen details vrijgegeven rond de mogelijke transfersom die Lens op tafel legt voor Openda. Ondertussen circuleren op de sociale media wel al enkele hardnekkige geruchten. L'Equipe gaf eerder al aan dat Lens bijzonder diep in de buidel tast voor de Rode Duivel, en dat blijkt ook waarheid te bevatten. Zo zou Lens ongeveer elf miljoen euro betalen aan Club Brugge voor de aanvaller. Dat bedrag zou zelfs nog kunnen oplopen aangezien er enkele fikse bonussen in de transferdeal werden betrokken. 

Club rekent zich rijk

Bij Club Brugge lachen ze zich ongetwijfeld rijk na de knappe transfersom die het wist te vangen. Openda trok op 15-jarige leeftijd van Standard naar Club Brugge, en brengt de West-Vlaamse club dus een aardige duit op. Daarnaast zal Club Brugge tijdens de transferperiode ook nog afscheid nemen van spelers als Okereke, Lang en De Ketelaere. Het is dus goed mogelijk dat Blauw-Zwart afklokt op een historische transferzomer. 

LEES OOK: 'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Realistisch transferbedrag?

Meest recent

Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

38
38
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

35
35
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

26
26
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

23
23
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

32
32
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

73
73
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

91
91
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

289
289
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

54
54
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

18
18
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

103
103
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

121
121
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

693
693
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

224
224
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

118
118
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

408
408
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

190
190
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

372
372
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

217
217
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

332
332
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

99
99
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

258
258
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

485
485
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

472
472

Meer sportnieuws