'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

door
'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

Loïs Openda lijkt zijn zomertransfer beet te hebben. De Rode Duivel staat op het punt een meerjarig contract te tekenen bij RC Lens. Bij de Franse eersteklasser hoopt de aanvaller voor het eerst in zijn carrière ook stappen te zetten in een Europese topcompetitie. Speelzekerheid én de ambities van Lens zouden de doorslag gegeven hebben voor Openda en zijn entourage. 


RC Lens is bijzonder ambitieus. De club wil zich volgend seizoen verzekeren van Europees voetbal, en gezien de financiële slagkracht en ruime achterban van de Noord-Franse club is dat ook allesbehalve onrealistisch te noemen. Bij Lens is Openda ook zeker van een basisplaats gezien het vertrek van sluipschutter Arnaud Kalimuendo. De jonge Fransman krijgt volgend seizoen zijn kans bij de hoofdmacht bij PSG na een uitleenbeurt van één seizoen. 

Tot nu toe werden er nog geen details vrijgegeven rond de mogelijke transfersom die Lens op tafel legt voor Openda. Ondertussen circuleren op de sociale media wel al enkele hardnekkige geruchten. L'Equipe gaf eerder al aan dat Lens bijzonder diep in de buidel tast voor de Rode Duivel, en dat blijkt ook waarheid te bevatten. Zo zou Lens ongeveer elf miljoen euro betalen aan Club Brugge voor de aanvaller. Dat bedrag zou zelfs nog kunnen oplopen aangezien er enkele fikse bonussen in de transferdeal werden betrokken. 

Club rekent zich rijk

Bij Club Brugge lachen ze zich ongetwijfeld rijk na de knappe transfersom die het wist te vangen. Openda trok op 15-jarige leeftijd van Standard naar Club Brugge, en brengt de West-Vlaamse club dus een aardige duit op. Daarnaast zal Club Brugge tijdens de transferperiode ook nog afscheid nemen van spelers als Okereke, Lang en De Ketelaere. Het is dus goed mogelijk dat Blauw-Zwart afklokt op een historische transferzomer. 

LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Realistisch transferbedrag?

Meest recent

'Overmars in actie: Antwerp rond tafel met sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

22
22
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

509
509
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

231
231
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

264
264
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

138
138
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

218
218
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

222
222
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

81
81
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

154
154
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

234
234
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

247
247
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

452
452
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

95
95
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

220
220
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

441
441
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

274
274
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

229
229
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

513
513
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

407
407
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

107
107
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

301
301
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

154
154
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121

Meer sportnieuws