'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

door
'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

Loïs Openda lijkt zijn zomertransfer beet te hebben. De Rode Duivel staat op het punt een meerjarig contract te tekenen bij RC Lens. Bij de Franse eersteklasser hoopt de aanvaller voor het eerst in zijn carrière ook stappen te zetten in een Europese topcompetitie. Speelzekerheid én de ambities van Lens zouden de doorslag gegeven hebben voor Openda en zijn entourage. 


RC Lens is bijzonder ambitieus. De club wil zich volgend seizoen verzekeren van Europees voetbal, en gezien de financiële slagkracht en ruime achterban van de Noord-Franse club is dat ook allesbehalve onrealistisch te noemen. Bij Lens is Openda ook zeker van een basisplaats gezien het vertrek van sluipschutter Arnaud Kalimuendo. De jonge Fransman krijgt volgend seizoen zijn kans bij de hoofdmacht bij PSG na een uitleenbeurt van één seizoen. 

Tot nu toe werden er nog geen details vrijgegeven rond de mogelijke transfersom die Lens op tafel legt voor Openda. Ondertussen circuleren op de sociale media wel al enkele hardnekkige geruchten. L'Equipe gaf eerder al aan dat Lens bijzonder diep in de buidel tast voor de Rode Duivel, en dat blijkt ook waarheid te bevatten. Zo zou Lens ongeveer elf miljoen euro betalen aan Club Brugge voor de aanvaller. Dat bedrag zou zelfs nog kunnen oplopen aangezien er enkele fikse bonussen in de transferdeal werden betrokken. 

Club rekent zich rijk

Bij Club Brugge lachen ze zich ongetwijfeld rijk na de knappe transfersom die het wist te vangen. Openda trok op 15-jarige leeftijd van Standard naar Club Brugge, en brengt de West-Vlaamse club dus een aardige duit op. Daarnaast zal Club Brugge tijdens de transferperiode ook nog afscheid nemen van spelers als Okereke, Lang en De Ketelaere. Het is dus goed mogelijk dat Blauw-Zwart afklokt op een historische transferzomer. 

LEES OOK: Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Realistisch transferbedrag?

Meest recent

'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

63
63
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

14
14
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

85
85
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

112
112
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

23
23
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

344
344
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

37
37
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

259
259
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

198
198
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

103
103
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

234
234
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

80
80
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

83
83
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

124
124
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

101
101
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

55
55
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

65
65
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

45
45
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

62
62
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

255
255
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

213
213
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

151
151

Meer sportnieuws