'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

door
'Openda levert Club Brugge enorme som geld op'

Loïs Openda lijkt zijn zomertransfer beet te hebben. De Rode Duivel staat op het punt een meerjarig contract te tekenen bij RC Lens. Bij de Franse eersteklasser hoopt de aanvaller voor het eerst in zijn carrière ook stappen te zetten in een Europese topcompetitie. Speelzekerheid én de ambities van Lens zouden de doorslag gegeven hebben voor Openda en zijn entourage. 


RC Lens is bijzonder ambitieus. De club wil zich volgend seizoen verzekeren van Europees voetbal, en gezien de financiële slagkracht en ruime achterban van de Noord-Franse club is dat ook allesbehalve onrealistisch te noemen. Bij Lens is Openda ook zeker van een basisplaats gezien het vertrek van sluipschutter Arnaud Kalimuendo. De jonge Fransman krijgt volgend seizoen zijn kans bij de hoofdmacht bij PSG na een uitleenbeurt van één seizoen. 

Tot nu toe werden er nog geen details vrijgegeven rond de mogelijke transfersom die Lens op tafel legt voor Openda. Ondertussen circuleren op de sociale media wel al enkele hardnekkige geruchten. L'Equipe gaf eerder al aan dat Lens bijzonder diep in de buidel tast voor de Rode Duivel, en dat blijkt ook waarheid te bevatten. Zo zou Lens ongeveer elf miljoen euro betalen aan Club Brugge voor de aanvaller. Dat bedrag zou zelfs nog kunnen oplopen aangezien er enkele fikse bonussen in de transferdeal werden betrokken. 

Club rekent zich rijk

Bij Club Brugge lachen ze zich ongetwijfeld rijk na de knappe transfersom die het wist te vangen. Openda trok op 15-jarige leeftijd van Standard naar Club Brugge, en brengt de West-Vlaamse club dus een aardige duit op. Daarnaast zal Club Brugge tijdens de transferperiode ook nog afscheid nemen van spelers als Okereke, Lang en De Ketelaere. Het is dus goed mogelijk dat Blauw-Zwart afklokt op een historische transferzomer. 

LEES OOK: 'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Realistisch transferbedrag?

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

1
1
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

36
36
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

160
160
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

62
62
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

102
102
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

233
233
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

117
117
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

109
109
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

24
24
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

39
39
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

122
122
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

112
112
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

164
164
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

187
187
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

69
69
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

301
301
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

153
153
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

549
549
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1207
1207
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

62
62
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

167
167
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

167
167
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

295
295
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

61
61

Meer sportnieuws