Twijfels over Cyle Larin: "Lukaku als voorbeeld nemen"

door
Twijfels over Cyle Larin:

Club Brugge verraste vriend en vijand met de komst van Cyle Larin. De 27-jarige Canadese aanvaller tekende voor drie jaar. Hoe evolueerde Larin de afgelopen jaren bij Besiktas? Onze redactie ging ten rade bij Kaan Bayazit, Turkije-kenner en freelance journalist.


Larin werd de afgelopen weken aan clubs zoals Notthingham Forest, Fenerbahçe, Olympiacos en Tigres gelinkt. Bayazit was verrast dat Larin voor Club Brugge koos. "Ik had verwacht dat hij misschien wel in Turkije zou blijven en dat Galatasaray een inspanning zou doen voor hem. Zo waren er ook geruchten dat Olympiacos verregaande interesse had. Hij kwam indertijd bij Besiktas terecht mede dankzij zijn landgenoot Atiba Hutchinson, die hem had aangeraden. Besiktas betaalde toen bijna 2 miljoen euro voor hem aan Orlando City en ik vond toen dat geld al een grote drijfveer was in zijn keuzes, aangezien hij voordien heel weinig verdiende in de MLS. Dat was nu ook al het geval, want waar sommigen dachten dat hij mogelijk alsnog ging verlengen bij Besiktas, had ik al snel het vermoeden dat hij aanstuurde om zijn contract uit te doen om nadien elders een mooie tekenpremie en loon te krijgen."



In Brugge gaat Larin een mooi loon verdienen, ook al was Club niet de enige gegadigde. "Dat hij naar Club Brugge vertrekt, verrast me dan ook enigszins omdat ik niet had verwacht dat zij ver zouden gaan voor Larin. Volgens mij gaat hij dan ook een heel aardig loon opstrijken in Brugge. Op sportief vlak is de grote vraag: wat verwachten ze bij Club van hem? Zien ze hem als dé spits voor de komende jaren, of hij moet als sluwe aanvaller in de schaduw spelen van een andere topspits? Als ze hem naast een bliksemafleider zetten, dan snap ik deze transfer zeker wel."

MOEILIJKE START BIJ BESIKTAS

Larin speelde in totaal 109 matchen voor Besiktas en scoorde daarin 39 doelpunten en deelde 9 assists uit. Zijn eerste passage bij Besiktas was geen groot succes. “Hij speelde de eerste maanden aanvankelijk niet, maar aan het einde van het seizoen mocht hij toch spelen. Hij scoorde toen een aantal keren en toen was er hoop voor het seizoen nadien. Hij mocht het seizoen beginnen in de spits en in de Europese kwalificatiematchen scoorde hij vlot, en iedereen zag toen wel vlagen van zijn talent. Uiteraard was de tegenstand aanvankelijk nog zwak en nadien had hij het als centrumspits wat moeilijker. Hij deemsterde wat weg en hij viel wat uit de gratie van de coach."

De overstap van de MLS naar Besiktas was wat groot en hij ging een jaar op huurbasis spelen voor Zulte Waregem. Dat verliep goed met 9 goals en 11 assists in 33 wedstrijden. “Larin had het toen ook heel moeilijk om als enige diepe spits te fungeren en toen werd hij uitgeleend aan Zulte Waregem. Dat jaartje deed hem heel veel deugd. Hij kwam als een heel andere spits terug en hij mocht in het seizoen 2020/2021 starten vanaf de linkerflank. Dat ging zeer goed en hij scoorde 19 keer voor Besiktas en was topschutter van de club."



ZOALS LUKAKU

Club Brugge speelde dit seizoen met twee aanvallers en volgens Bayazit is het geen goed idee om hem als enige centrumspits uit te spelen. “Larin is een speler die het moet hebben van zijn werkkracht en doorzettingsvermogen. Voetbaltechnisch vond ik hem iets tekort komen en hij werd ook niet echt op handen gedragen door de Besiktas-supporters, maar hij werd wél geapprecieerd door de fans. Ze zagen hem zeker niet als een sterkhouder. Het laatste seizoen verliep wat stroever bij Besiktas, maar dat lag niet enkel aan hem. Hij is heel atletisch gebouwd, maar ondanks dat profiel kon hij als enige diepe spits toch nooit overtuigen bij Besiktas. Die rol lag hem niet. Je kon hem een beetje vergelijken met de jonge Romelu Lukaku. Larin verloor net als de jonge Lukaku, ondanks dat imposant lichaam, vaak snel de bal. Lukaku is daar achteraf enorm in gegroeid en dat moet Larin ook nog leren. Ik vind hem beter als hij van de flank kan komen."

Toch mogen de fans van Club Brugge ook het een en ander verwachten van de aanvaller. Hij kan zeker brokken maken in de Jupiler Pro League. "Zijn afwerking één op één is matig en het is iemand die niet te veel mag nadenken bij een doelpoging. Hij gaat te vaak twijfelen als hij tijd heeft, maar hij heeft wel dat neusje om op het juiste moment op de juiste plaats te staan. Zijn kopspel is wel uitstekend en voor zijn lengte is hij best snel. Hij werkt ook keihard en draagt ook defensief zijn steentje bij, vooral bij stilstaande fases. Zijn grote zwakte is dat hij geen aanvalslinie op zijn eentje kan dragen, zoals ik eerder aangaf”, aldus Bayazit.

CR

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Is Larin een toptransfer voor Club?

Meest recent

Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

6
6
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

19
19
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

160
160
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

132
132
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

43
43
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

198
198
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

164
164
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

175
175
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

140
140
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

434
434
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

317
317
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

230
230
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

100
100
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

133
133
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

58
58
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

261
261
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

230
230
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

151
151
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

77
77
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

263
263
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

245
245
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

212
212

Meer sportnieuws