Twijfels over Cyle Larin: "Lukaku als voorbeeld nemen"

door
Twijfels over Cyle Larin:

Club Brugge verraste vriend en vijand met de komst van Cyle Larin. De 27-jarige Canadese aanvaller tekende voor drie jaar. Hoe evolueerde Larin de afgelopen jaren bij Besiktas? Onze redactie ging ten rade bij Kaan Bayazit, Turkije-kenner en freelance journalist.


Larin werd de afgelopen weken aan clubs zoals Notthingham Forest, Fenerbahçe, Olympiacos en Tigres gelinkt. Bayazit was verrast dat Larin voor Club Brugge koos. "Ik had verwacht dat hij misschien wel in Turkije zou blijven en dat Galatasaray een inspanning zou doen voor hem. Zo waren er ook geruchten dat Olympiacos verregaande interesse had. Hij kwam indertijd bij Besiktas terecht mede dankzij zijn landgenoot Atiba Hutchinson, die hem had aangeraden. Besiktas betaalde toen bijna 2 miljoen euro voor hem aan Orlando City en ik vond toen dat geld al een grote drijfveer was in zijn keuzes, aangezien hij voordien heel weinig verdiende in de MLS. Dat was nu ook al het geval, want waar sommigen dachten dat hij mogelijk alsnog ging verlengen bij Besiktas, had ik al snel het vermoeden dat hij aanstuurde om zijn contract uit te doen om nadien elders een mooie tekenpremie en loon te krijgen."



In Brugge gaat Larin een mooi loon verdienen, ook al was Club niet de enige gegadigde. "Dat hij naar Club Brugge vertrekt, verrast me dan ook enigszins omdat ik niet had verwacht dat zij ver zouden gaan voor Larin. Volgens mij gaat hij dan ook een heel aardig loon opstrijken in Brugge. Op sportief vlak is de grote vraag: wat verwachten ze bij Club van hem? Zien ze hem als dé spits voor de komende jaren, of hij moet als sluwe aanvaller in de schaduw spelen van een andere topspits? Als ze hem naast een bliksemafleider zetten, dan snap ik deze transfer zeker wel."

MOEILIJKE START BIJ BESIKTAS

Larin speelde in totaal 109 matchen voor Besiktas en scoorde daarin 39 doelpunten en deelde 9 assists uit. Zijn eerste passage bij Besiktas was geen groot succes. “Hij speelde de eerste maanden aanvankelijk niet, maar aan het einde van het seizoen mocht hij toch spelen. Hij scoorde toen een aantal keren en toen was er hoop voor het seizoen nadien. Hij mocht het seizoen beginnen in de spits en in de Europese kwalificatiematchen scoorde hij vlot, en iedereen zag toen wel vlagen van zijn talent. Uiteraard was de tegenstand aanvankelijk nog zwak en nadien had hij het als centrumspits wat moeilijker. Hij deemsterde wat weg en hij viel wat uit de gratie van de coach."

De overstap van de MLS naar Besiktas was wat groot en hij ging een jaar op huurbasis spelen voor Zulte Waregem. Dat verliep goed met 9 goals en 11 assists in 33 wedstrijden. “Larin had het toen ook heel moeilijk om als enige diepe spits te fungeren en toen werd hij uitgeleend aan Zulte Waregem. Dat jaartje deed hem heel veel deugd. Hij kwam als een heel andere spits terug en hij mocht in het seizoen 2020/2021 starten vanaf de linkerflank. Dat ging zeer goed en hij scoorde 19 keer voor Besiktas en was topschutter van de club."



ZOALS LUKAKU

Club Brugge speelde dit seizoen met twee aanvallers en volgens Bayazit is het geen goed idee om hem als enige centrumspits uit te spelen. “Larin is een speler die het moet hebben van zijn werkkracht en doorzettingsvermogen. Voetbaltechnisch vond ik hem iets tekort komen en hij werd ook niet echt op handen gedragen door de Besiktas-supporters, maar hij werd wél geapprecieerd door de fans. Ze zagen hem zeker niet als een sterkhouder. Het laatste seizoen verliep wat stroever bij Besiktas, maar dat lag niet enkel aan hem. Hij is heel atletisch gebouwd, maar ondanks dat profiel kon hij als enige diepe spits toch nooit overtuigen bij Besiktas. Die rol lag hem niet. Je kon hem een beetje vergelijken met de jonge Romelu Lukaku. Larin verloor net als de jonge Lukaku, ondanks dat imposant lichaam, vaak snel de bal. Lukaku is daar achteraf enorm in gegroeid en dat moet Larin ook nog leren. Ik vind hem beter als hij van de flank kan komen."

Toch mogen de fans van Club Brugge ook het een en ander verwachten van de aanvaller. Hij kan zeker brokken maken in de Jupiler Pro League. "Zijn afwerking één op één is matig en het is iemand die niet te veel mag nadenken bij een doelpoging. Hij gaat te vaak twijfelen als hij tijd heeft, maar hij heeft wel dat neusje om op het juiste moment op de juiste plaats te staan. Zijn kopspel is wel uitstekend en voor zijn lengte is hij best snel. Hij werkt ook keihard en draagt ook defensief zijn steentje bij, vooral bij stilstaande fases. Zijn grote zwakte is dat hij geen aanvalslinie op zijn eentje kan dragen, zoals ik eerder aangaf”, aldus Bayazit.

CR

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Is Larin een toptransfer voor Club?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

10
10
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

46
46
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

102
102
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

145
145
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

90
90
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

72
72
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

169
169
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

131
131
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1142
1142
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

500
500
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

228
228
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

150
150
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

136
136
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1044
1044
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

129
129
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

384
384
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

879
879

Meer sportnieuws