Twijfels over Cyle Larin: "Lukaku als voorbeeld nemen"

door
Twijfels over Cyle Larin:

Club Brugge verraste vriend en vijand met de komst van Cyle Larin. De 27-jarige Canadese aanvaller tekende voor drie jaar. Hoe evolueerde Larin de afgelopen jaren bij Besiktas? Onze redactie ging ten rade bij Kaan Bayazit, Turkije-kenner en freelance journalist.


Larin werd de afgelopen weken aan clubs zoals Notthingham Forest, Fenerbahçe, Olympiacos en Tigres gelinkt. Bayazit was verrast dat Larin voor Club Brugge koos. "Ik had verwacht dat hij misschien wel in Turkije zou blijven en dat Galatasaray een inspanning zou doen voor hem. Zo waren er ook geruchten dat Olympiacos verregaande interesse had. Hij kwam indertijd bij Besiktas terecht mede dankzij zijn landgenoot Atiba Hutchinson, die hem had aangeraden. Besiktas betaalde toen bijna 2 miljoen euro voor hem aan Orlando City en ik vond toen dat geld al een grote drijfveer was in zijn keuzes, aangezien hij voordien heel weinig verdiende in de MLS. Dat was nu ook al het geval, want waar sommigen dachten dat hij mogelijk alsnog ging verlengen bij Besiktas, had ik al snel het vermoeden dat hij aanstuurde om zijn contract uit te doen om nadien elders een mooie tekenpremie en loon te krijgen."



In Brugge gaat Larin een mooi loon verdienen, ook al was Club niet de enige gegadigde. "Dat hij naar Club Brugge vertrekt, verrast me dan ook enigszins omdat ik niet had verwacht dat zij ver zouden gaan voor Larin. Volgens mij gaat hij dan ook een heel aardig loon opstrijken in Brugge. Op sportief vlak is de grote vraag: wat verwachten ze bij Club van hem? Zien ze hem als dé spits voor de komende jaren, of hij moet als sluwe aanvaller in de schaduw spelen van een andere topspits? Als ze hem naast een bliksemafleider zetten, dan snap ik deze transfer zeker wel."

MOEILIJKE START BIJ BESIKTAS

Larin speelde in totaal 109 matchen voor Besiktas en scoorde daarin 39 doelpunten en deelde 9 assists uit. Zijn eerste passage bij Besiktas was geen groot succes. “Hij speelde de eerste maanden aanvankelijk niet, maar aan het einde van het seizoen mocht hij toch spelen. Hij scoorde toen een aantal keren en toen was er hoop voor het seizoen nadien. Hij mocht het seizoen beginnen in de spits en in de Europese kwalificatiematchen scoorde hij vlot, en iedereen zag toen wel vlagen van zijn talent. Uiteraard was de tegenstand aanvankelijk nog zwak en nadien had hij het als centrumspits wat moeilijker. Hij deemsterde wat weg en hij viel wat uit de gratie van de coach."

De overstap van de MLS naar Besiktas was wat groot en hij ging een jaar op huurbasis spelen voor Zulte Waregem. Dat verliep goed met 9 goals en 11 assists in 33 wedstrijden. “Larin had het toen ook heel moeilijk om als enige diepe spits te fungeren en toen werd hij uitgeleend aan Zulte Waregem. Dat jaartje deed hem heel veel deugd. Hij kwam als een heel andere spits terug en hij mocht in het seizoen 2020/2021 starten vanaf de linkerflank. Dat ging zeer goed en hij scoorde 19 keer voor Besiktas en was topschutter van de club."



ZOALS LUKAKU

Club Brugge speelde dit seizoen met twee aanvallers en volgens Bayazit is het geen goed idee om hem als enige centrumspits uit te spelen. “Larin is een speler die het moet hebben van zijn werkkracht en doorzettingsvermogen. Voetbaltechnisch vond ik hem iets tekort komen en hij werd ook niet echt op handen gedragen door de Besiktas-supporters, maar hij werd wél geapprecieerd door de fans. Ze zagen hem zeker niet als een sterkhouder. Het laatste seizoen verliep wat stroever bij Besiktas, maar dat lag niet enkel aan hem. Hij is heel atletisch gebouwd, maar ondanks dat profiel kon hij als enige diepe spits toch nooit overtuigen bij Besiktas. Die rol lag hem niet. Je kon hem een beetje vergelijken met de jonge Romelu Lukaku. Larin verloor net als de jonge Lukaku, ondanks dat imposant lichaam, vaak snel de bal. Lukaku is daar achteraf enorm in gegroeid en dat moet Larin ook nog leren. Ik vind hem beter als hij van de flank kan komen."

Toch mogen de fans van Club Brugge ook het een en ander verwachten van de aanvaller. Hij kan zeker brokken maken in de Jupiler Pro League. "Zijn afwerking één op één is matig en het is iemand die niet te veel mag nadenken bij een doelpoging. Hij gaat te vaak twijfelen als hij tijd heeft, maar hij heeft wel dat neusje om op het juiste moment op de juiste plaats te staan. Zijn kopspel is wel uitstekend en voor zijn lengte is hij best snel. Hij werkt ook keihard en draagt ook defensief zijn steentje bij, vooral bij stilstaande fases. Zijn grote zwakte is dat hij geen aanvalslinie op zijn eentje kan dragen, zoals ik eerder aangaf”, aldus Bayazit.

CR

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

Is Larin een toptransfer voor Club?

Meest recent

Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

28
28
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

46
46
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

25
25
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

51
51
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

23
23
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

112
112
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

139
139
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

203
203
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

54
54
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

353
353
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

354
354
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

78
78
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

63
63
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

108
108
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

66
66
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

182
182
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

520
520
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

121
121
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

232
232
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

689
689
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

79
79
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

326
326
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

231
231
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1430
1430

Meer sportnieuws