Twijfels over Cyle Larin: "Lukaku als voorbeeld nemen"

door
Twijfels over Cyle Larin:

Club Brugge verraste vriend en vijand met de komst van Cyle Larin. De 27-jarige Canadese aanvaller tekende voor drie jaar. Hoe evolueerde Larin de afgelopen jaren bij Besiktas? Onze redactie ging ten rade bij Kaan Bayazit, Turkije-kenner en freelance journalist.


Larin werd de afgelopen weken aan clubs zoals Notthingham Forest, Fenerbahçe, Olympiacos en Tigres gelinkt. Bayazit was verrast dat Larin voor Club Brugge koos. "Ik had verwacht dat hij misschien wel in Turkije zou blijven en dat Galatasaray een inspanning zou doen voor hem. Zo waren er ook geruchten dat Olympiacos verregaande interesse had. Hij kwam indertijd bij Besiktas terecht mede dankzij zijn landgenoot Atiba Hutchinson, die hem had aangeraden. Besiktas betaalde toen bijna 2 miljoen euro voor hem aan Orlando City en ik vond toen dat geld al een grote drijfveer was in zijn keuzes, aangezien hij voordien heel weinig verdiende in de MLS. Dat was nu ook al het geval, want waar sommigen dachten dat hij mogelijk alsnog ging verlengen bij Besiktas, had ik al snel het vermoeden dat hij aanstuurde om zijn contract uit te doen om nadien elders een mooie tekenpremie en loon te krijgen."



In Brugge gaat Larin een mooi loon verdienen, ook al was Club niet de enige gegadigde. "Dat hij naar Club Brugge vertrekt, verrast me dan ook enigszins omdat ik niet had verwacht dat zij ver zouden gaan voor Larin. Volgens mij gaat hij dan ook een heel aardig loon opstrijken in Brugge. Op sportief vlak is de grote vraag: wat verwachten ze bij Club van hem? Zien ze hem als dé spits voor de komende jaren, of hij moet als sluwe aanvaller in de schaduw spelen van een andere topspits? Als ze hem naast een bliksemafleider zetten, dan snap ik deze transfer zeker wel."

MOEILIJKE START BIJ BESIKTAS

Larin speelde in totaal 109 matchen voor Besiktas en scoorde daarin 39 doelpunten en deelde 9 assists uit. Zijn eerste passage bij Besiktas was geen groot succes. “Hij speelde de eerste maanden aanvankelijk niet, maar aan het einde van het seizoen mocht hij toch spelen. Hij scoorde toen een aantal keren en toen was er hoop voor het seizoen nadien. Hij mocht het seizoen beginnen in de spits en in de Europese kwalificatiematchen scoorde hij vlot, en iedereen zag toen wel vlagen van zijn talent. Uiteraard was de tegenstand aanvankelijk nog zwak en nadien had hij het als centrumspits wat moeilijker. Hij deemsterde wat weg en hij viel wat uit de gratie van de coach."

De overstap van de MLS naar Besiktas was wat groot en hij ging een jaar op huurbasis spelen voor Zulte Waregem. Dat verliep goed met 9 goals en 11 assists in 33 wedstrijden. “Larin had het toen ook heel moeilijk om als enige diepe spits te fungeren en toen werd hij uitgeleend aan Zulte Waregem. Dat jaartje deed hem heel veel deugd. Hij kwam als een heel andere spits terug en hij mocht in het seizoen 2020/2021 starten vanaf de linkerflank. Dat ging zeer goed en hij scoorde 19 keer voor Besiktas en was topschutter van de club."



ZOALS LUKAKU

Club Brugge speelde dit seizoen met twee aanvallers en volgens Bayazit is het geen goed idee om hem als enige centrumspits uit te spelen. “Larin is een speler die het moet hebben van zijn werkkracht en doorzettingsvermogen. Voetbaltechnisch vond ik hem iets tekort komen en hij werd ook niet echt op handen gedragen door de Besiktas-supporters, maar hij werd wél geapprecieerd door de fans. Ze zagen hem zeker niet als een sterkhouder. Het laatste seizoen verliep wat stroever bij Besiktas, maar dat lag niet enkel aan hem. Hij is heel atletisch gebouwd, maar ondanks dat profiel kon hij als enige diepe spits toch nooit overtuigen bij Besiktas. Die rol lag hem niet. Je kon hem een beetje vergelijken met de jonge Romelu Lukaku. Larin verloor net als de jonge Lukaku, ondanks dat imposant lichaam, vaak snel de bal. Lukaku is daar achteraf enorm in gegroeid en dat moet Larin ook nog leren. Ik vind hem beter als hij van de flank kan komen."

Toch mogen de fans van Club Brugge ook het een en ander verwachten van de aanvaller. Hij kan zeker brokken maken in de Jupiler Pro League. "Zijn afwerking één op één is matig en het is iemand die niet te veel mag nadenken bij een doelpoging. Hij gaat te vaak twijfelen als hij tijd heeft, maar hij heeft wel dat neusje om op het juiste moment op de juiste plaats te staan. Zijn kopspel is wel uitstekend en voor zijn lengte is hij best snel. Hij werkt ook keihard en draagt ook defensief zijn steentje bij, vooral bij stilstaande fases. Zijn grote zwakte is dat hij geen aanvalslinie op zijn eentje kan dragen, zoals ik eerder aangaf”, aldus Bayazit.

CR

LEES OOK: 'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Is Larin een toptransfer voor Club?

Meest recent

'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

5
5
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

56
56
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

70
70
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

100
100
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

186
186
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

105
105
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

208
208
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

78
78
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

22
22
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

220
220
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

219
219
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

455
455
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

762
762
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

81
81
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

193
193
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

110
110
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

360
360
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

84
84
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

203
203
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

334
334
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

803
803
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1148
1148

Meer sportnieuws