Twijfels over Cyle Larin: "Lukaku als voorbeeld nemen"

167 stemmen
Twijfels over Cyle Larin:

Club Brugge verraste vriend en vijand met de komst van Cyle Larin. De 27-jarige Canadese aanvaller tekende voor drie jaar. Hoe evolueerde Larin de afgelopen jaren bij Besiktas? Onze redactie ging ten rade bij Kaan Bayazit, Turkije-kenner en freelance journalist.


Larin werd de afgelopen weken aan clubs zoals Notthingham Forest, Fenerbahçe, Olympiacos en Tigres gelinkt. Bayazit was verrast dat Larin voor Club Brugge koos. "Ik had verwacht dat hij misschien wel in Turkije zou blijven en dat Galatasaray een inspanning zou doen voor hem. Zo waren er ook geruchten dat Olympiacos verregaande interesse had. Hij kwam indertijd bij Besiktas terecht mede dankzij zijn landgenoot Atiba Hutchinson, die hem had aangeraden. Besiktas betaalde toen bijna 2 miljoen euro voor hem aan Orlando City en ik vond toen dat geld al een grote drijfveer was in zijn keuzes, aangezien hij voordien heel weinig verdiende in de MLS. Dat was nu ook al het geval, want waar sommigen dachten dat hij mogelijk alsnog ging verlengen bij Besiktas, had ik al snel het vermoeden dat hij aanstuurde om zijn contract uit te doen om nadien elders een mooie tekenpremie en loon te krijgen."



In Brugge gaat Larin een mooi loon verdienen, ook al was Club niet de enige gegadigde. "Dat hij naar Club Brugge vertrekt, verrast me dan ook enigszins omdat ik niet had verwacht dat zij ver zouden gaan voor Larin. Volgens mij gaat hij dan ook een heel aardig loon opstrijken in Brugge. Op sportief vlak is de grote vraag: wat verwachten ze bij Club van hem? Zien ze hem als dé spits voor de komende jaren, of hij moet als sluwe aanvaller in de schaduw spelen van een andere topspits? Als ze hem naast een bliksemafleider zetten, dan snap ik deze transfer zeker wel."

MOEILIJKE START BIJ BESIKTAS

Larin speelde in totaal 109 matchen voor Besiktas en scoorde daarin 39 doelpunten en deelde 9 assists uit. Zijn eerste passage bij Besiktas was geen groot succes. “Hij speelde de eerste maanden aanvankelijk niet, maar aan het einde van het seizoen mocht hij toch spelen. Hij scoorde toen een aantal keren en toen was er hoop voor het seizoen nadien. Hij mocht het seizoen beginnen in de spits en in de Europese kwalificatiematchen scoorde hij vlot, en iedereen zag toen wel vlagen van zijn talent. Uiteraard was de tegenstand aanvankelijk nog zwak en nadien had hij het als centrumspits wat moeilijker. Hij deemsterde wat weg en hij viel wat uit de gratie van de coach."

De overstap van de MLS naar Besiktas was wat groot en hij ging een jaar op huurbasis spelen voor Zulte Waregem. Dat verliep goed met 9 goals en 11 assists in 33 wedstrijden. “Larin had het toen ook heel moeilijk om als enige diepe spits te fungeren en toen werd hij uitgeleend aan Zulte Waregem. Dat jaartje deed hem heel veel deugd. Hij kwam als een heel andere spits terug en hij mocht in het seizoen 2020/2021 starten vanaf de linkerflank. Dat ging zeer goed en hij scoorde 19 keer voor Besiktas en was topschutter van de club."



ZOALS LUKAKU

Club Brugge speelde dit seizoen met twee aanvallers en volgens Bayazit is het geen goed idee om hem als enige centrumspits uit te spelen. “Larin is een speler die het moet hebben van zijn werkkracht en doorzettingsvermogen. Voetbaltechnisch vond ik hem iets tekort komen en hij werd ook niet echt op handen gedragen door de Besiktas-supporters, maar hij werd wél geapprecieerd door de fans. Ze zagen hem zeker niet als een sterkhouder. Het laatste seizoen verliep wat stroever bij Besiktas, maar dat lag niet enkel aan hem. Hij is heel atletisch gebouwd, maar ondanks dat profiel kon hij als enige diepe spits toch nooit overtuigen bij Besiktas. Die rol lag hem niet. Je kon hem een beetje vergelijken met de jonge Romelu Lukaku. Larin verloor net als de jonge Lukaku, ondanks dat imposant lichaam, vaak snel de bal. Lukaku is daar achteraf enorm in gegroeid en dat moet Larin ook nog leren. Ik vind hem beter als hij van de flank kan komen."

Toch mogen de fans van Club Brugge ook het een en ander verwachten van de aanvaller. Hij kan zeker brokken maken in de Jupiler Pro League. "Zijn afwerking één op één is matig en het is iemand die niet te veel mag nadenken bij een doelpoging. Hij gaat te vaak twijfelen als hij tijd heeft, maar hij heeft wel dat neusje om op het juiste moment op de juiste plaats te staan. Zijn kopspel is wel uitstekend en voor zijn lengte is hij best snel. Hij werkt ook keihard en draagt ook defensief zijn steentje bij, vooral bij stilstaande fases. Zijn grote zwakte is dat hij geen aanvalslinie op zijn eentje kan dragen, zoals ik eerder aangaf”, aldus Bayazit.

CR

LEES OOK: Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

Is Larin een toptransfer voor Club?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

104
104
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

274
274
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

109
109
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

61
61
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

71
71
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

396
396
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

95
95
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

91
91
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

76
76
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

68
68
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

209
209
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

233
233
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

229
229
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

705
705
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

327
327
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

166
166
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

174
174
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

151
151
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

184
184
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

150
150
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

482
482
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

252
252

Meer sportnieuws