Voormalige Union-middenvelder wil opvallende transfer forceren

79 stemmen
Voormalige Union-middenvelder wil opvallende transfer forceren

Bij Union SG breekt een nieuw tijdperk aan. De ambitieuze Brusselse club zag Felice Mazzu richting stadsgenoot Anderlecht trekken, en verkoos Karel Geraerts als diens opvolger. Ondertussen is de voorbereiding van de vice-kampioen van start gegaan, en daarbij ontbraken enkele opvallende namen.


Eén van spelers die ontbrak bij de aanvatting van de voorbereiding was Damien Marcq. De 33-jarige middenvelder zag zijn contract bij Union niet verlengd worden, en is dus op dit moment een vrije speler. In een uitgebreid interview met La Dernière Heure sprak de Fransman over zijn toekomstplan. Daarbij stak hij zijn ambities niet onder stoelen of banken.

"Ik wil niet per se een aanbieding afwijzen, maar ik wacht wel op een aanbieding waarbij ik me zowel op sportief als financieel vlak kan verbeteren. Ik ben momenteel 33 jaar oud, en mijn kinderen zijn nog niet schoolplichtig. Daarom sluit ik het niet uit dat ik inga op aanbiedingen uit landen als Qatar, de VS of China. Ik zou zulke uitdagingen met beide handen grijpen”, aldus de middenvelder.

Wrange nasmaak

Damien Marcq kwam – ondanks de concurrentie van smaakmaker Casper Nielsen – toch nog aan 33 optredens voor de vice-kampioen dit seizoen. Marcq zou volgens de Waalse krant naast zijn sportieve rol ook een belangrijke factor geweest zijn voor de sfeer bij Union. Om die reden liet de middenvelder het ook niet na om even na te sneren naar zijn voormalige club. “Ik en Guillaume (Francois) waren heel belangrijk op dat vlak. Het management houdt hier echter geen rekening mee. Enkel de prestaties op het veld lijken te tellen, en dat is volgens mij niet de juiste visie”, besluit Marcq.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Kan Marcq een aanwinst zijn voor de Belgische subtop?

Meest recent

Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

2
2
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

71
71
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

115
115
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

71
71
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

248
248
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

275
275
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

260
260
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

551
551
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

159
159
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

176
176
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

343
343
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1476
1476
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

150
150
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

170
170
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

129
129
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

83
83
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

209
209
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

281
281
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

209
209
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

315
315
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

248
248
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

418
418

Meer sportnieuws