Voormalige Union-middenvelder wil opvallende transfer forceren

door
Voormalige Union-middenvelder wil opvallende transfer forceren

Bij Union SG breekt een nieuw tijdperk aan. De ambitieuze Brusselse club zag Felice Mazzu richting stadsgenoot Anderlecht trekken, en verkoos Karel Geraerts als diens opvolger. Ondertussen is de voorbereiding van de vice-kampioen van start gegaan, en daarbij ontbraken enkele opvallende namen.


Eén van spelers die ontbrak bij de aanvatting van de voorbereiding was Damien Marcq. De 33-jarige middenvelder zag zijn contract bij Union niet verlengd worden, en is dus op dit moment een vrije speler. In een uitgebreid interview met La Dernière Heure sprak de Fransman over zijn toekomstplan. Daarbij stak hij zijn ambities niet onder stoelen of banken.

"Ik wil niet per se een aanbieding afwijzen, maar ik wacht wel op een aanbieding waarbij ik me zowel op sportief als financieel vlak kan verbeteren. Ik ben momenteel 33 jaar oud, en mijn kinderen zijn nog niet schoolplichtig. Daarom sluit ik het niet uit dat ik inga op aanbiedingen uit landen als Qatar, de VS of China. Ik zou zulke uitdagingen met beide handen grijpen”, aldus de middenvelder.

Wrange nasmaak

Damien Marcq kwam – ondanks de concurrentie van smaakmaker Casper Nielsen – toch nog aan 33 optredens voor de vice-kampioen dit seizoen. Marcq zou volgens de Waalse krant naast zijn sportieve rol ook een belangrijke factor geweest zijn voor de sfeer bij Union. Om die reden liet de middenvelder het ook niet na om even na te sneren naar zijn voormalige club. “Ik en Guillaume (Francois) waren heel belangrijk op dat vlak. Het management houdt hier echter geen rekening mee. Enkel de prestaties op het veld lijken te tellen, en dat is volgens mij niet de juiste visie”, besluit Marcq.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

Kan Marcq een aanwinst zijn voor de Belgische subtop?

Meest recent

Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

8
8
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

51
51
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

55
55
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

24
24
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

54
54
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

193
193
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

98
98
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

45
45
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

343
343
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

231
231
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

557
557
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

82
82
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

143
143
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

411
411
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

343
343
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

187
187
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

194
194
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

141
141
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

111
111
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

510
510
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

96
96
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

355
355
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

149
149
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

925
925

Meer sportnieuws