'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

door
'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

Eerder op de avond kon u al lezen dat Loïs Openda niet aanwezig was voor de Brugse oefenstage. De Rode Duivel aasde al langer op een stap richting het buitenland, en lijkt zijn transfer ook beet te hebben. Club Brugge mag zich ondertussen rijk rekenen. 


Volgens L'Equipe werd Loïs Openda vandaag gespot in Lens. De Rode Duivel zou in vergevorderde onderhandelingen zitten met de Franse eersteklasser, en hoort eerstdaags zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract. De Franse krant meldt ook dat RC Lens een heus bedrag moet ophoesten aan Club Brugge. Details werden niet vrijgegeven, maar aangezien Openda een marktwaarde bezit van 7,5 miljoen euro zal de Brugse portefeuille binnenkort een stuk groter worden. 

Bij RC Lens moet Openda de vervanger worden van Arnaud Kalimuendo. De Fransman - die vorig seizoen gehuurd werd van Paris Saint-Germain - maakte een ijzersterke indruk bij Lens. Om die reden besliste PSG om de aanvaller binnenkort een kans te gunnen bij het eerste elftal. Volgens L'Equipe hebben Kalimuendo en Openda ook een gelijkaardig profiel, wat de transfer een stuk logischer maakt. 

Geen Europees voetbal

RC Lens eindigde vorig seizoen op een zevende plaats in de Ligue I. Toch neemt dat niet weg dat de Franse traditieclub aast op Europees voetbal. Gezien de kapitaalkracht en de ruime achterban van Lens, zijn die ambities ook niet meteen onrealistisch te noemen. De vorige Rode Duivel die actief was voor de Noord-Franse club was Luigi Pieroni. Hij verdedigde de rood-gele kleuren al in 2007, maar wist amper twee keer te scoren. Het is binnenkort aan Openda om te bewijzen dat hij wel betere statistieken kan voorleggen. 

LEES OOK: Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Goede keuze van Openda?

Meest recent

Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

27
27
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

66
66
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

37
37
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

128
128
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

251
251
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

209
209
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

134
134
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

252
252
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

302
302
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

478
478
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

90
90
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

213
213
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

185
185
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

97
97
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

184
184
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

211
211
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

467
467
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

447
447
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

258
258
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

465
465
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

513
513
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

418
418
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

810
810

Meer sportnieuws