'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

door
'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

Eerder op de avond kon u al lezen dat Loïs Openda niet aanwezig was voor de Brugse oefenstage. De Rode Duivel aasde al langer op een stap richting het buitenland, en lijkt zijn transfer ook beet te hebben. Club Brugge mag zich ondertussen rijk rekenen. 


Volgens L'Equipe werd Loïs Openda vandaag gespot in Lens. De Rode Duivel zou in vergevorderde onderhandelingen zitten met de Franse eersteklasser, en hoort eerstdaags zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract. De Franse krant meldt ook dat RC Lens een heus bedrag moet ophoesten aan Club Brugge. Details werden niet vrijgegeven, maar aangezien Openda een marktwaarde bezit van 7,5 miljoen euro zal de Brugse portefeuille binnenkort een stuk groter worden. 

Bij RC Lens moet Openda de vervanger worden van Arnaud Kalimuendo. De Fransman - die vorig seizoen gehuurd werd van Paris Saint-Germain - maakte een ijzersterke indruk bij Lens. Om die reden besliste PSG om de aanvaller binnenkort een kans te gunnen bij het eerste elftal. Volgens L'Equipe hebben Kalimuendo en Openda ook een gelijkaardig profiel, wat de transfer een stuk logischer maakt. 

Geen Europees voetbal

RC Lens eindigde vorig seizoen op een zevende plaats in de Ligue I. Toch neemt dat niet weg dat de Franse traditieclub aast op Europees voetbal. Gezien de kapitaalkracht en de ruime achterban van Lens, zijn die ambities ook niet meteen onrealistisch te noemen. De vorige Rode Duivel die actief was voor de Noord-Franse club was Luigi Pieroni. Hij verdedigde de rood-gele kleuren al in 2007, maar wist amper twee keer te scoren. Het is binnenkort aan Openda om te bewijzen dat hij wel betere statistieken kan voorleggen. 

LEES OOK: 'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Goede keuze van Openda?

Meest recent

Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

1
1
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

103
103
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

138
138
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

60
60
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

12
12
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

66
66
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

76
76
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

110
110
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

425
425
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

155
155
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

111
111
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

288
288
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

286
286
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

384
384
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

63
63
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

258
258
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

114
114
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

127
127
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

132
132
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

656
656
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

93
93
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

250
250
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

155
155

Meer sportnieuws