'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

593
'Bestemming Openda bekend: Club vangt miljoenen'

Eerder op de avond kon u al lezen dat Loïs Openda niet aanwezig was voor de Brugse oefenstage. De Rode Duivel aasde al langer op een stap richting het buitenland, en lijkt zijn transfer ook beet te hebben. Club Brugge mag zich ondertussen rijk rekenen. 


Volgens L'Equipe werd Loïs Openda vandaag gespot in Lens. De Rode Duivel zou in vergevorderde onderhandelingen zitten met de Franse eersteklasser, en hoort eerstdaags zijn handtekening te zetten onder een meerjarig contract. De Franse krant meldt ook dat RC Lens een heus bedrag moet ophoesten aan Club Brugge. Details werden niet vrijgegeven, maar aangezien Openda een marktwaarde bezit van 7,5 miljoen euro zal de Brugse portefeuille binnenkort een stuk groter worden. 

Bij RC Lens moet Openda de vervanger worden van Arnaud Kalimuendo. De Fransman - die vorig seizoen gehuurd werd van Paris Saint-Germain - maakte een ijzersterke indruk bij Lens. Om die reden besliste PSG om de aanvaller binnenkort een kans te gunnen bij het eerste elftal. Volgens L'Equipe hebben Kalimuendo en Openda ook een gelijkaardig profiel, wat de transfer een stuk logischer maakt. 

Geen Europees voetbal

RC Lens eindigde vorig seizoen op een zevende plaats in de Ligue I. Toch neemt dat niet weg dat de Franse traditieclub aast op Europees voetbal. Gezien de kapitaalkracht en de ruime achterban van Lens, zijn die ambities ook niet meteen onrealistisch te noemen. De vorige Rode Duivel die actief was voor de Noord-Franse club was Luigi Pieroni. Hij verdedigde de rood-gele kleuren al in 2007, maar wist amper twee keer te scoren. Het is binnenkort aan Openda om te bewijzen dat hij wel betere statistieken kan voorleggen. 

LEES OOK: Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Goede keuze van Openda?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

77
77
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

41
41
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

48
48
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

39
39
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

103
103
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

206
206
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

83
83
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

263
263
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

116
116
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

180
180
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

73
73
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

66
66

Meer sportnieuws