TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

254 stemmen
TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hopen ze Charles De Ketelaere nog een jaartje aan boord te kunnen houden, maar dat dreigt alsmaar moeilijker te worden. Het is AC Milan immers menens om de jonge Rode Duivel naar San Siro te halen. Hoewel de Rossoneri deze zomer slechts een transferbudget van zo'n 50 miljoen euro hebben, zou technisch directeur Paolo Maldini op andere aankopen willen besparen om het leeuwendeel van dat bedrag aan De Ketelaere te besteden.



Ook in het dossier van Noa Lang noteren we nog een opvallende wending. De Nederlander is nu immers ook op het verlanglijstje verschenen van het puissant rijke Newcastle United. Dat wil absoluut een flankaanvaller halen deze zomer, om verschillende redenen grijpt het naast Moussa Diaby (Leverkusen), Raphinha (Leeds United) en Brennan Johnson (Nottingham Forest). Daardoor zou nu Lang op hun radar komen, aangezien hij voor hen best wel betaalbaar is.

Maar wie nog eerder dan De Ketelaere of Lang lijkt te vertrekken, is Federico Ricca. De linksachter is de meest opvallende afwezige in de selectie voor de stage in Wageningen en mag andere oorden opzoeken. Ook David Okereke lijkt te gaan vertrekken, ook al mag de Nigeriaan wel nog mee afzakken naar Nederland. 



Antwerp was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de vele aanwinsten zorgen er ook voor dat er spelers zullen moeten vertrekken. Zo heeft Mark van Bommel al aan twee spelers laten weten dat ze maandag niet mee op stage naar Oostenrijk mogen. Het gaat om Alexis De Sart en Dorian Dessoleil, die om sportieve redenen naast de kern vallen. De twee lijken dus niet in de plannen van Van Bommel voor te komen.

Zijn naam viel de voorbije weken even bij Union, maar uiteindelijk zal Sofiane Hanni niet naar België terugkeren. De voormalige Profvoetballer van het Jaar blijft immers in Qatar, waar hij de voorbije drie jaar al bij Al Gharafa aan de slag was. Hij tekende deze keer een contract bij de lokale eersteklasser Al Ahli.



Bij Anderlecht lijkt de komst van Sebastiano Esposito maandag afgerond te zullen worden, want de aanvaller stapte zondagavond op een vliegtuig naar België. Aan uitgaande zijde wordt er dan weer definitief afscheid genomen van Michel Vlap. De offensieve middenvelder maakt definitief de overstap naar FC Twente, want de clubs zouden daarover een akkoord bereikt hebben. Paars-Wit zou nog zo'n 2 miljoen euro incasseren.

Daarnaast lijkt het ook alsmaar meer erop dat Josh Cullen zal vertrekken. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en tekende nog niet bij. Bovendien lijkt Adrien Trebel helemaal terug te zijn, waardoor het bestuur nog wat meer geneigd zou zijn om mee te werken aan een vertrek van Cullen als er zich een ploeg meldt. Het Burnley van Vincent Kompany zou 2 miljoen euro veil hebben.



Maar Kompany zou nog meer zijn pijlen richten op een andere speler van Paars-Wit. Zo zoekt Burnley ook nog een doelman en daarvoor zou hij absoluut Bart Verbruggen naar Turf Moor willen halen. Kompany aarzelde destijds al niet om de jonge Nederlander bij Anderlecht zijn kans te geven. Bovendien zou ook Jelle ten Rouwelaar, de keeperstrainer die Verbruggen destijds bij Anderlecht binnen loodste, hem naar Burnley volgen.

BUITENLAND

Verrassing bij Manchester City, want zij nemen afscheid van Roméo Lavia. De 18-jarige Jonge Duivel wordt nochtans een grote toekomst toegedicht, maar heeft door de enorme concurrentie niet meteen uitzicht op speelminuten bij de Engelse kampioen. Die bereikte nu een akkoord met Southampton over een definitieve transfer. De Saints zouden 10 miljoen pond op tafel leggen voor de jonge middenvelder, maar City zou wel een terugkoopoptie in de deal hebben laten opnemen.



Naast Lavia is ook een andere stevige vertrekker een feit voor City. De transfer van Gabriel Jesus naar Arsenal zou namelijk een feit zijn. Alle papieren zouden getekend zijn, waardoor enkel de officiële aankondiging nog ontbreekt. De Braziliaanse aanvaller zou tot 2027 getekend hebben bij de Gunners.

AS Monaco incasseerde deze zomer al stevig op de transfermarkt door de verkoop van Tchouameni en de contractverlenging van Mbappé en dat geld wordt ook gebruikt om Philippe Clement enkele stevige aanwinsten te geven. Na flankaanvaller Minamino zou de trainer nu ook een spits mogen verwelkomen. In tegenstelling tot eerder berichten zou Italiaans international Andrea Belotti geen optie zijn, maar zou Monaco wel gaan voor Breel Embolo. De Zwitser gaat zijn laatste contractjaar in bij Mönchengladbach en zal daardoor mogelijk voor een relatief beperkte som op te halen zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Zal Club er nog in slagen De Ketelaere te houden?

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

13
13
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

70
70
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

50
50
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

31
31
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

69
69
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

58
58
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

289
289
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

64
64
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

33
33
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

493
493
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

549
549
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

90
90
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

172
172
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

275
275
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

175
175
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

100
100
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

164
164
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

325
325
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

295
295
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

117
117
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

466
466
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

762
762
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

156
156

Meer sportnieuws