TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

door
TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hopen ze Charles De Ketelaere nog een jaartje aan boord te kunnen houden, maar dat dreigt alsmaar moeilijker te worden. Het is AC Milan immers menens om de jonge Rode Duivel naar San Siro te halen. Hoewel de Rossoneri deze zomer slechts een transferbudget van zo'n 50 miljoen euro hebben, zou technisch directeur Paolo Maldini op andere aankopen willen besparen om het leeuwendeel van dat bedrag aan De Ketelaere te besteden.



Ook in het dossier van Noa Lang noteren we nog een opvallende wending. De Nederlander is nu immers ook op het verlanglijstje verschenen van het puissant rijke Newcastle United. Dat wil absoluut een flankaanvaller halen deze zomer, om verschillende redenen grijpt het naast Moussa Diaby (Leverkusen), Raphinha (Leeds United) en Brennan Johnson (Nottingham Forest). Daardoor zou nu Lang op hun radar komen, aangezien hij voor hen best wel betaalbaar is.

Maar wie nog eerder dan De Ketelaere of Lang lijkt te vertrekken, is Federico Ricca. De linksachter is de meest opvallende afwezige in de selectie voor de stage in Wageningen en mag andere oorden opzoeken. Ook David Okereke lijkt te gaan vertrekken, ook al mag de Nigeriaan wel nog mee afzakken naar Nederland. 



Antwerp was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de vele aanwinsten zorgen er ook voor dat er spelers zullen moeten vertrekken. Zo heeft Mark van Bommel al aan twee spelers laten weten dat ze maandag niet mee op stage naar Oostenrijk mogen. Het gaat om Alexis De Sart en Dorian Dessoleil, die om sportieve redenen naast de kern vallen. De twee lijken dus niet in de plannen van Van Bommel voor te komen.

Zijn naam viel de voorbije weken even bij Union, maar uiteindelijk zal Sofiane Hanni niet naar België terugkeren. De voormalige Profvoetballer van het Jaar blijft immers in Qatar, waar hij de voorbije drie jaar al bij Al Gharafa aan de slag was. Hij tekende deze keer een contract bij de lokale eersteklasser Al Ahli.



Bij Anderlecht lijkt de komst van Sebastiano Esposito maandag afgerond te zullen worden, want de aanvaller stapte zondagavond op een vliegtuig naar België. Aan uitgaande zijde wordt er dan weer definitief afscheid genomen van Michel Vlap. De offensieve middenvelder maakt definitief de overstap naar FC Twente, want de clubs zouden daarover een akkoord bereikt hebben. Paars-Wit zou nog zo'n 2 miljoen euro incasseren.

Daarnaast lijkt het ook alsmaar meer erop dat Josh Cullen zal vertrekken. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en tekende nog niet bij. Bovendien lijkt Adrien Trebel helemaal terug te zijn, waardoor het bestuur nog wat meer geneigd zou zijn om mee te werken aan een vertrek van Cullen als er zich een ploeg meldt. Het Burnley van Vincent Kompany zou 2 miljoen euro veil hebben.



Maar Kompany zou nog meer zijn pijlen richten op een andere speler van Paars-Wit. Zo zoekt Burnley ook nog een doelman en daarvoor zou hij absoluut Bart Verbruggen naar Turf Moor willen halen. Kompany aarzelde destijds al niet om de jonge Nederlander bij Anderlecht zijn kans te geven. Bovendien zou ook Jelle ten Rouwelaar, de keeperstrainer die Verbruggen destijds bij Anderlecht binnen loodste, hem naar Burnley volgen.

BUITENLAND

Verrassing bij Manchester City, want zij nemen afscheid van Roméo Lavia. De 18-jarige Jonge Duivel wordt nochtans een grote toekomst toegedicht, maar heeft door de enorme concurrentie niet meteen uitzicht op speelminuten bij de Engelse kampioen. Die bereikte nu een akkoord met Southampton over een definitieve transfer. De Saints zouden 10 miljoen pond op tafel leggen voor de jonge middenvelder, maar City zou wel een terugkoopoptie in de deal hebben laten opnemen.



Naast Lavia is ook een andere stevige vertrekker een feit voor City. De transfer van Gabriel Jesus naar Arsenal zou namelijk een feit zijn. Alle papieren zouden getekend zijn, waardoor enkel de officiële aankondiging nog ontbreekt. De Braziliaanse aanvaller zou tot 2027 getekend hebben bij de Gunners.

AS Monaco incasseerde deze zomer al stevig op de transfermarkt door de verkoop van Tchouameni en de contractverlenging van Mbappé en dat geld wordt ook gebruikt om Philippe Clement enkele stevige aanwinsten te geven. Na flankaanvaller Minamino zou de trainer nu ook een spits mogen verwelkomen. In tegenstelling tot eerder berichten zou Italiaans international Andrea Belotti geen optie zijn, maar zou Monaco wel gaan voor Breel Embolo. De Zwitser gaat zijn laatste contractjaar in bij Mönchengladbach en zal daardoor mogelijk voor een relatief beperkte som op te halen zijn.

LEES OOK: Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Zal Club er nog in slagen De Ketelaere te houden?

Meest recent

Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

16
16
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

8
8
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

112
112
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

92
92
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

117
117
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

77
77
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

139
139
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

67
67
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

214
214
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

145
145
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

212
212
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

181
181
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

81
81
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

210
210
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

156
156
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

385
385
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

835
835
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

169
169
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

394
394

Meer sportnieuws