TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

door
TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hopen ze Charles De Ketelaere nog een jaartje aan boord te kunnen houden, maar dat dreigt alsmaar moeilijker te worden. Het is AC Milan immers menens om de jonge Rode Duivel naar San Siro te halen. Hoewel de Rossoneri deze zomer slechts een transferbudget van zo'n 50 miljoen euro hebben, zou technisch directeur Paolo Maldini op andere aankopen willen besparen om het leeuwendeel van dat bedrag aan De Ketelaere te besteden.



Ook in het dossier van Noa Lang noteren we nog een opvallende wending. De Nederlander is nu immers ook op het verlanglijstje verschenen van het puissant rijke Newcastle United. Dat wil absoluut een flankaanvaller halen deze zomer, om verschillende redenen grijpt het naast Moussa Diaby (Leverkusen), Raphinha (Leeds United) en Brennan Johnson (Nottingham Forest). Daardoor zou nu Lang op hun radar komen, aangezien hij voor hen best wel betaalbaar is.

Maar wie nog eerder dan De Ketelaere of Lang lijkt te vertrekken, is Federico Ricca. De linksachter is de meest opvallende afwezige in de selectie voor de stage in Wageningen en mag andere oorden opzoeken. Ook David Okereke lijkt te gaan vertrekken, ook al mag de Nigeriaan wel nog mee afzakken naar Nederland. 



Antwerp was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de vele aanwinsten zorgen er ook voor dat er spelers zullen moeten vertrekken. Zo heeft Mark van Bommel al aan twee spelers laten weten dat ze maandag niet mee op stage naar Oostenrijk mogen. Het gaat om Alexis De Sart en Dorian Dessoleil, die om sportieve redenen naast de kern vallen. De twee lijken dus niet in de plannen van Van Bommel voor te komen.

Zijn naam viel de voorbije weken even bij Union, maar uiteindelijk zal Sofiane Hanni niet naar België terugkeren. De voormalige Profvoetballer van het Jaar blijft immers in Qatar, waar hij de voorbije drie jaar al bij Al Gharafa aan de slag was. Hij tekende deze keer een contract bij de lokale eersteklasser Al Ahli.



Bij Anderlecht lijkt de komst van Sebastiano Esposito maandag afgerond te zullen worden, want de aanvaller stapte zondagavond op een vliegtuig naar België. Aan uitgaande zijde wordt er dan weer definitief afscheid genomen van Michel Vlap. De offensieve middenvelder maakt definitief de overstap naar FC Twente, want de clubs zouden daarover een akkoord bereikt hebben. Paars-Wit zou nog zo'n 2 miljoen euro incasseren.

Daarnaast lijkt het ook alsmaar meer erop dat Josh Cullen zal vertrekken. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en tekende nog niet bij. Bovendien lijkt Adrien Trebel helemaal terug te zijn, waardoor het bestuur nog wat meer geneigd zou zijn om mee te werken aan een vertrek van Cullen als er zich een ploeg meldt. Het Burnley van Vincent Kompany zou 2 miljoen euro veil hebben.



Maar Kompany zou nog meer zijn pijlen richten op een andere speler van Paars-Wit. Zo zoekt Burnley ook nog een doelman en daarvoor zou hij absoluut Bart Verbruggen naar Turf Moor willen halen. Kompany aarzelde destijds al niet om de jonge Nederlander bij Anderlecht zijn kans te geven. Bovendien zou ook Jelle ten Rouwelaar, de keeperstrainer die Verbruggen destijds bij Anderlecht binnen loodste, hem naar Burnley volgen.

BUITENLAND

Verrassing bij Manchester City, want zij nemen afscheid van Roméo Lavia. De 18-jarige Jonge Duivel wordt nochtans een grote toekomst toegedicht, maar heeft door de enorme concurrentie niet meteen uitzicht op speelminuten bij de Engelse kampioen. Die bereikte nu een akkoord met Southampton over een definitieve transfer. De Saints zouden 10 miljoen pond op tafel leggen voor de jonge middenvelder, maar City zou wel een terugkoopoptie in de deal hebben laten opnemen.



Naast Lavia is ook een andere stevige vertrekker een feit voor City. De transfer van Gabriel Jesus naar Arsenal zou namelijk een feit zijn. Alle papieren zouden getekend zijn, waardoor enkel de officiële aankondiging nog ontbreekt. De Braziliaanse aanvaller zou tot 2027 getekend hebben bij de Gunners.

AS Monaco incasseerde deze zomer al stevig op de transfermarkt door de verkoop van Tchouameni en de contractverlenging van Mbappé en dat geld wordt ook gebruikt om Philippe Clement enkele stevige aanwinsten te geven. Na flankaanvaller Minamino zou de trainer nu ook een spits mogen verwelkomen. In tegenstelling tot eerder berichten zou Italiaans international Andrea Belotti geen optie zijn, maar zou Monaco wel gaan voor Breel Embolo. De Zwitser gaat zijn laatste contractjaar in bij Mönchengladbach en zal daardoor mogelijk voor een relatief beperkte som op te halen zijn.

LEES OOK: Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

Zal Club er nog in slagen De Ketelaere te houden?

Meest recent

De Mil moet puzzelen: blessuregolf teistert AA Gent

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

8
8
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

176
176
Rampscenario Taravel: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

186
186
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

227
227
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

209
209
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

107
107
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

67
67
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

70
70
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

86
86
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

55
55
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

32
32
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

245
245
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

256
256
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

88
88
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

388
388
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

265
265
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

169
169
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

80
80
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

47
47
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

182
182
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

86
86
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

260
260
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

220
220

Meer sportnieuws