TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

254
TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hopen ze Charles De Ketelaere nog een jaartje aan boord te kunnen houden, maar dat dreigt alsmaar moeilijker te worden. Het is AC Milan immers menens om de jonge Rode Duivel naar San Siro te halen. Hoewel de Rossoneri deze zomer slechts een transferbudget van zo'n 50 miljoen euro hebben, zou technisch directeur Paolo Maldini op andere aankopen willen besparen om het leeuwendeel van dat bedrag aan De Ketelaere te besteden.



Ook in het dossier van Noa Lang noteren we nog een opvallende wending. De Nederlander is nu immers ook op het verlanglijstje verschenen van het puissant rijke Newcastle United. Dat wil absoluut een flankaanvaller halen deze zomer, om verschillende redenen grijpt het naast Moussa Diaby (Leverkusen), Raphinha (Leeds United) en Brennan Johnson (Nottingham Forest). Daardoor zou nu Lang op hun radar komen, aangezien hij voor hen best wel betaalbaar is.

Maar wie nog eerder dan De Ketelaere of Lang lijkt te vertrekken, is Federico Ricca. De linksachter is de meest opvallende afwezige in de selectie voor de stage in Wageningen en mag andere oorden opzoeken. Ook David Okereke lijkt te gaan vertrekken, ook al mag de Nigeriaan wel nog mee afzakken naar Nederland. 



Antwerp was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de vele aanwinsten zorgen er ook voor dat er spelers zullen moeten vertrekken. Zo heeft Mark van Bommel al aan twee spelers laten weten dat ze maandag niet mee op stage naar Oostenrijk mogen. Het gaat om Alexis De Sart en Dorian Dessoleil, die om sportieve redenen naast de kern vallen. De twee lijken dus niet in de plannen van Van Bommel voor te komen.

Zijn naam viel de voorbije weken even bij Union, maar uiteindelijk zal Sofiane Hanni niet naar België terugkeren. De voormalige Profvoetballer van het Jaar blijft immers in Qatar, waar hij de voorbije drie jaar al bij Al Gharafa aan de slag was. Hij tekende deze keer een contract bij de lokale eersteklasser Al Ahli.



Bij Anderlecht lijkt de komst van Sebastiano Esposito maandag afgerond te zullen worden, want de aanvaller stapte zondagavond op een vliegtuig naar België. Aan uitgaande zijde wordt er dan weer definitief afscheid genomen van Michel Vlap. De offensieve middenvelder maakt definitief de overstap naar FC Twente, want de clubs zouden daarover een akkoord bereikt hebben. Paars-Wit zou nog zo'n 2 miljoen euro incasseren.

Daarnaast lijkt het ook alsmaar meer erop dat Josh Cullen zal vertrekken. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en tekende nog niet bij. Bovendien lijkt Adrien Trebel helemaal terug te zijn, waardoor het bestuur nog wat meer geneigd zou zijn om mee te werken aan een vertrek van Cullen als er zich een ploeg meldt. Het Burnley van Vincent Kompany zou 2 miljoen euro veil hebben.



Maar Kompany zou nog meer zijn pijlen richten op een andere speler van Paars-Wit. Zo zoekt Burnley ook nog een doelman en daarvoor zou hij absoluut Bart Verbruggen naar Turf Moor willen halen. Kompany aarzelde destijds al niet om de jonge Nederlander bij Anderlecht zijn kans te geven. Bovendien zou ook Jelle ten Rouwelaar, de keeperstrainer die Verbruggen destijds bij Anderlecht binnen loodste, hem naar Burnley volgen.

BUITENLAND

Verrassing bij Manchester City, want zij nemen afscheid van Roméo Lavia. De 18-jarige Jonge Duivel wordt nochtans een grote toekomst toegedicht, maar heeft door de enorme concurrentie niet meteen uitzicht op speelminuten bij de Engelse kampioen. Die bereikte nu een akkoord met Southampton over een definitieve transfer. De Saints zouden 10 miljoen pond op tafel leggen voor de jonge middenvelder, maar City zou wel een terugkoopoptie in de deal hebben laten opnemen.



Naast Lavia is ook een andere stevige vertrekker een feit voor City. De transfer van Gabriel Jesus naar Arsenal zou namelijk een feit zijn. Alle papieren zouden getekend zijn, waardoor enkel de officiële aankondiging nog ontbreekt. De Braziliaanse aanvaller zou tot 2027 getekend hebben bij de Gunners.

AS Monaco incasseerde deze zomer al stevig op de transfermarkt door de verkoop van Tchouameni en de contractverlenging van Mbappé en dat geld wordt ook gebruikt om Philippe Clement enkele stevige aanwinsten te geven. Na flankaanvaller Minamino zou de trainer nu ook een spits mogen verwelkomen. In tegenstelling tot eerder berichten zou Italiaans international Andrea Belotti geen optie zijn, maar zou Monaco wel gaan voor Breel Embolo. De Zwitser gaat zijn laatste contractjaar in bij Mönchengladbach en zal daardoor mogelijk voor een relatief beperkte som op te halen zijn.

LEES OOK: 'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Zal Club er nog in slagen De Ketelaere te houden?

Meest recent

Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

20
20
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

143
143
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

420
420
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

134
134
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

626
626
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

349
349
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

649
649
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

226
226
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

394
394
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

598
598
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

172
172
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

592
592
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

245
245
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

756
756
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

851
851
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

92
92
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

522
522
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

207
207
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1534
1534
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

107
107
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

648
648
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

973
973
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

1099
1099
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1175
1175
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

448
448

Meer sportnieuws