TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

254 stemmen
TU: 'Grootmacht vol voor CDK, eerste slachtoffers bij Antwerp'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hopen ze Charles De Ketelaere nog een jaartje aan boord te kunnen houden, maar dat dreigt alsmaar moeilijker te worden. Het is AC Milan immers menens om de jonge Rode Duivel naar San Siro te halen. Hoewel de Rossoneri deze zomer slechts een transferbudget van zo'n 50 miljoen euro hebben, zou technisch directeur Paolo Maldini op andere aankopen willen besparen om het leeuwendeel van dat bedrag aan De Ketelaere te besteden.



Ook in het dossier van Noa Lang noteren we nog een opvallende wending. De Nederlander is nu immers ook op het verlanglijstje verschenen van het puissant rijke Newcastle United. Dat wil absoluut een flankaanvaller halen deze zomer, om verschillende redenen grijpt het naast Moussa Diaby (Leverkusen), Raphinha (Leeds United) en Brennan Johnson (Nottingham Forest). Daardoor zou nu Lang op hun radar komen, aangezien hij voor hen best wel betaalbaar is.

Maar wie nog eerder dan De Ketelaere of Lang lijkt te vertrekken, is Federico Ricca. De linksachter is de meest opvallende afwezige in de selectie voor de stage in Wageningen en mag andere oorden opzoeken. Ook David Okereke lijkt te gaan vertrekken, ook al mag de Nigeriaan wel nog mee afzakken naar Nederland. 



Antwerp was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de vele aanwinsten zorgen er ook voor dat er spelers zullen moeten vertrekken. Zo heeft Mark van Bommel al aan twee spelers laten weten dat ze maandag niet mee op stage naar Oostenrijk mogen. Het gaat om Alexis De Sart en Dorian Dessoleil, die om sportieve redenen naast de kern vallen. De twee lijken dus niet in de plannen van Van Bommel voor te komen.

Zijn naam viel de voorbije weken even bij Union, maar uiteindelijk zal Sofiane Hanni niet naar België terugkeren. De voormalige Profvoetballer van het Jaar blijft immers in Qatar, waar hij de voorbije drie jaar al bij Al Gharafa aan de slag was. Hij tekende deze keer een contract bij de lokale eersteklasser Al Ahli.



Bij Anderlecht lijkt de komst van Sebastiano Esposito maandag afgerond te zullen worden, want de aanvaller stapte zondagavond op een vliegtuig naar België. Aan uitgaande zijde wordt er dan weer definitief afscheid genomen van Michel Vlap. De offensieve middenvelder maakt definitief de overstap naar FC Twente, want de clubs zouden daarover een akkoord bereikt hebben. Paars-Wit zou nog zo'n 2 miljoen euro incasseren.

Daarnaast lijkt het ook alsmaar meer erop dat Josh Cullen zal vertrekken. De Ierse middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in en tekende nog niet bij. Bovendien lijkt Adrien Trebel helemaal terug te zijn, waardoor het bestuur nog wat meer geneigd zou zijn om mee te werken aan een vertrek van Cullen als er zich een ploeg meldt. Het Burnley van Vincent Kompany zou 2 miljoen euro veil hebben.



Maar Kompany zou nog meer zijn pijlen richten op een andere speler van Paars-Wit. Zo zoekt Burnley ook nog een doelman en daarvoor zou hij absoluut Bart Verbruggen naar Turf Moor willen halen. Kompany aarzelde destijds al niet om de jonge Nederlander bij Anderlecht zijn kans te geven. Bovendien zou ook Jelle ten Rouwelaar, de keeperstrainer die Verbruggen destijds bij Anderlecht binnen loodste, hem naar Burnley volgen.

BUITENLAND

Verrassing bij Manchester City, want zij nemen afscheid van Roméo Lavia. De 18-jarige Jonge Duivel wordt nochtans een grote toekomst toegedicht, maar heeft door de enorme concurrentie niet meteen uitzicht op speelminuten bij de Engelse kampioen. Die bereikte nu een akkoord met Southampton over een definitieve transfer. De Saints zouden 10 miljoen pond op tafel leggen voor de jonge middenvelder, maar City zou wel een terugkoopoptie in de deal hebben laten opnemen.



Naast Lavia is ook een andere stevige vertrekker een feit voor City. De transfer van Gabriel Jesus naar Arsenal zou namelijk een feit zijn. Alle papieren zouden getekend zijn, waardoor enkel de officiële aankondiging nog ontbreekt. De Braziliaanse aanvaller zou tot 2027 getekend hebben bij de Gunners.

AS Monaco incasseerde deze zomer al stevig op de transfermarkt door de verkoop van Tchouameni en de contractverlenging van Mbappé en dat geld wordt ook gebruikt om Philippe Clement enkele stevige aanwinsten te geven. Na flankaanvaller Minamino zou de trainer nu ook een spits mogen verwelkomen. In tegenstelling tot eerder berichten zou Italiaans international Andrea Belotti geen optie zijn, maar zou Monaco wel gaan voor Breel Embolo. De Zwitser gaat zijn laatste contractjaar in bij Mönchengladbach en zal daardoor mogelijk voor een relatief beperkte som op te halen zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Zal Club er nog in slagen De Ketelaere te houden?

Meest recent

België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

2
2
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

45
45
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

166
166
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

299
299
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

201
201
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

125
125
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

142
142
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

163
163
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

337
337
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

621
621
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

107
107
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

429
429
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

63
63
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

345
345
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

105
105
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

41
41
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

110
110
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

379
379
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

288
288
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

115
115
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

652
652
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

342
342
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

155
155
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

665
665

Meer sportnieuws