'Frenkie de Jong zet Barça voor het blok'

door
'Frenkie de Jong zet Barça voor het blok'

FC Barcelona wil zich de komende weken stevig gaan versterken. Voorzitter Joan Laporta kondigde dit weekend al aan dat de komende dagen Franck Kessié en Andreas Christensen als eerste aanwinsten gepresenteerd zullen worden. Daarnaast kwam hij ook met een verrassende update over het dossier van Frenkie de Jong.


De Nederlandse middenvelder wordt al een hele tijd aan een vertrek gelinkt en het Manchester United van Erik ten Hag trekt ook hard aan zijn mouw. Maar Laporta verkondigde dat Barça niet van plan is om De Jong te verkopen, zij het wel met een 'maar'. De voorzitter maakte immers ook gewag van een 'salariskwestie' die uitgeklaard moet worden.

De boodschap van Laporta lijkt dus te zijn dat De Jong zal moeten inleveren als hij in Camp Nou wil blijven, maar mogelijk heeft hij zijn hand daarbij overspeeld. Volgens Fabrizio Romano is de speler zelf niet van plan om akkoord te gaan met een salarisvermindering. De kans daarop wordt als 'zeer onwaarschijnlijk' bestempeld, terwijl De Jong ook niet wil vertrekken bij Barça.

TOCH UNITED?
De Catalanen staan zo voor het blok en zullen moeten hopen dat United er alsnog in slaagt om De Jong te overtuigen als ze de financiële kwestie willen uitklaren. Alleen laten de Engelsen de onderhandelingen nog steeds aanslepen. Terwijl er wel al een tijd een akkoord is over een vaste transfersom van 65 miljoen euro, raken de clubs er maar niet uit over hoe de 20 miljoen aan bonussen en variabelen ingevuld moeten worden. Daarnaast heeft United de onderhandelingen met De Jong zelf nog niet eens opgestart. Zo dreigt Barça in een vervelende situatie achter te blijven.


LEES OOK: Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

De Jong speelt volgend seizoen voor...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

12
12
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

10
10
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

28
28
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

125
125
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

44
44
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

47
47
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

40
40
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

126
126
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

299
299
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

190
190
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

99
99
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

245
245
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

82
82
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

87
87
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

319
319
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

162
162
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

267
267
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

648
648
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

112
112
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

518
518
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

213
213
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

161
161

Meer sportnieuws