Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

402 stemmen
Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

RSC Anderlecht won met 6-0 van Roda JC en Felice Mazzu zal tevreden zijn geweest na deze oefenpot. Er waren wel een aantal zaken die opvielen. Een stand van zaken.


In de eerste match tegen STVV kregen nog heel wat jonge talenten speelkansen, maar daar was al geen sprake meer van tegen Roda JC. Spelers als Noah Sadiki, Lucas Stassin, Enock Agyei, Anthony Lapage en anderen kwamen niet meer aan spelen toe. Mazzu gaf wel nog speelkansen aan 'oudere' talenten zoals Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari. Door de veel hogere ambities (een titel) en het feit dat de jongeren in de Challenger Pro League kunnen spelen, lijkt de kans klein(er) te zijn dat we dit jaar nog 'nieuwe piepjonge' talenten aan het werk gaan zien. 

Het was best opvallend dat Mazzu wel speelkansen gaf aan Adrien Trebel, Mustapha Bundu en Mohammed Dauda. Dat trio werd vorig jaar nog uitgeleend en mag ook nu weg bij een goed bod. Zij konden in het verleden zelden overtuigen in Brussel, maar kregen nu dus speelminuten. Dat was niet het geval voor Michel Vlap, die meer dan ooit op weg lijkt naar FC Twente. De Nederlander gaat heel veel concurrentie krijgen en speelde vorig seizoen bij FC Twente ook niet indrukwekkend, maar degelijk. Vlap werd gewogen en te licht bevonden voor een topclub. Paars-Wit gaat een stevig miljoenenverlies op hem maken.

Opstellen tegen Roda JC: Van Crombrugge, (46' Verbruggen) Sardella (46' Debast), Hoedt (74' Bouchouari), Delcroix (74' Dauda), Ishaq (74' Nilson), Trebel (46' Kana), Ait El Hadj (68' Olsson), Amuzu (46' Mykhaylichenko), Verschaeren (68' Cullen), Refaelov (68' Bundu), Raman (68' Colassin).

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Zullen Duranville en andere talenten dit seizoen speelkansen krijgen onder Mazzu?

Meest recent

Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

10
10
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

63
63
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

146
146
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

383
383
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

130
130
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

205
205
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

30
30
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

130
130
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

160
160
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

410
410
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

164
164
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

26
26
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

103
103
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

226
226
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

517
517
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

334
334
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

246
246
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

733
733
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

442
442

Meer sportnieuws