Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

door
Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

RSC Anderlecht won met 6-0 van Roda JC en Felice Mazzu zal tevreden zijn geweest na deze oefenpot. Er waren wel een aantal zaken die opvielen. Een stand van zaken.


In de eerste match tegen STVV kregen nog heel wat jonge talenten speelkansen, maar daar was al geen sprake meer van tegen Roda JC. Spelers als Noah Sadiki, Lucas Stassin, Enock Agyei, Anthony Lapage en anderen kwamen niet meer aan spelen toe. Mazzu gaf wel nog speelkansen aan 'oudere' talenten zoals Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari. Door de veel hogere ambities (een titel) en het feit dat de jongeren in de Challenger Pro League kunnen spelen, lijkt de kans klein(er) te zijn dat we dit jaar nog 'nieuwe piepjonge' talenten aan het werk gaan zien. 

Het was best opvallend dat Mazzu wel speelkansen gaf aan Adrien Trebel, Mustapha Bundu en Mohammed Dauda. Dat trio werd vorig jaar nog uitgeleend en mag ook nu weg bij een goed bod. Zij konden in het verleden zelden overtuigen in Brussel, maar kregen nu dus speelminuten. Dat was niet het geval voor Michel Vlap, die meer dan ooit op weg lijkt naar FC Twente. De Nederlander gaat heel veel concurrentie krijgen en speelde vorig seizoen bij FC Twente ook niet indrukwekkend, maar degelijk. Vlap werd gewogen en te licht bevonden voor een topclub. Paars-Wit gaat een stevig miljoenenverlies op hem maken.

Opstellen tegen Roda JC: Van Crombrugge, (46' Verbruggen) Sardella (46' Debast), Hoedt (74' Bouchouari), Delcroix (74' Dauda), Ishaq (74' Nilson), Trebel (46' Kana), Ait El Hadj (68' Olsson), Amuzu (46' Mykhaylichenko), Verschaeren (68' Cullen), Refaelov (68' Bundu), Raman (68' Colassin).

LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Zullen Duranville en andere talenten dit seizoen speelkansen krijgen onder Mazzu?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

49
49
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

20
20
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

203
203
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

15
15
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

274
274
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

104
104
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

207
207
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

366
366
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

249
249
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

263
263
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

453
453
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

490
490
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

273
273
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

237
237
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

294
294
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

152
152
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

324
324
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

235
235
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

387
387
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

307
307
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

311
311
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

407
407
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

374
374

Meer sportnieuws