Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

door
Mazzu geeft drie 'overbodige' spelers nieuwe kans

RSC Anderlecht won met 6-0 van Roda JC en Felice Mazzu zal tevreden zijn geweest na deze oefenpot. Er waren wel een aantal zaken die opvielen. Een stand van zaken.


In de eerste match tegen STVV kregen nog heel wat jonge talenten speelkansen, maar daar was al geen sprake meer van tegen Roda JC. Spelers als Noah Sadiki, Lucas Stassin, Enock Agyei, Anthony Lapage en anderen kwamen niet meer aan spelen toe. Mazzu gaf wel nog speelkansen aan 'oudere' talenten zoals Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari. Door de veel hogere ambities (een titel) en het feit dat de jongeren in de Challenger Pro League kunnen spelen, lijkt de kans klein(er) te zijn dat we dit jaar nog 'nieuwe piepjonge' talenten aan het werk gaan zien. 

Het was best opvallend dat Mazzu wel speelkansen gaf aan Adrien Trebel, Mustapha Bundu en Mohammed Dauda. Dat trio werd vorig jaar nog uitgeleend en mag ook nu weg bij een goed bod. Zij konden in het verleden zelden overtuigen in Brussel, maar kregen nu dus speelminuten. Dat was niet het geval voor Michel Vlap, die meer dan ooit op weg lijkt naar FC Twente. De Nederlander gaat heel veel concurrentie krijgen en speelde vorig seizoen bij FC Twente ook niet indrukwekkend, maar degelijk. Vlap werd gewogen en te licht bevonden voor een topclub. Paars-Wit gaat een stevig miljoenenverlies op hem maken.

Opstellen tegen Roda JC: Van Crombrugge, (46' Verbruggen) Sardella (46' Debast), Hoedt (74' Bouchouari), Delcroix (74' Dauda), Ishaq (74' Nilson), Trebel (46' Kana), Ait El Hadj (68' Olsson), Amuzu (46' Mykhaylichenko), Verschaeren (68' Cullen), Refaelov (68' Bundu), Raman (68' Colassin).

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Zullen Duranville en andere talenten dit seizoen speelkansen krijgen onder Mazzu?

Meest recent

Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

26
26
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

34
34
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

31
31
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

12
12
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

117
117
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

32
32
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

120
120
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

291
291
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

258
258
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

101
101
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

87
87
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

224
224
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

389
389
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

159
159
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

380
380
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

139
139
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

191
191
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

181
181
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

249
249
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

669
669
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

169
169
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

291
291
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

73
73
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

240
240
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

117
117

Meer sportnieuws