Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

door
Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

Op zijn 22ste staat Mile Svilar nog niet zover als hij zelf ongetwijfeld gehoopt werd. De doelman werd immers een gouden toekomst voorspeld, maar zowel bij Anderlecht als Benfica bleef de grote doorbraak de voorbije jaren uit. Dat hield hem echter niet tegen om alweer bij een grote club te tekenen, want hij werd zaterdag officieel voorgesteld bij AS Roma.


De Romeinen nemen Svilar, die inmiddels de Belgische nationale jeugdelftallen verruild heeft voor de Servische nationale ploeg, gratis over van Benfica, waar hij na vijf jaar zijn aflopende contract niet meer wou verlengen. In de Italiaanse hoofdstad heeft hij ook niet meteen uitzicht op speelminuten, want bij Roma wordt hij gehaald als doublure van Rui Patricio.

Waarom kiest Svilar dan wel voor Roma? "Omdat het een grote club is en omdat het project me bevalt", legt hij uit. "Ik zal elke dag hard werken en dan wijst de toekomst de rest uit. Ik zit in een grote club, met een grote trainer, grote supporters, in een grote stad met een grote taal. Ik kan niet wachten om te beginnen."

OUDE BEKENDE
De grote motor achter de transfer van Svilar was evenwel technisch directeur Tiago Pinto. Dat is geen toeval, want Pinto was ook de man die de toen piepjonge keeper naar Benfica lokte. "We zijn samen bij Benfica aangekomen, vandaag zijn we opnieuw samen", lachte de Portugees. "Svilar is een symbool van wat we bij Roma willen doen: naar het heden én de toekomst kijken. Hij zal het heden en de toekomst van Roma zijn."

LEES OOK: HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

Zal Svilar bij AS Roma eindelijk doorbreken?

Meest recent

'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

36
36
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

87
87
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

173
173
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

385
385
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

232
232
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

141
141
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

248
248
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

137
137
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

429
429
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

196
196
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

146
146
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

37
37
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

156
156
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

368
368
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

95
95
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

357
357
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

72
72
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

928
928
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

509
509
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

79
79
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

616
616
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

283
283
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

499
499
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

842
842

Meer sportnieuws