Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

door
Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

Op zijn 22ste staat Mile Svilar nog niet zover als hij zelf ongetwijfeld gehoopt werd. De doelman werd immers een gouden toekomst voorspeld, maar zowel bij Anderlecht als Benfica bleef de grote doorbraak de voorbije jaren uit. Dat hield hem echter niet tegen om alweer bij een grote club te tekenen, want hij werd zaterdag officieel voorgesteld bij AS Roma.


De Romeinen nemen Svilar, die inmiddels de Belgische nationale jeugdelftallen verruild heeft voor de Servische nationale ploeg, gratis over van Benfica, waar hij na vijf jaar zijn aflopende contract niet meer wou verlengen. In de Italiaanse hoofdstad heeft hij ook niet meteen uitzicht op speelminuten, want bij Roma wordt hij gehaald als doublure van Rui Patricio.

Waarom kiest Svilar dan wel voor Roma? "Omdat het een grote club is en omdat het project me bevalt", legt hij uit. "Ik zal elke dag hard werken en dan wijst de toekomst de rest uit. Ik zit in een grote club, met een grote trainer, grote supporters, in een grote stad met een grote taal. Ik kan niet wachten om te beginnen."

OUDE BEKENDE
De grote motor achter de transfer van Svilar was evenwel technisch directeur Tiago Pinto. Dat is geen toeval, want Pinto was ook de man die de toen piepjonge keeper naar Benfica lokte. "We zijn samen bij Benfica aangekomen, vandaag zijn we opnieuw samen", lachte de Portugees. "Svilar is een symbool van wat we bij Roma willen doen: naar het heden én de toekomst kijken. Hij zal het heden en de toekomst van Roma zijn."

LEES OOK: 'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Zal Svilar bij AS Roma eindelijk doorbreken?

Meest recent

'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

148
148
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

16
16
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

97
97
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

380
380
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

229
229
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

483
483
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

219
219
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

500
500
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

91
91
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

529
529
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

351
351
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

692
692
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

587
587
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

184
184
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

114
114
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

482
482
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

74
74
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

419
419
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

253
253
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

224
224
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

267
267
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

452
452
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

251
251
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

73
73

Meer sportnieuws