Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

door
Svilar verklaart opvallende keuze voor AS Roma

Op zijn 22ste staat Mile Svilar nog niet zover als hij zelf ongetwijfeld gehoopt werd. De doelman werd immers een gouden toekomst voorspeld, maar zowel bij Anderlecht als Benfica bleef de grote doorbraak de voorbije jaren uit. Dat hield hem echter niet tegen om alweer bij een grote club te tekenen, want hij werd zaterdag officieel voorgesteld bij AS Roma.


De Romeinen nemen Svilar, die inmiddels de Belgische nationale jeugdelftallen verruild heeft voor de Servische nationale ploeg, gratis over van Benfica, waar hij na vijf jaar zijn aflopende contract niet meer wou verlengen. In de Italiaanse hoofdstad heeft hij ook niet meteen uitzicht op speelminuten, want bij Roma wordt hij gehaald als doublure van Rui Patricio.

Waarom kiest Svilar dan wel voor Roma? "Omdat het een grote club is en omdat het project me bevalt", legt hij uit. "Ik zal elke dag hard werken en dan wijst de toekomst de rest uit. Ik zit in een grote club, met een grote trainer, grote supporters, in een grote stad met een grote taal. Ik kan niet wachten om te beginnen."

OUDE BEKENDE
De grote motor achter de transfer van Svilar was evenwel technisch directeur Tiago Pinto. Dat is geen toeval, want Pinto was ook de man die de toen piepjonge keeper naar Benfica lokte. "We zijn samen bij Benfica aangekomen, vandaag zijn we opnieuw samen", lachte de Portugees. "Svilar is een symbool van wat we bij Roma willen doen: naar het heden én de toekomst kijken. Hij zal het heden en de toekomst van Roma zijn."

LEES OOK: 'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Zal Svilar bij AS Roma eindelijk doorbreken?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

3
3
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

81
81
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

30
30
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

43
43
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

56
56
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

228
228
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

23
23
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

94
94
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

72
72
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

88
88
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

52
52
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

271
271
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

255
255
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

53
53
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

202
202
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

352
352
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

445
445
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

852
852
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

130
130
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

552
552
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

801
801
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

197
197
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

80
80
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws