'Club Brugge passeert nogmaals langs de kassa'

door
'Club Brugge passeert nogmaals langs de kassa'

Club Brugge hoopt deze zomer gouden zaken te doen op de transfermarkt. Natuurlijk zou het liefst van al Charles De Ketelaere en Noa Lang nog een jaartje houden, maar als dat niet zou lukken, wil het zwaar cashen. Voor De Ketelaere wil het 40 miljoen euro vangen, terwijl Lang ook 20 à 30 miljoen zou moeten opleveren. In vergelijking met die bedragen is het peanuts, maar Club mocht deze week wel al eens langs de kassa passeren.


Het hoefde daarvoor niet eens zelf een speler te verkopen, want het pikte nog een graantje mee bij de transfer van Ahmed Touba. Het jeugdproduct verkaste deze week van RKC Waalwijk naar de Turkse topclub Istanbul Basaksehir. Zij telden 2 miljoen euro neer voor zijn komst en ook Club Brugge profiteert daar mee van.

Volgens De Telegraaf kreeg de landskampioen 'een flink deel' van de transfersom. Dat werd zo afgesproken toen ze Touba in de zomer van 2020 naar Waalwijk lieten vertrekken, in ruil voor een lagere transfersom. Die beslissing pakt nu goed uit, want na twee goede seizoenen was de waarde van Touba fel gestegen.

ALGERIJNS INTERNATIONAL
Nadat hij bij Club Brugge niet helemaal was kunnen doorbreken, groeide Touba bij RKC immers uit tot één van de betere verdedigers in de Eredivisie. Het leverde hem enkele selecties voor de Jonge Duivels op, maar uiteindelijk koos hij voor de Algerijnse nationale ploeg. Daar mocht hij in juni 2021 debuteren en inmiddels heeft hij al zes caps achter zijn naam staan.

LEES OOK: ‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Heeft Club een goede deal gesloten?

Meest recent

Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

24
24
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

15
15
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

42
42
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

76
76
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

22
22
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

126
126
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

168
168
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

65
65
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

934
934
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

117
117
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

269
269
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

347
347
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

188
188
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

257
257
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

100
100
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

86
86
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

499
499
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

83
83
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

41
41
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

273
273
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

164
164
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

144
144
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

460
460
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

605
605
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

52
52

Meer sportnieuws