'Club Brugge passeert nogmaals langs de kassa'

door
'Club Brugge passeert nogmaals langs de kassa'

Club Brugge hoopt deze zomer gouden zaken te doen op de transfermarkt. Natuurlijk zou het liefst van al Charles De Ketelaere en Noa Lang nog een jaartje houden, maar als dat niet zou lukken, wil het zwaar cashen. Voor De Ketelaere wil het 40 miljoen euro vangen, terwijl Lang ook 20 à 30 miljoen zou moeten opleveren. In vergelijking met die bedragen is het peanuts, maar Club mocht deze week wel al eens langs de kassa passeren.


Het hoefde daarvoor niet eens zelf een speler te verkopen, want het pikte nog een graantje mee bij de transfer van Ahmed Touba. Het jeugdproduct verkaste deze week van RKC Waalwijk naar de Turkse topclub Istanbul Basaksehir. Zij telden 2 miljoen euro neer voor zijn komst en ook Club Brugge profiteert daar mee van.

Volgens De Telegraaf kreeg de landskampioen 'een flink deel' van de transfersom. Dat werd zo afgesproken toen ze Touba in de zomer van 2020 naar Waalwijk lieten vertrekken, in ruil voor een lagere transfersom. Die beslissing pakt nu goed uit, want na twee goede seizoenen was de waarde van Touba fel gestegen.

ALGERIJNS INTERNATIONAL
Nadat hij bij Club Brugge niet helemaal was kunnen doorbreken, groeide Touba bij RKC immers uit tot één van de betere verdedigers in de Eredivisie. Het leverde hem enkele selecties voor de Jonge Duivels op, maar uiteindelijk koos hij voor de Algerijnse nationale ploeg. Daar mocht hij in juni 2021 debuteren en inmiddels heeft hij al zes caps achter zijn naam staan.

LEES OOK: 'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

Heeft Club een goede deal gesloten?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

86
86
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

77
77
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

67
67
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

63
63
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

37
37
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

47
47
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

91
91
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

187
187
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

50
50
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

86
86
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

53
53
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

738
738
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

63
63
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

36
36
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

239
239
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

269
269
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

221
221
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

83
83
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

260
260
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

926
926
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

303
303
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

682
682
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

39
39
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

98
98

Meer sportnieuws