'Wolverhampton-verdediger op weg naar de JPL'

door
'Wolverhampton-verdediger op weg naar de JPL'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren voor heel wat jonge spelers een ideale springplank naar één van de grotere competities en dus kiezen buitenlandse talenten er regelmatig voor om hun ontwikkeling in ons land verder te zetten en hier helemaal door te breken. Zo lijkt nu ook een verdediger van Wolverhampton de stap naar onze competitie te zetten.


Volgens Foot Mercato geniet Raphaël Nya interesse van niet nader genoemde Belgische en Portugese clubs. De 22-jarige verdediger was de voorbije drie seizoenen actief bij Wolverhampton, maar raakte daar niet verder dan de U23. Hij haalde geen enkele keer de selectie van het eerste elftal en zag zijn aflopende contract niet verlengd worden.

Daardoor kan hij vrij op zoek naar een nieuwe club om eindelijk zijn carrière te lanceren. Nya kan daarbij wel de nodige adelbrieven voorleggen, want voor zijn Engelse periode was hij aanvoerder van de U19 van Paris Saint-Germain. Doorbreken in Parijs is tegenwoordig echter schier onmogelijk en dus koos hij net als vele van zijn leeftijdsgenoten in 2019 het ruime sop.

POLYVALENT
Met Nya kunnen Belgische clubs in ieder geval een zeer polyvalente verdediger binnenhalen en dat is altijd een nuttig profiel om te hebben. De jonge Fransman wordt immers vooral als centrale verdediger uitgespeeld, maar kan ook op beide flanken uit de voeten.

Zou hij een goede speler zijn voor de JPL?

Meest recent

Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

72
72
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

9
9
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

61
61
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

56
56
Transfer naar Anderlecht of Club Brugge? "Fake news"

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

74
74
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

86
86
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

179
179
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

194
194
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

192
192
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

86
86
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

39
39
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1370
1370
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

200
200
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

252
252
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

309
309
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

157
157
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

777
777
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

41
41
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

190
190
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

108
108
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

130
130
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

123
123

Meer sportnieuws