'Wolverhampton-verdediger op weg naar de JPL'

door
'Wolverhampton-verdediger op weg naar de JPL'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren voor heel wat jonge spelers een ideale springplank naar één van de grotere competities en dus kiezen buitenlandse talenten er regelmatig voor om hun ontwikkeling in ons land verder te zetten en hier helemaal door te breken. Zo lijkt nu ook een verdediger van Wolverhampton de stap naar onze competitie te zetten.


Volgens Foot Mercato geniet Raphaël Nya interesse van niet nader genoemde Belgische en Portugese clubs. De 22-jarige verdediger was de voorbije drie seizoenen actief bij Wolverhampton, maar raakte daar niet verder dan de U23. Hij haalde geen enkele keer de selectie van het eerste elftal en zag zijn aflopende contract niet verlengd worden.

Daardoor kan hij vrij op zoek naar een nieuwe club om eindelijk zijn carrière te lanceren. Nya kan daarbij wel de nodige adelbrieven voorleggen, want voor zijn Engelse periode was hij aanvoerder van de U19 van Paris Saint-Germain. Doorbreken in Parijs is tegenwoordig echter schier onmogelijk en dus koos hij net als vele van zijn leeftijdsgenoten in 2019 het ruime sop.

POLYVALENT
Met Nya kunnen Belgische clubs in ieder geval een zeer polyvalente verdediger binnenhalen en dat is altijd een nuttig profiel om te hebben. De jonge Fransman wordt immers vooral als centrale verdediger uitgespeeld, maar kan ook op beide flanken uit de voeten.

Zou hij een goede speler zijn voor de JPL?

Meest recent

'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

18
18
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

155
155
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

60
60
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

262
262
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

192
192
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

182
182
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

137
137
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

130
130
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

490
490
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

267
267
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

80
80
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

850
850
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

353
353
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

346
346
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

57
57
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

227
227
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

75
75
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

169
169
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

328
328
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

220
220
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

388
388
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

200
200

Meer sportnieuws