Union wint nipt op Deinze, Kortrijk onderuit in Nederland

54 stemmen
Union wint nipt op Deinze, Kortrijk onderuit in Nederland

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is inmiddels in volle gang en daarbij staan op zaterdag traditioneel een pak oefenwedstrijden gepland. Ook vice-kampioen Union en KV Kortrijk kwamen in actie. De Brusselaars boekten in hun tweede wedstrijd een nipte zege tegen tweedeklasser Deinze, terwijl de Kerels in Nederland de boot in gingen tegen FC Dordrecht.


Bij Union viel op dat Karel Geraerts het opnieuw met een pak jonge beloften deed. Opnieuw was er in de selectie geen spoor van Casper Nielsen, die nog altijd op een transfer naar Club Brugge zou azen, of Dante Vanzeir. Ondanks het jonge elftal was Union wel de betere ploeg op het veld, maar het slaagde er lange tijd niet in om die dominantie in een voorsprong om te zetten.

Nadat in de tweede helft belofte Salah al eens de paal geraakt, viel de goal dan toch achttien minuten voor tijd. Bart Nieuwkoop zorgde voor de 0-1. Het was meteen ook het enige doelpunt van de wedstrijd.

KORTRIJK ONDERUIT
KV Kortrijk plaatste dan weer een slotakkoord op zijn stage met een nederlaag in Dordrecht. De zware stage zat duidelijk nog in de benen bij de Kerels, die al zeer snel op een 3-1-achterstand kwamen. Mbayo had nog de openingsgoal van Savastano uitgewist, maar daarna sloegen Pinas en Meijer een kloof. In de tweede helft zorgde Schuurman zelfs voor 4-1. Aanwinst Keita milderde nog met een heerlijk afstandsschot.


LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Zal Union snel weer op volle sterkte staan?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

191
191
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

121
121
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

56
56
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

49
49
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

464
464
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

217
217
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

98
98
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

102
102
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

107
107
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

89
89
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

261
261
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

105
105
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

382
382
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

34
34
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

133
133
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

542
542
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

196
196
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

343
343
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

262
262
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

137
137
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

192
192
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

510
510

Meer sportnieuws