TRANSFERUURTJE: 'Club sluit topdeals, Messi weg bij PSG'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club sluit topdeals, Messi weg bij PSG'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden volop deals afgesloten met oog op de komende jaargang, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de kassa zeer snel te kunnen gaan rinkelen. Er blijft immers heel wat interesse heersen voor Charles De Ketelaere. De Rode Duivel blijft het hof gemaakt worden door Leicester City, die enkel nog wachten tot ze een paar spelers verkocht hebben om een bod uit te brengen. De topfavoriet voor zijn handtekening blijft echter AC Milan. De Rossoneri kunnen volop aan hun mercato beginnen nu de toekomst van sportieve bazen Paolo Maldini en Ricky Massara veiliggesteld werd. Na hun contractverlenging zou Milan weleens snel in actie kunnen schieten.



Ook Noa Lang lijkt plots op weg naar een toptransfer. Arsenal lijkt immers snel werk te gaan maken van zijn komst. De Gunners hadden aanvankelijk hun zinnen gezet op Raphinha (Leeds United), maar die lijkt nu op weg te zijn naar Chelsea. Daardoor schakelt Arsenal door naar zijn plan B en dat zou Lang zijn. Club zou dus snel twee zeer lucratieve transfers kunnen afronden.

Daarnaast blijft de landskampioen werk maken van versterking. Het laatste doelwit is Anass Salah-Eddine, een 20-jarige linksachter van Ajax. Daar mocht hij eind vorig seizoen debuteren in de hoofdmacht, maar een echte doorbraak in Amsterdam lijkt er niet in te zitten. Volgens Nederlandse bronnen zouden de onderhandelingen omtrent zijn overgang zelfs al vergevorderd zijn.



Ook het middenveld zal Club nog versterken. Daarvoor mag wel de naam van Vinicius Souza geschrapt worden. De Braziliaan zou namelijk de voorkeur geven aan een buitenlands avontuur. Casper Nielsen blijft wel een optie voor Club en de Deen wil zelf ook absoluut naar het Jan Breydelstadion. Alleen zal dan wel een uitweg gevonden moeten worden uit de impasse in de onderhandelingen met Union.

Bij Anderlecht blijven ze dan weer in blijde verwachting van Sebastiano Esposito. Het duurt wat langer dan gehoopt voor zijn transfer helemaal afgerond wordt, maar op Neerpede maken ze zich geen zorgen. Het dossier zou enkel vertraging opgelopen hebben omdat ze bij Inter de voorbije dagen al hun aandacht gaven aan de terugkeer van Romelu Lukaku.



Antwerp pakte enkele dagen geleden uit met de komst van Christopher Scott, die weggeplukt werd bij de B-ploeg van Bayern München. De 20-jarige wordt in Duitsland hoog ingeschat, maar desondanks wist de Great Old hem voor een relatief spotprijsje te strikken. Ze zouden slechts 1,4 miljoen euro op tafel hebben moeten leggen voor de veelbelovende offensieve middenvelder.

Bij Standard nemen ze weldra afscheid van twee spelers. Het Burnley van Vincent Kompany staat op het punt om Jackson Muleka en Samuel Bastien naar Engeland te halen. Er zou een akkoord zijn over de transfers van beide spelers. Voor Muleka zou Burnley 4 miljoen euro betalen, al moet Standard wel de helft van die som nog afstaan aan TP Mazembe. Voor Bastien krijgen ze een pak minder, want de middenvelder ging zijn laatste contractjaar in.



KV Mechelen zal wellicht snel een tweede offensieve versterking strikken na de komst van Yonas Malede. Het lijkt namelijk ook de strijd te winnen om Julien Ngoy, die vrij is nadat hij niet bijtekende bij Eupen. De spits zal eerstdaags een meerjarig contract tekenen, ondanks dat Charleroi en enkele buitenlandse clubs ook aan zijn mouw trokken.

BUITENLAND

Schokkend nieuws vanuit Parijs, want bij PSG zou nu ook Lionel Messi moeten vertrekken. Nieuwe sportieve baas Luis Campos wil de ploeg rond Kylian Mbappé bouwen en daarom moet na Neymar nu ook de Argentijnse ster beschikken, ondanks een contract dat nog een jaar loopt. De kans lijkt echter wel klein dat PSG een oplossing zal vonden voor zijn beide vedetten, die vastzitten aan voor vele andere clubs onbetaalbare contracten en mogelijk ook zelf niet staan te springen voor een transfer.



Manchester City staat op het punt om zijn derde grote transfer van de zomer af te ronden. Na Julian Alvarez en Erling Haaland lijkt nu ook Kalvin Phillips snel neer te gaan strijken bij de Engelse kampioen. Zijn medische testen werden al ingepland nadat City een akkoord vond met Leeds United over een transfersom van 45 à 50 miljoen pond.

Bij FC Barcelona moeten ze eerst nog spelers verkopen voor ze zich kunnen versterken. Trainer Xavi wil daar wat haast bij maken en liet daarom aan drie spelers weten dat ze zich niet meer op training moeten melden. Oscar Mingueza, Riqui Puig en Samuel Umtiti kregen te horen dat ze ze niet meer welkom zijn en een andere club moeten zoeken.

LEES OOK: 'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Wie zal Club Brugge het meeste opleveren?

Meest recent

Fink schenkt klare wijn: steunpilaar weg bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

8
8
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

48
48
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

199
199
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

17
17
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

269
269
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

389
389
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

78
78
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

181
181
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

204
204
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

227
227
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

171
171
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

55
55
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

126
126
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

224
224
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

142
142
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

153
153
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

274
274
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

237
237
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

89
89
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

116
116
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

66
66
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

587
587
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

150
150

Meer sportnieuws