'Broers Mpenza duiken op bij verrassende Belgische club'

door
'Broers Mpenza duiken op bij verrassende Belgische club'

Afgelopen seizoen probeerden de broers Mpenza zich opnieuw te lanceren in het Belgische voetbal, maar dat werd geen groot succes. Ze gingen vorige zomer samen aan de slag in Moeskroen, waarbij Mbo fungeerde als technisch directeur en Emile als assistent van hoofdtrainer Enzo Scifo, maar na iets meer dan drie maanden werden ze alweer op straat gezet.


Sindsdien bleef het stil rond de twee gewezen Rode Duivels, maar die zouden nu weleens een opmerkelijke comeback kunnen maken. Het Nieuwsblad stelt immers dat ze binnenkort aan de slag zouden kunnen gaan bij Mandel United. De eerstenationaler dreigde te verdwijnen doordat de Franse investeerder Strive zich terugtrok, maar nu zou een Duitse investeringsgroep toch een uitweg bieden.

De overname zou begin volgende week al afgerond kunnen worden, waardoor de Duitsers alsnog hun intrede in het Belgische voetbal zouden kunnen maken. Ze probeerden immers ook al... Moeskroen over te nemen, maar dat draaide op niets uit en de Henegouwse club ging inmiddels failliet. Al kan Moeskroen nog wel varen bij de overname van Mandel.

PROMOTIE EN VERHUIS
Het zou immers de bedoeling zijn om met Mandel in de amateurreeksen te starten, maar wel de club zo snel mogelijk tot in het profvoetbal te brengen. Dat zal nog gebeuren in Izegem, de huidige thuisbasis. Zodra promotie naar de Challenger Pro League een feit is, zouden de Duitsers de club echter willen verhuizen naar Moeskroen. Mogelijk met de broers Mpenza dus, want zij zouden in het project dezelfde functies innemen als op Le Canonnier: Mbo als technisch directeur, Emile als T2. Wie de hoofdtrainer zou moeten worden, is nog niet duidelijk.

Zal Emile Mpenza nog een trainerscarrière lanceren?

Meest recent

Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

110
110
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

58
58
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

123
123
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

92
92
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

71
71
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

182
182
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

131
131
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

412
412
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

277
277
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

84
84
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

442
442
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

121
121
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

447
447
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

220
220
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

368
368
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

573
573
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

271
271
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

291
291
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

60
60
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

447
447
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

373
373
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

70
70
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

400
400

Meer sportnieuws