'Broers Mpenza duiken op bij verrassende Belgische club'

176 stemmen
'Broers Mpenza duiken op bij verrassende Belgische club'

Afgelopen seizoen probeerden de broers Mpenza zich opnieuw te lanceren in het Belgische voetbal, maar dat werd geen groot succes. Ze gingen vorige zomer samen aan de slag in Moeskroen, waarbij Mbo fungeerde als technisch directeur en Emile als assistent van hoofdtrainer Enzo Scifo, maar na iets meer dan drie maanden werden ze alweer op straat gezet.


Sindsdien bleef het stil rond de twee gewezen Rode Duivels, maar die zouden nu weleens een opmerkelijke comeback kunnen maken. Het Nieuwsblad stelt immers dat ze binnenkort aan de slag zouden kunnen gaan bij Mandel United. De eerstenationaler dreigde te verdwijnen doordat de Franse investeerder Strive zich terugtrok, maar nu zou een Duitse investeringsgroep toch een uitweg bieden.

De overname zou begin volgende week al afgerond kunnen worden, waardoor de Duitsers alsnog hun intrede in het Belgische voetbal zouden kunnen maken. Ze probeerden immers ook al... Moeskroen over te nemen, maar dat draaide op niets uit en de Henegouwse club ging inmiddels failliet. Al kan Moeskroen nog wel varen bij de overname van Mandel.

PROMOTIE EN VERHUIS
Het zou immers de bedoeling zijn om met Mandel in de amateurreeksen te starten, maar wel de club zo snel mogelijk tot in het profvoetbal te brengen. Dat zal nog gebeuren in Izegem, de huidige thuisbasis. Zodra promotie naar de Challenger Pro League een feit is, zouden de Duitsers de club echter willen verhuizen naar Moeskroen. Mogelijk met de broers Mpenza dus, want zij zouden in het project dezelfde functies innemen als op Le Canonnier: Mbo als technisch directeur, Emile als T2. Wie de hoofdtrainer zou moeten worden, is nog niet duidelijk.

Zal Emile Mpenza nog een trainerscarrière lanceren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

3
3
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

10
10
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

47
47
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

40
40
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

81
81
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

68
68
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

40
40
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

213
213
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

157
157
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

166
166
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

292
292
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

440
440
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

77
77
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

239
239
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

152
152
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

273
273
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

150
150
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

446
446
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

198
198
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

157
157
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

310
310
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

782
782
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

154
154

Meer sportnieuws