'AA Gent vindt opmerkelijke uitweg voor Chakvetadze'

162 stemmen
'AA Gent vindt opmerkelijke uitweg voor Chakvetadze'

In vergelijking met vorig seizoen wacht AA Gent straks een rustig seizoensbegin, met enkel de Supercup en de competitie. Als bekerwinnaar ontsnappen de Buffalo's deze keer aan al te vroege Europese voorrondes, want ze moeten zich pas in de tweede helft van augustus melden voor de play-offs van de Europa League. Dat geeft Hein Vanhaezebrouck meer dan voldoende tijd om zijn elftal op orde te krijgen.


Het staat wel nu al vast dat hij daarin geen plaats zal hebben voor Giorgi Chakvetadze. De 22-jarige Georgiër leek enkele jaren geleden nog het volgende Gentse goudhaantje te gaan worden, maar werd door blessures helemaal teruggeslagen. Hij kwam twee seizoenen amper aan de bak en toen hij vorig seizoen eindelijk weer fit was, kon hij geen basisplaats afdwingen. In januari volgde al een uitleenbeurt aan Hamburg.

Daar kwam Chakvetadze in de tweede seizoenshelft nog twaalf keer in actie, maar dat was niet genoeg om Gent te overtuigen. Bij het ingaan van zijn laatste contractjaar lijkt een nieuw (tijdelijk?) vertrek in de maak. Volgens Georgische bronnen is de aanvallende middenvelder immers op weg naar Slovan Bratislava. De onderhandelingen over de transfer zouden al vergevorderd zijn en de deal zou één dezer dagen beklonken moeten worden.

VOET
Met de Slowaakse kampioen zou Chakvetadze zeer snel aan de bak mogen in de voorrondes van de Champions League, want op 6 juli speelt Slovan al tegen Dinamo Batumi, de kampioen uit zijn thuisland. Hij zou al de tweede oude bekende van de JPL zijn die deze zomer in Bratislava neerstrijkt, want onlangs versterkte Slovan zich ook al met Siemen Voet, ex-verdediger van Club Brugge en KV Mechelen.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Moet AA Gent zijn contract nog verlengen?

Meest recent

Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

24
24
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

16
16
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

36
36
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

233
233
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

55
55
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

106
106
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

400
400
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

52
52
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

222
222
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

337
337
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1202
1202
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

524
524
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

168
168
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

199
199
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

768
768
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

566
566
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

268
268
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

130
130
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

200
200
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

85
85

Meer sportnieuws