Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

896 stemmen
Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla reeds twee nieuwe aanwinsten binnen. Het lijdt echter geen enkele twijfel dat er in de komende weken nog meerdere versterkingen zullen arriveren in het Jan Breydelstadion. Zo worden voor het centrale middenveld Nicolas Raskin (Standard), Vinicius Souza (Lommel SK) en Casper Nielsen (Union SG) nadrukkelijk genoemd als doelwitten van de Belgische landskampioen.


DRIE VERSCHILLENDE PROFIELEN

Drie toppers uit de Jupiler Pro League dus, maar voor slechts één plaats op het centrale middenveld bij Club Brugge. Kiezen is verliezen in deze, want elk van hen heeft zijn eigen specifieke kwaliteiten. Van de drie toptargets speelt Nicolas Raskin in een iets meer vooruitgeschoven rol, Vinicius Junior eerder als verdedigende middenvelder en Casper Nielsen is vooral een middenvelder die veel diepgang en verticaliteit biedt. De komst van één van deze drie middenvelders hangt dus vooral af van de tactische nuances die de nieuwe hoofdcoach Carl Hoefkens volgend seizoen wil leggen bij Club Brugge.

NICOLAS RASKIN

Standard werd onlangs overgenomen door 777 Partners en de nieuwe eigenaars willen van Nicolas Raskin de nieuwe posterboy maken. De talentvolle middenvelder houdt van de Rouches maar om zijn groot potentieel te benutten en cruciale stappen te kunnen zetten in zijn groeiproces, overweegt hij andere oorden op te zoeken. Club Brugge stelt zich alvast op als één van de kandidaat-overnemers voor Raskin, het éénmansmiddenveld van Standard tijdens de voorbije twee seizoenen.

De 21-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een dramatisch zwak Standard. “Hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard”, zei analist Alexandre Teklak bijvoorbeeld in La Libre. Raskin wordt beschouwd als een gezond agressieve middenvelder die altijd het volle pond geeft, vaak tot grote frustratie van tegenstanders. Die intensiteit heeft Raskin nodig om goed te presteren en om zijn focus te houden.



Dat beaamde Jacky Matthijsen, bondscoach bij de Jonge Duivels, aan Het Belang van Limburg. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt.” Maar Nicolas Raskin enkel omschrijven als een middenvelder die enkel en alleen houdt van duelleren en fysiek spel, dat is hem oneer aandoen. Hij draagt namelijk ook zijn steentje bij op het offensief gebied.

In vergelijking met Vinicius Souza en Casper Nielsen, biedt Nicolas Raskin veel meer offensieve impulsen. De 21-jarige scoorde vorig jaar bijvoorbeeld beter in de offensieve regelmaat en het aantal verrichte aanvallende acties. Dat is ook logisch omdat hij vorig seizoen hoger op het veld speelde dan Vinicius Souza en Nielsen. Raskin verscheen ook meer in de box tegenover de andere twee middenvelders en hij pakte ook veel regelmatiger uit met rushes en versnellingen.

CASPER NIELSEN

Casper Nielsen droomt ervan om volgend seizoen voor Club Brugge te spelen, alleen houdt Union SG vast aan een vraagprijs van 6 miljoen euro én willen de West-Vlamingen voorlopig maar 3,5 miljoen euro op tafel leggen voor hem. Dat de beruchte Mogi Bayat zich ondertussen ook inliet in dit dossier, vergemakkelijkt de zaken allerminst voor Nielsen. De Deense middenvelder wordt nu ook genoemd bij Antwerp FC en AA Gent, maar hij hoopt alsnog om een transfer te maken naar Club Brugge.

Op het financieel vlak gaapt er nog een stevige kloof tussen de vraagprijs van Union en het aanbod van Club Brugge, terwijl Casper Nielsen het voorgestelde salaris van de landskampioen wél aantrekkelijk vindt. De Deen vindt Club Brugge zowel op het financieel en sportief gebied de perfecte volgende stap in zijn carrière, vooral met het oog op het aankomende WK in Qatar. Ondertussen wordt Nielsen niet ingezet in de oefenwedstrijden van Union, al hoopt hij dat deze situatie niet blijft aanslepen tot eind augustus.



Casper Nielsen kan Club Brugge alvast veel infiltratie, diepgang en verticaliteit bieden. De 28-jarige middenvelder beschikt in de kansencreatie, het aantal verstuurde doorsteekpasses én het aantal verstuurde passes naar het strafschopgebied over betere cijfers dan Nicolas Raskin en Vinicius Souza. Dat blijkt ook uit zijn doelpunten en assists vorig seizoen. Nielsen telde in de Jupiler Pro League namelijk 13 beslissende acties (7 goals en 6 assists), wat een pak meer is dan Vinicius Souza (2 beslissende acties) en Raskin (4 beslissende acties).

VINICIUS SOUZA

Francky Van der Elst omschreef Vinicius Souza vorig seizoen als een stevig boy. De Braziliaanse middenvelder is op het fysiek vlak misschien zelfs één van de sterkste spelers in België. Onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League telde Vinicius Souza namelijk het meeste verrichte duels, het meeste geslaagde duels én het meeste gepleegde intercepties. Het mag dan ook niet verwonderen dat de 23-jarige ook de beste centrale middenvelder was op het gebied van defensieve regelmaat. Vinicius Souza overtrof Casper Nielsen en Nicolas Raskin eveneens in de geslaagde defensieve duels en de luchtduels.

De defensieve parameters van Vinicius Souza zijn dus erg indrukwekkend, iets wat grotendeels verklaard kan worden omdat hij bij KV Mechelen voornamelijk speelde als verdedigende middenvelder, maar ook dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. De Braziliaan kan daarnaast ook als centrale verdediger uit de voeten en die polyvalentie is misschien wel extra interessant voor Club Brugge. Bovendien beschikt Vinicius Souza ook over een groot voetballend vermogen en technische capaciteiten. Over een uniek profiel gesproken.



Steven Defour, assistent-trainer bij KV Mechelen, werkte vorig seizoen dagelijks samen met Vinicius Souza en hij stak zijn bewondering voor de Braziliaan niet onder stoelen of banken. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Wie moet Club halen?

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

108
108
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

44
44
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

13
13
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

84
84
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

377
377
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

128
128
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

24
24
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

113
113
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

297
297
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

228
228
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

563
563
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

882
882
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

86
86
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

46
46
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

259
259
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

694
694
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

946
946
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

617
617
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1170
1170
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

526
526
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

647
647
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

381
381
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1057
1057
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

699
699

Meer sportnieuws