Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

896 stemmen
Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla reeds twee nieuwe aanwinsten binnen. Het lijdt echter geen enkele twijfel dat er in de komende weken nog meerdere versterkingen zullen arriveren in het Jan Breydelstadion. Zo worden voor het centrale middenveld Nicolas Raskin (Standard), Vinicius Souza (Lommel SK) en Casper Nielsen (Union SG) nadrukkelijk genoemd als doelwitten van de Belgische landskampioen.


DRIE VERSCHILLENDE PROFIELEN

Drie toppers uit de Jupiler Pro League dus, maar voor slechts één plaats op het centrale middenveld bij Club Brugge. Kiezen is verliezen in deze, want elk van hen heeft zijn eigen specifieke kwaliteiten. Van de drie toptargets speelt Nicolas Raskin in een iets meer vooruitgeschoven rol, Vinicius Junior eerder als verdedigende middenvelder en Casper Nielsen is vooral een middenvelder die veel diepgang en verticaliteit biedt. De komst van één van deze drie middenvelders hangt dus vooral af van de tactische nuances die de nieuwe hoofdcoach Carl Hoefkens volgend seizoen wil leggen bij Club Brugge.

NICOLAS RASKIN

Standard werd onlangs overgenomen door 777 Partners en de nieuwe eigenaars willen van Nicolas Raskin de nieuwe posterboy maken. De talentvolle middenvelder houdt van de Rouches maar om zijn groot potentieel te benutten en cruciale stappen te kunnen zetten in zijn groeiproces, overweegt hij andere oorden op te zoeken. Club Brugge stelt zich alvast op als één van de kandidaat-overnemers voor Raskin, het éénmansmiddenveld van Standard tijdens de voorbije twee seizoenen.

De 21-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een dramatisch zwak Standard. “Hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard”, zei analist Alexandre Teklak bijvoorbeeld in La Libre. Raskin wordt beschouwd als een gezond agressieve middenvelder die altijd het volle pond geeft, vaak tot grote frustratie van tegenstanders. Die intensiteit heeft Raskin nodig om goed te presteren en om zijn focus te houden.



Dat beaamde Jacky Matthijsen, bondscoach bij de Jonge Duivels, aan Het Belang van Limburg. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt.” Maar Nicolas Raskin enkel omschrijven als een middenvelder die enkel en alleen houdt van duelleren en fysiek spel, dat is hem oneer aandoen. Hij draagt namelijk ook zijn steentje bij op het offensief gebied.

In vergelijking met Vinicius Souza en Casper Nielsen, biedt Nicolas Raskin veel meer offensieve impulsen. De 21-jarige scoorde vorig jaar bijvoorbeeld beter in de offensieve regelmaat en het aantal verrichte aanvallende acties. Dat is ook logisch omdat hij vorig seizoen hoger op het veld speelde dan Vinicius Souza en Nielsen. Raskin verscheen ook meer in de box tegenover de andere twee middenvelders en hij pakte ook veel regelmatiger uit met rushes en versnellingen.

CASPER NIELSEN

Casper Nielsen droomt ervan om volgend seizoen voor Club Brugge te spelen, alleen houdt Union SG vast aan een vraagprijs van 6 miljoen euro én willen de West-Vlamingen voorlopig maar 3,5 miljoen euro op tafel leggen voor hem. Dat de beruchte Mogi Bayat zich ondertussen ook inliet in dit dossier, vergemakkelijkt de zaken allerminst voor Nielsen. De Deense middenvelder wordt nu ook genoemd bij Antwerp FC en AA Gent, maar hij hoopt alsnog om een transfer te maken naar Club Brugge.

Op het financieel vlak gaapt er nog een stevige kloof tussen de vraagprijs van Union en het aanbod van Club Brugge, terwijl Casper Nielsen het voorgestelde salaris van de landskampioen wél aantrekkelijk vindt. De Deen vindt Club Brugge zowel op het financieel en sportief gebied de perfecte volgende stap in zijn carrière, vooral met het oog op het aankomende WK in Qatar. Ondertussen wordt Nielsen niet ingezet in de oefenwedstrijden van Union, al hoopt hij dat deze situatie niet blijft aanslepen tot eind augustus.



Casper Nielsen kan Club Brugge alvast veel infiltratie, diepgang en verticaliteit bieden. De 28-jarige middenvelder beschikt in de kansencreatie, het aantal verstuurde doorsteekpasses én het aantal verstuurde passes naar het strafschopgebied over betere cijfers dan Nicolas Raskin en Vinicius Souza. Dat blijkt ook uit zijn doelpunten en assists vorig seizoen. Nielsen telde in de Jupiler Pro League namelijk 13 beslissende acties (7 goals en 6 assists), wat een pak meer is dan Vinicius Souza (2 beslissende acties) en Raskin (4 beslissende acties).

VINICIUS SOUZA

Francky Van der Elst omschreef Vinicius Souza vorig seizoen als een stevig boy. De Braziliaanse middenvelder is op het fysiek vlak misschien zelfs één van de sterkste spelers in België. Onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League telde Vinicius Souza namelijk het meeste verrichte duels, het meeste geslaagde duels én het meeste gepleegde intercepties. Het mag dan ook niet verwonderen dat de 23-jarige ook de beste centrale middenvelder was op het gebied van defensieve regelmaat. Vinicius Souza overtrof Casper Nielsen en Nicolas Raskin eveneens in de geslaagde defensieve duels en de luchtduels.

De defensieve parameters van Vinicius Souza zijn dus erg indrukwekkend, iets wat grotendeels verklaard kan worden omdat hij bij KV Mechelen voornamelijk speelde als verdedigende middenvelder, maar ook dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. De Braziliaan kan daarnaast ook als centrale verdediger uit de voeten en die polyvalentie is misschien wel extra interessant voor Club Brugge. Bovendien beschikt Vinicius Souza ook over een groot voetballend vermogen en technische capaciteiten. Over een uniek profiel gesproken.



Steven Defour, assistent-trainer bij KV Mechelen, werkte vorig seizoen dagelijks samen met Vinicius Souza en hij stak zijn bewondering voor de Braziliaan niet onder stoelen of banken. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: 'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Wie moet Club halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

7
7
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

50
50
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

67
67
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

59
59
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

134
134
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

270
270
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

38
38
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

134
134
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

99
99
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

204
204
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

107
107
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

342
342
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

153
153
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

142
142
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

283
283
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

123
123
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

237
237
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

676
676
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

142
142
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

722
722
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

318
318
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

708
708
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

197
197
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

467
467
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

227
227

Meer sportnieuws