Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

896
Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla reeds twee nieuwe aanwinsten binnen. Het lijdt echter geen enkele twijfel dat er in de komende weken nog meerdere versterkingen zullen arriveren in het Jan Breydelstadion. Zo worden voor het centrale middenveld Nicolas Raskin (Standard), Vinicius Souza (Lommel SK) en Casper Nielsen (Union SG) nadrukkelijk genoemd als doelwitten van de Belgische landskampioen.


DRIE VERSCHILLENDE PROFIELEN

Drie toppers uit de Jupiler Pro League dus, maar voor slechts één plaats op het centrale middenveld bij Club Brugge. Kiezen is verliezen in deze, want elk van hen heeft zijn eigen specifieke kwaliteiten. Van de drie toptargets speelt Nicolas Raskin in een iets meer vooruitgeschoven rol, Vinicius Junior eerder als verdedigende middenvelder en Casper Nielsen is vooral een middenvelder die veel diepgang en verticaliteit biedt. De komst van één van deze drie middenvelders hangt dus vooral af van de tactische nuances die de nieuwe hoofdcoach Carl Hoefkens volgend seizoen wil leggen bij Club Brugge.

NICOLAS RASKIN

Standard werd onlangs overgenomen door 777 Partners en de nieuwe eigenaars willen van Nicolas Raskin de nieuwe posterboy maken. De talentvolle middenvelder houdt van de Rouches maar om zijn groot potentieel te benutten en cruciale stappen te kunnen zetten in zijn groeiproces, overweegt hij andere oorden op te zoeken. Club Brugge stelt zich alvast op als één van de kandidaat-overnemers voor Raskin, het éénmansmiddenveld van Standard tijdens de voorbije twee seizoenen.

De 21-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een dramatisch zwak Standard. “Hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard”, zei analist Alexandre Teklak bijvoorbeeld in La Libre. Raskin wordt beschouwd als een gezond agressieve middenvelder die altijd het volle pond geeft, vaak tot grote frustratie van tegenstanders. Die intensiteit heeft Raskin nodig om goed te presteren en om zijn focus te houden.



Dat beaamde Jacky Matthijsen, bondscoach bij de Jonge Duivels, aan Het Belang van Limburg. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt.” Maar Nicolas Raskin enkel omschrijven als een middenvelder die enkel en alleen houdt van duelleren en fysiek spel, dat is hem oneer aandoen. Hij draagt namelijk ook zijn steentje bij op het offensief gebied.

In vergelijking met Vinicius Souza en Casper Nielsen, biedt Nicolas Raskin veel meer offensieve impulsen. De 21-jarige scoorde vorig jaar bijvoorbeeld beter in de offensieve regelmaat en het aantal verrichte aanvallende acties. Dat is ook logisch omdat hij vorig seizoen hoger op het veld speelde dan Vinicius Souza en Nielsen. Raskin verscheen ook meer in de box tegenover de andere twee middenvelders en hij pakte ook veel regelmatiger uit met rushes en versnellingen.

CASPER NIELSEN

Casper Nielsen droomt ervan om volgend seizoen voor Club Brugge te spelen, alleen houdt Union SG vast aan een vraagprijs van 6 miljoen euro én willen de West-Vlamingen voorlopig maar 3,5 miljoen euro op tafel leggen voor hem. Dat de beruchte Mogi Bayat zich ondertussen ook inliet in dit dossier, vergemakkelijkt de zaken allerminst voor Nielsen. De Deense middenvelder wordt nu ook genoemd bij Antwerp FC en AA Gent, maar hij hoopt alsnog om een transfer te maken naar Club Brugge.

Op het financieel vlak gaapt er nog een stevige kloof tussen de vraagprijs van Union en het aanbod van Club Brugge, terwijl Casper Nielsen het voorgestelde salaris van de landskampioen wél aantrekkelijk vindt. De Deen vindt Club Brugge zowel op het financieel en sportief gebied de perfecte volgende stap in zijn carrière, vooral met het oog op het aankomende WK in Qatar. Ondertussen wordt Nielsen niet ingezet in de oefenwedstrijden van Union, al hoopt hij dat deze situatie niet blijft aanslepen tot eind augustus.



Casper Nielsen kan Club Brugge alvast veel infiltratie, diepgang en verticaliteit bieden. De 28-jarige middenvelder beschikt in de kansencreatie, het aantal verstuurde doorsteekpasses én het aantal verstuurde passes naar het strafschopgebied over betere cijfers dan Nicolas Raskin en Vinicius Souza. Dat blijkt ook uit zijn doelpunten en assists vorig seizoen. Nielsen telde in de Jupiler Pro League namelijk 13 beslissende acties (7 goals en 6 assists), wat een pak meer is dan Vinicius Souza (2 beslissende acties) en Raskin (4 beslissende acties).

VINICIUS SOUZA

Francky Van der Elst omschreef Vinicius Souza vorig seizoen als een stevig boy. De Braziliaanse middenvelder is op het fysiek vlak misschien zelfs één van de sterkste spelers in België. Onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League telde Vinicius Souza namelijk het meeste verrichte duels, het meeste geslaagde duels én het meeste gepleegde intercepties. Het mag dan ook niet verwonderen dat de 23-jarige ook de beste centrale middenvelder was op het gebied van defensieve regelmaat. Vinicius Souza overtrof Casper Nielsen en Nicolas Raskin eveneens in de geslaagde defensieve duels en de luchtduels.

De defensieve parameters van Vinicius Souza zijn dus erg indrukwekkend, iets wat grotendeels verklaard kan worden omdat hij bij KV Mechelen voornamelijk speelde als verdedigende middenvelder, maar ook dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. De Braziliaan kan daarnaast ook als centrale verdediger uit de voeten en die polyvalentie is misschien wel extra interessant voor Club Brugge. Bovendien beschikt Vinicius Souza ook over een groot voetballend vermogen en technische capaciteiten. Over een uniek profiel gesproken.



Steven Defour, assistent-trainer bij KV Mechelen, werkte vorig seizoen dagelijks samen met Vinicius Souza en hij stak zijn bewondering voor de Braziliaan niet onder stoelen of banken. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Wie moet Club halen?

Meest recent

OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

1
1
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

6
6
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

42
42
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

131
131
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

33
33
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

159
159
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

199
199
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

85
85
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

138
138
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

148
148
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

15
15
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

311
311
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

163
163
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

75
75
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

73
73
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

145
145
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

84
84
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

229
229
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

226
226
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

178
178
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

282
282
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

207
207
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

307
307
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

102
102
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

73
73

Meer sportnieuws