Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

896 stemmen
Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla reeds twee nieuwe aanwinsten binnen. Het lijdt echter geen enkele twijfel dat er in de komende weken nog meerdere versterkingen zullen arriveren in het Jan Breydelstadion. Zo worden voor het centrale middenveld Nicolas Raskin (Standard), Vinicius Souza (Lommel SK) en Casper Nielsen (Union SG) nadrukkelijk genoemd als doelwitten van de Belgische landskampioen.


DRIE VERSCHILLENDE PROFIELEN

Drie toppers uit de Jupiler Pro League dus, maar voor slechts één plaats op het centrale middenveld bij Club Brugge. Kiezen is verliezen in deze, want elk van hen heeft zijn eigen specifieke kwaliteiten. Van de drie toptargets speelt Nicolas Raskin in een iets meer vooruitgeschoven rol, Vinicius Junior eerder als verdedigende middenvelder en Casper Nielsen is vooral een middenvelder die veel diepgang en verticaliteit biedt. De komst van één van deze drie middenvelders hangt dus vooral af van de tactische nuances die de nieuwe hoofdcoach Carl Hoefkens volgend seizoen wil leggen bij Club Brugge.

NICOLAS RASKIN

Standard werd onlangs overgenomen door 777 Partners en de nieuwe eigenaars willen van Nicolas Raskin de nieuwe posterboy maken. De talentvolle middenvelder houdt van de Rouches maar om zijn groot potentieel te benutten en cruciale stappen te kunnen zetten in zijn groeiproces, overweegt hij andere oorden op te zoeken. Club Brugge stelt zich alvast op als één van de kandidaat-overnemers voor Raskin, het éénmansmiddenveld van Standard tijdens de voorbije twee seizoenen.

De 21-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een dramatisch zwak Standard. “Hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard”, zei analist Alexandre Teklak bijvoorbeeld in La Libre. Raskin wordt beschouwd als een gezond agressieve middenvelder die altijd het volle pond geeft, vaak tot grote frustratie van tegenstanders. Die intensiteit heeft Raskin nodig om goed te presteren en om zijn focus te houden.



Dat beaamde Jacky Matthijsen, bondscoach bij de Jonge Duivels, aan Het Belang van Limburg. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt.” Maar Nicolas Raskin enkel omschrijven als een middenvelder die enkel en alleen houdt van duelleren en fysiek spel, dat is hem oneer aandoen. Hij draagt namelijk ook zijn steentje bij op het offensief gebied.

In vergelijking met Vinicius Souza en Casper Nielsen, biedt Nicolas Raskin veel meer offensieve impulsen. De 21-jarige scoorde vorig jaar bijvoorbeeld beter in de offensieve regelmaat en het aantal verrichte aanvallende acties. Dat is ook logisch omdat hij vorig seizoen hoger op het veld speelde dan Vinicius Souza en Nielsen. Raskin verscheen ook meer in de box tegenover de andere twee middenvelders en hij pakte ook veel regelmatiger uit met rushes en versnellingen.

CASPER NIELSEN

Casper Nielsen droomt ervan om volgend seizoen voor Club Brugge te spelen, alleen houdt Union SG vast aan een vraagprijs van 6 miljoen euro én willen de West-Vlamingen voorlopig maar 3,5 miljoen euro op tafel leggen voor hem. Dat de beruchte Mogi Bayat zich ondertussen ook inliet in dit dossier, vergemakkelijkt de zaken allerminst voor Nielsen. De Deense middenvelder wordt nu ook genoemd bij Antwerp FC en AA Gent, maar hij hoopt alsnog om een transfer te maken naar Club Brugge.

Op het financieel vlak gaapt er nog een stevige kloof tussen de vraagprijs van Union en het aanbod van Club Brugge, terwijl Casper Nielsen het voorgestelde salaris van de landskampioen wél aantrekkelijk vindt. De Deen vindt Club Brugge zowel op het financieel en sportief gebied de perfecte volgende stap in zijn carrière, vooral met het oog op het aankomende WK in Qatar. Ondertussen wordt Nielsen niet ingezet in de oefenwedstrijden van Union, al hoopt hij dat deze situatie niet blijft aanslepen tot eind augustus.



Casper Nielsen kan Club Brugge alvast veel infiltratie, diepgang en verticaliteit bieden. De 28-jarige middenvelder beschikt in de kansencreatie, het aantal verstuurde doorsteekpasses én het aantal verstuurde passes naar het strafschopgebied over betere cijfers dan Nicolas Raskin en Vinicius Souza. Dat blijkt ook uit zijn doelpunten en assists vorig seizoen. Nielsen telde in de Jupiler Pro League namelijk 13 beslissende acties (7 goals en 6 assists), wat een pak meer is dan Vinicius Souza (2 beslissende acties) en Raskin (4 beslissende acties).

VINICIUS SOUZA

Francky Van der Elst omschreef Vinicius Souza vorig seizoen als een stevig boy. De Braziliaanse middenvelder is op het fysiek vlak misschien zelfs één van de sterkste spelers in België. Onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League telde Vinicius Souza namelijk het meeste verrichte duels, het meeste geslaagde duels én het meeste gepleegde intercepties. Het mag dan ook niet verwonderen dat de 23-jarige ook de beste centrale middenvelder was op het gebied van defensieve regelmaat. Vinicius Souza overtrof Casper Nielsen en Nicolas Raskin eveneens in de geslaagde defensieve duels en de luchtduels.

De defensieve parameters van Vinicius Souza zijn dus erg indrukwekkend, iets wat grotendeels verklaard kan worden omdat hij bij KV Mechelen voornamelijk speelde als verdedigende middenvelder, maar ook dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. De Braziliaan kan daarnaast ook als centrale verdediger uit de voeten en die polyvalentie is misschien wel extra interessant voor Club Brugge. Bovendien beschikt Vinicius Souza ook over een groot voetballend vermogen en technische capaciteiten. Over een uniek profiel gesproken.



Steven Defour, assistent-trainer bij KV Mechelen, werkte vorig seizoen dagelijks samen met Vinicius Souza en hij stak zijn bewondering voor de Braziliaan niet onder stoelen of banken. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: 'Union slaat weer toe met typische transfer'

Wie moet Club halen?

Meest recent

Verschil Club en RSCA: "Club Brugge lacht daarmee"

De tijd dat RSC Anderlecht financieel de grootmacht was in België, die is al een hele poos ...

107
107
'KRC Genk heeft prijs en strikt aanwinst'

KRC Genk is zeker nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers gaan nog wel wat nieuwe spelers ...

54
54
'Nederland denkt aan gigantische stunt als bondscoach'

Nederland is na het vertrek van Ronald Koeman op zoek naar een nieuwe bondscoach. Die zoektocht ...

57
57
Club Brugge heeft peperdure aanwinst beet

Club Brugge heeft een volgende aanwinst beet. De Bruggelingen maakten zopas bekend dat ze met ...

254
254
RSCA, STVV en Gent kennen mogelijke Europese tegenstanders

Namiddag kennen RSC Anderlecht, AA Gent en STVV hun mogelijke tegenstanders in de volgende ...

247
247
Na VRT, Play en VTM: Van Gucht verrast opnieuw TV-land

Ruben Van Gucht blijft één van de drukstbezette gezichten op de Vlaamse televisie. De ...

74
74
'Knaltransfer Club Brugge: financiële details lekken uit'

Club Brugge gaat deze week wellicht Han-beom Lee voorstellen als nieuwe verdediger. De Zuid-Koreaan ...

310
310
'STVV niet klaar: deze toptransfers staan op til'

STVV verloor afgelopen weekend tegen Helmond Sport en AEK Athene. Trainer Frédéric De ...

104
104
'Westerlo stoomt door: volgende deal op komst'

KVC Westerlo gaat de komende dagen en weken nog een aantal transfers afronden. De Kemphanen lijken ...

31
31
'Transferschok Noa Lang: ook Club Brugge plots genoemd'

Noa Lang is andermaal op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Zelfs na de trainerswissel mag/moet hij ...

290
290
'Supertransfer Rodri: nieuwste prijskaartje gelekt'

Nadat hij het WK won met Spanje én verkozen werd tot 'Speler van het Toernooi', kan de zomer ...

145
145
'KRC Genk blijft cashen: twee miljoenendeals op tafel'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

378
378
Club Brugge verstomd: tóch Europese toptransfer Ordoñez?

Joel Ordoñez is één van de grootste pechvogels van de transferzomer. Door een ...

540
540
'Napoli-exit nabij: transferbeslissing Lukaku gevallen'

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De Rode Duivel wordt in principe eerstdaags terugverwacht ...

289
289
'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Antwerp FC opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen op eigen veld tegen promovendus SK Beveren. ...

541
541
Club Brugge bereidt stunt voor: 15M voor doelpuntenmaker

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor een opvallende transfer. Rond een jonge doelpuntenmaker ...

700
700
'Ultiem offensief Sibierski: dríé extra aanwinsten Anderlecht'

Met kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa League op zak, is RSC Anderlecht goed aan het ...

977
977
'Godts-dossier ontploft: PSG doet monsterbod, kapers uit PL'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

178
178
'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

106
106
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

501
501
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

231
231
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

590
590
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

114
114
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

126
126
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

251
251

Meer sportnieuws