Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

door
Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla reeds twee nieuwe aanwinsten binnen. Het lijdt echter geen enkele twijfel dat er in de komende weken nog meerdere versterkingen zullen arriveren in het Jan Breydelstadion. Zo worden voor het centrale middenveld Nicolas Raskin (Standard), Vinicius Souza (Lommel SK) en Casper Nielsen (Union SG) nadrukkelijk genoemd als doelwitten van de Belgische landskampioen.


DRIE VERSCHILLENDE PROFIELEN

Drie toppers uit de Jupiler Pro League dus, maar voor slechts één plaats op het centrale middenveld bij Club Brugge. Kiezen is verliezen in deze, want elk van hen heeft zijn eigen specifieke kwaliteiten. Van de drie toptargets speelt Nicolas Raskin in een iets meer vooruitgeschoven rol, Vinicius Junior eerder als verdedigende middenvelder en Casper Nielsen is vooral een middenvelder die veel diepgang en verticaliteit biedt. De komst van één van deze drie middenvelders hangt dus vooral af van de tactische nuances die de nieuwe hoofdcoach Carl Hoefkens volgend seizoen wil leggen bij Club Brugge.

NICOLAS RASKIN

Standard werd onlangs overgenomen door 777 Partners en de nieuwe eigenaars willen van Nicolas Raskin de nieuwe posterboy maken. De talentvolle middenvelder houdt van de Rouches maar om zijn groot potentieel te benutten en cruciale stappen te kunnen zetten in zijn groeiproces, overweegt hij andere oorden op te zoeken. Club Brugge stelt zich alvast op als één van de kandidaat-overnemers voor Raskin, het éénmansmiddenveld van Standard tijdens de voorbije twee seizoenen.

De 21-jarige middenvelder was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een dramatisch zwak Standard. “Hij is één van de weinige Standard-spelers die dit seizoen kan worden gespaard”, zei analist Alexandre Teklak bijvoorbeeld in La Libre. Raskin wordt beschouwd als een gezond agressieve middenvelder die altijd het volle pond geeft, vaak tot grote frustratie van tegenstanders. Die intensiteit heeft Raskin nodig om goed te presteren en om zijn focus te houden.



Dat beaamde Jacky Matthijsen, bondscoach bij de Jonge Duivels, aan Het Belang van Limburg. “Raskin is een interessante, jonge speler die voorop gaat in de strijd. Ook al speelt hij slecht, dan nog heeft hij er bij wijze van spreken vier ondersteboven getrapt.” Maar Nicolas Raskin enkel omschrijven als een middenvelder die enkel en alleen houdt van duelleren en fysiek spel, dat is hem oneer aandoen. Hij draagt namelijk ook zijn steentje bij op het offensief gebied.

In vergelijking met Vinicius Souza en Casper Nielsen, biedt Nicolas Raskin veel meer offensieve impulsen. De 21-jarige scoorde vorig jaar bijvoorbeeld beter in de offensieve regelmaat en het aantal verrichte aanvallende acties. Dat is ook logisch omdat hij vorig seizoen hoger op het veld speelde dan Vinicius Souza en Nielsen. Raskin verscheen ook meer in de box tegenover de andere twee middenvelders en hij pakte ook veel regelmatiger uit met rushes en versnellingen.

CASPER NIELSEN

Casper Nielsen droomt ervan om volgend seizoen voor Club Brugge te spelen, alleen houdt Union SG vast aan een vraagprijs van 6 miljoen euro én willen de West-Vlamingen voorlopig maar 3,5 miljoen euro op tafel leggen voor hem. Dat de beruchte Mogi Bayat zich ondertussen ook inliet in dit dossier, vergemakkelijkt de zaken allerminst voor Nielsen. De Deense middenvelder wordt nu ook genoemd bij Antwerp FC en AA Gent, maar hij hoopt alsnog om een transfer te maken naar Club Brugge.

Op het financieel vlak gaapt er nog een stevige kloof tussen de vraagprijs van Union en het aanbod van Club Brugge, terwijl Casper Nielsen het voorgestelde salaris van de landskampioen wél aantrekkelijk vindt. De Deen vindt Club Brugge zowel op het financieel en sportief gebied de perfecte volgende stap in zijn carrière, vooral met het oog op het aankomende WK in Qatar. Ondertussen wordt Nielsen niet ingezet in de oefenwedstrijden van Union, al hoopt hij dat deze situatie niet blijft aanslepen tot eind augustus.



Casper Nielsen kan Club Brugge alvast veel infiltratie, diepgang en verticaliteit bieden. De 28-jarige middenvelder beschikt in de kansencreatie, het aantal verstuurde doorsteekpasses én het aantal verstuurde passes naar het strafschopgebied over betere cijfers dan Nicolas Raskin en Vinicius Souza. Dat blijkt ook uit zijn doelpunten en assists vorig seizoen. Nielsen telde in de Jupiler Pro League namelijk 13 beslissende acties (7 goals en 6 assists), wat een pak meer is dan Vinicius Souza (2 beslissende acties) en Raskin (4 beslissende acties).

VINICIUS SOUZA

Francky Van der Elst omschreef Vinicius Souza vorig seizoen als een stevig boy. De Braziliaanse middenvelder is op het fysiek vlak misschien zelfs één van de sterkste spelers in België. Onder alle centrale middenvelders van de Jupiler Pro League telde Vinicius Souza namelijk het meeste verrichte duels, het meeste geslaagde duels én het meeste gepleegde intercepties. Het mag dan ook niet verwonderen dat de 23-jarige ook de beste centrale middenvelder was op het gebied van defensieve regelmaat. Vinicius Souza overtrof Casper Nielsen en Nicolas Raskin eveneens in de geslaagde defensieve duels en de luchtduels.

De defensieve parameters van Vinicius Souza zijn dus erg indrukwekkend, iets wat grotendeels verklaard kan worden omdat hij bij KV Mechelen voornamelijk speelde als verdedigende middenvelder, maar ook dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. De Braziliaan kan daarnaast ook als centrale verdediger uit de voeten en die polyvalentie is misschien wel extra interessant voor Club Brugge. Bovendien beschikt Vinicius Souza ook over een groot voetballend vermogen en technische capaciteiten. Over een uniek profiel gesproken.



Steven Defour, assistent-trainer bij KV Mechelen, werkte vorig seizoen dagelijks samen met Vinicius Souza en hij stak zijn bewondering voor de Braziliaan niet onder stoelen of banken. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Wie moet Club halen?

Meest recent

Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

31
31
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

165
165
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

138
138
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

76
76
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

216
216
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

37
37
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

113
113
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

102
102
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

234
234
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

226
226
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

384
384
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

55
55
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

177
177
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

87
87
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

86
86
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

295
295
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

137
137
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

499
499
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

195
195
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

98
98
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

455
455
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

187
187
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

772
772

Meer sportnieuws