'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

door
'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

Lommel SK is ambitieus. De club uit 1B maakt al zo'n twee jaar deel uit van de City Football Group. Dat zorgde voor heel wat financiële middelen in de Kempen. Daardoor kon de club el enkele grote talenten aantrekken die ze anders misschien nooit zouden kunnen hebben gestrikt.


Vinicius Souza is daar een mooi voorbeeld van. De Braziliaanse middenvelder kwam in oktober 2020 over van Flamengo, een topclub uit zijn thuisland. Met die transfer was toen 2,5 miljoen euro gemoeid. Vinicius werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan KV Mechelen, en daar maakte hij indruk. Het leverde hem de interesse op van topclubs in binnen- en buitenland. Club Brugge, KRC Genk, PSV, Celtic, Bologna en Fenerbahçe werden allemaal genoemd. Lommel mag zich opmaken voor de nodige miljoenen.

De club mag nu mogelijk nóg een ander Braziliaans talent verwelkomen. Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt immers dat Metinho (19), een middenvelder van Troyes AC, op het punt staat om de Lommelse rangen te vervoegen. De speler zou donderdag zijn medische testen afleggen. Metinho kwam het afgelopen seizoen geen enkele keer in actie voor Troyes, onder meer vanwege een schouderblessure. Zijn transferwaarde wordt op 3 miljoen euro geschat door Transfermarkt.

OPVOLGER?

De City Football lijkt zo mogelijk te anticiperen op een vertrek van Souza. Metinho kan dan zijn plaats in de kern innemen, al is hij met zijn 1,78 meter wel een ander type. Hij ligt nog tot midden 2026 vast bij Troyes, waar hij niet in de plannen voorkomt. Dat is opmerkelijk, omdat de Fransen in juli 2021 nog 5 miljoen euro betaalden aan Fluminense.

Zal hij even goed zijn als Souza?

Meest recent

Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

6
6
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

103
103
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

8
8
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

243
243
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

105
105
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

30
30
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

343
343
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

75
75
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

82
82
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

43
43
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

168
168
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

96
96
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

84
84
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

157
157
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

174
174
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

138
138
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

134
134
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

261
261
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

339
339
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

141
141

Meer sportnieuws