'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

43 stemmen
'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

Lommel SK is ambitieus. De club uit 1B maakt al zo'n twee jaar deel uit van de City Football Group. Dat zorgde voor heel wat financiële middelen in de Kempen. Daardoor kon de club el enkele grote talenten aantrekken die ze anders misschien nooit zouden kunnen hebben gestrikt.


Vinicius Souza is daar een mooi voorbeeld van. De Braziliaanse middenvelder kwam in oktober 2020 over van Flamengo, een topclub uit zijn thuisland. Met die transfer was toen 2,5 miljoen euro gemoeid. Vinicius werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan KV Mechelen, en daar maakte hij indruk. Het leverde hem de interesse op van topclubs in binnen- en buitenland. Club Brugge, KRC Genk, PSV, Celtic, Bologna en Fenerbahçe werden allemaal genoemd. Lommel mag zich opmaken voor de nodige miljoenen.

De club mag nu mogelijk nóg een ander Braziliaans talent verwelkomen. Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt immers dat Metinho (19), een middenvelder van Troyes AC, op het punt staat om de Lommelse rangen te vervoegen. De speler zou donderdag zijn medische testen afleggen. Metinho kwam het afgelopen seizoen geen enkele keer in actie voor Troyes, onder meer vanwege een schouderblessure. Zijn transferwaarde wordt op 3 miljoen euro geschat door Transfermarkt.

OPVOLGER?

De City Football lijkt zo mogelijk te anticiperen op een vertrek van Souza. Metinho kan dan zijn plaats in de kern innemen, al is hij met zijn 1,78 meter wel een ander type. Hij ligt nog tot midden 2026 vast bij Troyes, waar hij niet in de plannen voorkomt. Dat is opmerkelijk, omdat de Fransen in juli 2021 nog 5 miljoen euro betaalden aan Fluminense.

LEES OOK: Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Zal hij even goed zijn als Souza?

Meest recent

Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

191
191
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

0
0
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

98
98
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

18
18
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

15
15
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

85
85
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

172
172
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

162
162
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

609
609
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

468
468
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

347
347
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

216
216
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

93
93
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

61
61
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

228
228
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

92
92
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

413
413
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

208
208
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

242
242
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

489
489
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

120
120
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

267
267

Meer sportnieuws