'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

43
'Lommel haalt opnieuw Braziliaanse parel'

Lommel SK is ambitieus. De club uit 1B maakt al zo'n twee jaar deel uit van de City Football Group. Dat zorgde voor heel wat financiële middelen in de Kempen. Daardoor kon de club el enkele grote talenten aantrekken die ze anders misschien nooit zouden kunnen hebben gestrikt.


Vinicius Souza is daar een mooi voorbeeld van. De Braziliaanse middenvelder kwam in oktober 2020 over van Flamengo, een topclub uit zijn thuisland. Met die transfer was toen 2,5 miljoen euro gemoeid. Vinicius werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan KV Mechelen, en daar maakte hij indruk. Het leverde hem de interesse op van topclubs in binnen- en buitenland. Club Brugge, KRC Genk, PSV, Celtic, Bologna en Fenerbahçe werden allemaal genoemd. Lommel mag zich opmaken voor de nodige miljoenen.

De club mag nu mogelijk nóg een ander Braziliaans talent verwelkomen. Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt immers dat Metinho (19), een middenvelder van Troyes AC, op het punt staat om de Lommelse rangen te vervoegen. De speler zou donderdag zijn medische testen afleggen. Metinho kwam het afgelopen seizoen geen enkele keer in actie voor Troyes, onder meer vanwege een schouderblessure. Zijn transferwaarde wordt op 3 miljoen euro geschat door Transfermarkt.

OPVOLGER?

De City Football lijkt zo mogelijk te anticiperen op een vertrek van Souza. Metinho kan dan zijn plaats in de kern innemen, al is hij met zijn 1,78 meter wel een ander type. Hij ligt nog tot midden 2026 vast bij Troyes, waar hij niet in de plannen voorkomt. Dat is opmerkelijk, omdat de Fransen in juli 2021 nog 5 miljoen euro betaalden aan Fluminense.

LEES OOK: Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

Zal hij even goed zijn als Souza?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

74
74
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

53
53
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

386
386
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

332
332
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws