Pro League verrast met regels voor U23-teams in 1B

door
Pro League verrast met regels voor U23-teams in 1B

Het komende seizoen krijgen we een grote nieuwigheid in het Belgische voetbal, want voor het eerst maken een hele resem beloftenteams hun intrede in de nationale reeksen. Veertien U23-teams van profclubs worden geïntegreerd in 1B en eerste en tweede nationale, om zo de doorstroming van eigen jeugd te bevorderen. Die beloftenteams worden wel aan strenge regels onderworpen.


Over die precieze regels heerste nog wat onduidelijkheid, maar nu heeft de Pro League de puntjes op de i gezet. Ze herhalen de algemene regel dat veldspelers niet ouder mogen zijn dan 23 jaar, voor doelmannen wordt die limiet opgetrokken naar 25 jaar. Voor het komende seizoen betekent dat dus dat veldspelers ten vroegste geboren mogen zijn in 1999, doelmannen in 1997. Binnen die leeftijdscategorie worden spelers uitgesloten die in de laatste wedstrijd van de A-ploeg aan de aftrap stonden of minstens 45 minuten gespeeld hebben of die in minstens twee derde van de matchen van het eerste elftal startten of minstens 45 minuten speelden. Die laatste regel treedt in werking vanaf het moment dat de A-ploeg zes wedstrijden afgewerkt heeft.

Voor elke wedstrijd worden wel twee uitzonderingen op die regel voorzien. "Eén speler is altijd vrij van leeftijdsbeperkingen, zolang hij nog geen wedstrijd voor het officiële A-elftal heeft afgewerkt dat seizoen", legt de Pro League uit. Het is bijvoorbeeld met het oog op die regel dat Club NXT Lennart Mertens wegplukte bij Deinze en dat Anderlecht aanvankelijk Guillaume Gillet aan boord gehaald had.

MEDISCHE UITZONDERING
Daarnaast is er echter ook een medische uitzondering. Dat betekent dat A-kernspelers die net hersteld zijn van een blessure ook tijdelijk met de U23 zouden mogen aantreden. "Als zij de laatste 6 officiële duels van het eerste elftal hebben gemist en een doktersbewijs van hun blessure kunnen voorleggen, mogen zij maximaal twee wedstrijden meespelen met de beloften. Deze afwijking is slechts geldig voor één speler per wedstrijd."


LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Goede regels?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

79
79
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

85
85
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

45
45
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

257
257
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

384
384
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

307
307
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

181
181
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

146
146
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

552
552
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

331
331
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

335
335
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

389
389
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

216
216
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

349
349
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

810
810
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

219
219
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws