Pro League verrast met regels voor U23-teams in 1B

door
Pro League verrast met regels voor U23-teams in 1B

Het komende seizoen krijgen we een grote nieuwigheid in het Belgische voetbal, want voor het eerst maken een hele resem beloftenteams hun intrede in de nationale reeksen. Veertien U23-teams van profclubs worden geïntegreerd in 1B en eerste en tweede nationale, om zo de doorstroming van eigen jeugd te bevorderen. Die beloftenteams worden wel aan strenge regels onderworpen.


Over die precieze regels heerste nog wat onduidelijkheid, maar nu heeft de Pro League de puntjes op de i gezet. Ze herhalen de algemene regel dat veldspelers niet ouder mogen zijn dan 23 jaar, voor doelmannen wordt die limiet opgetrokken naar 25 jaar. Voor het komende seizoen betekent dat dus dat veldspelers ten vroegste geboren mogen zijn in 1999, doelmannen in 1997. Binnen die leeftijdscategorie worden spelers uitgesloten die in de laatste wedstrijd van de A-ploeg aan de aftrap stonden of minstens 45 minuten gespeeld hebben of die in minstens twee derde van de matchen van het eerste elftal startten of minstens 45 minuten speelden. Die laatste regel treedt in werking vanaf het moment dat de A-ploeg zes wedstrijden afgewerkt heeft.

Voor elke wedstrijd worden wel twee uitzonderingen op die regel voorzien. "Eén speler is altijd vrij van leeftijdsbeperkingen, zolang hij nog geen wedstrijd voor het officiële A-elftal heeft afgewerkt dat seizoen", legt de Pro League uit. Het is bijvoorbeeld met het oog op die regel dat Club NXT Lennart Mertens wegplukte bij Deinze en dat Anderlecht aanvankelijk Guillaume Gillet aan boord gehaald had.

MEDISCHE UITZONDERING
Daarnaast is er echter ook een medische uitzondering. Dat betekent dat A-kernspelers die net hersteld zijn van een blessure ook tijdelijk met de U23 zouden mogen aantreden. "Als zij de laatste 6 officiële duels van het eerste elftal hebben gemist en een doktersbewijs van hun blessure kunnen voorleggen, mogen zij maximaal twee wedstrijden meespelen met de beloften. Deze afwijking is slechts geldig voor één speler per wedstrijd."


LEES OOK: Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Goede regels?

Meest recent

Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

20
20
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

30
30
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

30
30
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

66
66
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

116
116
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

251
251
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

287
287
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

44
44
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

174
174
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

154
154
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

73
73
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

164
164
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

56
56
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

148
148
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

195
195
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

248
248
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

387
387
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

153
153
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

78
78
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

222
222
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

199
199
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

119
119
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

510
510

Meer sportnieuws