Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

door
Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

De voorbereiding op het seizoen 2022/2023 loopt volop, een seizoen waarin Club Brugge geschiedenis wil schrijven door een vierde opeenvolgende titel aan zijn palmares toe te voegen. Bij de start van het nieuwe jaargang mag Blauw-Zwart alvast een ander record bijschrijven. Dat valt immers te lezen op Transfermarkt.be.


Donderdag valt immers op de website Transfermarkt te lezen dat Club Brugge momenteel de meest waardevolle ploeg in de geschiedenis van het Belgische voetbal is, volgens hun berekeningen. Zonder dat er een update is geweest, stijgt de waarde van de regerende landskampioen van 159,80 miljoen euro naar 173,75 miljoen euro. "Dat heeft te maken met uitgeleende spelers die terugkeren naar hun moederclub", legt Bart Tamsyn, Area Manager bij Transfermarkt, uit. "Op Transfermarkt keren die spelers op 30 juni terug, terwijl op 1 juli de echte transfers worden verwerkt."

"Zo keert bij Club Brugge onder andere Loïs Openda terug met een marktwaarde van 7,5 miljoen euro, terwijl ook David Okereke 4,5 miljoen euro toevoegt. Bij RSC Anderlecht zien we dan weer het omgekeerd effect, want met Joshua Zirkzee en Christian Kouamé verliezen zij 20 miljoen euro aan marktwaarde. Bij RFC Seraing is er daardoor zelfs een daling met meer dan 50% van de marktwaarde van de club. De waarde van de hele competitie zakt hierdoor ook met 2,1% van 823,35 miljoen euro naar 805,98 miljoen euro."

RECORD VOOR 1 DAG
Lang zal Club Brugge niet kunnen genieten van hun record. "Klopt", aldus Tamsyn. "Nadat de echte transfers vrijdag verwerkt worden, zal Club Brugge 2,3 miljoen euro zakken naar 171,45 miljoen euro. Dit als er donderdag niets meer gebeurt op de transfermarkt natuurlijk. Op Jan Breydel ziet men dan immers onder meer Faitout Maouassa, Michael Krmencik en Bas Dost, samen goed voor 7 miljoen euro, andere oorden opzoeken."

LEES OOK: Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Is de huidige marktwaarde van Club Brugge correct?

Meest recent

Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

43
43
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

29
29
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

36
36
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

37
37
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

67
67
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

137
137
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

636
636
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

293
293
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

233
233
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

67
67
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

67
67
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

103
103
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

284
284
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

165
165
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

305
305
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

621
621
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

530
530
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

226
226
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

349
349
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

231
231
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

529
529
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

259
259
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

189
189
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

47
47

Meer sportnieuws