Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

door
Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

De voorbereiding op het seizoen 2022/2023 loopt volop, een seizoen waarin Club Brugge geschiedenis wil schrijven door een vierde opeenvolgende titel aan zijn palmares toe te voegen. Bij de start van het nieuwe jaargang mag Blauw-Zwart alvast een ander record bijschrijven. Dat valt immers te lezen op Transfermarkt.be.


Donderdag valt immers op de website Transfermarkt te lezen dat Club Brugge momenteel de meest waardevolle ploeg in de geschiedenis van het Belgische voetbal is, volgens hun berekeningen. Zonder dat er een update is geweest, stijgt de waarde van de regerende landskampioen van 159,80 miljoen euro naar 173,75 miljoen euro. "Dat heeft te maken met uitgeleende spelers die terugkeren naar hun moederclub", legt Bart Tamsyn, Area Manager bij Transfermarkt, uit. "Op Transfermarkt keren die spelers op 30 juni terug, terwijl op 1 juli de echte transfers worden verwerkt."

"Zo keert bij Club Brugge onder andere Loïs Openda terug met een marktwaarde van 7,5 miljoen euro, terwijl ook David Okereke 4,5 miljoen euro toevoegt. Bij RSC Anderlecht zien we dan weer het omgekeerd effect, want met Joshua Zirkzee en Christian Kouamé verliezen zij 20 miljoen euro aan marktwaarde. Bij RFC Seraing is er daardoor zelfs een daling met meer dan 50% van de marktwaarde van de club. De waarde van de hele competitie zakt hierdoor ook met 2,1% van 823,35 miljoen euro naar 805,98 miljoen euro."

RECORD VOOR 1 DAG
Lang zal Club Brugge niet kunnen genieten van hun record. "Klopt", aldus Tamsyn. "Nadat de echte transfers vrijdag verwerkt worden, zal Club Brugge 2,3 miljoen euro zakken naar 171,45 miljoen euro. Dit als er donderdag niets meer gebeurt op de transfermarkt natuurlijk. Op Jan Breydel ziet men dan immers onder meer Faitout Maouassa, Michael Krmencik en Bas Dost, samen goed voor 7 miljoen euro, andere oorden opzoeken."

LEES OOK: Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Is de huidige marktwaarde van Club Brugge correct?

Meest recent

Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

0
0
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

26
26
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

63
63
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

39
39
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

34
34
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

63
63
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

60
60
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

116
116
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

75
75
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

226
226
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

133
133
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

68
68
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

221
221
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

153
153
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

303
303
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

91
91
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

97
97
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

313
313
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

253
253
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

156
156
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

241
241
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

388
388
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

221
221
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

537
537

Meer sportnieuws