Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

287
Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

De voorbereiding op het seizoen 2022/2023 loopt volop, een seizoen waarin Club Brugge geschiedenis wil schrijven door een vierde opeenvolgende titel aan zijn palmares toe te voegen. Bij de start van het nieuwe jaargang mag Blauw-Zwart alvast een ander record bijschrijven. Dat valt immers te lezen op Transfermarkt.be.


Donderdag valt immers op de website Transfermarkt te lezen dat Club Brugge momenteel de meest waardevolle ploeg in de geschiedenis van het Belgische voetbal is, volgens hun berekeningen. Zonder dat er een update is geweest, stijgt de waarde van de regerende landskampioen van 159,80 miljoen euro naar 173,75 miljoen euro. "Dat heeft te maken met uitgeleende spelers die terugkeren naar hun moederclub", legt Bart Tamsyn, Area Manager bij Transfermarkt, uit. "Op Transfermarkt keren die spelers op 30 juni terug, terwijl op 1 juli de echte transfers worden verwerkt."

"Zo keert bij Club Brugge onder andere Loïs Openda terug met een marktwaarde van 7,5 miljoen euro, terwijl ook David Okereke 4,5 miljoen euro toevoegt. Bij RSC Anderlecht zien we dan weer het omgekeerd effect, want met Joshua Zirkzee en Christian Kouamé verliezen zij 20 miljoen euro aan marktwaarde. Bij RFC Seraing is er daardoor zelfs een daling met meer dan 50% van de marktwaarde van de club. De waarde van de hele competitie zakt hierdoor ook met 2,1% van 823,35 miljoen euro naar 805,98 miljoen euro."

RECORD VOOR 1 DAG
Lang zal Club Brugge niet kunnen genieten van hun record. "Klopt", aldus Tamsyn. "Nadat de echte transfers vrijdag verwerkt worden, zal Club Brugge 2,3 miljoen euro zakken naar 171,45 miljoen euro. Dit als er donderdag niets meer gebeurt op de transfermarkt natuurlijk. Op Jan Breydel ziet men dan immers onder meer Faitout Maouassa, Michael Krmencik en Bas Dost, samen goed voor 7 miljoen euro, andere oorden opzoeken."

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Is de huidige marktwaarde van Club Brugge correct?

Meest recent

'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

4
4
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

19
19
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

24
24
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

23
23
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

17
17
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

91
91
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

35
35
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

24
24
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

71
71
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

81
81
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

52
52
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

31
31
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

99
99
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

61
61
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

61
61
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

72
72
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

133
133
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

49
49
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

156
156
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

55
55
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

381
381
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

50
50
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

89
89
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

81
81

Meer sportnieuws