Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

door
Club Brugge mag nieuw record op palmares schrijven

De voorbereiding op het seizoen 2022/2023 loopt volop, een seizoen waarin Club Brugge geschiedenis wil schrijven door een vierde opeenvolgende titel aan zijn palmares toe te voegen. Bij de start van het nieuwe jaargang mag Blauw-Zwart alvast een ander record bijschrijven. Dat valt immers te lezen op Transfermarkt.be.


Donderdag valt immers op de website Transfermarkt te lezen dat Club Brugge momenteel de meest waardevolle ploeg in de geschiedenis van het Belgische voetbal is, volgens hun berekeningen. Zonder dat er een update is geweest, stijgt de waarde van de regerende landskampioen van 159,80 miljoen euro naar 173,75 miljoen euro. "Dat heeft te maken met uitgeleende spelers die terugkeren naar hun moederclub", legt Bart Tamsyn, Area Manager bij Transfermarkt, uit. "Op Transfermarkt keren die spelers op 30 juni terug, terwijl op 1 juli de echte transfers worden verwerkt."

"Zo keert bij Club Brugge onder andere Loïs Openda terug met een marktwaarde van 7,5 miljoen euro, terwijl ook David Okereke 4,5 miljoen euro toevoegt. Bij RSC Anderlecht zien we dan weer het omgekeerd effect, want met Joshua Zirkzee en Christian Kouamé verliezen zij 20 miljoen euro aan marktwaarde. Bij RFC Seraing is er daardoor zelfs een daling met meer dan 50% van de marktwaarde van de club. De waarde van de hele competitie zakt hierdoor ook met 2,1% van 823,35 miljoen euro naar 805,98 miljoen euro."

RECORD VOOR 1 DAG
Lang zal Club Brugge niet kunnen genieten van hun record. "Klopt", aldus Tamsyn. "Nadat de echte transfers vrijdag verwerkt worden, zal Club Brugge 2,3 miljoen euro zakken naar 171,45 miljoen euro. Dit als er donderdag niets meer gebeurt op de transfermarkt natuurlijk. Op Jan Breydel ziet men dan immers onder meer Faitout Maouassa, Michael Krmencik en Bas Dost, samen goed voor 7 miljoen euro, andere oorden opzoeken."

LEES OOK: 'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Is de huidige marktwaarde van Club Brugge correct?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

31
31
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

13
13
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

71
71
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

11
11
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

74
74
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

296
296
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

189
189
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

237
237
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

191
191
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

42
42
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

223
223
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

65
65
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

377
377
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

221
221
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

92
92
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

87
87
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

132
132
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

392
392
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

79
79
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

192
192
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

68
68
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

406
406
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

255
255
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

835
835

Meer sportnieuws